Jump to content
Dogomania

juli88

Members
  • Posts

    4395
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by juli88

  1. Oczko przemyte i już lepiej wygląda. Wet jutro lub w czwartek. Muszę pożyczyć kasę bo nie mam. Najgorszy jest dojazd do weterynarza... 40km... a nie mam auta. Coś wymyślimy, koleżanka jest skora do pomocy Psiak chwycił mnie tak za serce, że nigdzie się bez niego nie ruszam.
  2. ROBIĘ PORZĄDEK NA WĄTKU: Kopia pierwszego postu z 05-09-2011 Przedstawiam Wam Dyzia, szczeniaka 5 tygodniowego. Psiak jest chory, niestety nie wiem na co jutro najpóźniej w czwartek zabieram go do weta. Problem w tym, że nie mam za co... Na psiaka powstanie bazarek i mam nadzieję, że uda się nazbierać na pomoc dla niego... Psiak prawdopodobnie cierpi, bo jak nie śpi to płacze. Pochodzi z domu gdzie człowiekiem rządzi alkohol i niestety ten alkohol wyrządził temu psu tą krzywdę. Prawdopodobnie kilka dni temu ta mała kulka była jeszcze radosnym szczeniakiem, gdzie biegał po podwórzu z dwiema siostrami, pełen życia i radości, aż pewnego niekoniecznie pięknego dnia właściciel chcąc dobrze (niestety) podał tym szkrabom kości (prawdopodobnie), tylko ten psiak marniał w oczach więc na dokładkę podał mu lek Etopiryne. Co było to już się nie odstanie, więc trzeba żyć dalej, teraz szczeniak jest u mnie, aby nikomu więcej do głowy nie przychodziło podawanie nowych życiodajnych leków. Je i piję jak normalne szczenie, kupka wczoraj i dziś twarda i duża. Psiak chodzi w kółko i płaczę. Aktualnie mamy problemy z oczkiem, puchnie i jest bardzo mokre. Przemywamy czarną herbatą. Niestety po tych przeżyciach psiak boi się ludzi, a bardziej dotyku. Uczę go że człowiek jest dobry. Co do właściciela, zrobił źle i wie o tym, przykre to ale czasu nie cofniemy. Pozostałe dwie suczki, których zdjęć jeszcze nie mam zostaną oddane w dobre ręce po ukończeniu 8 tyg. Pomoc potrzebna jest każda. Każda dobra rada się przyda. Np. co oznaczają cofnięte uszka u takiego szczylka, cały czas trzyma je cofnięte. Jak śpi jest ok. Zdjęcia: [IMG]http://i55.tinypic.com/2hhmz2b.jpg[/IMG] [IMG]http://i51.tinypic.com/2cnv7uh.jpg[/IMG] A tu muszę się pochwalić, mój pies który nie toleruje innych psów w domu, a co dopiero na swoim posłaniu... [IMG]http://i53.tinypic.com/2ewjwpd.jpg[/IMG] [IMG]http://i54.tinypic.com/25qsky0.jpg[/IMG] P.S. Psiak jest tak słodki i biedny, że nawet mój Bubu, który nie toleruje innych psów pozwala mu spać na swoim posłaniu. Pilnuje szkraba, gdy ten urządza sobie płaczące wojaże po pokoju.
  3. [COLOR=red][B]Wydatki:[/B][/COLOR] [B]45 zł[/B] - wizyta u weterynarza + krople do oczu ATECORTIN + odrobaczenie [B]63 zł[/B] - karma zestaw Royal Starter - 2x 1,5 kg suchej + puszka [B]104 zł[/B] - wizyta u specjalisty (okulisty) + odrobaczenie [COLOR=black][B]40 zł[/B] - odrobaczanie sióstr i matki (dla matki kuracja 2 tygodniowa) [B]ok 150 zł[/B] - dojazd Kluski do nowego domu [COLOR=blue] Razem:[/COLOR][/COLOR] [B]402 zł[/B] [B][COLOR=red]Wpłaty:[/COLOR][/B] [B]10 zł[/B] - od [B]3 x[/B] z bazarku usługowego :) [B]20 zł[/B] - od [B]puma1984[/B] z bazarku usługowego :) [B]5 zł[/B] - od [B]3 x[/B] z bazarku usługowego :) [B]185,10 zł[/B] z pierwszego bazarku notesowego :) [B]55 zł[/B] z drugiego bazarku notesowego :) [B]39,80 [/B]wpłata po Sonii, mamie Kluski i Dyzia która nie przeżyła zabiegu sterylizacji :( [COLOR=navy]Razem:[/COLOR] [B]314.90 zł[/B] [COLOR=red][B]Stan konta maluchów:[/B][/COLOR][B] -90.10 zł [/B]
