Jump to content
Dogomania

magdola

Members
  • Posts

    6863
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by magdola

  1. [quote name='mshume']mój? bo mój to bolonczyk ;)[/QUOTE] To Ty nie wiedziałaś że masz yorka?????????????????????;) Albinosa po trwałej ondulacji:diabloti:
  2. Zapisuję, bo nie mam w tej chwili czasu a mam "coś" do dodania :)
  3. [quote name='matrioszka2']Trzeba ją dodać do staruszków, [url]http://www.dogomania.pl/threads/127014-Nowa-strona-o-adopcjach-starszych-psA-w-proszAE-dodawaA*****-i-reklamowaAE[/url][/QUOTE] Hej raczej do dojrzałych! :) Takie maluchy dożywaja do 16-19 lat!
  4. [quote name='TERESA BORCZ']Dziewczyny pisałam o samym żólteczku!!! Białko surowe szkodzi ale gotowane już nie. Propolis w areozolu 7 lub 10% można taniej kupić w zielarskiej aptece. Chociaz różnica w granicach 2, 3 zł w zwykłej. Polecam też zawsze mieć w domu i podawać takim zmarnowanym psiakom na doprowadzenie do porządku przewodu pokarmowego i wzmocnienie mielony, odtłuszczony len. Wielki lek. Ziarenka lnu namoczone na noc i podane rano do pierwszego posiłku razem z wodą wymiatają z organizmu wszelkie paskudztwa. Taka to już zdolność rozpulchnionych ziarenek. Polecam.[/QUOTE] Taki mielony len sama używam :) Rewelka :)
  5. [quote name='__Lara']Taaaa.... albo jak wbija pazury do pleców, bo się przeciąga... i wypycha Cię z poduszki :diabloti:[/QUOTE] Moja się nie przeciąga tylko śpi "w poprzek" :)Na moim "jaśku" oczywiście......I nie daj Boże jakiś buziak z TZ!!!
  6. [quote name='E-S']Pompek jasny gwint, czemu tak spadasz psinek kudłaty-malutki ??? Domki powinny bić się o Ciebie maleńka bido, a tu cisza i jak makiem zasiał. Jak ty biedo przeżyjesz tą zimę ??? Jak by tu mu pomóc? Ewa[/QUOTE] Trza by w temat wpisać, jakąs rasę.... wg mnie jest bardzo podobny do Pappilonka (nie wiem jak się pisze:)) nie wiem jak na żywo...
  7. [quote name='wieso']wlasnie, prosimy o zdjecia....my tez spimy razem...:evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] Spanie z psem to czysta przyjemność :D Zwłaszcza jak jest zazdrosny i wpycha się "pomiędzy"..........
  8. Jakby ktoś się czegos dowiedział o tej małej z zap. płuc to byłabym wdzięczna. Nie wiem jak to u Was jest (:)) ale jakby Puszek z kudłatych do mnie nie trafił (szansa na ds) to jeśli ta mała (ew. mały jeśli wykastrowany) nie zaraża to mogłaby do mnie przyjechac na DT. Wymogi: stosunek do dzieci z ADHD bardzo dobry i zgoda z innym psem, sunią
  9. [quote name='Dogo07']Magdolo, a wiesz może co z tym kudłaczkiem z numerem ze Szczecina ze schroniska ?[/QUOTE] Niestety nie ale jutro tam zadzwonię :)
