Jump to content
Dogomania

Bamboo ®

Members
  • Posts

    812
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Bamboo ®

  1. [quote name='_ChiQuiTa_'] Szkoda, że jak kopiowaliście fotki, nie patrzyliście skąd... było by prościej....[/quote] Nie no, taka goopia to ja nie jestem:evil_lol: :eviltong: Prawie wszystkie pamiętam lub mam zapisane skąd brałam.. Na razie mam problem ze zlokalizowaniem 8 fotek, bo już dawno je znalazłam..sprzed paru miesięcy są niektóre.. Jeszcze dziś wstawię linki do źródła każdej fotki.. może ktoś będzie kojarzył autorów..
  2. [quote name='_ChiQuiTa_']:-( Bamboo zrobiłaś to prze ślicznie :placz: ściska ze serducho, poruszy nawet te najbardziej zgorzkniałe... Muzyka też jest jak najbardziej odpowiednia do filmu.... ja nie mam zastrzeżeń... [/quote] Miło mi, że Ci się podoba..:oops: smutne jest, to fakt..:-( [SIZE=1] [/SIZE][quote name='_ChiQuiTa_'] [SIZE=1] [SIZE=2]Masz konto ja YouTubie? bo jak nie to ja mogę wrzucić....[/SIZE] [/SIZE][/quote] Założyłam sobie, spróbuję wrzucić jak już wszystko będzie skończone, czyli jak uzyskamy zgodę na wykorzystanie zdjęć.. Z tą zgodą to chyba będzie najtrudniej..no i potrwa pewnie trochę zanim się dotrze do autorów..:roll:
  3. [quote name='_ChiQuiTa_']Bamboo wyślij na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] zobaczymy co tam skleciłaś :)[/quote] Wysłałam, ale nie wiem czy uda Ci się to uruchomić, bo załącznik nie może być większy niż 20MB...ale nie miałam żadnego komunikatu, że coś jest nie tak..:roll:
  4. Co tam u staruszków? :razz: Możecie je ogłosić na wątku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/nowa-strona-o-adopcjach-starszych-psow-prosze-dodawac-psy-reklamowac-127014/[/URL] i/lub na stronie 'staruszkowej' [URL]http://www.psiegrane-marzenia.pl/[/URL]
  5. [quote name='ARKA']Mnie sie podoba ta czwarta. Te inne sa bardzo ladne i one chyba przycmia obraz..[/quote] heh, udało mi się je ściągnąć na kompa :evilbat: i odsłuchać.. Bardzo ładne, tylko też mają po ok 2 min.. Dlatego dołączyłam do filmiku swoją propozycję melodii. Myślę, że też się nada;) a i czas się idealnie zgrał z długością filmu. No nic, w każdym bądź razie potrzebuję teraz maila do Chiquity, żeby to przesłać do wglądu..:roll:
  6. [quote name='_ChiQuiTa_'][SIZE=1] [SIZE=2]Odnośnie muzuyki [/SIZE][/SIZE] **** [FONT=&quot]1) [URL="http://violka777.wrzuta.pl/audio/eetocT3l8W/lisa_gerard_harry_gregson-williams_-_the_end_creasy_dies_man_on_fire_soundtrack_1"]Wrzuta.pl - Lisa Gerard & Harry Gregson-Williams - The End (Creasy dies)(Man on Fire Soundtrack)(1)[/URL][/FONT] 2) [URL="http://www.wrzuta.pl/audio/3iGV9mRtRS/amelia"]Wrzuta.pl - amelia[/URL] 3) [URL="http://magdax95.wrzuta.pl/audio/e6o1lUYIVO/smutna_melodia"]Wrzuta.pl - Smutna melodia[/URL] 4) [URL="http://www.wrzuta.pl/audio/p0tyn0ifEt/smutna_melodia"]Wrzuta.pl - smutna melodia[/URL][/quote] Za Chiny mi się nie chcą te melodie załadować na wrzucie, w ogóle nie mogę ich odsłuchać.:shake: Może nie mam jakiegoś programu wymaganego, czy co?:niewiem: Tą pierwszą odsłuchałam sobie na Youtubie, jest fajna, tzn smutna, a zatem odpowiednia, tylko trochę za krótka:oops: bo ok 2 min. Dobra, coś tam skleciłam, na WMM. Kompletna amatorszczyzna, bo po raz 1. robiłam taki filmik, więc działałam trochę po omacku:oops: Padam :tard::mdleje: Nie bijcie, ale zrobiło się z tego 3 min 46 sek :-o :scared: Tylko jak mam Ci to przesłać do wglądu? :hmmmm: To jest w formacie WMV, ok 24 MB:roll: Może na maila w załączniku?