  4. AKTUALIZACJA NA DZIEŃ 08-01-2012 [SIZE=5][B]Kluska[/B][/SIZE] [SIZE=5]w DS 08-01-2012 Pojechaliśmy 200 km po szczęście dla Kluski i się udało! Dom zakochany od pierwszego wejrzenia w Klusce! [/SIZE] ś[B]Wiek [/B]- około 6 miesięcy [B]Waga[/B] - około 5 kg [B]Szczepienia:[/B] tak [B]Odrobaczenie:[/B] tak [B]Książeczka zdrowia [/B]- posiada [B]Chip[/B] - nie [B]Sterylizacja[/B] - nie [B]Zachowanie w domu[/B] - żywa, nie szczeka na gości, większość czasu przesypia lub bawi się gryzakami, zachowuje czystość, sygnalizuje potrzebę wyjścia, nie niszczy, bez problemu zostaje sama. [B]Posłuszeństwo[/B] - [B]Stosunek do dzieci[/B] - bardzo przyjazny, łagodna, pozytywnie nastawiona do dzieci. [B]Stosunek do innych psów[/B] - bardzo przyjazny, chętnie bawi się z innymi psami. Obecnie przebywa w mieszkaniu z psem, zaczepia i zachęca do zabawy. [B]Stosunek do kotów i innych zwierząt[/B] - dla kota była bardzo przyjacielska [B]W podróży: [/B]nie ma choroby lokomocyjnej, w [U]samochodzie [/U]zachowuje się spokojnie. [B]Jakiego domu szuka Kluska[/B]: Kawka jest bardzo spragniona towarzystwa człowieka. Najlepiej czułaby się w ciepłym domu lub mieszkaniu. Nie nadaje się na podwórko. [B]Kontakt w sprawie adopcji[/B]: 505 158 004 Możliwa pomoc w transporcie. [IMG]http://i41.tinypic.com/2qd8mm0.jpg[/IMG] [B][SIZE=5]Dyzio[/SIZE][/B][SIZE=5] w DT[/SIZE] brat Kluski, znalazłam go w strasznym stanie, wycieńczonego jako ok 4 tygodniowe szczenie był karmiony kośćmi przez co stał się apatyczny. Właściciele myśląc, że robią dobrze podali mu ETOPIRYNE. Po pierwszej wizycie u weterynarza padła diagnoza że psiak jest ślepy. Dokarmiłam go i podałam środki na odrobaczenie przez co psiak znów widzi. Wizyta u okulisty potwierdziła na 100% psiak widzi i ma prawie normalni rozwinięte siatkówki. Przyczyną ślepoty było zarobaczenie lub zagłodzenie. Psiak jest teraz u mnie, ma się świetnie. Przez to że został tak wcześnie odebrany od matki ma pewne problemy behawioralne z którymi walczymy. [B]Wiek [/B]- około 6 miesięcy [B]Waga[/B] - 3 kg [B]Szczepienia:[/B] tak [B]Odrobaczenie:[/B] tak [B]Książeczka zdrowia [/B]- posiada [B]Chip[/B] -nie [B]Sterylizacja[/B] - nie [B]Zachowanie w domu[/B] - energiczny szczeniak, większość czasu bawi się gryzakami lub z innym psem, nie niszczy, zostając sam chwilkę popłacze ale po chwili uspokaja się [B]Posłuszeństwo[/B] - dopiero uczy się komend (umie już siad) [B]Stosunek do dzieci[/B] - bardzo przyjazny, łagodny, chętnie bawi się z dziećmi. [B]Stosunek do innych psów[/B] - bardzo przyjazny do psów które zna, chętnie się z nimi bawi. Psów których nie zna się boi i wykazuje lekką agresję [B]Stosunek do kotów i innych zwierząt[/B] - łagodny, choć kota którego nie znał pogonił (ale kot uciekał) do królika spokojny [B]W podróży: [/B]nie ma choroby lokomocyjnej, w [U]samochodzie [/U]zachowuje się spokojnie. [U] W tramwaju,[/U] żeby się nie bać, musi czuć bliskość opiekuna (np. siedzieć na kolanach). [B]Jakiego domu szuka Dyzio[/B]: doświadczonego, cierpliwego i chętnego do pracy nad psem [B]Kontakt w sprawie adopcji[/B]: 505 158 004 Możliwa pomoc w transporcie. [IMG]http://i41.tinypic.com/vy4fnl.jpg[/IMG] [SIZE=5]KALENDARZ WYDARZEŃ:[/SIZE] - 05.09.2011 - znajduję u sąsiadów szczeniaki ok 4tygodniowe, gdzie jeden okazuje się na wykończeniu, nadaje mu imię Dyzio. Psiak nie wyglądał najlepiej, właściciele podali mu kości, a następnie Etopiryne (mieli dobre zamiary) - 06.09.2011 - pierwsza wizyta u weterynarza, szokująca wiadomość DYZIO JEST ŚLEPY, psiak trafia do mnie do domu - 20.09.2011 - wizyta u okulisty, DYZIO WIDZI :), prawdopodobnie nie widział z powodu niedożywienia lub zarobaczenia - 07.10.2011 pierwsza sunia siostra Dyzia (ciemna Kluska) teraz już Molly znalazła dom i ma się świetnie, mam stały kontakt z właścicielami - 20.11.2011 - Kluska w DT :) szukamy DS - Dyzio u weterynarza, ze zdrowiem wszystko ok - 31.12.2011 - odwiedziłam Kluskę fotorelacja post #
