-
Posts
3572 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Pinesk@
-
OTOZ Animals oddział w Tczewie. Szukamy DT i DS dla podopiecznych!
Pinesk@ replied to Pinesk@'s topic in Już w nowym domu
[SIZE=3][B] * Skórek[URL="http://www.dogomania.pl/threads/195950"] [/URL][/B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/188357"][SIZE=1]http://www.dogomania.pl/threads/188357[/SIZE][/URL][/SIZE] Wiek: ok 5 lat Numer ewidencyjny: wielkośc: średnia toleruje psy: tak do dzieci: tak szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak[SIZE=3][SIZE=2]/nie[/SIZE][/SIZE] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/18083x139799x800m800.jpg[/IMG] [SIZE=3][/SIZE] [SIZE=3][B] * Bajtek[/B][/SIZE] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/209931"][SIZE=1]http://www.dogomania.pl/threads/209931[/SIZE][/URL] Wiek: 7 lat Numer ewidencyjny: wielkośc: średnia toleruje psy: tak do dzieci: do starszych szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak[SIZE=3][SIZE=2]/nie inne uwagi: piłeczkowy zapaleniec :)[/SIZE][B] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/Bajtek/bajtu.jpg[/IMG][/B][/SIZE] -
OTOZ Animals oddział w Tczewie. Szukamy DT i DS dla podopiecznych!
Pinesk@ replied to Pinesk@'s topic in Już w nowym domu
[CENTER][LEFT][SIZE=4][B]*Fredzio [/B][/SIZE] [SIZE=1][URL]http://www.dogomania.pl/threads/214265[/URL][URL="http://www.dogomania.pl/threads/214141"] [/URL][/SIZE] [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=2]Wiek: 7 lat wielkośc: średni toleruje psy: tak do dzieci: tak szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie [/SIZE][SIZE=4][B][IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/fredzio/freedzio6.jpg[/IMG] [/B][/SIZE][SIZE=4][B] * Kolejarz [/B][/SIZE] [SIZE=1][URL="http://www.dogomania.pl/threads/214141"]http://www.dogomania.pl/threads/214141 [/URL][/SIZE] [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=2]Wiek: 1,5 roku wielkośc: średni toleruje psy: tak do dzieci: tak szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie[/SIZE] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/kolejarz/kooolejarz3.jpg[/IMG] [SIZE=4][/SIZE][SIZE=4][B] * Bojek:[/B][/SIZE] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/209956[/URL] [SIZE=4] [/SIZE][SIZE=2]Wiek: 2 lata wielkośc: duży toleruje psy: tak do dzieci: nie szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie[/SIZE] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/Bojek/P1020948.jpg[/IMG] [SIZE=3][B] * [/B][B]Węgielek:[/B][/SIZE] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/195136[/URL] [SIZE=3][SIZE=2]Wiek: 9 lat wielkośc: średnia toleruje psy: tak do dzieci: tak szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie[/SIZE][/SIZE] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/Wegielek/DSC03140.jpg[/IMG] [B][SIZE=3] [/SIZE][/B][B] [SIZE=4]* Rudy[/SIZE][/B][B][SIZE=2] [/SIZE][/B][SIZE=1][URL]http://www.dogomania.pl/threads/188356[/URL][/SIZE][SIZE=2] [/SIZE][SIZE=3] [SIZE=2]Wiek: ok 5 lat Numer ewidencyjny: 287/08 wielkośc: do kolan toleruje psy: tak do dzieci: tak szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/brak danych[/SIZE][/SIZE] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/18083x139806x800m800.jpg[/IMG] [SIZE=4][B]* [SIZE=3]Synuś[/SIZE][/B][/SIZE] [SIZE=1][URL]http://www.dogomania.pl/threads/186657[/URL][/SIZE] [SIZE=2]Wiek: ok roku Numer ewidencyjny: 84/10 wielkośc: średnia toleruje psy: tak do dzieci: tak szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/tak [/SIZE] [B]^ Ogłaszany przez [COLOR=#000080]plina[/COLOR] na portalach:[/B] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/DSC02863.jpg[/IMG] [/LEFT] [/CENTER] -
OTOZ Animals oddział w Tczewie. Szukamy DT i DS dla podopiecznych!