  7. [quote name='shin']Przy odrobinie szczescia jutro mam dostep do prawdziwego neta, to wrzuce kilka mp3 i zdecydujecie, czy cos sie z tego nada. Btw, O Fortuna nie jest Mozarta :eviltong:[/quote] O rany! ale wtopa:oops: Nie wiem skąd mi się ten Mozart wziął.. pewnie mi się gdzieś o oko lub ucho obiło:roll: Carl Orff, tak? Dobra, to ja już się nie odzywam, bo już głupoty zaczynam gadać :eviltong: :scared:
  8. [quote name='_ChiQuiTa_']Nie macie za co mi dziękować. To dla mnie przyjemność na coś się przydać ;) Ale do rzeczy. Filmik minutowy to zdecydowanie za mało jeśli chcemy wykorzystać dużo zdjęć plus napisy. Ale mogę postarać się zmieścić w 3-4 minutach. Aby to miało jakieś "ręce i nogi" i oczywiście przekaz. Jutro postaram się wrzucić kilka ścieżek dźwiękowych, jak macie coś to też dawajcie. Proponuję sama muzykę. Co do tekstu, mogę sama coś opracować, ale Wasze propozycje jak najbardziej mile widziane. Chodzi o krótkie teksty co znajdą się między zdjęciami jak w filmie o Homerze. Dlatego dziewczyny zabieramy się do roboty, a ja to sklecę w całość :)[/quote] Heh, właśnie wysłałam PW do Ciebie, zanim przeczytałam tego posta:eviltong: Co do tego filmiku to mam jakąś tam koncepcję, ale problem będzie z wyborem podkładu muzycznego. Także na tym się skupcie chwilowo:eviltong: Muzyka oczywiście smutna, ale może być spokojna i patetyczna (tego typu jak w tym pierwszym filmiku z Krzyczek- o ile kojarzę to została skomponowana na cześć żołnierzy amerykańskich, nie wiem jaki ma tytuł), albo z nutką...hmm...grozy (?) jak słynne "O, Fortuna" Mozarta (użyta w filmiku SOWZ). Znacie coś, co by się nadawało?:razz:
  9. [quote name='Kisses_xox']Hej. Mam takie pytanie. Zaczynam na godzinie wychowawczej cykl lekcji o psach. Chciałabym im uświadomić, co czuja psy, w jakim stanie trafiają do schronisk itp. I tu chciałabym prosić, czy mogłam wykorzystać te wstawione fotki ze strony 33 do tych lekcji?[/quote] Te fotki nie są nasze, trzeba będzie zapytać autorów, one z różnych stronek są pozbierane.. A interesują Cię wszystkie, czy jakieś konkretne tylko? Bo jeśli pojedyncze to łatwiej będzie trafić do źródła, a jeśli wszystkie, to może to potrwać dłużej..:roll:
  10. [quote name='shin'] IMO filmik powinien trwac nie dluzej niz minute, i to absolutne maksimum. Dluzej nie bedzie im sie chcialo ogladac :roll:[/quote] To zależy jak to przedstawimy. Jeśli zdjęcia będą się zmieniać w dosyć szybkim tempie, doda się do tego jakieś zoomy, to myślę że wytrzymają trochę dłużej niż minutę:eviltong: Zresztą nie wiem, jakie są jeszcze możliwości w programach do tworzenia takich filmików, tzn, różne przejścia między fotami, efekty itp. Oczywiście bez zbędnych fajerwerków, żeby nie odwracać uwagi od tematu, coby przerostu formy nad treścią nie było:p ale też żeby nie było monotonnie;) Ja próbuję właśnie jakoś grupować tematycznie te zdjęcia.. Chyba, że macie jakąś inną koncepcję całości?:razz:
