-
Posts
1219 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by skrzeli
-
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
skrzeli replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Asior']chciała bym powiedzieć jedną rzecz, jaką usłyszałam od jeden osoby, bieganie z psem przy rowerze jest zabójcze dla psa... Bieganie JEDNOSTAJNE, przy rowerze jest bardzo szkodliwe dla serca i pies żyje dużo krócej. Psy biegające w zaprzęgach biegają raz wolniej raz szybciej. Mają możliwość "regulowania" sobie biegu, a biegnąc przy rowerze jest "skazany" na jednostajną, praktycznie nie zmienną prędkość. Jeśli nie wierzycie to spytajcie jakiegoś weta kardiologa.[/QUOTE] U nas pies jest zawsze z przodu i to on dyktuje tempo i sam sobie je reguluje. Z drugiej strony nie wydaje mi się, żeby spokojna prędkość była jakimś zagrożeniem dla serca czy stawów. Choć pewnie wszystko jest kwestią konkretnego zwierzęcia i jego predyspozycji. -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
skrzeli replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ati']jasne , ze nie kazdy natomiast watek dotyczy mixa wyzlowatego:) [/QUOTE] Miałam na myśli dokładnie te psiaki - wśród nich też nie każdy ;) Mogą mieć podobne temperamenty, ale inne charaktery ;) -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
skrzeli replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
Super - ale to już jest profesjonalizm. Znikoma ilość właścicieli się do tego nadaje - i nie każdy pies jest stworzony do sportu ;) -
Rija już bezpieczna i szczęśliwa ze swoją nową Rodziną:)
skrzeli replied to Evelka's topic in Już w nowym domu
[quote name='kanna'] [B]bez względu na to czy pies jest w typie wyżła czy też jest mixem euro wyrośnie na bardzo dużego, dynamicznego i energicznego psa będzie miał około 30 kg i 65 cm.....psa, któremu potrzebny jest ponadprzeciętny ruch bądź praca....do tego ta rasa została stworzona , nie będzia potrafiła zostawać sama w domu...spacer na smyczy nie rozwiąze niczego.... pamiętajcie o tym ..... [/QUOTE] Ja tylko słówko komentarza - mamy mixa w typie dobermana o podobnych jak wymienione gabarytach i również ponadprzeciętnych potrzebach ruchowych. Mieszkamy w bloku, ale nasz Dobcio ma dziennie minimum 4 godziny ruchu i to żaden tam leniwy spacer, tylko albo nieustanne aportowanie, albo zabawa z innym równie dynamicznym psem, albo najlepiej rower i to dobre kilkanaście km. Faktycznie czasem brakuje aż sił i czasu ;) A on nigdy praktycznie nie ma dość i nie "pada na paszczaka". Natomiast domek to żadne rozwiązanie - jeździmy na wieś gdzie jest ogrodzony około hektar, ale prawdę mówiąc pies z tego niewiele ma, bo za swoim ogonem (którego defacto nie ma ) ganiał nie będzie. Też mu trzeba zorganizować dawkę ruchu. Więc wszytko jest kwestią właściciela i jego podejścia. Życzę powodzenia :) Mała jest słodka ;) -
Granulki ok. Pytanie tylko czy one były przepakowywane czy co?
-
[quote name='elik'] To nie jest rysunek,[B] to jest zdjęcie worków[/B], które dostarczył kurier więc worki nie mogą być inne niż takiej jak widać. Jutro otworzę jeden worek i powiem jak karma wygląda, może wątpliwości się wyjaśnią. [/QUOTE] Chodziło mi o to, że te worki są białe i tylko z małą naklejką informującą, że to fitmin. Worki które my dostaliśmy były całe nadrukowane. Bo jednak białe z naklejką to dziwne;/ Może lepiej nie otwierać, tylko spytać o tę sytuację.
