-
Posts
404 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mira_c
-
TEKILA bokserka z padaczką - Ma już Nowy DOM :)
mira_c replied to Bolsbokser's topic in Już w nowym domu
Żania super wieści :-))) Aż się serducho raduje :-))) Szkoda wydanej kasy na rezonans :( M.in. dlatego odradzałam. Bo specjalistów w tej dziedzinie jest mało. Skoro wet robił kontrast i sekwencję to powinien mieć choćby opis badania. A co z tym wodogłowiem u Tekilki? Leki w końcu ustawicie odpowiednio :) Nam to też trochę zajęło. Tyle, że ja całkowicie chciałam odejść od luminalu, bo lek starej generacji i niestety niszczy wątrobę. Pamiętam nasze z Laiką początki jak liczyłam każdy dzień bez ataku. A później tak się przyzwyczaiłam do "ciszy", że jak nagle dostała ataku i zaczęłam sprawdzać kiedy miała ostatni to byłam mocno zdziwiona, że cztery miesiące minęły. Wracaj szybko do zdrowia :) Jak najmniej kłopotów z Tekilką :) Pozdrowionka serdeczne. -
Laki - 10letni bokser z patologii - ma wspanialy dom
mira_c replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kapsel']Ja tez w podłym nastroju :shake:[/QUOTE] A to czemu Alinko??? -
Laki - 10letni bokser z patologii - ma wspanialy dom
mira_c replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
Dawno tu nic nie pisałam. Brak nastroju :( Laika znów miała duże problemy zdrowotne :( Ta pogoda koszmarnie na nią wpływa. Wreszcie jest dobrze :) Chłopak ok :) Zdrowy, grzeczny, kochany. Pozdrowionka serdeczne. -
TEKILA bokserka z padaczką - Ma już Nowy DOM :)
mira_c replied to Bolsbokser's topic in Już w nowym domu
Żania co po wizycie u weta? Jak sobie radzisz? Zarówno fizycznie, jak i psychicznie z całą sytuacją? Poprzednie moje posty nie miały Ciebie w żaden sposób dotknąć. Ja nie zdecydowałam się na "najlepsze dla psa rozwiązanie" chyba tylko dlatego, że mam praktykę związaną z padaczką, atakami i innymi nieprzewidzianymi zachowaniami. Własnego syna. Wiem, że jeżeli stan Laiki będzie dla niej tylko cierpieniem podejmę oczekiwaną decyzję. Kurcze niepokojące jest to, że dostaje luminal+relanium+ bromek potasu i nadal nie śpi. Może "winą" jest to, że ona w dzień odsypia? Nie jesteście w stanie jej jakoś "przetrzymać" ? Oboje pracujecie, więc pewnie ciężko. Pozdrowionka serdeczne, przytulam :) -
TEKILA bokserka z padaczką - Ma już Nowy DOM :)
mira_c replied to Bolsbokser's topic in Już w nowym domu
No niestety Joasiu, psy też cierpią na bóle głowy :( Tylko pies nie powie, a samoszczekanie/skowyt nic nam nie mówi :( A jak człowiek widzi psiaka potrząsającego głową to automatycznie obstawia problemy z uchem, a nie głowę. My pewnie też byśmy nie wpadli na to, tym bardziej, że wet sugerował zmiany neurologiczne i nimi tłumaczył to potrząsanie. "Na szczęście" mam syna z epi, który w podobnym czasie zaczął skarżyć się na ostre bóle głowy. I ludzki neurolog wskazał, że przyczyną są wahania ciśnienia. Które sprawdziliśmy u weta. Żania jeszcze słówko do Ciebie. Co Tekilka je? Laika też ma problemy z hormonami (za mało T4) + epi i je royal canin renal (paczka 14 kg wystarcza na 5-6 tygodni) albo hill's k/d (paczka 12 kg na miesiąc). Bo ma problemy z metabolizowaniem amoniaku (co w konsekwencji uszkadza nerki). Hill's k/d jest też w puszkach, taki smacznie pachnący pasztet - jak psiak nie chce samej suchej karmy to można mieszać. -
TEKILA bokserka z padaczką - Ma już Nowy DOM :)
mira_c replied to Bolsbokser's topic in Już w nowym domu
