-
Posts
3923 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elaja
-
Tragedia-likwidacja wielkiej pseudohodowli-koszmar zwierząt POMOCY!
elaja replied to daga31081980's topic in Już w nowym domu
[quote name='JamniczaRodzina.']A może on nie działał sam tylko miał wspólników wójta weta hycla.Może specjalnie wybrali takie obejście zarosnięte chaszczami aby łatwiej było ukryć klatki z psami.Popatrzcie na lokalnych bazarach czy gość się nie pojawia z następnymi zwierzakami.[/QUOTE] Też mam takie podejrzenia - bo jednak ta jego "miłośc" bardzo wybiórcza jest - kocha tylko "rasowe " . Oczywiście , że i rasowe psy są wyrzucane ale stanowią jednak niewielki procent wśród wszystkich mieszkańców schronisk czy wałęsających się bezpańskich psów. Jest wiele miejsc w Polsce , gdzie ludzie nie mając ani środków , ani warunków , ani możliwości przygarniają wszystko co tylko błąka się w okolicy ale w tych miejscach przebywają jednak w większości kundelki pospolite...... -
Wika- już NIE dziki szczeniak, szuka swojego domu na zawsze.:)
elaja replied to Klaudia M.'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Klaudia M.'] Lecę jak szalona a tam Wika tą przykrywkę targa przez kuchnie:D Biedne zagłodzone psisko.:) I afera gotowa;):P[/QUOTE] No właśnie , najwyraźniej głodzisz psa :angryy: To niedopuszczalne i być może nawet podpada pod jakiś paragraf :evil_lol: -
Omi , może spróbuj wykorzystać na tymczasowe izolowanie Miki klatkę kennelową jeśli ją jeszcze masz , w tym wypadku klatka musiałoaby być rozłożona tam gdzie najczęściej wszyscy razem przebywacie i Mika , mimo że zamknięta w środku , nie byłaby całkowicie odizolowana od reszty . Nie musiałaby przebywać tam cały czas , może nawet na zmianę z Twoją sunią i obie nie robiąc sobie krzywdy mogłyby oswajać się z obecnością drugiego psa . Zdaję sobie sprawę , że nie każdy pies pokocha klatkę jak mój Timur ale może to jest jakieś tymczasowe rozwiązanie. Timur klatkę uwielbia i jeśli przypadkiem byłaby zamknięta to szturmuje drzwiczki aby koniecznie dostać się do środka - to taki jego prywatny azyl a jednocześnie warunek bezpieczeństwa bo mój jużak nigdy nie pogodzi się z obecnością czegokolwiek obcego na jego włościach.
-
Tragedia-likwidacja wielkiej pseudohodowli-koszmar zwierząt POMOCY!
elaja replied to daga31081980's topic in Już w nowym domu
Tu następny wielbiciel [url]http://www.facebook.com/event.php?eid=109709402473087&ref=notif¬if_t=event_invite[/url] - może temat podesłać temu zdolnemu inaczej pismakowi ? -
[quote name='kkanarekk']skrzynka już oczyszczona[/QUOTE] O.K. wysłałam jeszcze raz ;)
-
[quote name='kkanarekk']już wróciłam z Zalasu. Psa nikt nie widział i ja też go nie znalazłam. Przepraszam za zamieszanie ALE sprawa wyglądała tak: sąsiadka mojej sąsiadki powiedziała, że jej siostra która mieszka w Zalasie widziała wychudzonego psa leżącego w rowie. Moja sąsiadka przekazała mi to wczoraj, ja nie mogłam tam podjechać a ta kobieta z Zalasu twierdziła, że zgłosiła to do TOZu ale nie chcieli pomóc ja dziś rozmawiałam z inspektorką która sprawdziła że nic takiego nie było zgłaszane. Wczoraj nie mogłam tam podjechać więc napisałam tu na wątku czy jest może ktoś kto by mógł. Psiak nie był podobno po wypadku tylko wychudzony. Jednak teraz go tam nie ma, nie wiem czy to wymysły tej kobiety czy pies faktycznie tam był .Jednak ludzie go nie kojarzą. Chciałam to sprawdzić dlatego szukałam kogoś kto mógbly tam podjechac wcześniej niż ja.[/QUOTE] Jeśli faktycznie tam był a nikt go w tym miejscu nie dokarmiał to musiał się ruszyć w poszukiwaniu jedzenia. Jeśli nie znajdzie jakiegoś lepszego schronienia to może tam wrócić. Mój Timur na początku wędrował z tego parkingu gdzie go wywalili na wieś ( pierwszy raz go zobaczyłam jak wracał od strony wsi ) , później jak go ludzie dokarmiali już nie ruszał się z miejsca. Miałam bardzo awaryjną i niestety tylko weekendową propozycję ale Twoja skrzynka była zapchana....