  11. [quote name='Soema']Zastanawiamy się nad zrobieniem plakatu, jako że marzec miesiącem sterylek.. itd.. Plakat pokazywałby z jednej strony piękne, puchate, zadbane a z drugiej te szczenięce szkielecik z wątku, który wkleiłam. Macie może jakieś zdjęcia drastyczne szczeniąt? Bo tu widziałam "tylko" dorosłych psów.. Może te akcje, ARKI, Wasza i rozplakatowanie zmienią coś w podejściu ludzi do zwierząt..:roll:[/quote] Z drastycznymi zdjęciami szczeniąt to trochę trudniej..Ja w każdym bądź razie niewiele znalazłam. :roll: Może ewentualnie dać fotki 'zza krat'? Tak jak np w tym wątku: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/uratujcie-szczenieta-z-obory-schronisko-kotliska-pomocy-malo-czasu-123871/[/URL]
  12. [quote name='_ChiQuiTa_']Napisałam do 'znikam' PW, że chętnie Wam pomogę.[/quote] Dziękujemy za chęć pomocy! :multi::loveu: [QUOTE]Przed komputerem spędzam kilka godzin dziennie,albo i w ogóle nic. Tworzenie takiego filmiki niestety jest czasochłonne ale postaram się zrobić to jak najszybciej. Jak się zbiorę szybciutko to będzie gotowy na niedziele lub poniedziałek...[/QUOTE] Spokojnie, ten jeden czy dwa dni zbytniej różnicy nam nie robi. Także lepiej zrobić to na większym loozie, ale porządnie;) [QUOTE]Prosiłabym o podesłanie mi zdjęć których mam użyć, mogę oczywiście prześledzić cały wątek, ale chyba najbardziej zależny nam na czasie(?)[/QUOTE] oczywiście, że nie każemy Ci się przedzierać przez cały burzliwy wątek:eviltong: Linki do wszystkich fotek są na stronie 33, w kilku kolejnych postach. Jest ich baaardzo dużo, dlatego ja proponuję abyśmy najpierw wspólnie ustalili, które i ile zdjęć wykorzystamy oraz jak by ten filmik miał mniej więcej wyglądać, tzn. czy będziemy grupować te zdjęcia jakoś tematycznie, jak długo by filmik miał trwać, żeby szanowni panowie posłowie nam przy tym nie zasnęli:evil_lol:, jakie napisy, podkład muzyczny itp. [QUOTE]I jeszcze jedno czy filmik ma być kierowany do posłów? Czy ogólnie o krzywdzie zwierząt??[/QUOTE] Do posłów, ale jakby trzeba gdzieś jeszcze wykorzystać to jak najbardziej;) Dlatego myślę, że taki uniwersalny filmik 'na każdą okazję' byłby najlepszy.
  13. [quote name='evl']a może wepchnąć tą wersję wordową na jakiś serwer coby se ludzie ściągali ładnie wyjustowane itd. i wysyłali? :razz:[/quote] Właśnie o czymś takim myślałam,a shin, jeśli dobrze rozumiem, da to na jakiś serwer:razz:
  14. [quote name='shin'] Tak. I wyslij dopiero, jak bedzie juz albo z linkami do fot, albo z linkiem do filmiku - tak, zeby ludzie mogli od razu go sobie spokojnie sciagac i wysylac do poslow.[/quote] Ok, ale powiedz mi jeszcze czy to mam zapisać normalnie, w takim formacie jak u mnie, czyli bodajże 2003, czy też "word 97-2003 & 6.0/95-RTF" (nie wiem co to RTF oznacza), żeby potem nie było, że komuś się nie otwiera, bo ma starą wersję worda:roll: Czy w jeszcze jakimś innym formacie?