  10. Hahaha Rzeczy na bazarek , albo na co tam sobie życzysz bo ja aparatu nie posiadam chwilowo;) Oby na Dejzi :) A koszt ogolenia pysia w bardzo drogiej mojej "wsi" wynosi odpowiednio od 100 zł (!) do 5 zł :) Ale ja tylko korzystałam 2 razy jak mi sie maszynka zepsuła :) Z tej najtańszej opcji i raz 10 zł dałam:). W tej najdroższej opcji Pan powiedział, że z grzywaczem nie miał do czynienia i to może być "niezła zabawa" i chyba sie w godzinie powinien zmieścić:D:D:D
  11. Kana a Ty byś potrafiła ogolić pysia? Masz sprzęt? Ja swojej muszę bo TZ "płacze" że go kłuje przy całowaniu :D
  12. Święte słowa! Mi kiedyś wet z całodobowej lecznicy wmawiał, że mała ma gorączkę, ale z samego rana na drugi dzień poleciałam do swojej kochanej wetki i wszystko było ok, bo po 1 szczeniaki maja podwyższoną temp. a po 2 grzywki tym bardziej. Ja bym jeszcze dawała małej surowe żółtko 2 razy w tyg (wyparzone), ale nie wiem jak to się ma do tych specyfików co używa....... PS. A mój polecony nie doszedł jeszcze??? :(
  13. [quote name='leni356']Na pewno taki piękny nie był jak został znaleziony, co to odrobina pielęgnacji potrafi zdziałać.. Z Puszka równie szybko będzie takie cudo[/QUOTE] Caro już adoptowany:) Pojechał na adopcję zagraniczną.... A od mojego Puszka to wara......:mad: Moje śliczności:loveu::loveu::loveu:
  14. Zakochałam się:loveu: Mój TZ będzie zazdrosny.... ja go już chcę teraz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jaki jest w dotyku? Chodzi mi o to czy jest podejrzenie że może mieć włos.... bo mam podejrzenia...:evil_lol::cool3:
  15. [quote name='mshume']Caro przecudny jest :loveu:[/QUOTE] gdyby nie to że jedzie do mnie Puszek i Caro nie ma jeszcze kastracji to by juz u mnie doopke grzał :)
  16. [quote name='agnieszka32']23 Dzięki calunia, Wszyscy weterynarze w Szczecinie powiadomieni. Dzisiaj mój mąż miał [B]anonimowy telefon [/B]z miejscowości, gdzie mieszkamy, że nasze psy zostały [B]zastrzelone przez lokalnego myśliwego już w Wigilię[/B]. Pan stwierdził, że nie może patrzeć już jak się męczymy, jeździmy i szukamy i dokładnie wskazał osobę, która psy zabiła. A wiem, że w Wigilię słyszano strzały w okolicach Kurowa i Ustowa. Stwierdził również, że się do tego absolutnie nie przyzna. A nie mając zwłok psów nic nikomu nie jestem w stanie udowodnić :placz: Nie będę tego pisać na forum, bo dostępne jest dla wszystkich, ale osoba, która rzekomo zastrzeliła Sarunię i Fiodorka, już kiedyś groziła wielokrotnie, że jak zobaczy ją gdzieś w pobliżu, to zastrzeli :-( To by wiele tłumaczyło, praktycznie wszystko - a już szczególnie brak jakichkolwiek wieści, jakiegokolwiek telefonu, że ktoś psy widział. Ostatnio były widziane w Kurowie ok. 12 w Wigilię i ślad po nich zaginął. Pies widziany w Dąbiu mógł nie być Fiodorkiem - Fiodor jest często mylony z z innymi psami, np bokserami. O Sarze nie było ani jednego telefonu. Wróżka mogła się mylić.[/QUOTE] O Boshe !!!!!!!!!!!:-(:-(:-( Mam nadzieję, że to nie jest prawda i ktoś to powiedział "złośliwie".......
  17. Dorzuce takiego malucha: [B]Imię: [/B]Caro [B]Płeć: [/B]pies[B]Rasa: [/B]mieszaniec[B]Wielkość: [/B]niewielki[B]Umaszczenie: [/B]biało-czarno-brązowe[B]Wiek: [/B]2 lata[B]Stan Zdrowia: [/B]bardzo dobry[B]Kastracja / Sterylizacja: [/B]wkrótce, na koszt TOZ[B]Upodobania i nawyki: [/B]Piesek został znaleziony w zimową i bardzo mroźną noc 2 stycznia 2010r. Jest ofiarą noworocznych wystrzałów lub nieczułego byłego właściciela. Dobry człowiek,który go zabrał z ulicy nie mógł się nim zaopiekować i tak piesek trafił do przytuliska w Białuniu pod Goleniowem. Przebywał tam 4 dni. I znowu na drodze psa pojawił się ktoś o dobrym sercu. Przyjechała pewna pani z drugą fajną panią i zabrały go z miejsca, gdzie nie było ani ciepło ani przytulnie. Kąpiel i strzyżenie to było ciekawe przeżycie. W parę chwil piesek z przerażonego i zagubionego przemienił się w pewnego siebie i przepięknego zdobywcę ludzkich serc. Caro okazał się bardzo mądrym i posłusznym psiakiem. Potrafi chodzić na smyczy, nie brudzi w domku. Uwielbia spacery i brodzenie po śniegu. Potrafi całą swą małą główkę wsadzić w zaspę szukając tam jakiegoś tylko jemu znanego tropu. Doskonale reaguje na polecenia, nie ma problemu z pozostawaniem samemu, nie szczeka bez potrzeby. Nie przeszkadzają mu zabiegi kosmetyczne, chociaż trochę boi się suszarki. Caro jest energicznym i pełnym życia psiakiem i tak jak wszystkie potrzebuje fajnego domku i kochającego właściciela. Na pewno za troskę odpłaci się wiernością i oddaniem. [IMG]http://toz.szczecin.pl/images/adopcje/0c97c2542f1fa75b55fc2d0688230e72.jpg[/IMG] [IMG]http://toz.szczecin.pl/images/adopcje/f11de69226302b848e947b303b609841.jpg[/IMG]
  18. Ja sobie myślę, że w cenę wliczony jest tygodniowy pobyt w psim SPA..................:)
  19. :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Hahaha
  20. Ile ???????????????????????????:crazyeye::crazyeye::crazyeye: Odnośnie chorób skóry u grzywaczy to ja bym polegała na radach od dziewczyn "zagrzywaczonych", ale można też do weta....
  21. [quote name='TERESA BORCZ']piekny ten Wasz LEN będzie cudo po wyleczeniu. co by to nie było da się wyleczyć. Miałam dużo tymczasków ze skórą w o wiele gorszym stanie, leczyłam bez weta i szybko. jeśli nie jest to nużyca a rozognione uczulenie na pchle odchody to kupcie mydełko syryjskie lub greckie z co najmnie 75 %oliwy z oliwek osiagalne w mydlarniach, kostka dobrego syryjskiego kosztuje 25 zł i jest duża. tym mydełkiem obficie stosowanym przemywać łyse miejsca, potem przedezynfekowacćrivanolem w płynie, nie rozpuszczalnym pudrem rivanolu. następnie pokryć obłokiem z areozolu ekstraktem propolisu ( 10, 13 zł zależnie od apteki). wyleczyłam tak całkiem łyse , wydrapane psiaki zupełnie i mają pokazowe fruzury. Dawać Świeże, SUROWE żółtko jajka na odżywienie i upiększenie sierści, jedno lub dwa w miarę często. no i choć to nie pudel ale podawac Royal CANIN SUCHE SASZETKI KARMY DLA PUDELKÓW.. takie reklamówki moża kupić po ok. 2 zl. REZULTAT MUROWANY. MAM ZAWSZE TYMCZASKI NA LECZENIU I SYSTEM NIGDY MNIE NIE ZAWIÓDŁ. Jeżeli wet stwierdzi nużycę i grzybicę to skontaktujcie się o rady z jaaga, ona leczyła taki przypadek z sukcesem lekami, kąpielami boraksowymi, no i oczywiście te metody połączcie z moją dla wzmocnienia efektu. POLECAM : KAZDY DOGOMANIAK POWINIEN MIEĆ EKSTRAT PROPOLISU W AREOZOLU, POMAGA JAKO NATURALNY ANTYBIOTYK WSPANIALE LECZYĆ WSZELKIE RANY GŁÓWNIE POOPERACYJNE.[/QUOTE] Odnośnie tych jajek surowych to ja polecam same zółtka, bo to one w zasadzie odbudowują włos i działają kojąco na skórę. Białko niepolecane.
  22. [quote name='Katarama']Aguś bardzo dziękuję za wydrukowanie ogłoszeń, jutro w pracy spróbuję powiesić. Sporo turystów przychodzi i może ktoś wypatrzy.[/QUOTE] A skąd macie plakaty? ja bym mogła u siebie w pracy też powiesić....Centrum Szczecina i masa ludzi
  23. [quote name='agnieszka32']Dziewczyny kochane, dopiero weszłam do domu i już zdaję skróconą relację: 1. Tak jak już już agaga21 napisała - w Białogardzie nie ma Sary - już rano dzwonił do mnie kierownik schroniska i zapewniał, że takiej suni u nich nie ma, co potwierdziła swoimi kanałami mariamc :loveu: 2. Tosiowata sprawdziła, czy pies znaleziony w Lęborku to nie Fiodor - rezultat znacie :-( 3. Cały dzień byłam w trasie w Polsce, miałam dotrzeć tam, gdzie w końcu nie dotarłam (przepraszam za tajemnicę, ale wszystko będzie wiadomo za 2 dni, wtedy będę mogła napisać o co chodzi i to znów dzięki mariamc - złota kobieta :loveu:), wypadek na drodze, zamknięta trasa - więc korzystając z okazji, że byłam niedaleko zajechałam do mariamc do schroniska w Szczecinku. Cóż tu będę pisać - schronisko wspaniałe :multi:, psiaki szczęśliwe, grubiutkie, czyściutkie, zadowolone ... nie widziałam ani jednego nieszczęśliwego psa, ani jednego "śmierdzielka :evil_lol:. Wspaniałe zaplecze, w tym sanitarne i weterynaryjne - jest nawet przezroczysta wanna :evil_lol: - a co, nie tylko ab-agnieszka ma taką, psiaki też mają prawo do luksusów :diabloti: i bieżnia :crazyeye:. Pomysłów mariamc ma bez liku - szkoda, że ludzi się jednak nie klonuje :cool3: 4. I ostatnia wiadomość sprzed kilku godzin - chodzi o ostatni post [url]http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=21167&postdays=0&postorder=asc&start=4060[/url] pojechaliśmy natychmiast jak dostaliśmy link z mapą googla, ale ani Fiodorka, ani psa podobnego do niego już nie było.:-( Chodziliśmy, wołaliśmy, pytaliśmy napotkanych ludzi - rozwiesiliśmy wzdłuż całej ulicy Dębowej plakaty, na pobliskich przystankach, skwerach i parkach, gdzie kręci się dużo psiarzy. Poczekamy na odzew. Zaraz zobaczę, czy nie ma jakiegoś forum polickiego i dam tam ogłoszenie. Jedno mnie tylko zastanowiło - chłopak, z którym rozmawiałam (bardzo miły z resztą) na moje pytanie, czy pies był chudy, odpowiedział że taki sobie ... Fiodor był chudy nawet na moim jedzonku, teraz zapewne to już skóra i kości - musiałyby mu wystawać i żebra i kręgosłup.:-(:-( On po jednodniowej lipcowej ucieczce strasznie zmarniał, a co dopiero po prawie 3 tygodniach włóczęgi, Tosiowata - a możesz zapytać say'a czy pies, którego widział kuleje na tylną łapkę i czy był wysoki ? - to było u Fiodorka bardzo charakterystyczne :placz: Agnieszka24 - tak, oba psiaki są zgłoszone do tej bazy danych i nie tylko tej ... Wybaczcie, że piszę w telegraficznych skrócie, ale padam na pysk po dzisiejszym dniu, 15 godzin za kółkiem w taką pogodę może człowieka wykończyć:shake: Dziękuję wszystkim za czujność, za czas nam poświęcany - jeśli moje psiaki się znajdą, to w największej mierze - dzięki Wam :loveu::loveu::loveu:[/QUOTE] ja się rozglądam ale dzisiaj tylko huskyego widziałam, muszę gdzieś napisać bo chyba też jakiś uciekinier :(
×
×
  • Create New...