-
[quote name='omi']Elaja staram się na bieżąco wszystko uzupełniać. Nie wiem tylko jak sprawdza się konto ktoz? Muszę zadzwonić do Asior w tej sprawie. Bardzo proszę sprawdzajcie mnie w prowadzeniu rachunków![/QUOTE] Nie ma potrzeby , radzisz sobie świetnie :loveu: Najważniejsze aby Mika wyzdrowiała.
-
[quote name='wellington']Kkanarek, skad wiesz o tym psie ? Kto Cie zawiadomil o nim ? Masz kontakt z ta osoba ? Rzucanie takich informacji bez szczegolow niewiele da... Ja moge z Krakowa po niego pojechac w kazdej chwili i zawiezc go do weta bo pewnie mocno poturbowany.[/QUOTE] Kkanarek odpisała mi ,że jedzie po psa , jest tam od kilku dni , wychudzony - nikt z Zalasu nie chce pomóc. Może nie jest ranny , nic więcej nie mogłam się dowiedzieć .
-
Omi , jeśli wpłaci ktoś z fb proszę zaznacz to przekopiuję na wydarzenie , tak samo jeśli by były jakieś wpłaty na konto KTOZ-u . Czasem jak widać ,że już ktoś wpłacił to innych zachęca.;)
-
[quote name='kkanarekk']Sprawa psiaka w rowie dalej aktualna.... Jest ktoś z okolic alwerni?????? PILNE[/QUOTE] Masz zatkaną skrzynkę !
-
Wika- już NIE dziki szczeniak, szuka swojego domu na zawsze.:)
elaja replied to Klaudia M.'s topic in Już w nowym domu
[quote name='salibinka']Też jestem - po cichu :). no, tak to już jest z wątkami :( - "moja" Juleczka też "hibernuje"... Ha, ha - porządna awantura od czasu do czasu to konieczna higiena wątkowa - oczyszcza, ożywia, pobudza ;):cool3:.[/QUOTE] No tak,;) tylko tu nawet nie ma się o co poawanturować:evil_lol: - Wika zadbana , oswojona , grzeczna i żadna krzywda jej się nie dzieje. Na wątku mojego Timusia też taka cisza , że aż w uszach dźwięczy:razz: -
Tragedia-likwidacja wielkiej pseudohodowli-koszmar zwierząt POMOCY!
elaja replied to daga31081980's topic in Już w nowym domu
[quote name='_Aga_']JA byłam w tym domu.. To że z zewnątrz tak wygląda, to jest nic... W środku - koszmar.. Nie da się nigdzie wejść, a smród nieziemski....[/QUOTE] To mi przypomina starą historię ze znaną niegdyś gwiazdą w roli głównej....też kochała zwierzęta , też żyła razem z nimi w koszmarnych warunkach...jak to się zakończyło to raczej każdy wie. Różnica taka ,że u niej były prawie same kundelki i co najważniejsze psami nie handlowała.Jednak pozwalała na to oby się swobodnie rozmnażały..... Te psy od tego zbieracza mogły mieć kiedyś normalne domy..... -
Tragedia-likwidacja wielkiej pseudohodowli-koszmar zwierząt POMOCY!
elaja replied to daga31081980's topic in Już w nowym domu
[quote name='daga31081980']Jemu ponoć psy podrzucali.Wiecie on jak się z nimi żegnał to płakał.Żegnał się z każdym z osobna po imieniu.On ponoć nie wiedział że in krzywd się dzieje.Nie wiedział że chore i głodne. Ten facet chyba chory na głowę jest. W każdym razie będzie pod obserwacją ,bo jeszcze zwierzęta domowe zostały[/QUOTE] Podrzucali !?......same rasowe ? Chyba sam w to nie wierzy. Ma coś chyba z głową nie tak lub udaje bo wie ,że wtedy nic mu nie grozi . Czy on czasem ich nie zdobywał od jakiegoś hycla ? Lub z jakiegoś prywatnego schronu i później handlował . W tym wypadku nie musiał nawet ich rozmnażać wszystkich.... -
OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !
elaja replied to hanek's topic in Już w nowym domu
Kopiuję z krakowskiego : [QUOTE] kkanarekk Pilna pomoc potrzebna. Czy jest ktoś z okolic Zalasu (gmina Krzeszowice)? Podobno leży tam pies w rowie, czy mógłby ktoś podjechać zobaczyć?][/QUOTE] -
[quote name='kkanarekk']Pilna pomoc potrzebna. Czy jest ktoś z okolic Zalasu (gmina Krzeszowice)? Podobno leży tam pies w rowie, czy mógłby ktoś podjechać zobaczyć?[/QUOTE] Najbliżej byłoby z Alwernii chyba . Może Chrzanów ma kogoś w pobliżu , przekopiuję na wątek.