  15. [quote name='znikam']wysłałam pierwsze 5 widomości do osób z mapy pomocy. wybierałam te, które mi się wydają dośc obecne na dogo bo czasem widuję gdzieś ich nick :diabloti: teraz dogo odmawia współpracy, każe wysyłać wiadomośc za 751 sekund, a po takim czasie za kolejne 623... paranoja po prostu. spróbuję jutro raz jeszcze jeśli wszyscy mi odmówią :([/quote] Czyli teraz pozostaje nam czekać na odpowiedź... Mam nadzieję, że ktoś się zgodzi:roll: [quote name='znikam']Bamboo, ja też nie mam worda, bo microsoft nie wydaje tego programu na linuksa ;)[/quote] To tylko taka parafraza była :eviltong:
  16. [quote name='shin']Bamboo, podeslij mi na maila wersje ostateczna, bo... [B]ja nie mam worda[/B], a nie chce wiedziec, jak to bedzie wygladac z open office'a przekonwertowane :evil_lol: W kazdym razie, konto juz mamy :eviltong:[/quote] Jak to możliwe, że w cywilizowanym europejskim kraju, niektórzy obywatele nie mają worda? :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Mam Ci to jako załącznik w wordzie wysłać, tak? A w której wersji (jeśli to ma znaczenie)?:razz:
  17. [quote name='Justynak'] Kuzlik, wstaw koniecznie Banitkę na metamorfozy [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f80/metamorfozy-21924/[/URL] niech wszyscy zobaczą jakich cudów dokonaliście! :razz:[/quote] Bania już jest w Metamorfozach, [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f80/metamorfozy-21924/index440.html#post11688270"]tutaj[/URL] :eviltong:
  18. [quote name='Goldek']A może: "Czy liczba do nawet 9 mln psów nie jest alarmująca?" Kurcze, najgorsze jest to że nie mamy danych na ten temat dokładnych... A może w innej formie: [B]"Czy 6-9 milionów psów nie jest liczbą alarmującą?"[/B][/quote] Jeśli już to ta druga wersja jest lepsza;) Ale chyba ładniej brzmi [B]"liczba"[/B] na początku zdania: Czy (szacunkowa) [B]liczba[/B] 6-9 milionów psów (w Polsce) nie jest alarmująca? "Czy 6-9 milionów psów nie jest [B]liczbą[/B] alarmującą?":razz:
  19. [quote name='shin']Mozna zalozyc konto na interii - darmowe, transfer godzinny 100mb...[/quote] A umiałbyś to zrobić? Bo ja zupełnie nie w temacie jestem:shake: Nie wiem o co kaman:eviltong:
  20. [quote name='miloszz8']Dziennik - Opinie - Mucha czipuje Reksia podejscie coponiektórych powala na kolana Do szału doprowadza mnie pogardliwy ton wypowiedzi tego redaktorzyny. :angryy::angryy::angryy: Hasełka typu: "Jak widać, strasznie się politycy Platformy do pomysłu kastrowania zapalili, a skoro z pedofilami nie wyszło, to może z kotami pójdzie lżej." "bytomianie muszą być wielce szczęśliwi, skoro ich rajcy poważniejszych problemów niż kolczykowanie kotów nie mają." są poniżej wszelkiej krytyki. Ta stronniczość redaktora działa podobnie jak wypowiedzi [p]osłów, którzy całkowicie mącą w głowach takim 'Kowalskim'. Odnoszę wrażenie, że uznanie problemu bezdomności/oznakowania/kastrowania uwłacza godności polityków i redaktorów. Zresztą godności tych 'Kowalskich' chyba też, bo jak tylko nieopatrznie napomknie się o tym, to na 99% zostanie się uznanym za :stupid: W naszym społeczeństwie modne jest narzekanie, że rząd zajmuje się (co jest nieprawdą, jak mieliśmy się okazję niestety przekonać) takimi 'bzdurami' jak bezdomne zwierzęta, a w tzw. poważnych sprawach nic nie robi. To jakaś tragifarsa!