Pinesk@ replied to Pinesk@'s topic in Już w nowym domu
[SIZE=4][B] * Młody[/B][/SIZE][SIZE=3][SIZE=2] Wiek: ok 2 lata Wielkośc: mały/średni toleruje psy: tak do dzieci: tak szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie[/SIZE][/SIZE] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/mlody/DSC01875.jpg[/IMG] [SIZE=3][B] * Pszczółek[/B][/SIZE][SIZE=3][SIZE=2] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/214262"][SIZE=1]http://www.dogomania.pl/threads/214262[/SIZE][/URL] Wiek: ok 6 lat Wielkośc: średni/duży toleruje psy: do dzieci: tak szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie[/SIZE][/SIZE] [SIZE=3][B] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/pszczolek 2/pszczek3.jpg[/IMG] [/B][/SIZE] [SIZE=3][B] * Mopsik[/B][/SIZE][SIZE=3][SIZE=2] Wiek: psiak starszy Wielkośc: mała toleruje psy: tak ale bywa zazdrosny do dzieci: nie szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie [/SIZE][/SIZE] [SIZE=3][B][IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/mopsik/mopsik.jpg[/IMG] [/B][/SIZE][SIZE=3][B] *Max [/B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/175631"][SIZE=1]http://www.dogomania.pl/threads/175631[/SIZE][/URL] [/SIZE][SIZE=3][SIZE=2]Wiek: 5 lat Wielkośc: średnia toleruje psy: tak do dzieci: brak danych szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/DSC01643.jpg[/IMG][/SIZE][/SIZE] [SIZE=3][B] * Mamuśka Klucha [/B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/191373"][SIZE=1]http://www.dogomania.pl/threads/191373[/SIZE][/URL] [SIZE=2]Wiek: 6 lat Nr ewidencyjny: 250/09 Wielkośc:: mała toleruje psy: tak do dzieci: tak szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/tak [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/DSC07536.jpg[/IMG] [/SIZE][/SIZE] [SIZE=3][B] * Granat:[/B][/SIZE] [SIZE=1][URL]http://www.dogomania.pl/threads/203630[/URL][/SIZE] [SIZE=2]Wiek: 10 lat Numer ewidencyjny: 107/08 wielkośc: średnia toleruje psy: tak do dzieci: tak szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie[/SIZE] inne uwagi: bardzo ładnie aportuje i oddaje pileczke ! :)) [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/granat.jpg[/IMG] [SIZE=4][B] [SIZE=3]* Krzywy Misiu [/SIZE][/B][SIZE=2] [SIZE=1][URL]http://www.dogomania.pl/threads/179574[/URL][/SIZE][/SIZE][/SIZE] Wiek: > 10 lat Numer ewidencyjny: 149/08 wielkośc: średnia/duża toleruje psy: tak do dzieci: tak ale starszych szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/DSC07680-1.jpg?t=1279372339[/IMG] [SIZE=4][B] [SIZE=4]* Irek[/SIZE][/B][SIZE=2] [/SIZE][/SIZE] Wiek: brak danych wielkośc: b. duży toleruje psy: brak danych do dzieci: tak ale starszych szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/schrpn 9 maj/P1020882.jpg[/IMG] [SIZE=4][B] [SIZE=4]*Pimpek [/SIZE][/B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/214149"][SIZE=4][SIZE=2][SIZE=1]http://www.dogomania.pl/threads/214149[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/URL][B][SIZE=4][SIZE=2] [/SIZE][/SIZE][/B][/SIZE] Wiek: 8 lat wielkośc: mały/średni toleruje psy: tak do dzieci: tak szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/schrpn 9 maj/P1020800.jpg[/IMG] [SIZE=4][B] [SIZE=4]* Płoszka[/SIZE][/B][SIZE=2] [/SIZE][/SIZE] Wiek: brak danych wielkośc: mała/średnia toleruje psy: tak do dzieci: nie szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/tak uwagi: bardzo przestraszona i wycofana [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/poszka2.jpg[/IMG] [SIZE=4][B] [SIZE=4]* Pluto[/SIZE][/B][SIZE=2] [/SIZE][/SIZE] Wiek: 5 lat wielkośc: duży toleruje psy: tak do dzieci: tak szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie uwagi: uciekinier ;) [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/schron 25 czerw 2011/x1.jpg[/IMG] -
