-
Posts
3703 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Drzagodha
-
Staruszek Toro nie ma funduszy na hotel...Proszę Pomóż!
Drzagodha replied to BUDRYSEK's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kajka_72']Absolutnie się nie zgadzam z Twoim zdaniem:shake: Jeżeli starszego psa nie <zjada> jakaś ciężka choroba od wewnątrz, przyswaja on pokarm tak samo jak młody, mało tego....bardziej tyje, bo z automatu ma mniej ochoty na ruch. Jeśli natomiast pies ma problemy <jelitowe>, są odpowiednie karmy-przyswajalne doskonale i pies tez przybiera na wadze, uzupełniając niedobory. Wobec tego uważam, że niedowaga psa, który nie był wcześniej skrajnie zagłodzony i nie jest aktualnie ciężko chory - powinna zaniepokoić. [/QUOTE] A tutaj z kolej ja się nie zgodzę. Mam w domu 11-letniego psa (w avatarze), który jest u mnie od szczeniaka. Przez te 11 lat zawsze był chudy - mimo tego, że jest zdrów jak ryba, regularnie badany, wcina karmę, którą uwielbia, je jej ile ma ochotę, to jedyny zwierzak w domu, któremu jedzenia nie ograniczam. A on je tyle co potrzebuje, jak nie jest głodny to jeść nie zamierza nawet smaczków i nic na to nie poradzę. Przez te 11 lat ciągle uważałam, że jest za chudy i dalej tak uważam. Ale nic na to nie poradzę, taką ma widocznie budowę. -
Uzbierałam trochę tymczasów-proszę o pomoc w znalezieniu domków
Drzagodha replied to kaja69's topic in Już w nowym domu
Ona podobno dostawała nivalin, ale chyba tylko przez tydzień :( Dzięki dziewczyny, postaram się o zdjęcia suni to założę jej wątek. EDIT: Właśnie dostałam info o suni. Okazało się, że sąsiad kobiety ma nieużywany wózeczek. Szkoda, że dopiero teraz, ale dobre i to... Zdjęcie suni, niestety trochę niewyraźne: [IMG]http://i55.tinypic.com/2ibfh8z.jpg[/IMG] -
Dlaczego sterylizacja? Ano dlatego, że większość właścicieli nie pilnuje swoich suk i nikt nie jest w stanie egzekwować od nich pilnowania. Bo niby jak? Znajdując miot szczeniaków robić badania DNA i szukać w całym mieście suki, która jest ich matką? To był żart oczywiście, jest to nierealne. W moim mieście schronisko działa od końca sierpnia zeszłego roku. Tylko w roku 2010 (więc w ciągu 4 miesięcy i kilku dni) do schroniska trafiła ponad setka samych szczeniaków. Robiłam w zeszłym roku osobiście bilans więc dane jak najbardziej prawdziwe. Żadne z tych szczeniąt nie urodziło się w schronisku, żadnych nie oddał "właściciel". Wszystkie zostały znalezione - wyrzucone przy drogach, w parkach, w śmietnikach, pozostawiane w kartonach w różnych miejscach w mieście. Tylko cztery szczeniaki trafiły do nas z matką - szczyle miały wtedy ok. 3 miesięcy i prawdopodobnie urodziły się już jako bezdomne, właściciel wypieprzył zapewne szczenną sukę, która koczowała sobie w opuszczonym parku i nikt nie miał o niej wcześniej pojęcia. Jeśli więc w nowelizacji znalazłby się zapis o ZAKAZIE sterylizacji psów, które mają właścicieli, to ile niechcianych miotów trafiałoby do nas w ciągu całego roku? Biorąc pod uwagę, że w ciągu 4 miesięcy było ich ponad setka, to w ciągu roku powinno być ich "TYLKO" trzysta. Co za różnica - wysterylizować przykładowo 20 suk, albo wyciachać później 300 szczeniaków? No i skąd brać domy dla tych psów? Niech gniją w schroniskach do końca życia, bo przecież sterylizacja psów, które mają domy jest bez sensu...
-
Odeszla umarla P Ewa ktora przyszla do mnie po ratunek dla Brunia Bruniaczek odszedl za T M Dziekujemy Sercem Za Milosci Za Niezwykla Milosci Za Zycie Bruniaczek od 10 lat Najszczesliwszy w Swym ukochanym domku z ukochanymi Panciami! Serduchem sciskamy
Drzagodha replied to Nadziejka's topic in Już w nowym domu
[URL]http://images39.fotosik.pl/1041/e07499868c61a283med.jpg[/URL] Wszystkie amstaffy, które znam tak leżą. Wyciągnięte tylne łapki jak u żaby :evil_lol: -
Sunia w typie LABKA - pozostały jej tylko obcięte opuszki :-)))))
Drzagodha replied to Agucha's topic in Już w nowym domu
Ciotki, a może trzeba by małej coś na odporność? Jakiś immunodol? Przy dorosłych psach z nużycą podnosi się odporność, nie wiem, jak przy szczeniakach. -
Uzbierałam trochę tymczasów-proszę o pomoc w znalezieniu domków
Drzagodha replied to kaja69's topic in Już w nowym domu
Kaju, mam ogromną prośbę. Miałam wczoraj okazję poznać niedużą sunię z niedowładem tylnych nóżek. Mała ma czucie w tych nóżkach, wczoraj nawet na chwilkę na nie stanęła. Jest bardzo radosnym i pogodnym psiakiem. Moim zdaniem ma szansę na wyzdrowienie. Niestety, właścicielką tego psa jest prawdziwa, wiejska kobieta... Dostałam tydzień - jeśli nie będzie poprawy, uśpią sunię :( Mogłabyś mi napisać zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych dla takiego psiaka? Wiem, że tydzień to mało, dlatego szukam również tymczasu dla małej. Ale przez ten tydzień nie będę siedzieć z założonymi rękami, małą trzeba rehabilitować... -
Rap na cztery łapy w poszukiwaniu Bobisiowego domku :)
Drzagodha replied to Drzagodha's topic in Już w nowym domu
Ciotki klotki nikt do Bobika nie zagląda? A ja wieści mam :( I z kim ja mam się nimi podzielić? :mad: -
Kudłaty olbrzym Master - czy ktoś go jeszcze pokocha?