No niestey Joasiu, psy też cierpią na bóle głowy :( Tylko pies nie powie, a samoszczekanie/skowyt nic nam nie mówi :( A jak człowiek widzi psiaka potrząsającego głową to automatycznie obstawia problemy z uchem, a nie głowę. My pewnie też byśmy nie wpadli na to, tym bardziej, że wet sugerował zmiany neurologiczne i nimi tłumaczył to potrząsanie. "Na szczęście" mam syna z epi, który w podobnym czasie zaczął skarżyć się na ostre bóle głowy. I ludzki neurolog wskazał, że przyczyną są wahania ciśnienia. Które sprawdziliśmy u weta. Żania jeszcze słówko do Ciebie. Co Tekilka je? Laika też ma problemy z hormonami (za mało T4) + epi i je royal canin renal (paczka 14 kg wystarcza na 5-6 tygodni) albo hill's k/d (paczka 12 kg na miesiąc). Bo ma problemy z metabolizowaniem amoniaku (co w konsekwencji uszkadza nerki). Hill's k/d jest też w puszkach, taki smacznie pachnący pasztet - jak psiak nie chce samej suchej karmy to można mieszać. -
TEKILA bokserka z padaczką - Ma już Nowy DOM :)
mira_c replied to Bolsbokser's topic in Już w nowym domu
Żania zupełnie zapomniałam. U Laiki bóle głowy spowodowane zmianą ciśnienia powodowały ataki i szczekanie/skowyt. Dostaliśmy od weta ludzki lek EFFORTIL w kroplach; działa przeciwbólowo i wyrównuje ciśnienie wewnątrzmózgowe. Nam pomógł. Lek jest tylko na receptę i jest tani (niecałe 10 zł). Może Tekilce też by pomógł? -
TEKILA bokserka z padaczką - Ma już Nowy DOM :)
mira_c replied to Bolsbokser's topic in Już w nowym domu
Żania przytulam. Jakbym czytała o mojej Laice sprzed jakiegoś czasu :-( Nie robicie nic złego !!! To podstępna choroba i czasem trzeba "spodziewać się niespodziewanego". Nasze boksiki są wrażliwsze niż typowe. Zmiana ciśnienia czy nagła temperatury, wiatrzysko może spowodować atak :( Nie ma reguły niestety. Tekilka została - w dobrej wierze - nafaszerowana lekami. Nim organizm się ich pozbędzie trochę czasu minie; stąd może Tekilka chodzi otępiała/bez kontaktu w koło? Moja Laika jeszcze ze schroniska i z początku bycia pod opieką Fundacji też ma wpis od weta, że chodzi w kółko w jedną stronę => tomograf nic nie wykazał !!!I teraz też po nawarstwieniu ataków/wejściu w stan padaczkowy tak się zachowuje. Nie zamierzam podważać czy dyskutować z wybitnym neurologiem. Ale wyrażę swoje zdanie - mi nie raz, nie dwa sugerowano, że powinnam podjąć "jedyną rozsądną decyzję, dla dobra psa". I pamiętam jak płakałam na dogo. Ale nie zdobyłam się na taką decyzję. Pomimo pogryzionych ścian i drzwi, pomimo strachu, który chwilowo nam towarzyszył,bo też rzucała się z zębami na to co pod nimi się znalazło. I badania - pomimo zachowania się suńki - nic nie wykazywały. Postaraj się być dobrej myśli :) Może wystarczy przeczekać, oczywiście lecząc i diagnozując suńkę? Nie wiem czemu nie reaguje na luminal - może organizm przyzwyczaił się? (my zmieniliśmy Laice luminal na trileptal - lepiej na wątrobę wpływa/mniej uszkadza). Powodzenia kochana. Wiem jak Ci/Wam ciężko. -
Laki - 10letni bokser z patologii - ma wspanialy dom
mira_c replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
Jaka skromność :D :D :D Życie "dziękuje" w zadziwiający nieraz sposób. Mi już podziękowało :multi: Dzięki moim sierścuichom rozwój mojego syna ruszył z kopyta. Dużo zrozumiał, jeszcze więcej się nauczył. Np. tak trudnej dla wielu empatii, zrozumienia i wyrozumiałości dla innych - podobno dla autysty jest to "wyższa szkoła jazdy", nierealna do osiągnięcia. I lata zajęć / terapii nie przyniosły efektu, który osiągnęliśmy po krótkim mieszkaniu u nas czworonoga. Wreszcie mój syn widzi jak nasze postępowanie wpływa na innych; jak głaski i czułości