[CENTER] [/CENTER] [COLOR=#2f4f4f][SIZE=4][FONT=impact][B][FONT=courier new]Krótko o schronisku....[/FONT][/B] [/FONT][/SIZE][/COLOR]Schronisko w Tczewie OTOZ Animals przejęło dokładnie w samo południe 31.12.2007 roku. W tym czasie przebywały na terenie placówki 43 psy. Obecnie liczba jest około 3- krotnie większa, przebywają tu również koty. Placówka wymagała modernizacji- dziś schronisko prezentuje się bardzo fajnie. A psy.. psy są zadowolone! Zadbane, nakarmione, otoczone należytą opieką pracowników, wolontariuszy jak i stałą opieką weterynaryjną. Boksy i kojce w większości są odnowione, przestrzenne. Starsze pieski, słabsze, mniejsze na czas mrozu i chłodu przebywają w ocieplonej hali. Przed czasami kierownictwa OTOZu wolontariusze nie byli mile widziani w schronisku. Niejednokrotnie nie wpuszczani byli wcale na teren schroniska. Dziś wszystko się zmieniło, wolontariusze są wręcz pożądani i nad wyraz potrzebni w opiece nad psami. A i nie rzadko jakiś psi smuteczek zakorzeni się w sercu wolontariusza tak mocno, że ten zabiera pieska ze sobą do domu, na stałe :) [COLOR=#2f4f4f][SIZE=4][B]Zapraszamy do odwiedzania, wolontariatu i do adoptowania psich i kocich serduszek:[/B][/SIZE][/COLOR] [SIZE=2][B]Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tczewie[/B] [/SIZE]ul. Malinowska 83-110 Tczew [B]tel.[/B] 0 58 531 96 56 [B]mail:[/B] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [URL="http://www.dogomania.pl/www.tczew.otoz.pl"] [/URL][CENTER][SIZE=5][COLOR=Red][B][URL="http://www.tczew.otoz.pl"]www.tczew.otoz.pl[/URL][/B][/COLOR][/SIZE][COLOR=Red] [/COLOR][/CENTER] ____________________________________________________________ [LEFT]_________________________________________________________________ [COLOR=#800080][SIZE=3][FONT=comic sans ms][B]ADOPCJA:[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR] Adopcja w kwestii formalnej i prawnej polega na: podpisaniu umowy adopcyjnej ze schroniskiem oraz na uiszczeniu opłaty adopcyjnej ustalonej przez schronisko, która zostaje przekazana na utrzymanie schroniska. Adoptujący zobowiązuje się do zapewnienia psu odpowiednich warunków do życia i funkcjonowania. W przypadku złego traktowania psa i nieprzestrzegania punktów umowy możliwe jest odebranie psa przez OTOZ Animals. Psy wydawane do adopcji są zaszczepione, odrobaczone, zaczipowane oraz większość wykastrowana/wysterylizowana. [B]Zanim adoptujesz[/B]- poznaj psa, wyjdź z nim na spacer, pytaj pracowników i wolontariuszy o charakter, zachowania. Poznaj psa jak najlepiej się da aby uniknąć niemiłych niespodzianek. Adopcja psa, wręcz odmienienie czy uratowanie mu życia to wspaniała chwila. Zyskujemy wspaniałego przyjaciela i kompana. Na początku tej drogi możecie mieć odmienne zdanie na pewne tematy ale z pewnością dogadacie się całkiem szybko :) W przypadku problemów schronisko i opiekunowie psów z chęcią pomogą je rozwiązać. [COLOR=#800080][SIZE=3][FONT=comic sans ms][B]ADOPCJA TYMCZASOWA: [/B][/FONT][/SIZE][/COLOR] [FONT=arial][COLOR=#444444]Pilnie poszukujemy osób, które są w stanie zapewnić naszym zwierzętom dom tymczasowy, a dzięki temu szansę na nowe, lepsze życie. [/COLOR][COLOR=#444444]Psy i koty w schronisku prawie nie mają kontaktu z człowiekiem. Dziczeją, zapominają, jak należy się zachowywać w domu. Niektóre nigdy tego domu nie miały. Takim psom i kotom trudno znaleźć nowego właściciela, bo nie wiadomo, jak będą się zachowywać poza schroniskiem. [/COLOR][/FONT][B]Dom tymczasowy to dla nich szansa na normalne życie! [/B]Adopcja tymczasowa polega na podpisaniu umowy dotyczącej adopcji psa na warunkach tymczasu. [B]W skrócie i 'po polskiemu:[/B] podpisujemy umowę ze schroniskiem (nic nie płacimy), bierzemy pieska do siebie do domu na czas nieokreślony. [COLOR=#ff0000][B]WARUNEK[/B][/COLOR]: [B]nie oddaje się takiego psa z powrotem do schroniska![/B] Dla pieska może to być ogromny szok i stres- wrócić z ciepłej kołderki do harmideru i hałasu schroniskowego. Więc decyzja musi byc 100 razy dobrze przemyślana. Pieskowi, który u nas przebywa na 'tymczasie' aktywnie szukamy dobrego domu, oczywiście na warunkach schroniska. Więcej informacji udzielą pracownicy schroniska pod numerem telefonu 0 58 531 96 56 :) [FONT=comic sans ms][SIZE=3][B][COLOR=#800080]ADOPCJE STARSZYCH PSÓW: [/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]([I]skopiowane z ciapkowo.pl[/I]) [COLOR=#444444][FONT=Times New Roman]Chciałabym napisać kilka zdań o adopcji starszych psów. Ich doświadczenie życiowe powoduje, że tak bezwzględnie kochają, jeśli tylko ktoś da im szanse. Tak wspaniale dostosowują się do nowych warunków, wszystkie zasady przyjmują bez walki o rządy w domu. Moja teściowa adoptowała z Ciapkowa sunię Sunie, która trafiła do schroniska po śmierci właściciela (okazało się, że jest bardzo chora i nie będzie żyła zbyt długo). Dziś, po 2,5 roku od adopcji, jest rozpieszczonym pączuszkiem (jak to bywa u teściowych:), który nie chce spać w koszyczku jeśli nie ma miękkiego kocyka. Choroba nie postępuje, ale wiemy, że może nastąpić wznowa w każdej chwili, więc cieszymy się każdym dniem. Ja mam Wandę, której przeszłości nikt mi nie może opowiedzieć, ponieważ w schronisku właściwie nikt nie pracuje tak długo, jak Wanda tam przybywała. Była bardzo wycofana, tylko nosek z budy wystawiała jak podeszłam do kojca, jakby wiedziała, że i tym razem do adopcji pójdzie ktoś, kto podskakuje, szczeka przy furtce, ktoś kto bardzo chce się „rzucić” w oczy. Pewnie kiedyś też tak robiła, ale minął rok, drugi, trzeci, a jej nikt nie zabrał, więc straciła nadzieję i przestała zwracać na siebie uwagę. To ok 11 letnia sunia, która 6 lat siedziała za kratami. Myślałam, że będę musiała włożyć dużo pracy by pies z taką przeszłością nauczyl się mieszkać w mieszkaniu, żyć w mieście, jeździć autem. I znów zaskoczenie, po tygodniu sama wskakiwała do auta, tylko raz zaprowadziłam ją do jej koszyka i już wiedziała, że to jej miejsce. Nigdy nie załatwiła się w domu, nie płacze jak zostaje sama, nie niszczy. Tylko na spacerach biega i wraca sie zameldować, biega i biega, jakby jeszcze nie mogła uwierzyć, że już nigdy jej wolność nie będzie ograniczona. Śmiejemy się, że nadrabia kilometry, które powinna wybiegać przez ostatnich 6 lat. No i na koniec Amisz, pies stary jak świat, całkowicie niewidomy i głuchy. Malutka , puchata kula, która do schroniska trafiła bo ktoś znalazł go w lesie. Nie wiadomo czy zgubił się nieprzypilnowany, czy zaczął być trochę bardziej „pracochłonny” ze swoimi ułomnościami i ktoś go tam zostawił. Poza tym, że na spacerach wymaga całkowitej kontroli, ponieważ bez przewodnika którym jestem dla niego – wpada na drzewa, spada z krawężnika, wpada w dołki, to pies którego nie ma. Budzę go bo czas na spacerek, budzę go bo czas na jedzonko i garść tabletek:). Jest jedna rzecz o której trzeba pamiętać przy adopcji starszego psa – wcześniej czy później pies zacznie podupadać na