Jump to content
Dogomania

AnnaA

Members
  • Posts

    2305
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by AnnaA

  1. Lepiej niż do p.Teresy to ona już trafic nie mogła!
  2. Zapiszę watek. Moze coś uda się potem pomóc. Narazie jestem pod kreską.
  3. Nikt o Hektorka nie dzwoni. Na dodatek on wcale się nie zmienia. Boi się własnego cienia i porusza się tak jakby przepraszał, że żyje. No nic to. Może z czasem się coś poprawi.
  4. Ucho dzisiaj zniknęło w całości. To było duże ucho. Wygląda na to, że ona się poprostu boi zostawac sama.
  5. Tak, to "mój" Kapsel. Może mu się uda znależc fajny domek. Dzisiaj Kapsel, Hektor i moja stara, ciężka Kora pogoniły za zającem. Oczywiście nie miały szans, bo nawet mój Kaktus w młodości nie miał szans dogonic zająca. I bardzo dobrze. Martwiłam się tylko, że nie będą wiedziały jak wrócic do domu. Ale wróciły i to bardzo szybko. Blanka bardzo ładnie reaguje na przywołanie, ale pozostawiona w kontenerku, z suszonym uchem w dalszym ciągu jest bardzo niezadowolona.
  6. Oczywiście 8 m w zupełności wystarczy i nie trzeba kupowac nowej. Blanka opanowała przychodzenie na wołanie. Szczególnie jak widzi moją rękę w kieszeni po ciasteczka. W lutym wydałam na karmę 30zł no i pierwsza lekcja 70 zł. Pozostałao 100 zł. Nie przypuszczałam, że ta linka jest taka droga. To co masz w zupełności wystarczy.
  7. Od kwietnia wracam do dofinansowywania Fabia. Przepraszam, ale wątek mi uciekł. To się już nie powtórzy. Przepraszam.
  8. Wczoraj coś mi dogo nie chciało pracowac. Jesteśmy po pierwszej lekcji. Umówione jesteśmy na piątek w przyszłym tygodniu na następną lekcję. Mamy tydzień na cwiczenia. Blanka szybko łapie o co chodzi. Mam nadzieję, że się uda wyciszyc Blankę. Będę zdawac relacje z postępów.
  9. Myślę, że będzie dobrze. Oferta jest nie do odrzucenia tylko chyba dziewczyny muszą ochłonąc.
  10. Mam nadzieję, że tym razem Pysio trafił na "ludzia", który go pokochał. Tego brakowało mu od początku, a najbardziej u poprzednich państrwa. Bardzo serdecznie mu życzę dobrego domku i kochających państwa.
  11. Wczoraj pani zadzwoniła pytając a Hektora. Jak powiedziałam, że jest to pies po przejściach i niestety jest bardzo lękliwy to od razu zrezygnowała. Może to i dobrze, bo pies nie miałby dobrze a on potrzebuje człowieka, który zechce mu poświęcic trochę uwagi i czasu.
  12. Dziękuję za wsparcie. Będziemy się z Blanką starac. Nie wiem czy mi się tylko wydaje, ale ona chyba wiele rozumie. Kaktus jakoś się do stada przyzwyczaił, chociaż wychodzi do ogrodu tylko ze mną albo wtedy jak reszta siedzi w domu.
  13. Zmieniłąm swoje postępowanie z Blanka /w porównaniu do tego nim wróciła do schronu/ i Blanka bardzo dobrze na to reaguje. Już przy drzwiach do wyjścia żaden pies nie pcha sie pierwszy. Wszystkie grzecznie czekaja aż ja sie ubiorę. Blanka juz nawet nie usiłuje włazic na kanapę. Ona jest madra i szybko sie uczy tylko ma słabego nauczyciela. W dodatku samochód odmówił posłuszeństwa. Narazie trzeba czekac. Jestem w kontakcie z panią od szkolenia. Jesteśmy wstępnie umówione na następny piątek u mnie.
  14. Bardzo bardzo lilith27 dziękujemy i za bazar i za zaangażowanie w pomoc Blance. Samochód niestety ciągle u mechanika tak, że w tym tygodniu chyba się nie uda. Zobaczymy jak, bedzie z pogodą w nastepnym tygodniu. Jeżeli się pogorszy co zapowiadaja, to pewnie poprosimy pania o przyjazd do nas już w marcu. Blanka w porzadku. Ona się już nauczyła nie włazic na kanapę, ale zarekwirowała koszyczek Frani. Frania cała w nerwach stoi i na nią szczeka. Muszę ja interweniowac. Blanka też często układa się w swoim plastikowym kontenerku.
