Jump to content
Dogomania

kinga_kinga7

Members
  • Posts

    8182
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by kinga_kinga7

  1. Flipper na początku jak do nas trafił ( z interwencji, był bity, kopany, przeganiany ) prawdopodobnie byłym "właścicielem" był myśliwy i wiadomo jak takie psiaki są traktowane i w jaki sposób są tego uczone, jak dostał w schronisku swoją miskę z jedzeniem nie było mowy, żeby wejść do boksu, nawet stać przy zamkniętym, był strasznie zazdrosny o jedzenie ! Teraz się bardzo zmienił, na lepsze oczywiście, ale ta zazdrość została mu do dzisiaj, ale już się nie rzuca, spokojnie można przy nim stać i patrzeć jak wcina :)
  2. Oj tam, nie ważne czyja, ważne, że jutro Flipper opuści schronisko i zacznie nowe, lepsze życie ! A może w podróży nas zaskoczy i będzie potulny jak baranek: ) :)
  3. Mogę w końcu coś napisać, mam czasami taki problem, ale mniejsza z tym. Fajnie, że zaglądacie do chłopaka :) i wspieracie :) Flipper waży do 12 kg, nie jest jakiś grubaśny, taki normalny foxsik, więc spokojnie nawet pod pachę można chłopaka wziąść :) Szeleczki będę spokojnie dobre, tym bardziej, że są regulowane więc zawsze można więcej zdziałać, ale nie sądzę. Transporterek też się przyda na wszelki wypadek, to troszkę żywiołowy psiak, nie wiemy też jak zniesie i zachowa się w samochodzie
  4. Wielki dzień Flipperka zbliża się ! Dziękuje cioteczki za przybywanie na wątek chłopaka :)
  5. Dziękuje dziewczyny za wątek i pomoc, szczególnie agat21, która zgodziła się pojechać po Flippera !! Teraz już będzie tylko lepiej :)
  6. W schronisku w Białej Podlaskiej na adopcję i prawdziwy dom czeka też Charles, ok. 6 letni olbrzym. Kocha człowieka, ale nie toleruje innych psiaków !
  7. Pod opieką mamy 300 psów oraz 20 kotów, zwierzaków każdego dnia zamiast ubywać, przybywa :( Brakuje nam miejsc/pomieszczeń ! Często są powypadkowe, potrzebujące leczenia itp. Przyjmiemy każdą ilość klatek, kojców metalowych, jeśli ktoś może pomóc bardzo prosimy w imieniu zwierzaków o wsparcie.
  8. chodzi mi tu bardziej o zarabianiu na bezdomniakach ....
  9. Wydajemy, ale ze względu na finanse szukamy raczej bezpłatnych, choć wiadomo, że z takimi ciężko :( A ja osobiście nie jestem za płatnymi bo uważam, że jest to po prostu nie fer - jeśli pomagam bezdomniakom to w inny sposob ...
  10. Spoko, rozumiem :) Przy okazji skorzystam i przedstawię jeszcze jednego naszego kudłaczka w typie foxteriera - Flippera, ok. 5 letniego bardzo wesolutkiego, towarzystkiego psiaczka, Flipperek kocha kontakt z człowiekiem, przytulanie, mizianie itp
  11. Dziękuje za pomoc dziewczyny ! Futerko zaniedbane, ale mamy w schronisku takich futer ponad 300 więc troszkę cężko z tymi pielęgnacjami, a Vasco bardzo lubi się też pluskać w wodzie jak wychdzi na spacerek :)
  12. Niestety nie ma swojego wątku. VASCO to ok. 6 letni wspaniały i bardzo przyjacielski kudłacz, kocha ludzi, ale z innymi zwierzakami już jest inaczej, w schronisku nie toleruje ich ! Schronisko "AZYL" Biała Podlaska
  13. W imieniu Pandusi dziękujemy Mikołajowi za tak wspaniały prezent !! :) Wieczorkiem danusia wyślę na emaila konto
  14. Tiffani żyje i ma się dobrze :) Tak :)
  15. Nie jestem księgową Pandy, ale z tego co wiem troszkę było potrzeb finansowych, zabieg usunięcia gruczolaków, zakup karmy itp.
  16. Na brak rui wpływ może wywierać także nieodpowiednie żywienie. Organizm przekarmionej lub, dla odmiany, wygłodzonej suki, może nie posiadać wystarczającej ilości składników odżywczych, stymulujących prawidłowy przebieg fazy estrus. Niedobór fosforu sprzyja na przykład zaistnieniu tzw. cichej rui, przyczyniając się jednocześnie do rozregulowania całego cyklu płciowego. Podobnie działa brak witamin A i E. Niedobór białek hamuje procesy tworzenia się niezbędnych aminokwasów, konsekwencją czego obniża się płodność zwierzęcia. Tym samym pojawia się ryzyko całkowitego braku owulacji. Na przesunięcie w czasie lub całkowity brak cieczki bezwzględnie może mieć wpływ zarobaczenie suki.
  17. Pamiętamy Klusiu o Tobie [*]
  18. W imieniu Pandy DZIĘKUJEMY !!
  19. Trzymamy kciuki ! Zdjęcia rewelacyjne, śliczna ta nasza Pandusia :) :)
  20. Maćku co u Was. chciałam napisać jak Klusia i Pandusia ehh :( :( Co z tymi gruczolakami Pandusi?
  21. Koniecznie ją umawiaj !
×
×
  • Create New...