Jump to content
Dogomania

tatankas

Members
  • Posts

    28631
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by tatankas

  1. Biedny Tropek,ja to często do niektórych mówię:"Nie myśl,bo ci nie wychodzi!",pani ewidentnie też nie wyszło :/ Idzie stała za czerwiec dla Tropka ;)
  2. Super-bardzo się cieszę :) Deklarowała stałą od czerwca,ale chyba już niepotrzebna,czy ma chłopak jakieś długi? Bym deklarację przekazała dla Torresa od Olena84 swoją? Jak Tropek nie będzie miał potrzeby to wpadnę do Torreska na wątek ;)
  3. Od przyszłego miesiąca mogę zaproponować stałą 20zł,bo teraz niestety komunia córki wyssała,ale proszę o przypomnienia,bo u mnie skleroza zaawansowana ;)
  4. Każda z nas miała ciężkie początki ;)
  5. W razie czego mogę pomóc wystawić bazarek,ale dopiero po 20 maja,bo komunia córy i ledwo swoje ogarniam teraz
  6. Pianka mi odpowiedziała już następnego dnia :) wyjątkowo mogę go otworzyć :)
  7. Zapraszam na majowe bazarki:
  8. W drodze wyjątku czy byłaby możliwość ,by pozwolono mi na działanie bazarku dłużej,niż miesiąc od napisania pierwszego postu,tworzyłam bazarek od 2 kwietnia,ale ponieważ córka moja idzie do komunii w tym miesiącu i kupę spraw na głowie,to dziś dopiero skończyłam dodawać ostatnie fanty,więc już wczoraj minął miesiąc,czy muszę cały bazarek od nowa wrzucać?Ktoś się orientuje który mod może mi odpowiedzieć na to pytanie?
  9. I ja wpadłam zobaczyć jak samopoczucie ?
  10. Aktualnie u nas w siedzibie: Tosia to około 2 letnia kotka,przywieziona z wioski,myślałyśmy,że jest niewidoma,na szczęście po 2 konsultacjach u lekarzy wyszło,że na jedno oko widzi dobrze,na drugie przez mgłę,została wysterylizowana: Zuzia to również 2 letnia kotka z tej samej wioski,potrzebowała natychmiastowej pomocy weta(chore oczko),teraz wygląda już pięknie i jest gotowa do adopcji,została wysterylizowana: Kocurek zgarnięty z ulicy,przebywał pod samochodami przy ruchliwej ulicy ponad tydzień czasu,miziasty i skory do zabawy,wykastrowany: Koteczka Mała MI również znaleziona na wiosce,karłowata,maleńka,ma już 2 latka,zostanie wysterylizowana: Szaro-biała koteczka-nadal w trakcie leczenia,zostanie wysterylizowana:
  11. Od początku roku do adopcji poszły: -czarny kocurek Czaruś -Sarcia z jutowego worka -Bolek i Lolek-byli u nas kilka miesięcy,poszli do wspólnego domku -kotka Marysia z wrośniętym drutem -Kotka Cynamonka -maleńka Gabrysia -biała koteczka została odebrana przez właścicieli -miziasta Miecia,której właścicielka zmarła -kotka z drzewa -kocurek Rysio -koteczka serduszko i jej brat z whiskasów -2 szaro rude kotki -mamusia z piwnicy i jej synek -Dusieńka,również kotka z wioski -kocurek Kubuś -była ciężko chora koteczka Grażynka,niestety odeszła za TM -odeszła także nasza myszoskoczka za TM
  12. Nasze podsumowanie:"W 2016 roku nasze małe gminne towarzystwo wydało do adopcji 70 zwierzaków,większość zwierząt wyleczona i wysterylizowana przez nas lub w przypadku maluchów zostanie wysterylizowana.Ponad 100 kotek wolno żyjących zostało wysterylizowane(dotacja z gminy na 40 sztuk), a także 18 suczek, ponad 200 kotów wolno żyjących zostało przez nas złapane, udzielono pomocy weterynaryjnej i wypuszczono w miejsce bytowania.30 zwierzaków trafiło do nas,ale szczęśliwie odnaleźli się ich właściciele . Przeprowadziłyśmy same lub wraz ze Strażą Miejską ponad 100 interwencji,niestety nie wszystkie udało nam się opisać czy udokumentować zdjęciami . Odbyłyśmy kilkadziesiąt prelekcji