-
Posts
26402 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by paula_t
-
Badi-nie mamy pieniędzy na hotelik!!Wykruszyły się deklaracje..
paula_t replied to _Aga_'s topic in Już w nowym domu
[quote name='_Aga_'][B]ewakrakow[/B] - jak Lilu potwierdzi wpłatę, uwzględnię w rozliczeniu, dziękuję raz jeszcze :Rose: Koleżanka zaczęła spraszać ludzi na wątek i dostała od kogoś ostrzeżenie, że to spamowanie i że może dostać bana... Ja nie mogę dostać bana, za dużo mam tu roboty, bazarki robię, rozliczam.... Jedyne wyjście to bannerek... [B]yucca[/B] - jakby co - pisz, pomogę z bazarkiem :) I dziękuję :Rose:[/QUOTE] Ja, jak wysyłałam zaproszenia dostałam kilka takich ostrzeżeń i jeszcze coś w stylu "jak będę chciała pomóc, to pomogę, a jak nie to nie" i wiele innych pw o niezbyt sympatycznym wydźwięku. Wiadomości wysłałam kilkaset i jakoś dalej jestem, więc się nie przejmujcie, tylko spraszajcie na wątek, bo tu pomoc bardzo potrzebna:) Trzymam kciuki :) -
odwiedzam niunię wieczorkiem i całuję w pychola :)
-
[quote name='MTD']pierwsza kontrola u Mańka załatwiona, mamy tylko podać datę i adres i pani Maja podjedzie tam z wrocławia, powiedziała, że to nie problem, a i jak nie damy rady to pomoże z funduszami i karmę też przywiezie:)[/QUOTE] Ty ładnie tam działasz, widzę :D Dziękuję, taka pomoc bardzo się przyda :)
-
[quote name='Gosiapk']Pomarzyć miła rzecz :razz:[/QUOTE] To mi się marzy...domek dla Marianka, w którym będą go kochać, rozpieszczać, kiziać caaaaaaaaały dzień do końca świata!! :) [quote name='ewakrakow'][quote name='paula_t'] :):):) bo człowiek by dużo chciał a nie zawsze da radę pomóc, bardzo bym chciała, żeby Mankowi na dojazd autkiem starczyło, takich ludzi jest więcej więc może sie uzbiera na całą drogę autem żebyscie się nie umęczyli tym dojazdem zobaczysz jak będzie te kaskę chętnie bym dała za jednym zamachem Twojemu bratu jak przyjedzie po rzeczy na bazarek, no chyba że nie da rady być w tym tygodniu to puszczę Ci na konto a o bannerek dla Badiego już poprosiłam:) dziękuję za poradę.... nie ma to jak wspołpraca międzywątkowa[/QUOTE] Nie ma za co, mi też jeszcze 1,5 tygodnia temu MTD tłumaczyła wszystko :D Kurczę, za dużo już troszkę na głowie i niektóre rzeczy wylatują z niej niestety, przepraszam :oops: To w takim razie nie przelewaj, mój brat na 1000000000000000000 procent będzie w weekend:)
-
[quote name='ewakrakow'][quote name='paula_t']ewakrakow jak widzisz przy większości psiaków z dogo każdy grosz się liczy. Można mówić, że to "tylko 20 zł", a dla Marianka to na przykład 2,5 dnia nowego życia-spania w łóżeczku, hasania po ogrodzie i pysznych smakołyczków u michelle04, a wtedy to już nie jest "tylko" rozumiem, tyle że to jednorazowo mogę dołożyć[/QUOTE] Wiem (to jest tylko takie porównanie, żebyś nie mówiła, że to "tylko") dlatego też dałam wpłaty jednorazowe, co nie zmienia faktu, że jesteśmy bardzo wdzięczni:loveu: ,
-