-
[quote name='elik']Rzecz w tym, że to nie listonosz, a kurier ma dostarczyć. Nie wiem czy kurierzy w soboty kursują. Facet jest nieodpowiedzialny i to napiszę w opinii dla niego. Dzwoniłam do niego i w czwartek i w piątek, ale nie odbierał telefonu :angryy: To tel. komórkowy więc widział kto dzwoni, a że zamawiając adresówki dzwoniłam kilkakrotnie, to pewnie zapamiętał mój nr. Też myślę, że jechać bez adresówki nie ma sensu. Może jeszcze dzisiaj dostarczą. Pojechałabym jutro. Pomyślałam, że może chciałybyście zobaczyć co zawiozę Misiowi. Nie wiem czemu oba worki z karmą są w górnej części jakby zatłuszczone :razz: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-JdkJG1Z_bZU/TiE3Yvz4hKI/AAAAAAAACxk/_dtGNt1ZIss/s720/PICT0194.JPG[/IMG][/QUOTE] A te worki są białe i mają tylko takie naklejki ? Bo my jak zamawialiśmy, bo wyglądały trochę inaczej :roll: W sensie - nadruk był na całości. I jak są potłuszczone to też niezbyt ładnie - może warto się skontaktować ze sprzedawcą i spytać. Swoją drogą my u niego robiliśmy już nie raz zakupy i wszystko było w jak najlepszym porządku :roll:
-
Uffff - dobrze wiedzieć :evil_lol:
-
A ja myślałam, że te adresowniki z grawerem niezawodne :) I jeszcze pomyślałam, żeby się z tą suchą karmą tak nie okazało, że Misiek nie zechce - często pieski, które dostają inne jedzenie niechętnie spożywają suche ;/ Chyba, że Misiek jest żarłok i nie ma z tym problemu ;)
-
[quote name='Borówka16']A co do adresatek, to myślę, że ta jest fajna: [URL]http://allegro.pl/nierdzewny-identyfikator-dla-psa-lub-kota-60-i1695995520.html[/URL][/QUOTE] Super adresatka - my też musimy dokupić nową wreszcie grawerowaną, bo te zamykane na karteczki jednak łapią wilgoć ;/ Co do karmy to do wyboru bym podrzuciła dwupak fitmin medium puppy jeszcze jest z wyprzedaży- co prawda dla szczeniąt, ale Misiek jeszcze bardzo młody i energiczny, więc nie powinna mu zaszkodzić solidna dawka energii oraz białka;) [url]http://allegro.pl/fitmin-medium-puppy-2x15kg-wielka-wyprzedaz-i1699221983.html[/url]
-
Mix labradora - Sonia chce do domu! Pomóżcie w ogłoszeniach!
skrzeli replied to Kenny's topic in Już w nowym domu
Super, że Młoda nie na śmieciach a na włościach :D Kenny - napisz co i jak na tym wątku. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/134478-Labradory-w-potrzebie?p=17201978#post17201978[/URL] Przecież tam same labcie albo mocno w typie. Na ostatniej stronie choćby dwie biszkoptowe młode sunie. Nie marnujmy tych domów - please ;/ -
Zorka przede wszystkim to jeszcze całkowite psie dziecko, które poznaje świat i może czuć się niepewnie w różnych sytuacjach. Im dłużej będzie przy Was i będziecie wzmacniać jej poczucie pewności będzie to ustępować. Możecie próbować odwracać jej uwagę smaczkami albo zabawą, żeby nie miała czasu wsłuchiwać się w szczekającego psa. Zapewne wyrośnie z tego podobnie jak z lęku przed spacerami bardzo szybko ;) Choć nasz Portos nie lubi szczekających psów i nigdy się z takim delikwentami nie bawi ;) A niektóre w ten sposób zachęcają do zabawy. Co do kopania to ludzie stosują różne rzeczy typu zakopywanie w miejscu gdzie pies namiętnie kopie własnych odchodów zwierzaka albo pilnowanie i korygowanie - my odpuściliśmy i sam nam z tego wyrósł po jednym sezonie, a w ogródku wszystko pięknie odrosło :)
-
Mix labradora - Sonia chce do domu! Pomóżcie w ogłoszeniach!
skrzeli replied to Kenny's topic in Już w nowym domu
A wracając do tematu - Sonia już na własnych śmieciach? -
[quote name='Domii']Ładnie chodzi na smyczy, ale nie wiemy dlaczego jeśli wychodzimy na spacerek niezbyt chętnie idzie z domu, często trzeba ją nosić, za to kiedy wracamy z powrotem, biegnie jak szalona do domku:)[/QUOTE] Moim skromnym zdaniem wytłumaczenie jest prozaiczne - jeszcze nie nabrała pewności i zaufania co do nowego terenu. Im częściej będzie chodziła uzna go za swój i ani w głowie będzie jej powrót do domu ;) Prosimy o więcej fot :)
-
Jak aktualna sytuacja z ogłoszeniami? Mam skromny pakiecik 25 ogłoszeń to chętnie oddam plus mogę zrobić allegro od siebie - czy ma?
-
Nie jadłem przez miesiąc... ZAGŁODZONY bullowaty Jurek. PRZYBORÓWKO
skrzeli replied to Weronia's topic in Już w nowym domu
Uuuuu - co tu taka cisza? Nic nie dzwoni? -
Nie jadłem przez miesiąc... ZAGŁODZONY bullowaty Jurek. PRZYBORÓWKO
skrzeli replied to Weronia's topic in Już w nowym domu
Super - czekamy zatem na telefony :)