w szkołach,przedszkolach,jak i u nas w siedzibie.Na terenie gminy zostało ustawionych około 30 budek dla wolno żyjących kotów.Zaopatrujemy w leki i karmę opiekunów wolno żyjący kotów nie tylko zimą(gmina przewiduje dokarmianie kotów tylko w okresie zimowym),ale dzięki darczyńcom przez cały rok. Jak dla nas rok pełen sukcesów,ale i ogromu pracy,a tylko kilka par rąk do pomocy.My jesteśmy dumne z siebie,a tym,co piszą:" Wy nic nie robicie!" napiszę:"A co wy robicie?"Jesteśmy takimi samymi ludźmi jak wy,tak jak wy mamy rodziny,prace zawodowe,swoje domy i swoje obowiązki.Pomagać może każdy,każdy na swój sposób,znajdź swój sposób na pomaganie i przyłącz się ,jak nie do nas,to do innej fundacji czy stowarzyszenia-tych nie brakuje,a świat będzie lepszy i piękniejszy ;) "
  13. Leczenie kotów nie z naszego rejonu,którego niestety nie pokrywają fundusze gminne,ale ciężko nam odmówić,jeżeli zwierze cierpi.Za te pieniążki wyleczona została kotka Marysia z wrośniętym drutem,karłowata Sarcia,która wisiała w worku jutowym bóg wie ile,biała również karłowata koteczka,a teraz leczone są również Tosia i Zuzia,wszystkie z jednej wioski :( Usługi weterynaryjne: - 3300zł -150zł -50zł i leki : -173,91zł Żeby nie było,że tylko działamy za pieniądze gminne i z dogomanii, to te leczenie pokrywamy z datków,zbiórek i 1% ;)
  14. Faktury: grudzień 2016:żwirek dla kotów -520zł Karma sucha dla wolno żyjących kotów 17.01.2017 -1500zł Karma sucha i mokra dla kotów w siedzibie - 650zł Żwirek dla kotów 17.01.2017 -234zł Karma 13.03.2017 -727,60zł
  15. nie ma problemu,wystarczy poszukać dobrze.Od kilku lat wyjeżdżam z siostrą,a więc 4 dorosłych+4 dzieci+3 psy.Fakt,że przeważnie nad jeziora,ale wynajmujemy domki od osób prywatnych,więc wszędzie się takowe znajdują ;)
  16. u nas Benio też szybko się męczył,ale czas stania cały czas się wydłuża.teraz potrafi nawet 5-10 minut dreptać :) Zdrówka dla Ronisia :)
  17. Kochana Ewuniu ty taka zawalona robotą i prywatnymi problemami,a ja cię jeszcze maltretuję zaproszeniami na bazarki :( A ty jeszcze wpadasz i podrzucasz :/ Dziękuję ci ,że jesteś tu na dogo,że pomagasz i wierzę,że i tobie uda się pomóc,poproszę więc nr konta i też cosik wpłacę <3 Trzymaj się ;)
  18. Zapraszam na trzy bazarki: nowe zakładki do książek:
  19. Tak było z naszym Beniem 2 tygodnie po udarze,teraz pomyka już nawet po 10 minut,ale na razie szybko się męczy,20 lutego miał kontrolę i jest o niebo lepiej ;) Karta z wizyty : dawki leków już o połowę zmniejszone(dostawał codziennie,teraz co drugi dzień) Roniś też zaraz zacznie drałować <3
  20. anecik jak byłaś kiedyś u mnie na bazarku,to pewnie znasz naszego Benia,który ma jakieś 117 lat,ostatnio przeszedł udar,przez 2 tygodnie tylko leżał,całą lewą stronę mu zablokowało,po podaniu leków i po naszej rehabilitacji(u nas w miasteczku można tylko pomarzyć o rehabilitacji dla psa) w tydzień kolejny stanął na nogi,kupiłyśmy matę masującą taką do samochodu na siedzenie,na tym go kładłyśmy,do tego masaże ręczne i z masażerem ręcznym i udało się ,trzymamy kciuki,by Roniemu też się udało ;)
  21. I ja zapiszę się do małej,bidulka taka,mieliśmy kiedyś w tozie pod opieką taką maliznę,niestety ona znów rzucała się do stóp każdej nowo poznanej osobie,ale jak już pokochała to na zabój,znalazła cierpliwy domek i teraz żyje jak pączek w maśle,więc i na pewno tej się uda ;)
  22. Zapraszam na dwa bazarki : wiele nowości ;) jak zawsze przesyłka wspólna ;)
×
×
  • Create New...