-
Posts
4395 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by juli88
-
Oczko przemyte i już lepiej wygląda. Wet jutro lub w czwartek. Muszę pożyczyć kasę bo nie mam. Najgorszy jest dojazd do weterynarza... 40km... a nie mam auta. Coś wymyślimy, koleżanka jest skora do pomocy Psiak chwycił mnie tak za serce, że nigdzie się bez niego nie ruszam.
-
ROBIĘ PORZĄDEK NA WĄTKU: Kopia pierwszego postu z 05-09-2011 Przedstawiam Wam Dyzia, szczeniaka 5 tygodniowego. Psiak jest chory, niestety nie wiem na co jutro najpóźniej w czwartek zabieram go do weta. Problem w tym, że nie mam za co... Na psiaka powstanie bazarek i mam nadzieję, że uda się nazbierać na pomoc dla niego... Psiak prawdopodobnie cierpi, bo jak nie śpi to płacze. Pochodzi z domu gdzie człowiekiem rządzi alkohol i niestety ten alkohol wyrządził temu psu tą krzywdę. Prawdopodobnie kilka dni temu ta mała kulka była jeszcze radosnym szczeniakiem, gdzie biegał po podwórzu z dwiema siostrami, pełen życia i radości, aż pewnego niekoniecznie pięknego dnia właściciel chcąc dobrze (niestety) podał tym szkrabom kości (prawdopodobnie), tylko ten psiak marniał w oczach więc na dokładkę podał mu lek Etopiryne. Co było to już się nie odstanie, więc trzeba żyć dalej, teraz szczeniak jest u mnie, aby nikomu więcej do głowy nie przychodziło podawanie nowych życiodajnych leków. Je i piję jak normalne szczenie, kupka wczoraj i dziś twarda i duża. Psiak chodzi w kółko i płaczę. Aktualnie mamy problemy z oczkiem, puchnie i jest bardzo mokre. Przemywamy czarną herbatą. Niestety po tych przeżyciach psiak boi się ludzi, a bardziej dotyku. Uczę go że człowiek jest dobry. Co do właściciela, zrobił źle i wie o tym, przykre to ale czasu nie cofniemy. Pozostałe dwie suczki, których zdjęć jeszcze nie mam zostaną oddane w dobre ręce po ukończeniu 8 tyg. Pomoc potrzebna jest każda. Każda dobra rada się przyda. Np. co oznaczają cofnięte uszka u takiego szczylka, cały czas trzyma je cofnięte. Jak śpi jest ok. Zdjęcia: [IMG]http://i55.tinypic.com/2hhmz2b.jpg[/IMG] [IMG]http://i51.tinypic.com/2cnv7uh.jpg[/IMG] A tu muszę się pochwalić, mój pies który nie toleruje innych psów w domu, a co dopiero na swoim posłaniu... [IMG]http://i53.tinypic.com/2ewjwpd.jpg[/IMG] [IMG]http://i54.tinypic.com/25qsky0.jpg[/IMG] P.S. Psiak jest tak słodki i biedny, że nawet mój Bubu, który nie toleruje innych psów pozwala mu spać na swoim posłaniu. Pilnuje szkraba, gdy ten urządza sobie płaczące wojaże po pokoju.