-
Spanielek czekający na dom, kolejny raz zwrócony, znowu ugryzł
elaja replied to Rumi.'s topic in Już w nowym domu
Już sama nie wiem co myśleć....... trzymam kciuki aby obydwoje dobrze trafili. -
O.k. w takim razie zaraz odnajdę konto i podam na fb. Na Augmentin radzę uważać , to jeden z bardziej uczulających antybiotyków , sama na wiosnę o mało co nie wylądowałam w szpitalu po zażyciu . Dodam ,że nie pierwszy raz go brałam.....
-
W pracy nadal jestem bez netu i teraz aż bałam się wejść na wątek...........bardzo mi przykro ,że Jadzi się nie udało:-( tylko jedno pocieszenie że już nie cierpi:placz: Omi , wysłałam dziś przelew , na fb wczoraj podałam Twoje konto do przelewu , później dam info na wydarzeniu. Podaj mi proszę nr subkonta to napiszę w treści wydarzenia. Jest możliwość zdobycia taniej surowicy na parwo/nosówke , jeśli uznasz że to konieczne to daj znać - zamówię. Bardzo martwię się o Mikę , za długo trwa i biegunka i brak apetytu :shake: może jestem przewrażliwiona ale u Timura też tak było , a poza tym nie miał innych objawów - nie był ani osowiały ani smutny i nie wyglądał wogóle na chorego psa....
-
Omi , ja też się bardzo martwię o malutką:-( dobrze że ma chociaż przy sobie taką osobę jak Iwonka..... Co z Miką , lepiej się czuje ? Jeśli będą na fb osoby chcące pomóc suniom to na razie będę przesyłać Twój nr konta. Jedną prośbę już miałam dzisiaj ale po pierwsze mogłam odebrać dopiero wieczorem w domu ( bo w pracy net przestał działać ) a po drugie Pani nie napisała którego to wydarzenia dotyczy.....zapytałam i czekam na odpowiedź.
-
Trzymam kciuki aby Jadzi się udało ......musi się udać , nie może być inaczej teraz jak tyle osób jej pomaga.
-
Jużaki i jużakopodobne w potrzebie - czekają na dom.
elaja replied to mamanabank's topic in Już w nowym domu
[quote name='mamanabank']Elaja, spróbuję się czegoś dowiedzieć o Żorce, bo na razie wiem tyle, co Ty :-D[/QUOTE] No to czekam ;) ostatnio dzięki fb znalazł dom 15-letni staruszek któremu robiłam wydarzenie , teraz jest nadzieja dla sznupkowatej staruszki to może i Żorę ktoś wypatrzy:crazyeye: Na razie tylko ogłoszenia 1 [url]http://www.przygarnijzwierzaka.pl/og...ony-pies,-Zora[/url] 2http://www.eoferty.com.pl/na_dom_czeka_wspanialy_wierny_zrownowazony_pies_26 5338.html 3 [url]http://www.psy.pl/ogloszenia-psy/art...ies-zora-.html[/url] 4 [url]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/...psy/Zora,49429[/url] 5 [url]http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa...0941,Lw==.html[/url] 6 [url]http://www.najpewniej.pl/anons.php?nr=119517[/url] 7 [url]http://warszawa.kokosy.pl/[/url] - czeka na aktywację 8 [url]http://zwierzeta.hiperogloszenia.pl/...AFora--oferta/[/url] 9 [url]http://www.rozglos.net/ogloszenie-298548.html[/url] 10 [url]http://www.morusek.pl/dodaj_ogloszenie/dodaj.php[/url] 11 [url]http://zwierzeta.hiperogloszenia.pl/...AFora--oferta/[/url] 12 [url]http://www.rozglos.net/ogloszenie-298551.html[/url] 13 [url]http://kupiepsa.pl/detail.php?siteid=86677[/url] 14 [url]http://zwierzeta.i-bazar.pl/psy/2068...ony-pies-zora/[/url] 15http://e-zwierzak.pl/pl/ - czeka na aktywację 16 [url]http://www.pineska.pl/[/url] - czeka na aktywację 17http://petsy.pl/ogloszenia – czeka na aktywację 18http://www.ojej.pl/ogloszenia – czeka na aktywację 19 [url]http://www.rubryk.pl/main[/url] - czeka na aktywację 20 [url]http://www.kupsprzedaj.pl/secure/sho...197861&cid=170[/url] 21 [url]http://www.ogloszenia.aleokazja.pl/[/url] - czeka na aktywację 22 [url]http://adsy.pl/ogloszenia[/url] - czeka na aktywację 23 [url]http://www.portalogloszen.pl/oglosze...t=126&id=41445[/url] 24 [url]http://ogloszenia.e-gratka.info/ogloszenie/94288[/url] 25 [url]http://ogloszenia.adverts.pl/pokaz.php?id=680987[/url] 26 [url]http://www.pajeczyna.pl/[/url] - czeka na aktywację 27 [url]http://www.hodowcy.com.pl/15061[/url] 28http://www.oglosze.pl/oferta46476_na_dom_czeka_wspanialy_wierny_zrownowa zony_pies.html 29 [url]http://www.neeon.pl/188787-na-dom-cz...pies-zora.html[/url] 30 [url]http://warszawa.gumtree.pl/c-Zwierza...AdIdZ321166887[/url] 31 [url]http://nasza-lista.com/[/url] - czeka na aktywację 32http://www.informator.com.pl/ogloszenia.php?&go=ogloszenia_prezentacja&akcja=po kaz_wyniki&sterowanie=ogloszenia&pliki=1&pole_id=1 25274 33http://www.brzozowiak.pl/index – czeka na aktywację 34 [url]http://www.rzeszowiak.pl/[/url] - czeka na aktywację 35 [url]http://sellit.pl/ogloszenie.php?id=81878[/url] 36http://www.drobne.centrumofert.pl/ - czeka na aktywację 37http://www.adoos.pl/ - czeka na aktywację 38 [url]http://wa.stacja.biz/index.php?conte...d_content=4645[/url] 39 [url]http://owi.pl/dodaj/drobne[/url] - czeka na aktywację 40 [url]http://www.krakusik.pl/classified/save[/url] - czeka na aktywację 41 [url]http://www.sprzedasz.pl[/url] – czeka na aktywację 42 [url]http://lodz.cwirek.pl/oddam-przyjme-...44jb21629.html[/url] 43 [url]http://www.psy.elk.pl/ogloszenia/140...ies,-zora..htm[/url] 44http://www.tusprzedaj.pl/ - czeka na aktywację 45 [url]http://www.zwierzeta.5aleja.pl/index.php?item/16713[/url] 46 [url]http://www.bezrodowodu.pl/user.php#h...318345504.jpeg[/url] 47 [url]http://pupilek.net.pl/[/url] - czeka na aktywację 48 [url]http://zwierzaki.a4z.pl/[/url] - czeka na aktywację 49http://www.lento.pl/ - czeka na aktywację 50 [url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1776...ly_wierny.html[/url] -
[quote name='malawaszka']to nie ja - no i zobaczymy czy się uda - ja się cieszę dopiero jak pies jest w nowym domu[/QUOTE] Wiem , ja też się już nauczyłam że wcześniej nie zawsze warto:shake: ale rano udało mi się przekazać informacje z fb na wątek a później szlag trafił nam internet .....Nie liczyłam na taki właśnie rozwój sytuacji , raczej na organizację miejsca w hotelu a nie mogłam zobaczyć czy coś się ruszyło. Dopiero niedawno jak wróciłam z pracy mogłam dorwać się do netu.
-
Są na fb osoby wstępnie deklarujące wpłatę na hotel dla Figi ( jedna juz zadeklarowała stałą kwotę ) - czy mozliwe byłoby takie rozwiązanie ? Hotel musiałby wystawiać rachunek , a ewentualne deklaracje zbierane byłyby na udostepnione subkonto wybranej fundacji czy organizacji. Jeśli oferta złożona przez syna właścicielki tj. zaopatrzenie w karmę i pokrycie kosztów ewentualnej opieki weterynaryjnej jest nadal aktualna to może potrafi ktoś wynegocjować dobrą cenę za hotel ? Ponieważ zaangażowałam się w tę sprawę od siebie też dołożę jaką stałą wpłatę. Potrzebna jest pomoc osoby , która mogłaby nad wszystkim zapanować organizacyjnie , ma kontakt i zna hotele oraz ma możliwość załatwienia subkonta do wpłat.