  21. [quote name='shin']Wklej ja najpierw do notatnika - to wykasowuje z niej wszystkie mozliwe formatowania, i dopiero wtedy do worda.[/quote] Zrobiłam tak jak ostatnio, czyli najpierw do notatnika, a potem do worda. I o dziwo, wtedy nie dało się ładnie wyjustować, a teraz tak :crazyeye: Mimo, że zrobiłam [U][B]identycznie[/B][/U] :-o Z tymi kompami to nigdy nic nie wiadomo, trzeba 100 razy próbować, to może za 101 razem się uda:p W wordzie się udało, ale na dogo i tak wkleja się niewyjustowane:roll: A ludzie będą kopiować stąd... Może jest jakiś sposób, zeby to jako word gdzieś do netu wrzucić, a na dogo podać tylko link?:roll: [quote]Szanowne Posłanki, Szanowni Posłowie! Powołując się na Ustawę z dn. 21.08.1997 r. o ochronie zwierząt, która wskazuje, że: [B]"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę",[/B] my, polscy miłośnicy zwierząt, a zarazem Państwa wyborcy, apelujemy do Państwa o podjęcie skutecznych działań mających na celu poprawę tragicznego losu wielu zwierząt domowych w Polsce. [B]Nie sposób przy tej okazji pominąć szeregu nasuwających się pytań:[/B] Jak to możliwe, że w XXI wieku, w cywilizowanym europejskim kraju, kraju aspirującym do miana wysokorozwiniętego, nowoczesnego i liczącego się na arenie międzynarodowej, sprawcy bestialskiego znęcania się nad zwierzętami mogą czuć się całkowicie bezkarnie? Jak to możliwe, że w cywilizowanym europejskim kraju dochodzi do takich tragedii jak w schroniskach w Olkuszu, Krzyczkach, Nowej Ligocie, Krężelu czy Chrcynnem, gdzie zwierzęta były masowo uśmiercane, maltretowane, głodzone, pozbawione podstawowej opieki weterynaryjnej i schronienia przed zimnem? Jak to możliwe, że w cywilizowanym europejskim kraju łamane są podstawowe prawa zwierząt, a dawane jest przyzwolenie na funkcjonowanie komercyjnych schronisk i pseudohodowli, kosztem cierpienia, chorób i śmierci niewinnych stworzeń? Jak to możliwe, że w cywilizowanym europejskim kraju nie sprawuje się żadnego nadzoru nad masowym rozmnażaniem i handlem zwierzętami domowymi? Jak to możliwe, że w cywilizowanym europejskim kraju nie istnieją przepisy egzekwujące sprawowanie kontroli nad psami naprawdę agresywnymi, z których ogromna większość to mieszańce i psy w typie rasy? Jak to możliwe wreszcie, że w cywilizowanym europejskim kraju, którego statystyki dotyczące liczby bezdomnych zwierząt są alarmujące [B](w samym 2008 r. do schronisk trafiło 90 000 zwierząt, a liczba ta zwiększa się rokrocznie o 15%)[/B] marginalizuje się problem niechcianych psów i kotów oraz nie dostrzega konieczności wprowadzenia obowiązkowej sterylizacji i kastracji tychże? To tylko niektóre problemy, które powinny być w trybie pilnym rozpatrzone i skutecznie rozwiązane. [B]Uważamy, że najpilniejsze sprawy dotyczą:[/B] [B]1. Bezdomności.[/B] Jest to jeden z najbardziej w Polsce zauważalnych problemów. Rozwiązany powinien być poprzez odpowiednie znakowanie psów,kastrację zwierząt w schroniskach (co ograniczy ich rozród, a w przeciągu kilku lat wpłynie na zmniejszenie populacji psów i kotów, w szczególności nierasowych), usypianie osobników przejawiających agresję lub nadmiernie lękliwych, jak również nieuleczalnie chorych. [B]2. Kastracji.