  15. Biedaki, takie fajne psy i już tak długo szukają domków!
  16. Gdyby nie Ulka18, Buba do dzis dnia pewnie szukałaby domu. Domki, które znajduje Ulka sa super. Górka jest zdecydowanie psem trudnym i napewno tam jej pomogą. Górka to śliczna sunia.
  17. Dostałam 200 zł od Mondey na koszty szkolenia Blanki. Jeżeli nareperują mi do soboty samochód, to pojadę w tę sobotę lub niedzielę na pierwsze szkolenie. Jeżeli samochód nie będzie gotowy, to pojadę w przyszłym tygodniu. Narazie po lekturze książki, nie pozwalam Blance łazic po fotelach i kanapach z czym ona się pogodziła bez szemrania. Nie wychodzi też pierwsza i nie protestuje. Kaszle już tylko rano i nie będę jej narazie wiezc do weta po antybiotyki. Nie biega dużo po ogrodzie, bo Blanka jest ciepłolubna.
  18. Niestety, już nie raz przekonałam się, że ilośc ogłoszeń ma istotne znaczenie. Im więcej tym większa szansa na adopcję. Pamiętam mojego szczeniaka Tusię, który utknął w DT bo nie były robione ogłoszenia. Dopiero po mojej prośbie do radomskich dogomaniaczek psiaka wyadoptowałam, a tkwiła u mnie 3 m-ce. Dla szczeniaka to bardzo dużo. Teraz ma wspaniały dom w Gliwicach dzięki ogłoszeniom. Podjęłam się wziąc Franię na okres zimowy. Myślałam nad tym, czy nie pozostawic jej dłużej, ale ponieważ mam problemy z Blanką, muszę prosic o szukanie dla Frani innego DT. Tak jak obiecałam Ammounie Frania może zostac u mnie do końca kwietnia.
  19. Ten lęk separacyjny po raz pierwszy wystąpił gdy Blanka została wyadotowana przez dziewczynę do Radomia. Z opowiadań wiem, że przede wszystkim podrapała drzwi. /Blanka otwiera sobie drzwi z klamki i pewnie gdy nie mogła otworzyc to starała sie wydrapac dziurę/. Blanka generalnie nie lubi byc pozostawiana. Otwiera drzwi do domu jeżeli ja wyjdę na zewnątrz, otwiera bramę gdy ja wyjdę poza bramę. Stara się przynajmniej bramę otworzyc lub inaczej wydostac poza ogrodzenie. Jeżeli ja jestem na terenie posesji to ją brama zupełnie nie interesuje.
  20. No i Blanka w domu. W samochodzie była taka jakby obrażona ale to chyba żal, że jej ukochany pan gdzieś znów zniknął. Bo Blanka bardzo kocha TZ Mondey. Podróż minęła spokojnie. Blanka wyglądała smętnie przez okno. W domu radośc była duża, cieszyła się Blanka, Kapsel i cała reszta /Rudzik i Kaktus były w domu/. Po wejściu do domu też było spokojnie z tym, że Kaktus wyszedł tylko ze mną jak go zapięłam na smycz. Blanka nie usiłuje wejśc na kanapę /czyżby zapomniała do czego kanapa służy?/. A może narazie jest zagubiona i teraz trzeba ten stan częściowej niepewności utrzymac. Czekam w niedziele na gości i będziemy planowac kojec.
  21. Wszyscy dogomianiacy są zawsze u mnie mile widziani. Serdeczne dzięki za chęc pomocy w budowie kojca. Szczególnie mile widziana będzie pomoc budowlańca, bo sama się już zastanawiam, jak to zrobic, znając upór i zdolności Blanki. Nie ukrywam, że mam mieszne uczucia, czy nie podjęłam się zadania przerastajacego moje możliwości. Skoro prze 11 lat nie udało mi się z Kaktusem, to na Blankę może mi życia zabraknąc.
  22. himba, a co z Blanką?
  23. Bardzo dziękuje. Tekst bardzo dobry. Może tylko trzeba dodac, że boi się smyczy. Staram sie to opanowac, ale narazie udało sie tylko z obrożą.
×
×
  • Create New...