[quote name='ewakrakow']opcja z autem najlepsza, oby wypaliła, przelicz finanse jeszcze raz, mogę dołożyć 20 zł, niestety tylko tyle[/QUOTE] ewakrakow jak widzisz przy większości psiaków z dogo każdy grosz się liczy. Można mówić, że to "tylko 20 zł", a dla Marianka to na przykład 2,5 dnia nowego życia-spania w łóżeczku, hasania po ogrodzie i pysznych smakołyczków u michelle04, a wtedy to już nie jest "tylko". [B]WPŁATY JEDNORAZOWE: 30zł- andegawenka 30zł- Baster i Lusi 50zł- bico 30zł- BasiaD 20zł- Doda_ 5zł- Paweł D. 30zł- Pani Linda [/B] To, czyli 195zł plus mój bazarek, w którym wyszło odrobinkę ponad 100zł (niektórzy wpłacili więcej niż mieli, ale o ile to się okaże, jak jutro wyślę listy i zobaczy się, ile wyszło za przesyłki, których cenę podawałam na oko) są finanse Marianka na ten moment. [quote name='Gosiapk']A może ktoś ma auto na gaz i chciałby obejrzeć piękne miasto Wrocław w sobotę za zwrot kaski za gaz :cool3:[/QUOTE] Tutaj na pewno znajdziesz bardzo dużo takich osób:eviltong:
-
Schorowany Staruszek Zoran - Zoranek za TM:(:(:(
paula_t replied to Kasia77's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
A gdzie się ciocia Kasia podziała i o Zoranku nam nie opowiada? -
[quote name='ewakrakow']trudny orzech do zgryzienia najwygodniejsza i najdroższa jednoczesnie jest opcja z autem tak to ciężko powiedziec jak pies zniesie podróż pociągiem ja z moim psem w marcu jechałam PKS-em do Muszyny jakies 3,5 godz w jedną stronę i zniósł dobrze, ale on ma 4 lata i nie ma chorej łapy a patrzyłas na pksy? może wrócic by Ci nimi było dobrze cena biletu za psa też jest przystępna, jest jednak ryzyko że będzie dużo ludzi i pies może mieć mało miejsca, dlatego propunuję popatrzec na powrót dla Ciebie, tu znajdziesz [URL]http://www.rda.krakow.pl/pl/index.php[/URL][/QUOTE] Jeśli chodzi o powrót to na pewno wracałabym pks-em, bo opcja jazdy pociągiem samej do prawie 4 rano, w nocy mnie nie przekonuje jednak:/ Tylko w tamtą stronę jest tak, że albo do Dzierżoniowa 8,5h jechać z psiakiem i być przed 16 albo jechać 5h do Wrocławia i być koło 12, a michelle04 mogłaby Mariana dopiero odebrać ok.16 :/
-
[quote name='MTD']aaa widzisz, ja jestem gapa ;) ale kurde we wrocławiu o 12ej a w dzierżoniowie 50 km dalej o 15:50, no nerwica może trafić :) słuchajcie, jest opcja by taka jedna duszka zabrała psa ze schroniska do siebie jutro i przetrzymała do poniedziałku dopóki romi go nie zawiezie, ale czy to nie jest dla psa za duża tułaczka? jak myślicie? no i w piątek musiałby posiedzieć zamknięty w pokoju 9 godzin w obawie przed zachowaniem innych zwierzecych domowników podczas gdy nie zwierzęcy domownicy są w pracy.[/QUOTE] Dlatego nie wiem kompletnie jak to rozwiązać :/ A najlepsza w podejmowaniu decyzji nie jestem;) Czy jechać sama samochodem (dużo kasy) czy kogoś szukać dalej (trudno będzie znaleźć) czy prosić romiego (praktycznie tyle kasy, co ja sama bym jechała) czy pociągiem (pies w pociągu przez tyle godzin+nie zgrywają się godziny kompletnie, musiałabym 4h z Mańkiem gdzieś przeczekać), za dużo tych opcji i w każdej coś nie tak :/
-