zdrowiu więc comiesięczne koszty są większe niż przy posiadaniu młodego psa. Ale z drugiej strony nie musimy kupić kolejnej pogryzionej ładowarki, kanapy, fotela, stolika. Regularne geriatryczne przeglądy z badaniami serduszka i badaniem krwi pozwalają na wczesne wykrycie starzejących sie narządów i odpowiednie wspomaganie pozwoli na to, że możemy się cieszyć wspaniałym wspólnym czasem. Może się zdarzyć, że spędzimy razem długie lata albo tylko kilka miesięcy. Dla nas będzie to za szybko wielka strata, ale dla tego psa wspaniałe ostatnie chwile życia, w bezpieczenstwie, czystości, miłości z opieką i ręka czule głaszczącą siwy pyszczek… Iza T.[/FONT][/COLOR] [COLOR=#800080][FONT=comic sans ms][SIZE=3][B]WOLONTARIAT:[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR] [B]O wolontariacie ... [/B]O wolontariacie mogłabym się rozpisywać naprawdę godzinami jednak stwierdzam, że żadne słowa nie opiszą tego niesamowitego odczucia kiedy ofiarujesz swoją pomoc potrzebującej istotce. Kiedy wychodzicie razem na spacer a zlękniona, smutna, zapłakana mordka rozpromienia się nagle i psiak jest Ci wdzięczny całym sobą. Wiele jest chwil radosnych np kiedy nasz ulubieniec jedzie do nowego domu, dużo też tych smutnych gdy musimy pożegnać swojego przyjaciela w schroniskowym boksie na zawsze.. Często jest ciężko ale bez naszej pomocy wiele z psów, których nikt nie dostrzega, z pomocą wolontariuszy i ich ogromnym zaangażowaniem- nie znalazłoby wręcz cudem nowych, wspaniałych domów jak np 11 letni Wars, w schronisku od szczeniaka, zlękniony- znalazł wspaniały dom pod Warszawą czy niewidomy staruszek Dropsik, w schronisku 6 lat- zamieszkał na podwrocławskich włościach. A dla takich chwil warto pomagać! :) Zachęcam ogromnie do pomocy, nasze zwierzaki na Was czekają! [B]Wolontariat polega na:[/B] opiece nad psami/kotami, wyprowadzaniu na spacery, nauce podstawowych komend, pielęgnacji (czesanie, w okresie letnim- kąpiele), socjalizacji, pomaganiu pracownikom w drobnych pracach biurowych/porządkowych, ogłaszaniu zwierzaków, szukaniu im domów i promowaniu schroniska. [B]Żeby zostać wolontariuszem[/B] trzeba miec ukończone 18 lat lub 15 (od 15 lat- za zgodą rodzica). Wzory umowy do pobrania są tutaj: [URL]http://tczew.otoz.pl/wolontariat.html[/URL] Można też umowę podpisac bezpośrednio w schronisku. ____________________________________________________________ _________________________________________________________________ [/LEFT] [COLOR=DarkGreen][B]wolontariusze z tczewskiego schroniska na dogo:[/B][/COLOR] [B]-[/B] [B][I]Pinesk@[/I][/B] ( [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; 500 504 752) [I][B]- karolina27[/B][/I] [B]-[/B] [B][I]bartolini[/I][/B] -[B][I]kagome19[/I][/B] ([SIZE=2][COLOR=Black]e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], tel. 661852026[/COLOR][/SIZE]) -[B][I]plina[/I][/B] - [I][B]solartcz [/B] [/I] [CENTER] [/CENTER] ____________________________________________________________ [LEFT]_________________________________________________________________ [B]Rozliczenie z bazarkowych pieniazkow:[/B] - 5 kagancow 95 zl - 1 szelki 25 zl - smycze+obroże 115 zł zostało 2.02zł (zostanie przekazane na nowy bazarek) rachunek za smycze+obroże: [URL]http://i209.photobucket.com/albums/bb8/kagome19_2007/Zdjcie-0004.jpg[/URL] [/LEFT] ____________________________________________________________ [LEFT]_________________________________________________________________ [/LEFT] [CENTER][SIZE=5][COLOR=Red][B]Psy do