-
[COLOR=red][B]Wydatki:[/B][/COLOR] [B]45 zł[/B] - wizyta u weterynarza + krople do oczu ATECORTIN + odrobaczenie [B]63 zł[/B] - karma zestaw Royal Starter - 2x 1,5 kg suchej + puszka [B]104 zł[/B] - wizyta u specjalisty (okulisty) + odrobaczenie [COLOR=black][B]40 zł[/B] - odrobaczanie sióstr i matki (dla matki kuracja 2 tygodniowa) [B]ok 150 zł[/B] - dojazd Kluski do nowego domu [COLOR=blue] Razem:[/COLOR][/COLOR] [B]402 zł[/B] [B][COLOR=red]Wpłaty:[/COLOR][/B] [B]10 zł[/B] - od [B]3 x[/B] z bazarku usługowego :) [B]20 zł[/B] - od [B]puma1984[/B] z bazarku usługowego :) [B]5 zł[/B] - od [B]3 x[/B] z bazarku usługowego :) [B]185,10 zł[/B] z pierwszego bazarku notesowego :) [B]55 zł[/B] z drugiego bazarku notesowego :) [B]39,80 [/B]wpłata po Sonii, mamie Kluski i Dyzia która nie przeżyła zabiegu sterylizacji :( [COLOR=navy]Razem:[/COLOR] [B]314.90 zł[/B] [COLOR=red][B]Stan konta maluchów:[/B][/COLOR][B] -90.10 zł [/B]
-
AKTUALIZACJA NA DZIEŃ 08-01-2012 [SIZE=5][B]Kluska[/B][/SIZE] [SIZE=5]w DS 08-01-2012 Pojechaliśmy 200 km po szczęście dla Kluski i się udało! Dom zakochany od pierwszego wejrzenia w Klusce! [/SIZE] ś[B]Wiek [/B]- około 6 miesięcy [B]Waga[/B] - około 5 kg [B]Szczepienia:[/B] tak [B]Odrobaczenie:[/B] tak [B]Książeczka zdrowia [/B]- posiada [B]Chip[/B] - nie [B]Sterylizacja[/B] - nie [B]Zachowanie w domu[/B] - żywa, nie szczeka na gości, większość czasu przesypia lub bawi się gryzakami, zachowuje czystość, sygnalizuje potrzebę wyjścia, nie niszczy, bez problemu zostaje sama. [B]Posłuszeństwo[/B] - [B]Stosunek do dzieci[/B] - bardzo przyjazny, łagodna, pozytywnie nastawiona do dzieci. [B]Stosunek do innych psów[/B] - bardzo przyjazny, chętnie bawi się z innymi psami. Obecnie przebywa w mieszkaniu z psem, zaczepia i zachęca do zabawy. [B]Stosunek do kotów i innych zwierząt[/B] - dla kota była bardzo przyjacielska [B]W podróży: [/B]nie ma choroby lokomocyjnej, w [U]samochodzie [/U]zachowuje się spokojnie. [B]Jakiego domu szuka Kluska[/B]: Kawka jest bardzo spragniona towarzystwa człowieka. Najlepiej czułaby się w ciepłym domu lub mieszkaniu. Nie nadaje się na podwórko. [B]Kontakt w sprawie adopcji[/B]: 505 158 004 Możliwa pomoc w transporcie. [IMG]http://i41.tinypic.com/2qd8mm0.jpg[/IMG] [B][SIZE=5]Dyzio[/SIZE][/B][SIZE=5] w DT[/SIZE] brat Kluski, znalazłam go w strasznym stanie, wycieńczonego jako ok 4 tygodniowe szczenie był karmiony kośćmi przez co stał się apatyczny. Właściciele myśląc, że robią dobrze podali mu ETOPIRYNE. Po pierwszej wizycie u weterynarza padła diagnoza że psiak jest ślepy. Dokarmiłam go i podałam środki na odrobaczenie przez co psiak znów widzi. Wizyta u okulisty potwierdziła na 100% psiak widzi i ma prawie normalni rozwinięte siatkówki. Przyczyną ślepoty było zarobaczenie lub zagłodzenie. Psiak jest teraz u mnie, ma się świetnie. Przez to że został tak wcześnie odebrany od matki ma pewne problemy behawioralne z którymi walczymy. [B]Wiek [/B]- około 6 miesięcy [B]Waga[/B] - 3 kg [B]Szczepienia:[/B] tak [B]Odrobaczenie:[/B] tak [B]Książeczka zdrowia [/B]- posiada [B]Chip[/B] -nie [B]Sterylizacja[/B] - nie [B]Zachowanie w domu[/B] - energiczny szczeniak, większość czasu bawi się gryzakami lub z innym psem, nie niszczy, zostając sam chwilkę