Patrzyłam na pociąg Kraków Główny- Dzierżoniów Śląski dlatego wyszła taka cena i taki czas podróży, ale już się temu przyjrzę :) 27.05 to niedziela, a michelle04 może go odebrać z Wrocławia do 15.30, bo tam pracuje, więc w ciągu tygodnia muszę jechać i to jeszcze być w okolicach tej godziny z tego co zrozumiałam, bo inaczej to podróż do Dzierżoniowa by mnie czekała. Tylko czy to dobry pomysł targać psiaka 5 godzin w pociągu? I wrócić jeszcze jakoś muszę :P
-
No właśnie cały czas rozważam opcję pociągu. Patrzyłam teraz właśnie na rozkład. Jutro mam egzamin, w piątek muszę oddać część pracy magisterskiej, więc mogłabym pojechać w sobotę. Wyjazd miałabym o 7.13, cena biletu to 68zł+psiak, jestem na miejscu o 15.49 i musiałabym kombinować z powrotem, żeby nie jechać samej w nocy pociągiem :/ [URL]http://rozklad-pkp.pl/query.php/pn?q=pl/node/146&ld=pkp&seqnr=5&ident=h0.0865429.1337784051&getTariff=yes&outConId=C0-2[/URL]
-
Wiadomo, że takich Mańków są tysiące, nie da się pomóc wszystkim, ale można chociaż spróbować niektórym. Szkoda tylko, że nie poinformowali mnie o zamiarze przeniesienia Mańka do boksu, bo wtedy nie musiałabym na gwałt szukać transportu i schronienia na tych parę dni. Ja wiem, że oni mają tam dużo psów i nie wszystko da się ogarnąć, ale prosiłam raz o wpisanie mnie jako osoby chętnej do jego adopcji, nikt tego nie zrobił, więc poprosiłam znowu (już na miejscu, w schronisku) i podobno zostało to wpisane :/ Po głosie to starszy człowiek, ale nie pytałam o wiek :D
-
[quote name='Gosiapk']Jaka to odległość w jedną stronę? 300km?[/QUOTE] Nom, około 300km :/
-
[quote name='Gosiapk']Ile zajęło Meli dojście do siebie? Witam ciocię Paulę :) Szukamy transportu z Krakowa do Dzierżoniowa dla Mańczysława na cito słyszałam? Nie chcą go już leczyć w schronie :( Oby te życzenia się spełniły jeszcze przed wakacjami! A u Twojej psinki ile czasu to zajęło?[/QUOTE] Tak, szukamy, szukamy. Niby znaleźliśmy, ale to koszt 320zł, czyli cała kasa Mańczysława, a nawet więcej :/ Może ktoś będzie przy okazji jechał, czekamy. Nie gadałam z wetem, bo się nie dostałam, ale jeszcze przed weekendem się zastanawiali co z łapką, no i dając go na boksy podjęli decyzję.
-
[quote name='keakea']Aha, na boksy ogólne, w sensie nie opłaca się prostować Maniusiowi ani łapki ani życia :( - cholera :( Jak Maniuś będzie już choćby w hoteliku, można dalej zbierać kasę na diagnozę i może operację, gdyby wet uznał, że można operować. Z deklaracji wnioskuję, że na opłacenie hoteliku u michelle jest dość kasy?[/QUOTE] Na pewno będę chciała, żeby jakiś dobry wet oglądnął tą łapkę, żeby chociaż potwierdził tą diagnozę, bo nie chcę tak tego zostawiać... Deklaracje, to 230 zł, koszt hoteliku 250zł, więc jesteśmy prawie w domu jeśli o to chodzi.
-
[quote name='keakea']NIENAWIDZĘ czegoś nie móc - w tym przypadku NIENAWIDZĘ, że nie możemy dać Maniutkowi domu :( Paula, a czy coś wiadomo w sprawie łapki? Czy jest szansa na operację czy już nie ma co tego ruszać? :([/QUOTE] Sprawdź post wcześniej. Jak dzwoniłam ostatnio to chirurg miał podjąć decyzję, no i w ten sposób chyba podjął.