[/B] Na dzień dzisiejszy psy i suki ze schronisk przeważnie wydawane są niewykastrowane. Obowiązkowa kastracja zwierząt w schroniskach znacząco ograniczy ich liczebność w przyszłości, co dodatnio wpłynie na kondycję finansową wielu schronisk oraz poprawi warunki bytowe zwierząt tam trafiających. Średnia liczba zwierząt w miocie: [B]6[/B] Liczba psów po [B]5[/B] latach rozmnażania suki i jej potomstwa: [B]9 330[/B] Odsetek psów potencjalnie trafiających do schronisk: [B]30 %[/B] Koszt utrzymania [B]1[/B] psa w schronisku: [B]1095 zł/rok[/B] Koszt utrzymania [B]2799[/B] psów w schroniskach: [B]3 064 905 zł/rok[/B] Koszt zabiegu kastracji (wydatek jednorazowy): [B]100-200 zł[/B] Czy państwo może sobie pozwolić na wydatek rzędu [B]3 mln zł[/B] rocznie na niepotrzebnie rozmnożone psy? Czyż przeprowadzenie rutynowego zabiegu kastracji nie jest lepszym, a przede wszystkim tańszym rozwiązaniem? Czy państwo stać na pomnażanie bezdomności? Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, iż zwierzę nie odbiera zabiegu kastracji w kategoriach nieszczęścia, zaniżenia poczucia własnej wartości czy też pozbawienia godności. Co więcej, niemożność zaspokojenia przez niewykastrowane zwierzę naturalnego popędu (a który to popęd w obliczu olbrzymiej nadpopulacji psów i kotów, winien być skutecznie powstrzymywany), powoduje nierzadko zmiany w zachowaniu, takie jak: nadpobudliwość, niepokój, nerwowość a nawet agresję zwierzęcia, które to niepożądane stany dodatkowo mogą się nasilić, jeśli zwierzę jest okazjonalnie dopuszczane do rozrodu. Ponadto niekastrowane zwierzęta narażone są na liczne problemy zdrowotne, do których należą: ropomacicze, guzy i torbiele u samic, a nowotwory jąder i przepuklina pachwinowa u samców. Zabieg kastracji wydaje się zatem być rozwiązaniem z wielu względów optymalnym. [B]3. Oznakowania.[/B] W chwili obecnej w Polsce nie ma centralnej bazy danych oznakowanych psów. W praktyce oznacza to, iż każda gmina może posiadać własną bazę danych i inny rodzaj czipa znakującego. Prowadzi to do absurdalnych sytuacji znajdowania kilku różnych czipów na jednym psie lub braku możliwości odnalezienia właściciela, w przypadku gdy pies zagubił się na terenie innej gminy, niż gmina zamieszkania. Niezbędna wydaje się odgórna decyzja co do sposobu czipowania i rodzaju czipa oraz stworzenie jednej, ogólnopolskiej bazy danych. Z ewidencji wyrejestrować psa mógłby wyłącznie weterynarz, po stwierdzeniu zgonu zwierzęcia - niewyjaśnione zniknięcie psa byłoby podstawą do wysokiej kary pieniężnej dla właściciela. [B]4. Kar za znęcanie się nad zwierzętami.[/B] W znacznej liczbie przypadków odstępuje się od kary z powodu znikomej szkodliwości społecznej czynu (!) lub sądy wymierzają kary w zawieszeniu. Niedopuszczalne jest, aby kary za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad żywą, czującą istotą były tak żenująco niskie, a zwierzęta latami były w rękach ludzi, przeciw którym toczy się postępowanie o takie czyny. Postulujemy o natychmiastowy przepadek zwierzęcia w razie pojawienia się dowodu na znęcanie oraz o wprowadzenie dożywotniego zakazu posiadania zwierząt dla właściciela, któremu udowodniono winę. [B]5. Puszczanych luzem, niekontrolowanych psów.