popłacze ale po chwili uspokaja się [B]Posłuszeństwo[/B] - dopiero uczy się komend (umie już siad) [B]Stosunek do dzieci[/B] - bardzo przyjazny, łagodny, chętnie bawi się z dziećmi. [B]Stosunek do innych psów[/B] - bardzo przyjazny do psów które zna, chętnie się z nimi bawi. Psów których nie zna się boi i wykazuje lekką agresję [B]Stosunek do kotów i innych zwierząt[/B] - łagodny, choć kota którego nie znał pogonił (ale kot uciekał) do królika spokojny [B]W podróży: [/B]nie ma choroby lokomocyjnej, w [U]samochodzie [/U]zachowuje się spokojnie. [U] W tramwaju,[/U] żeby się nie bać, musi czuć bliskość opiekuna (np. siedzieć na kolanach). [B]Jakiego domu szuka Dyzio[/B]: doświadczonego, cierpliwego i chętnego do pracy nad psem [B]Kontakt w sprawie adopcji[/B]: 505 158 004 Możliwa pomoc w transporcie. [IMG]http://i41.tinypic.com/vy4fnl.jpg[/IMG] [SIZE=5]KALENDARZ WYDARZEŃ:[/SIZE] - 05.09.2011 - znajduję u sąsiadów szczeniaki ok 4tygodniowe, gdzie jeden okazuje się na wykończeniu, nadaje mu imię Dyzio. Psiak nie wyglądał najlepiej, właściciele podali mu kości, a następnie Etopiryne (mieli dobre zamiary) - 06.09.2011 - pierwsza wizyta u weterynarza, szokująca wiadomość DYZIO JEST ŚLEPY, psiak trafia do mnie do domu - 20.09.2011 - wizyta u okulisty, DYZIO WIDZI :), prawdopodobnie nie widział z powodu niedożywienia lub zarobaczenia - 07.10.2011 pierwsza sunia siostra Dyzia (ciemna Kluska) teraz już Molly znalazła dom i ma się świetnie, mam stały kontakt z właścicielami - 20.11.2011 - Kluska w DT :) szukamy DS - Dyzio u weterynarza, ze zdrowiem wszystko ok - 31.12.2011 - odwiedziłam Kluskę fotorelacja post #
-
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
juli88 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ja również czytam codziennie wątek Frania z wielkim uśmiechem na twarzy :) Psiak jest po prostu niesamowity. Aby tak dalej :) -
Witam wszystkich. Szukałam szamponu dla psów z białą sierścią. Niestety najpierw kupiłam, a dopiero później czytałam opinie tu na forum... A więc mam szampon VERSELE-LAGA "WHITE HAIR", czy ktoś używał i jest zadowolony? To dla Berneńczyka, żeby zlikwidować przebarwienia po obroży (pseudo obroży :( ) Pozdrawiam
-
ADELA, najgrubsza i najbrzydsza ! czy ma jeszcze szanse na dom ?
juli88 replied to Amarylis's topic in Już w nowym domu
widzę, że wielbicieli Adeli coraz więcej ;) Bardzo się cieszę :) -
Beniu roczny berneńczyk - prócz bólu nie znam wiele...
juli88 replied to ElzaMilicz's topic in Już w nowym domu
A czy ten przystojniak zostanie u [B]Ani@[/B]? Czy po operacjach i rekonwalescencji będzie szukał nowego domku? -
ADELA, najgrubsza i najbrzydsza ! czy ma jeszcze szanse na dom ?
juli88 replied to Amarylis's topic in Już w nowym domu
a jak na koty reaguje? Jest raczej dominantem czy uległa? Śliczna jest. Gdybym mogła to już bym ją u siebie miała... :( -
Beniu roczny berneńczyk - prócz bólu nie znam wiele...
juli88 replied to ElzaMilicz's topic in Już w nowym domu
też trzymam kciuki za tego pięknego psa -
ŁANIA - sunia wyrzucona w lesie- znalazła swój własny DOM na zawsze!
juli88 replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Czy Miła będzie na Animaliówce 03.09?? -
ADELA, najgrubsza i najbrzydsza ! czy ma jeszcze szanse na dom ?