dane psu wyzwalają pozytywne uczucia. Ech, mogłabym tak Was zanudzić. Wy częściej słyszycie, że jesteście .... (tu wpisać wszelkie epitety, którymi jesteście określane) zamiast słowa "dziękuję". A to jako pierwsze powinno paść ! Bo to, że pomagacie bezbronnym, skrzywdzonym świadczy o Waszym człowieczeństwie. O tym, że jesteście dobrymi ludźmi. A u nas pełna harmonia :multi: Aż żyć się chce :multi: Psiaki bezproblemowo dogadały się ze szczeniorem ;) Nawet pozwalają jej (bo już wiemy, że to ona) wyżerać sobie z misek :evil_lol: I cała trójka (młoda, Songo i Laki) zachowuje się jak szczeniory :evil_lol: Laika bez ataków (wiem, nudna się robię) :multi: Chętna do zabawy. -
Marta normalnie Cię kocham :D Dzięki Tobie znalazłam wytłumaczenie na moje nadprogramowe 20 kg - przecież ja "grubej kości" się nagle stałam :D "Dzisiaj Korusia to sama karmiłaś Montka i Lorda schabowym z widelca" - lepsze to niż "u rodzicow pies szura obslinionym pyskiem po lawie, na ktorej leza kanapki, ciasto". A psiaki wpatrują się w kanapkę i hipnotyzują jedzącego :D Biedne, zagłodzone kanapeczkę zobaczyły i pilnują co by za mało dla nich nie zostało :D :D :D
-
Jak Marta ma Montkowi nie dać jak sama je jak oni jeden organizm stanowią? Jedno bez drugiego żyć nie może :) Widzę, że nie tylko ja taka "niedobra",że psiakowi nie dam jak sama jem. I dzieciaki u mnie też nauczone,że ze stołu nie wolno dawać i są pory karmienia psów.Pomimo dwóch żebraków (Lakiego i Songa).I wcale nie wzrusza mnie ich patrzenie wzrokiem wygłodniałego dziecka.Aż mi lżej na sercu,że nie jestem sama :)I spać w łóżku też nie pozwalam.Ech, chyba jednak jestem niedobra.
-
Laki - 10letni bokser z patologii - ma wspanialy dom
mira_c replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
Nie zgadzam się z Wami - nie jestem fanką kwiatów (aż dziw, że te doniczkowe, które mam w domu cały czas żyją - chyba na złość światu). Chciałabym się trochę "wytłumaczyć" :) Gdyby nie [B]Alinka[/B] to nie wiem czy Laika mieszkałaby u nas. To Alinka skierowała mnie na stronę SOS gdy na innej zostałam potraktowana średnio miło. W pannie zakochałam się od razu, ale miałam mnóstwo wątpliwości czy dam radę; w końcu w domu trójka dzieci, jedno ledwo od ziemi odrosło, najstarsze ze specyficznymi potrzebami (nie jest tajemnicą, że Mati jest autystycznym dzieckiem z epi i mpd spastycznym). I to Alinka mnie przekonała; nie naciskała, ale WIERZYŁA we mnie, w moje możliwości. I - chyba - miała rację :) Radzimy sobie :) Raz lepiej, raz gorzej, ale radzimy :) Od mojego wejścia na stronę SOS wymieniłam z Alinką setki maili, godziny wiszenia na telefonie. Od pierwszego maila do telefonu do Germaine minął prawie miesiąc, a po prawie dwóch od zobaczenia Laiki suńka trafiła do nas. [B]Marta ze Szczecina[/B] - gdyby nie Jej upór, samozaparcie nie byłoby z nami Lakiego. Chłopak miał być uśpiony w schronie, bo "agresywny". Tylko upór Marty spowodował, że wyrwała Lakiego spod igły. I nalatała się z niemowlęciem w wózku, w zimne marcowe dni, by Lakuś żył,by znaleźć mu DT gdy Jej suńka nie umiała się dogadać... [B]Maruda666[/B] - o Niej pisałam na wątku Lakiego. Wspaniała kobieta, która całkiem bezinteresownie sama znalazła mnie i zasponsorowała leki dla Laiki na kilka miesięcy + dodatkowe, ale też potrzebne. Koszt miesięczny leków pannicy to ok. 300 zł według recept od weta. Od Niej Laika dostała też kubraczek. [B]Marta od Montka[/B] - przechodziłam razem z Tobą adopcję Montka; nie tylko wirtualnie, również telefonicznie. Pomimo wszelkich wątpliwości, żalu który miałaś w sobie po odejściu Gerego nie pozwoliłaś, by Monti został w schronie, gdy Ola zrezygnowała (ponad rok mieszka u Niej Kaja/Alda). (Nie wiecie, ale rozmowa z Martą w środku nocy jest czymś normalnym :) ) [U][COLOR=blue][B]DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM !!![/B][/COLOR][/U] -