Drzagodha replied to Drzagodha's topic in Już w nowym domu
Jakieś ma na pewno ;) Odszukam po południu to podam linki. Dziękujemy za wsparcie :) -
[quote name='basia34']ujela MOje serce mala.[/QUOTE] A nie chcesz przygarnąć? :D
-
Psy z Krzykosów za chwilę mogą stracić dom
Drzagodha replied to Justyna Klimek's topic in Już w nowym domu
A może być taka zwykła siatka maskująca ze sklepu? :evil_lol:- 1717 replies
-
- krzykosy
- piękne psy
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Kudłaty olbrzym Master - czy ktoś go jeszcze pokocha?
Drzagodha replied to Drzagodha's topic in Już w nowym domu
Zdjęcia muszę zrobić, tylko chwilowo jestem bez aparatu :( Master jest naprawdę duży, tak na oko to ma w kłębie około 60 cm. Nie omieszkam jutro zmierzyć ;) -
Kudłaty olbrzym Master - czy ktoś go jeszcze pokocha?
Drzagodha replied to Drzagodha's topic in Już w nowym domu
Wrzuciłam Mastera na kudłacze, może ktoś do niego zajrzy. -
Rap na cztery łapy w poszukiwaniu Bobisiowego domku :)
Drzagodha replied to Drzagodha's topic in Już w nowym domu
Robię plakat dla Bobika - komuś przesłać później? Pomoc w rozwieszaniu mile widziana ;) -
Wyłowiono mnie z Odry... Na szczęście znalazłem NOWY DOM! :)
Drzagodha replied to Drzagodha's topic in Już w nowym domu
Aniu, wrzuć proszę linki do ogłoszeń Ola, które zrobiłaś. Dorobię trochę chłopakowi, a nie chcę, żeby się dublowały ;) -
Felerny Feler, czyli niskopodwoziowy labrador ;)
Drzagodha replied to Drzagodha's topic in Już w nowym domu
Chyba trzeba porozsyłać trochę zaproszeń. -
Mam zdecydowanie zbyt mało czasu... Doba powinna trwać minimum 48 godzin :shake: Zdążyłabym wtedy socjalizować wszystkie psy, a tak to zawsze czasu brak :-(
-
To ten, jedziemy w niedzielę razem, mówiła Ci Aneta? W sobotę psów nie bierzemy :eviltong:
-
Sunia w typie LABKA - pozostały jej tylko obcięte opuszki :-)))))
Drzagodha replied to Agucha's topic in Już w nowym domu
[quote name='Agucha']O! widzisz, z czymś takim się jeszcze nie spotkałam. Warto byłoby zrobić jej zeskrobiny z tych miejsc.[/QUOTE] No właśnie myśmy wcześniej też się z tym nie spotkali, myślałyśmy, że to zmiana karmy wywołała alergię. A tu zonk, jakiś pasożyt. -
[quote name='Jasza']Podesłałam Fasolkę Pani Katarzynie z Wrocławia.[/QUOTE] Dziękuję Jaszko ślicznie za pamięć o naszych warzywkach :)
-
Sunia w typie LABKA - pozostały jej tylko obcięte opuszki :-)))))
Drzagodha replied to Agucha's topic in Już w nowym domu
[quote name='Murka'] Nie podoba mi się ta łatka, mam wrażenie, że się powiększa, dziś zauważyłam też delikatne łuszczenie się. No i koło oka jest takie coś maluteńkie podobne... Przy łokciu takie malutkie zrogowacenie się zrobiło bardzo łuszczące się. [/QUOTE] Tak mi się teraz kojarzy, że jedna sunia jak ją wydałam do DS też zaczęła łysieć w różnych miejscach. Nie było zaczerwienienia ani nic, tylko łyse miejsca. Z zeskrobin jakaś bakteria chyba wyszła z tego co pamiętam. Sunia dostała odpowiednie leki i w ciągu tygodnia sierść zaczęła odrastać. Może warto zrobić małej zeskrobiny? -
Psy z Krzykosów za chwilę mogą stracić dom
Drzagodha replied to Justyna Klimek's topic in Już w nowym domu
Ja tak jak mówiłam jestem niestety dostępna dopiero od poniedziałku.- 1717 replies
-
- krzykosy
- piękne psy
-
(and 3 more)
Tagged with: