Jump to content
Dogomania

Grandziara

Members
  • Posts

    138
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Grandziara

  1. Wiem, że niechętnie usłyszycie to ale ogólnie petitki w polu lub lesie głuchną nagle z "niewyjaśnionych przyczyn":diabloti: Można wołać, pokazywać smakołyki a one i tak wolą buszować w zaroślach... Oczywiście przywitanie z innymi pieskami jest bardziej interesujące niż Pańcia wołająca by wracał. Pomysł z linką treningową lub otokiem jest naprawdę dobry, chyba, że macie 100% pewność, że teren jest bezpieczny i zaryzykujecie puszczenie luzem. Zdaję sobie sprawę, że petitki i grandy kochają przestrzeń i muszą się wybiegać, w końcu to psy mysliwskie, trzeba mieć tego świadomość, jednak zagrożenia są niestety zbyt wielkie. Na przykładzie mojego granda, którego od 4 miesiaca uczyłam przychodzenia na zawołanie, dostawał smakołyki, wszystko działało... ale do czasu. Raz wolał pobiec w inną stronę bo tam było coś bardziej interesującego. Niestety dla niego... już więcej nie pobiega! Kupuje otok. Przez wielką pasję myśliwską straciłam moje kochane Szczęście, do dziś nie umiem się z tym pogodzić, dlatego Czaruś nie będzie już tak wolno biegał. W sprawie trymowania, to pierwszy raz powinien być w wieku ok 5-6 miesięcy, jak zauważycie, że ta pierwsza sierść jest już dość długa i wypada przy pociągnięciu. najlepiej trymować palcami lub specjalnym trymerem (bez ostrzy), my nie używamy żadnych nożyczek, noży itp. Zebranie calej sierści wymaga nieraz tygodnia, zostawiamy tylko łapy i spód brzucha oraz grzywkę. Głowa, kark, cały grzbiet, ogon, uda nalezy wytrymować. Wiem, śmiesznie będą wygladały tylko w podszerstku ale włos szybko odrasta i staje się mocniejszy i bardziej wybarwiony.
  2. Witam Kapsikową Panią z kapselkiem:lol: Petitki to bardzo mądre psy, czyste, rewelacyjni towarzysze i zawsze chętni do zabawy. Co do porannego wstawania to miałam okazję być tą szczęśliwą właścicielką cudownego Petita, który spał nawet do 10 rano;) Teraz mam Granda, który od ok miesiąca robi mi pobudkę codzień o 05.30:shake: Jak widać nie przebiłam Saskji, która budzi sie o 03.30....:-o Mam nadzieję, że trochę ruszy się na naszym wątku, będzie wiecej wieści i zdjęć naszych Milusińskich! Przy okazji zapytam jak radzicie obie z pasją biegania i oddalania się Waszych Petitków? Kolor sierści będzie sie zmieniał jeszcze, im lepiej zrobione trymowanie tym kolor będzie żywszy, pamiętajcie więc o trymowaniu co pół roku, zwłaszcza przez pierwsze dwa lata.
  3. SUPER! dawaj Paulinko zdjęcia i filmiki jak najbardziej:multi:
  4. :multi:Rewelacja!!!! To czekam na wieści o Syneczku! Coraz więcej nas "łączy"... oprócz miłości do Saskji to też jestem mamą trzech chłopaków! Tylko mój najmłodszy jest obecnie w wojsku:evil_lol: Trzymam kciuki za szybki poród i zdrowego chłopaczka oraz zdrowia dla Mamusi!!!
  5. Ależ skąd!!!! Petitki są najcudowniejszymi psiakami pod słońcem i obojętnie czy mają ciemne czy jasne łaty! Temat nawiązywał bardziej do faktu, że w licznych hodowlach w całej Europie coraz rzadziej występują szczeniaki z mocnym ubarwieniem. Niedawno rozmawiałam z koleżanką o tym i stąd były moje spotrzeżenia. bardziej od strony hodowlanej. Natomiast śliczne i kochane to one są wszystkie!!!! :loveu: Uwielbiam je!
  6. Witam serdecznie. Śliczna Saskja daleko od domku i Pańci...:crazyeye: Wiem jak Ci ciężko, ale czas szybko leci i Księżniczka wróci do domku z pieknym dyplomem i zaliczonymi konkursami! Widzę, że Wasza Rodzinka się powiększa.. bardzo mnie to cieszy! Mowa też o chłopaczku, zdradź wiecej szczegółów proszę! Ciepło pozdrawiamy!!!!:lol:
  7. :multi:witamy nowego Petitka w naszej Rodzince. Prześliczy Wadzina!!!! kolorki też bardzo ładne, intensywne. Widzę, że młody już ćwiczy postawę wystawową. bardzo spodobało mi się zdjęcie, na którym Wadzina służy jako mata antypoślizgowa i to spojrzenie rozbrajające... "przecież to nie ja". Petitki mają cudowne spojrzenia, nie da sie im oprzeć i serce kruszeje:loveu: Przyznam, że pierwszy raz mam kontakt z włascicielem petitka z hodowli z Czaplinka, na wystawach nie bywają... Tym bardziej miło, że mamy nowego wielbiciela tej przekochanej rasy! Proszę o wiecej zdjęć!
  8. bardzo dziękuję Paulinko:loveu: Jak zobaczyłam Tosię to normalnie serce mi stanęło... Tak tęsknię za moim Ukochanym Arystokratą... :-( Czekamy zatem na zdjęcia Marty. Zauważyłam, że zdecydowana większość petitków ma bardzo jasne umaszczenie, coraz rzadziej spotyka sie intensywne barwy... [IMG]http://img297.imageshack.us/img297/5598/d726b7ebebe82915.jpg[/IMG]
  9. jak już wiesz nie wystawiamy się w Katowicach. Njaszybciej będziemy w Opolu, jak Bóg da! Oczywiście relacje z dzisiejszej wystawy już mam. Cieszę się bardzo i serdecznie gratuluje sukcesu:multi: bardzo prosze o kilka fotek:lol: jeśli mogę prosić to Pannicy również!:loveu:
  10. [IMG]http://lh5.ggpht.com/_6g9db_sL1z4/SYMD3hcYUhE/AAAAAAAAALw/Sannft0Z1aU/s144-c/NOWE.jpg[/IMG] [IMG]http://lh6.ggpht.com/_6g9db_sL1z4/SafL7KPS_vI/AAAAAAAAAR0/IZaZ6Fz3bow/s144/DSCF3481.JPG[/IMG]
  11. [IMG]http://lh4.ggpht.com/_6g9db_sL1z4/Saem2nCjHJE/AAAAAAAAARA/dDuytvq-nLg/s144-c/C.jpg[/IMG] Skoro nie ma zdjęć Petitków to pokażę Wam nowsze zdjęcie mojego Granda Czarusia, który jeszcze rośnie i uwielbia grandzić...:lol:
  12. Cisza od dłuższego czasu na naszym wątku powstała... gdzie mili właściciele Petitków????:roll:
  13. Problemem nie był sam Fiprex i jego skladniki lecz podanie własnie tego prepartu u tak młodego psa. Fiprex i inne tego typu preparaty podaje sie psom powyżej 6 miesiąca życia. U szczeniaka 2 miesiecznego spowodował zatrucie zbyt wysokim stężeniem leku. Powinnaś pójść do sklepu i zwrócic uwagę, żeby sprzedając takie preparaty zwracali baczniejszą uwagę dla jakiego psa jest on podawany. Właściciel może tego nie wiedzieć zwłaszcza poczatkujący. Nawet gdybyś kupiła inny preparat i podała go maluszkowi reakcja byłaby taka sama, konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na podawanie jakichkolwiek leków i preparatów dla psiaków poniżej 6 miesiąca. Wiem, że firma Bayer ma taki preparat dla młodziutkich szczeniaków. Cieszę się, że wszysto jednak się dobrze skończyło w tym przypadku, ale nie zawsze się udaje... Pozdrawiam
  14. Szaraczki sa boooooskie:multi: zwłaszcza zdjęcie , na który maleństwo daje buzi Cioci Saskji... rozwaliło mnie..... dlaczego mieszkam tak daleko:angryy:
  15. ehhh.. odrazu lud domaga sie krwi:diabloti: Kaśka, wiesz dobrze jak nasze gończaki potrafią "zjadać"... toć to potrafią zalizać "na śmierć"... Dobroduszne stworzenia, kochające wszystko co sie porusza...:loveu:
  16. Pokaż, co z tego, że nieostre.. bardzo chcę zobaczyć jak Saskja zjada Szaraczka:evil_lol: Jak patrzę w te śliczniaste oczka to normalnie rozpływam się:loveu:
  17. Pozdrawiamy więc Typtusa, choć Tuptuś też mi sie bardzo podoba:evil_lol:
  18. Zagadka wydaje się prosta, zaraz sprawdzimy....:evil_lol: FATUM Pangea... Zgadza się??? Pozdrawiamy
  19. :loveu: Bardzo dziekuję, Martusiu! Śliczne były te grandy z Chorwacji. Ale i tak nasze petitki dużo ładniejsze :evil_lol: jak pisałam już wcześniej, Brunek przwyczaił nas, że zbiera laury :multi: Gratuluję i życzę dalszych sukcesów! Ciekawe kiedy się zobaczymy? Serdecznie pozdrawiamy, Fanka Machiavellego:loveu:
  20. No ładna zagadka:cool3: Ciekawe kto ją zgadnie??? Śliczne zdjęcia, a Paulina jak zwykle kwitnąca... :loveu: Bardzo podoba mi się głowa u Bruna, jest taka piękna, samcza, wyraźna. Mój B. też miał taką głowę, i łatę na lędźwiach od Pangei. Marta, please.... wklej wię[SIZE=2]cej zdjęć, może tez masz jakieś z grandami, był brat Czarusia. [/SIZE]
  21. GOSHKA! Gratuluję gromadki maluszków! Oby zdrowo się chowały i trafiły do kochających właścicieli!:lol:
  22. Moja ulubienica Saskja :loveu: wklejej zdjęcia proszę i nawet nie myśl, że pozwolimy Ci się wymigać od tego :evil_lol: Ślicznotka w każdej scenerii wypada świetnie, niektóre modelki mogą jej pozazdrościć smukłej linii i pieknej sylwetki;) Już nie wspomne o uszyskach... ehhhh
  23. GRATULACJE:multi: Przyzwyczailiśmy się już, że Brunek bierze rasę i BOB. Piękno zwycięża! Do tego on uwielbia sie pokazywać! Czekam z niecierpliwością na zdjęcia:lol:
  24. Witaj Dagger:lol: mam nadzieję, że jutro napiszesz o swoich sukcesach w Brnie:multi:Oczywiście czekamy na zdjęcia! Widać, że petitek + inna rasa świetnie sie sprawdza! U nas jest bardzo wesoło, zwłaszcza gdy moje chachary zaczynają razem dokazywać. Pozdrawiamy całą Rodzinkę Petitków:loveu:
  25. :lol: bardzo dziekuję za zdjęcia, nie mogę się napatrzeć na cudne maluszki.:loveu: takie aksamitne... ooo bozie.... Podpis pod ostatnie zdjęcie: "ej Grzanka.... ja tu wyczyniam cuda, żeby moje wielkie uszyska fruwały a Ty wypatrujesz kretów w polu...:razz:"
×
×
  • Create New...