Laki - 10letni bokser z patologii - ma wspanialy dom
mira_c replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
Miło mi, że tyle osób interesuje się moimi dzieciakami :loveu: U nas ok. Coraz chłodniej, więc i spacerki krótsze. Ale za to więcej zabawy w domu. Laki lekko o zazdrosny o uwagę poświęconą Laice, więc - niestety - zabawy osobno z każdym. Młody szczylek (suńka) nie robi na chłopaku wrażenia, udaje że jej nie widzi. Generalnie jakby się jej bał, ucieka przed nią na legowisko. Poza tym chłopak mocno radośny :) To dla nas dobry znak !I mam nadzieję, że utrzyma się tak długo. Trochę się boję, bo niedługo znów zima nadejdzie i Lakuś oklapnie :( Laika nadal bez ataków :multi::multi::multi: Super dziewczyna :evil_lol: Zaczepna, kochana, radosna. Pozdrowionka serdeczne. -
TEKILA bokserka z padaczką - Ma już Nowy DOM :)
mira_c replied to Bolsbokser's topic in Już w nowym domu
Żania skrobnij słówko !!! Co u Was? Miałam nadzieję, że są już jakieś nowe wieści od Was. Pozdrowionka serdeczne. -
Laki - 10letni bokser z patologii - ma wspanialy dom
mira_c replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://i42.tinypic.com/j0g177.jpg[/IMG] Więcej fotek nie wrzucę, bo nie chce z karty pobrać. Muszę w domu pokombinować. Pozdrowionka serdeczne. -
Laki - 10letni bokser z patologii - ma wspanialy dom
mira_c replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://i44.tinypic.com/34ss49j.jpg[/IMG] -
Laki - 10letni bokser z patologii - ma wspanialy dom
mira_c replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://i41.tinypic.com/21o55ck.jpg[/IMG] -
TEKILA bokserka z padaczką - Ma już Nowy DOM :)
mira_c replied to Bolsbokser's topic in Już w nowym domu
Żania co u Was??? Jak samopoczucie psychiczne; odespaliście, lepiej już? Jak Tekila - uspokoiła się trochę? Skrobnij choć kilka słów. Pozdrowionka serdeczne. -
Laki - 10letni bokser z patologii - ma wspanialy dom
mira_c replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
Gdyby to tylko ode mnie zależało to miałabym jeszcze kilka psiaków, które potrzebują DT / DS (pod warunkiem, że stać by mnie było na ich utrzymanie). No i gdyby zdrowie pozwalało. Na dzień dzisiejszy gdyby nie M. i dzieciaki to czworonogi byłyby biedne :( Z króciutkimi spacerami, tylko za potrzebą. Odliczam godziny do wyjazdu na podbój Szczecina :) Do południa jadę do Bydgoszczy zdjąć holtera (wkurzają te plastry i elektrody jak diabli :shake: ), wracam i pakuję miskę dla Adiego, śpiwór, dziecia najmłodszego i ruszamy :multi: Nie zakocham się w Adim, nie mogę :shake: Jestem realistką. * czekam na pw / sms-a od Ciebie z wytycznymi. -
Laki - 10letni bokser z patologii - ma wspanialy dom
mira_c replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
Patrz Marta za późno pomyślałam; dobrze, że w ogóle, bo nieczęsto mi się to zdarza :diabloti: Ty chcesz nam zabrać Lakusia; niedoczekanie Twoje :lol: I dlatego nakazałaś żebyśmy nie ubierali się jak na wizytację przystało :D Jeszcze na Mambę winę usiłujesz zwalić, że niby ona będzie skakała i szkoda rzeczy. A Ty chcesz pokazać, że u nas "bida z nyndzą" i trza Lakiego do Ciebie oddelegować :eviltong: -
Laki - 10letni bokser z patologii - ma wspanialy dom