adopcji:[/B][/COLOR][/SIZE] [/CENTER] [SIZE=4][B][SIZE=3][SIZE=3]* Szczypawek[/SIZE] [/SIZE][/B][/SIZE][SIZE=1][URL]http://www.dogomania.pl/threads/174899[/URL][/SIZE] [SIZE=2]Wiek: 5 lat Numer ewidencyjny: 21/08 wielkośc: do kolan toleruje psy: tak do dzieci: tak, jak najbardziej szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/tak[/SIZE] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/18083x147374x800m800.jpg[/IMG] [SIZE=4][B][SIZE=3][SIZE=3]* Muszka[/SIZE] [/SIZE][/B][/SIZE][SIZE=1][U][URL]http://www.dogomania.pl/threads/214266[/URL][/U] [/SIZE] [SIZE=2]Wiek: 6 lat wielkośc: do kolan toleruje psy: dogaduje się ale woli byc tą jedyną :) do dzieci: tak szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/tak[/SIZE] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/Muszka/DSC07672.jpg[/IMG] [SIZE=3][B]* Mira[/B][/SIZE] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/174264"][SIZE=1]http://www.dogomania.pl/threads/174264[/SIZE][/URL][SIZE=2] [/SIZE] [SIZE=2]Wiek: ok 3 lata Numer ewidencyjny: 95/10 wielkośc: średnia toleruje psy: tak do dzieci: tak, bardzo lagodna, taka kochana ciapa szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/tak[/SIZE] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/DSC_0210phpom.jpg[/IMG] [SIZE=3][B]* Igorek[/B][/SIZE] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/212569[/URL] Wiek: >10 lat wielkośc: duży sredniak toleruje psy: nie do dzieci: nie szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/nie [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/schronisko tczew/uy.jpg[/IMG] [SIZE=3][B]* Gonzo, Niunia, Laki, Tinka[/B][/SIZE] [SIZE=1][URL]http://www.dogomania.pl/threads/146479/[/URL][/SIZE] Wiek: Gonzo i pow. 10 lat, Niunia- 5 lat, Laki- brak danych wielkośc: duża, laki- srednia toleruje psy: Laki, Niunia, Tinka- tak, Gonzo- brak danych, do dzieci: ewentualnie Tinka i Laki do starszych szczepienie/odrobaczenie/kastracja: tak/tak/psy nie [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/sesja schronisko 9 sierpien 2011/assa.jpg[/IMG] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/sesja schronisko 9 sierpien 2011/aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg[/IMG] [IMG]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/sesja schronisko 9 sierpien 2011/aaaaaaaaaaaaaa.jpg[/IMG] Tinka: [SIZE=4][B][IMG]http://www.cafeanimal.pl/zdjecia/18083x230624x800m800.jpg[/IMG][/B][/SIZE]
-
Do jakiej szkółki z Rastą na szkolenie się wybieracie? :razz:
-
[B]11 letni ONek Kacper z Tczewa:[/B] [url]http://www.dogomania.pl/forum/f1165/kacperek-kamieniarz-onek-z-pasja-tczew-146479/[/url] [img]http://i641.photobucket.com/albums/uu138/Pineska_92/DSC03053.jpg[/img] [img]http://images45.fotosik.pl/199/cb92e942bf8783f6.jpg[/img]
-
Jej, jakie cudo :loveu: Poszedł na allegro ( [url]http://allegro.pl/show_item.php?item=812776702[/url] ) :)
-
oo ile fot :loveu: i Locia jest :lol: Pokaż więcej fotek Dżeksona, jak go obciachałaś :diabloti: Na tej fotce wygląda jakby obrażony, coś ty mu zrobiła? :evil_lol: [url]http://i867.photobucket.com/albums/ab240/aktaga/bubbuu.jpg[/url]
-
Zaraz napiszę do [I][B]bigosik[/B][/I] w sprawie wizyty przedadopcyjnej. [B][I]Zaginiona sara[/I][/B] co z tymi wpłatami na szczepienia etc? Podaj jakieś konkrety, Ty jesteś odpowiedzialna za koordynowanie sprawy adopcyjnej psiaka, nie można [I][B]Szerkanki[/B][/I] w takiej niepewności trzymać... ;) Wydaje mi się, ze najpierw trzeba skombinować wizytę... EDIT: Napisałam do: [I][B]furciaczek [/B][/I]i [I][B]vena&vivi[/B][/I] bo [I][B]bigosik[/B][/I] od kwietnia nie logowała się na dogomanii (wysłałam jej maila...)