[/B] Dobrym rozwiązaniem byłyby testy, oparte na amerykańskim programie Canine Good Citizen. Pozytywny wynik egzaminu dawałby możliwość spuszczania psa ze smyczy w miejscach publicznych, pod warunkiem sprawowania nad nim kontroli przez opiekuna. Pozostałe psy (w tym również te bez przypiętego identyfikatora) będą mogły być puszczane tylko na wydzielonych terenach i na zabezpieczonych posesjach. W razie, gdyby warunki te nie zostały spełnione, właścicielowi groziłaby wysoka kara finansowa. [B]6. Czystości.[/B] Problem sprzątania po psach wynika z braku koszy na śmieci, do których właściciele mogliby wrzucać woreczki z odchodami. W miejscach, gdzie owe kosze są, służby odpowiedzialne za kontrolowanie czystości przeważnie nie wywiązują się ze swoich obowiązków - zamiast kar pieniężnych dla nieodpowiedzialnych właścicieli psów stosują upomnienia słowne albo zdają się po prostu nie zauważać problemu. Czy w obliczu przedstawionych faktów, świadczących o fatalnym losie zwierząt w Polsce zaryzykują Państwo twierdzenie, iż bezdomne psy i koty nie są problemem społecznym godnym uwagi? Czy szacunkowa liczba [B]6 do nawet 9 milionów psów[/B] w Polsce nie jest alarmująca? Czy kara [B]50 zł[/B] za bestialskie zakatowanie zwierzęcia nie jest kpiną? Czy twierdzenie, iż zabieg kastracji jest okaleczaniem zwierzęcia nie świadczy o braku świadomości społecznej w tej kwestii? Ile tysięcy psów i kotów musi się jeszcze niepotrzebnie narodzić i zginąć w męczarniach, aby wreszcie dostrzeżono problem? Prawdziwi miłośnicy zwierząt codziennie staczają batalię o polepszenie ich losu (poświęcając własny czas i pieniądze), gdy tymczasem jedna niefortunna wypowiedź osoby publicznej, jaką jest poseł Rzeczpospolitej Polskiej potrafi całkowicie zniweczyć ich trud i pracę wkładaną w poszerzanie świadomości społeczeństwa. Najwyższy czas bowiem, aby w sprawach dotyczących ochrony zwierząt zaczęli wypowiadać się ci, którzy na co dzień mają do czynienia z ofiarami ludzkiego okrucieństwa, głupoty, nieodpowiedzialności, a także absurdami polskiego prawa w tym zakresie. Na zakończenie pragniemy przywołać słowa Mahatmy Ghandiego, który słusznie twierdził, iż [B]"Miarą człowieczeństwa każdego narodu jest jego stosunek do zwierząt".[/B] Maksyma ta winna przyświecać urzędnikom i funkcjonariuszom publicznym przy tworzeniu i egzekwowaniu nowego, lepszego systemu prawnego, mającego na celu faktyczną ochronę naszych "braci mniejszych". Apelujemy zatem o podpisanie i ratyfikowanie [B]Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych[/B] (co uczyniły już m.in. Francja, Niemcy, Belgia, Austria, Szwajcaria, Włochy, Szwecja, Norwegia, a nawet Bułgaria, Rumunia, Cypr i Turcja) oraz przychylenie się do postulatów [B]Koalicji dla Zwierząt[/B]. Niech Polska przestanie być uważana za niecywilizowany zaścianek Europy! Szanowne Posłanki, Szanowni Posłowie! [B]Pomóżcie nam pomagać![/B] Z wyrazami szacunku[/quote]