-
W boksie z tego co widziałam są 4 albo 5 psów. Marianek się bardzo ucieszył, jak przyjechałam, już zaczął na mnie reagować. Wsunął kurczaczka, a potem sobie spacerował. Próbowałam znowu...dostać się do weterynarza trzy razy w ciągu godziny, ale niestety mi się nie udało, bo z tą łapką mi się wydaje jest gorzej- teraz już przez 80% czasu trzyma ją w powietrzu i porządnie kuleje. Nie wiem, może dlatego, że jest nierozchodzona...:-( Dostałam odpowiedź- koszt transportu to ok.320zł do Wrocławia i najwcześniej w poniedziałek rano, bo romi się nie wyrobi w tym tygodniu.
-
Transport, nawet jeśli by wyszedł, bo jeszcze czekam na odpowiedź, to koszt ok.300zł. Marianek póki co z jednorazowych wpłat i bazarku (choć jeszcze nie wszystkie pieniążki wpłynęły) ma niecałe 300zł. Nie to jest teraz najważniejsze, ale i tak siedzę cały czas na wątku, więc wrzucam nowe zdjęcia Marianka z dzisiaj (nie są najlepszej jakości, bo robione komórką): [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg822/scaled.php?server=822&filename=20120523130651841.jpg&res=landing[/IMG] [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg163/scaled.php?server=163&filename=20120523130559395.jpg&res=landing[/IMG] [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg816/scaled.php?server=816&filename=20120523130548671.jpg&res=landing[/IMG] [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg407/scaled.php?server=407&filename=20120523130542661.jpg&res=landing[/IMG] [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg100/scaled.php?server=100&filename=20120523130535952.jpg&res=landing[/IMG]
-
Nie będę się ekscytowała przedwcześnie, bo Pan powiedział, że "się zastanowi i oddzwoni"....:/ Ale wewnętrznie mam nadzieję... Właśnie wróciłam ze schroniska. Okazało się, że Marian został już przeniesiony na BOKSY OGÓLNE. Niestety nikt do mnie nie zadzwonił, nie poinformował, choć prosiłam 3 razy jak tam byłam :/ Szukam na gwałt 1.transportu 2.kogoś kto do czasu przetransportowania Marianka do Dzierżoniowa albo Wrocławia (do 15.30), do hoteliku mógłby go przetrzymać u siebie (dosłownie parę dni, a może się okazać, że nawet nie tyle, wydawanie psów jest do godziny 17). Rozmawiałam już z michelle04 i nie ma problemu, Marianek może być choćby dzisiaj.
-
Był pierwszy telefon o Maniusia!!:multi: Starszy Pan zadzwonił, chwilkę porozmawialiśmy, zobaczymy co z tego będzie, ma jeszcze się zastanowić i zadzwonić... Ale jestem beznadziejna w przeprowadzaniu takich rozmów, chyba trzeba było podać nr kogoś doświadczonego :/ Zapytał czy piesek utrzymuje czystość w domu, to powiedziałam, że teraz, kiedy znajduje się w szpitaliku zachowuje czystość bez problemu, ale nikt nigdy mu nie zagwarantuje jak piesek będzie zachowywał się w nowym miejscu kiedy będzie zestresowany, niezależnie od wieku. W dodatku to staruszek i tak jak starszej osobie może być mu ciężko z postępującym wiekiem.
-
[quote name='MTD']ja się chyba nie przyznałam nawet :razz: napisałam z samego rana maila do babeczki z Wrocławia, która adoptowała ode mnie sunię, może będzie mogła doglądać Mańka na miejscu, kobieta ma wielkie serce do zwierząt, także myślę, że pomoże jak trzeba będzie ;)[/QUOTE] Super, że o tym pomyślałaś!! :) Bo to tak daleko...