juli88 replied to Amarylis's topic in Już w nowym domu
Je też zapisuje się na podnoszenie... Żal mi ślicznej grubiutkiej suni. -
ŁANIA - sunia wyrzucona w lesie- znalazła swój własny DOM na zawsze!
juli88 replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
i jak tam domek? -
ŁANIA - sunia wyrzucona w lesie- znalazła swój własny DOM na zawsze!
juli88 replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
również trzymam kciuki za moją forumową ulubienice :) -
Beniu roczny berneńczyk - prócz bólu nie znam wiele...
juli88 replied to ElzaMilicz's topic in Już w nowym domu
Tak, proszę zabukuj ją dla mnie :) Zarejestrowałam się kilka dni temu, ale admin forum nie zaakceptował jeszcze. -
Beniu roczny berneńczyk - prócz bólu nie znam wiele...
juli88 replied to ElzaMilicz's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny jak wziąć udział w tej licytacji koszulek? Chciałabym M za 50zł -
Beniu roczny berneńczyk - prócz bólu nie znam wiele...
juli88 replied to ElzaMilicz's topic in Już w nowym domu
zapisuje. Biedaczek :( -
Kolejne szczenieta porzucone w lesie. już w domkach!
juli88 replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
jakiś koszmar, tyle szczeniąt :( psiaki śliczne, no ale co z tego :( sama szukam domu dla 7 szczyli (nie moich), i jak tu pomóc przy takim ogromie potrzebujących... -
ŁANIA - sunia wyrzucona w lesie- znalazła swój własny DOM na zawsze!
juli88 replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
przelałam, moja pomoc jest niczym, w porównaniu z ilością otrzymanej pomocy od Was dla Łani i wszystkich innych zwierzaków :) Proszę o informację na bieżąco co ze zdrowiem ślicznotki. -
ŁANIA - sunia wyrzucona w lesie- znalazła swój własny DOM na zawsze!
juli88 replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
mogę prosić o szczegółowy adres? ulica itd. -
ŁANIA - sunia wyrzucona w lesie- znalazła swój własny DOM na zawsze!
juli88 replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
proszę o info z nr konta i danymi na pw, przeleję grosik jak serducho malutkiej? czy ona już zawszę będzie miała problem z sercem, czy da się to wyleczyć? -
ŁANIA - sunia wyrzucona w lesie- znalazła swój własny DOM na zawsze!
juli88 replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
sama miałam i mam psa z chorym sercem, dlatego bardzo zależy mi żeby sunia znalazła domek. Będę starała się szukać chętnych i rozgłaszać sunie. Sama mam psiaka z problemami z zastawką w serduszku, również trzymam kciuki za zdrowie malutkiej. Cieszę się, że nie została pozostawiona sama sobie. Edit. Proszę o info jakiego typu pomoc jest potrzebna dla suni. Domyślam się, że sunia do czasu wyleczenia jest nieadopcyjna. -
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
juli88 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Mam nadzieję, że nie obrazicie się na mnie, że wklejam to bezpośrednio. Mam kilka (4) propozycji pocztówki - cegiełki: Jestem otwarta na propozycję zmiany, lub całkowicie inne koncepcje :) Edit: wadercia chyba masz pełną skrzynkę, nie mogę wysłać pw -
FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!
juli88 replied to magdyska25's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Hej, Ja w sprawie tych foto Franeczka :) Proszę osobę posiadającą aparat, z którego były robione zdjęcia Franeczka lub osobę, która posiada te zdjęcia (nieprzetworzone czyli np. nieprzesyłane w żaden sposób przez forum, czy nieedytowane przez żaden program graficzny), o spakowanie ich w zip'a oraz wysłanie ich na serwer speedy share, (jeden zip może zawierać 200MB, można wysyłać kilka zipów po 200MB), a następnie o przesłanie mi linka, to sobie je ściągnę. Uściskajcie ode mnie Franeczka :) Pozdrawiam Edit: Niestety z linku ze zdjęciami podanego przez Monikę, mogę uzyskać zdjęcia w rozdzielczości max 150dpi, z doświadczenia wiem, że to za mało do druku :(