  5. Ja również czytam codziennie wątek Frania z wielkim uśmiechem na twarzy :) Psiak jest po prostu niesamowity. Aby tak dalej :)
  6. Witam wszystkich. Szukałam szamponu dla psów z białą sierścią. Niestety najpierw kupiłam, a dopiero później czytałam opinie tu na forum... A więc mam szampon VERSELE-LAGA "WHITE HAIR", czy ktoś używał i jest zadowolony? To dla Berneńczyka, żeby zlikwidować przebarwienia po obroży (pseudo obroży :( ) Pozdrawiam
  7. widzę, że wielbicieli Adeli coraz więcej ;) Bardzo się cieszę :)
  8. A czy ten przystojniak zostanie u [B]Ani@[/B]? Czy po operacjach i rekonwalescencji będzie szukał nowego domku?
  9. a jak na koty reaguje? Jest raczej dominantem czy uległa? Śliczna jest. Gdybym mogła to już bym ją u siebie miała... :(
  10. też trzymam kciuki za tego pięknego psa
  11. Czy Miła będzie na Animaliówce 03.09??
  12. Je też zapisuje się na podnoszenie... Żal mi ślicznej grubiutkiej suni.
  13. również trzymam kciuki za moją forumową ulubienice :)
  14. Tak, proszę zabukuj ją dla mnie :) Zarejestrowałam się kilka dni temu, ale admin forum nie zaakceptował jeszcze.
  15. Dziewczyny jak wziąć udział w tej licytacji koszulek? Chciałabym M za 50zł
  16. jakiś koszmar, tyle szczeniąt :( psiaki śliczne, no ale co z tego :( sama szukam domu dla 7 szczyli (nie moich), i jak tu pomóc przy takim ogromie potrzebujących...
  17. Niestety nie kojarzę pieska. Biedulka, oprawcę zabić to za mało :(
  18. przelałam, moja pomoc jest niczym, w porównaniu z ilością otrzymanej pomocy od Was dla Łani i wszystkich innych zwierzaków :) Proszę o informację na bieżąco co ze zdrowiem ślicznotki.
  19. mogę prosić o szczegółowy adres? ulica itd.
  20. proszę o info z nr konta i danymi na pw, przeleję grosik jak serducho malutkiej? czy ona już zawszę będzie miała problem z sercem, czy da się to wyleczyć?
  21. sama miałam i mam psa z chorym sercem, dlatego bardzo zależy mi żeby sunia znalazła domek. Będę starała się szukać chętnych i rozgłaszać sunie. Sama mam psiaka z problemami z zastawką w serduszku, również trzymam kciuki za zdrowie malutkiej. Cieszę się, że nie została pozostawiona sama sobie. Edit. Proszę o info jakiego typu pomoc jest potrzebna dla suni. Domyślam się, że sunia do czasu wyleczenia jest nieadopcyjna.
  22. Mam nadzieję, że nie obrazicie się na mnie, że wklejam to bezpośrednio. Mam kilka (4) propozycji pocztówki - cegiełki: Jestem otwarta na propozycję zmiany, lub całkowicie inne koncepcje :) Edit: wadercia chyba masz pełną skrzynkę, nie mogę wysłać pw
  23. Hej, Ja w sprawie tych foto Franeczka :) Proszę osobę posiadającą aparat, z którego były robione zdjęcia Franeczka lub osobę, która posiada te zdjęcia (nieprzetworzone czyli np. nieprzesyłane w żaden sposób przez forum, czy nieedytowane przez żaden program graficzny), o spakowanie ich w zip'a oraz wysłanie ich na serwer speedy share, (jeden zip może zawierać 200MB, można wysyłać kilka zipów po 200MB), a następnie o przesłanie mi linka, to sobie je ściągnę. Uściskajcie ode mnie Franeczka :) Pozdrawiam Edit: Niestety z linku ze zdjęciami podanego przez Monikę, mogę uzyskać zdjęcia w rozdzielczości max 150dpi, z doświadczenia wiem, że to za mało do druku :(
×
×
  • Create New...