-
To nie Łupieżyk- Łupieżyk już jest w domu ;) [IMG]http://i839.photobucket.com/albums/zz317/pineska_photo/DSC07926_fhdr.jpg?t=1263113693[/IMG] [IMG]http://i839.photobucket.com/albums/zz317/pineska_photo/DSC05304_fhdr1.jpg?t=1263113694[/IMG] [IMG]http://i839.photobucket.com/albums/zz317/pineska_photo/DSC05301_fhdrph.jpg?t=1263113694[/IMG] [IMG]http://i839.photobucket.com/albums/zz317/pineska_photo/DSC05309_fhdrph1.jpg?t=1263113723[/IMG] [IMG]http://i839.photobucket.com/albums/zz317/pineska_photo/DSC05336_fhdr.jpg?t=1263113723[/IMG]
-
Taak, ja pamiętam Lotkę! :evil_lol: Dawaj foty! [SIZE=1][COLOR=Wheat]P.S. Dziś wyślę ci w końcu te filmiki z Gibsiem[/COLOR][/SIZE] :diabloti:
-
7 - SZCZENIACZKÓW z Malborka... Potrzebne nowe domy! Znalazy domy.
Pinesk@ replied to orzemek75's topic in Już w nowym domu
Naprawdę? :-o Niesamowite! :lol: to zdejmę ogłoszenia w necie a w poniedziałek te plakaciki ;) Powodzenia maluchy ! EDIT: Zmień tytuł wątku albo napisz do moda o przeniesienie do działu "znalazły dom" ;) -
Odwiedziłam dziś Reksia. Poszliśmy na spacer. Strasznie szybko się Reksik niecierpliwi. Chciałam mu założyć szelki. Za pierwszym razem założyłam ale że załozyłam źle musiałam ściągnąć. Chciałam jeszcze raz założyć to Reksio już marudził, powarkiwał. No to założyłam obrożę ale też mu się coś nie podobało. Na spacerze b. grzeczny, ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i nie jest agresywny do innych psów (przynajmniej tych mniejszych od niego, które się nie narzucają). Reksio sam podłaził co chwilę do czterołapego kolegi ze schroniska i wcale nie miał zamiaru mu wlać ;) Poza tym jest strasznie nieufny- mnie dobrze nie zna, głaskanie było przez niego przyjmowane powarkiwaniem i mruczeniem. Nie chciał ugryźć, stał i mruczał. Moim zdaniem to wynika z jego nieufności, boi się. No i co jeszcze mogę powiedzieć.. Nie narzuca się człowiekowi, na spacerze praktycznie nie zwraca na niego uwagi. Mam filmiki z nim z dzisiejszego spaceru. Jak znajdę wieczorem czas to wstawię :)
-
Teraz pora na flatowatą Aksę ze schroniska z Tczewa.Ma DOM
Pinesk@ replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
Pragnę poinformować, że Aksa już nie siedzi w schronie- pojechała do domku i grzeje doopke w domciu :multi:Brązowa, proszę, zmień tytuł ;) -
7 - SZCZENIACZKÓW z Malborka... Potrzebne nowe domy! Znalazy domy.