  22. [quote name='shin'] No, mam nadzieje, ze dobrze sie wkleilo, z wyjustowaniem[/quote] [quote name='Bamboo ®']Tu wygląda jak bez wyjustowania, ale może w wordzie będzie ok. Spróbuję jeszcze u siebie sprawdzić:p [/quote] Próbowałam tą Twoją wersję wkleić jeszcze raz do worda, ale wygląda tak, jak ostatnio. Nijak się tego wyjustować nie da. :roll: W ostateczności przepiszę to jeszcze raz w wordzie.:p
  23. [quote name='znikam']uwaga uwaga wiadomośc z ostatniej chwili! "Dziennik" dzisiaj napisał, że minimalna szacunek bezdomnych psów i kotów w Polsce to 100 tys. zaraz zacytuję całe zdanie - ale myślę, że możnaby sie powołać i tym samym przywrócić punkt 2 do stanu pierwotnego ;). [/quote] Czyli co: wracamy do bezdomnych? Arka mówiła, ze nawet 110 tys. to zaniżona liczba, więc nie wiem, czy już nie lepiej zostawić tak jak jest, bo inaczej będziemy strzelać w ciemno.. [I]"Czy szacunkowa liczba 6 do nawet 9 milionów psów w Polsce nie jest alarmująca?" [/I] Można ewentualnie dopisać jako kolejny punkt, że jest powiedzmy te 110-200 tys. bezdomnych, ale czy to z kolei nie będzie brzmiało tak...hmmm...uspokajająco? bo tu mówimy, że jest 110-200 tys bezdomnych, a w następnym zdaniu, że wszystkich jest 6-9 mln. Czyli szanowne władze wyciągną wniosek, że te kilka % bezdomnych, to żaden problem:roll: Nie wiem jak to ugryźć.. [quote name='znikam']siadam do mapy pomocy też. [/quote] Tak, poszukaj, może kogoś znajdziesz, bo Anashar chyba nie bywa na dogo codziennie.:roll: Pisałam wczoraj do niego, ale na razie nie mam odpowiedzi. [quote name='znikam']i jeszcze jedno - [B]a może rzucić by ten cały list z początkiem marca[/B], bo po pierwsze wszystko na pewno dopniemy na ostatni guzik a po drugie to marcowa arkowa akcja sterylizacji, więc można by tak z okazji "miesiąca kastracyjnego" ;)[/quote] Marzec już pojutrze się zaczyna, więc będzie tak, jak planowaliśmy, czyli +/- do niedzieli chcielibyśmy się z tym uporać. ;) Bo w lutym i tak już się nie wyrobimy (dziś już jest 27.02) To nawet lepiej, że w 'miesiącu kastracyjnym' wyskoczymy z naszym pisemkiem, ale posłowie raczej nie skojarzą marca, jako 'kastracyjnego'. To będzie tylko taka 'podpórka' dla nas samych.:eviltong:
  24. [quote name='shin']To moze tak - umowmy sie, ze niech sprawy tocza sie swoim tempem, a w niedziele najpozniej skladamy juz wszystko do kupy, i puszczamy w obieg? Zeby poslowie mieli co poczytac od poniedzialku z rana :evil_lol:[/quote] Przeszukałam przed chwilą mapę pomocy i znalazłam m.in Anashara. Napiszę jeszcze dzisiaj do niego. On prawdopodobnie robił filmik o SOWZ, a w każdym bądź razie brał udział w jego tworzeniu.:razz:
  25. [quote name='shin']Mozna sie wstrzymac, tylko zeby to nie zajelo nastepnego tygodnia...[/quote] Myślę, ze nie będzie tak źle;) 'znikam' zaoferowała, że jutro poszuka kogoś na MP, to zobaczymy co się da zrobić. Jeśli w ciągu powiedzmy 1-2 dni nikt się nie znajdzie to wybieramy foty i wysyłamy.:razz:
×
×
  • Create New...