mira_c replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
A Ty mi grozisz ? :D Jakie zdjęcia będziesz tłukła? Miej litość dla aparatu. W sobotę i niedzielę mam zjazd, więc wstawię na zajęciach fotki dzieciorów czworonożnych. -
Laki - 10letni bokser z patologii - ma wspanialy dom
mira_c replied to ageralion's topic in Już w nowym domu
Fotek niestety nadal brak :( Cierpliwości :) U nas nadal ok. Dziś zamieszkał (a ?) z nami Szczęściarz - tak go (ją?) nazwała moja córka.Jakiś &%#@& wyrzucił psiaka do lasu &%#@& :( Malutkiego szczeniorka, bojącego się ręki jak cholera :( Nim pogłaskałam skomlało maleństwo aż litość brała :( Psinę, która nie wie co to miska z żarełkiem :( Psina w takim stanie, że anatomii można się na niej uczyć, wszystkie kosteczki można policzyć :( Pewnie biedak błąkał się po lesie od jakiegoś czasu. Laki obwąchał szczylka i niezbyt zainteresowany zaległ w swoim legowisku. Pozdrowionka serdeczne. -
TEKILA bokserka z padaczką - Ma już Nowy DOM :)
mira_c replied to Bolsbokser's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieję Żania, że nasze rady choć trochę rozwiążą problem. I że każdy kolejny dzień będzie lepszy od poprzedniego. Tego Wam życzę :) Jeszcze jedno: powinnaś traktować Tekilkę jak ZDROWEGO psa ! Czyli wymagać i nagradzać tak jak zdrowego. Epi to zaburzenie neurologiczne (nieprawidłowy przesył fal), a nie psychiczne. Wiem, że psiak mógł przejść niefajne chwile w swoim życiu. Ale od roku była traktowana tak jak powinna; z czułością, bez strachu. Największą krzywdę jaką wyrządzamy naszym czworonogom to postrzeganie ich przez pryzmat litości, "bo psiak już tyle przeszedł". (celowo zrobiłam dopisek, że piszę jako osoba z wiedzą o epi, bo nigdy nie miałam styczności z psiakiem z lękiem seperacyjnym). -
TEKILA bokserka z padaczką - Ma już Nowy DOM :)
mira_c replied to Bolsbokser's topic in Już w nowym domu
Żania uważam, że chciałaś za dobrze i przedobrzyłaś :( Co robiszgdy suńka sika gdy Ty jesteś w domu? Po ataku może mieć coś a'la "atak paniki" - stąd szczekanie. Po ataku wyprowadzasz ją na dwór - psiak nie rozumie czemu ma wyjść jak jest zimno i ciemno. Warto zaopatrzyć się w kaganiec materiałowy (coś takiego [URL]http://www.telekarma.pl/p4419/chaba.kaganiec.materialowy.rozmiar.1.kufa.10.cm.htm[/URL] , oczywiście dostosowany dla boksika ) i jak suńka się naje i napije założyć. Nie będzie szczekać, a Ty będziesz miała czas na uspokojenie psa. 10-minutowe głaski wystarczą i można zdjąć kaganiec. Zastanawia mnie czy Tekilka nie ma za dużo bodźców dostarczanych. Moja Laika ma legowisko (nie śpi z nami w łóżku i nigdy nie spała ! ) w korytarzu między pokojami - jak jest czas odpoczynku idzie na swoje miejsce i nikt nie ma prawa jej wtedy przeszkadzać, w dzień cały dom ma do dyspozycji. Każdy psiak (tym bardziej z epi) musi mieć swoje miejsce odpoczynku i swój rytm dnia; jest czas zabawy, harcy na świeżym powietrzu i odpoczynku. Nie powiązane z opiekunami. W ciągu dnia ma wystarczająco dużo poświęconej uwagi. Warto pannie "sprezentować" kocyk lub coś innego do przykrycia,żeby po odstawieniu z łóżka opiekunów mniej odczuła zmianę. Na czas Waszych wyjść pozostawiać suńce tylko jedno pomieszczenie, w którym ma picie i miejsce do leżenia + np. gumową zabawkę (dobra w mieszkaniach jest kuchnia, bo łatwiej sprzątnąć po psiaku jak się załatwi). Oczywiście wszystko pochować z szafek żeby niuńka się nie częstowała. * piszę Ci to jako osoba z 13-letnim dzieckiem z epi + od prawie 2 lat opiekunka Laiki z epi,więc doświadczenie jakieś mam.