Pinesk@ replied to orzemek75's topic in Już w nowym domu
fajnie, ze jest odzew. [quote](...)chociaż zawsze mam obawy czy psinka dobrze trafi.[/quote] dokładnie. :) Ale zawsze potencjalny domek można sprawdzić.. rozmowy, pytania, kontrole przed i poadopcyjne.. ;) -
wklejam osoby zgłoszone na "mapie pomocy dogomaniaków", wizytacja domów z woj. kujawsko pomorskiego: [quote][Bydgoszcz] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=421"]kamilka91[/URL] (Wizyty przed i poadopcyjne, na terenie Bydgoszczy) [Brodnica] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=62"]Ania+Milva i Ulver[/URL] [Bydgoszcz/ Wągrowiec] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=89"]izmir[/URL] (kontrole przed i poadopcyjne) [włocławek] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=195"]Agata69[/URL] (na terenie Włocławka i okolice) [Włocławek/ Kowal] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=199"]Marta_Ares[/URL] [B][Toruń][/B] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=240"]_anula_[/URL] (tylko w Toruniu) [Bydgoszcz] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=282"]virginia[/URL] [Bydgoszcz] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=213"]Estera[/URL] (przed i po adopcyjne) [[B]Toruń[/B]/Ciechocinek] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=326"]vena&vivi[/URL] [Bydgoszcz] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=435"]Magdalena[/URL] [Nowe wieś Gajewo] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=467"]Roma i Dino[/URL] (w obrębie 20 km) [Bydgoszcz] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=478"]joanika[/URL] [Bydgoszcz] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=171"]martik b[/URL] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=152"]agata56[/URL] (tylko Grudziądz) [Londyn- Ciechocinek] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=543"]furciaczek[/URL] (Jak jestem w PL, miasta w poblizu Torunia, Bydgoszczy, Wloclawka) [Bydgoszcz] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=262"]Lorien:)[/URL] [Włocławek] [URL="http://mapapomocy.dogomania.pl/profile.php?id=579"]bigosik[/URL] (włocławek - [B]toruń[/B] i okolice)[/quote]
-
Klif-pabianicki pies błotny!Wodołaz rozpaczliwie szuka domu.
Pinesk@ replied to modliszka84's topic in Już w nowym domu
3 zima? mamo :shake: Nie wierzę.. Wskakuj na górę Klifku, szukamy domku... -
Życie Pinesi wisi na włosku ... Pineska odeszła ... [']
Pinesk@ replied to Pinesk@'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
odnowiłam jej gumtree bo spadła Pinesia nisko Hop, hop ruda na górę:p -
7 - SZCZENIACZKÓW z Malborka... Potrzebne nowe domy! Znalazy domy.
Pinesk@ replied to orzemek75's topic in Już w nowym domu
zrobione allegro na woj. zachodniopomorskie i warmińsko mazurskie, tak na wszelki wypadek... znajdą się te domki w końcu.. mam nadzieję.. -
[quote name='lupak'] Wyrzucona z samochodu suczka poszukuje właściciela. Jest młoda, bardzo towarzyska i łagodna. Lubi dzieci. Umaszczenie jak na zdjęciach, oczy brązowe, gęste futro, wygląda na zdrową. Nie nadaje się na psa łańcuchowego - noc spędza żałośnie wyjąc. Garnie się do ludzi, jest nauczona podstawowych komend, jak siad, leżeć, daj łapę. Nie ma problemów z podróżowaniem samochodem - po otworzeniu drzwi wskakuje sama i układa się na siedzeniu, gdzie spędza całą podróż, nie sprawiając żadnych kłopotów. Jeśli ktoś chciałby ją przygarnąć to bardzo proszę o kontakt! Mój nr telefonu: 502 066 242 e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Suczka obecnie przebywa w Siewierzu, ale pilnie potrzebuje nowego właściciela i domu. Gdyby nie dwa własne psy, jeden kot i sprzeciwiający się kolejnemu czworonogowi teście sama bym ją wzięła, bo jest naprawdę piękna! [/quote] zdjęcia piesa z 'chomika' [B]lupak[/B]: [URL]http://s488.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1349752&t=633931282964136510&id=177954484&vid=177954484[/URL] [URL]http://s501.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1346097&t=633931282964136510&id=177952803&vid=177952803[/URL] [IMG]http://s488.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1349780&t=633931282964136510&id=177953278&vid=177953278[/IMG] [IMG]http://s488.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1348686&t=633931282964136510&id=177954347&vid=177954347[/IMG] [IMG]http://s488.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1349810&t=633931282964136510&id=177953548&vid=177953548[/IMG] [IMG]http://s488.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1344973&t=633931282964136510&id=177953440&vid=177953440[/IMG]
-
Sorki ze pytam ale nie doczytałam: w jakiej miejscowości miałaby być ta potencjalna wizyta przedadopcyjna?