Jump to content
Dogomania

MakeBelieve

Members
  • Posts

    3901
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by MakeBelieve

  1. Do usług :) Może opowiesz coś o sobie i swoim psie? Bo spotkamy się na obozie, bo właśnie ja z Olą (Molowe) jedziemy też na 3 ;> Dodatkowo na 4 zostajemy.
  2. Moglabys pisac wszystko w jednym poscie? Lepiej się czyta :)) Hmm ile osób w przedziale jedzie.. Nie mam pojęcia, bo nie jechałam zorganizowanym ale tak 4-5? Coś takiego.. Większe psy na podłodze zapewne śpią albo ew na siedzeniach ;> A mniejsze na kolanach zazwyczaj.. Co do smaczków.. Kurcze ile ja brałam w tamtym roku dla mojego psa.. Polecam wziąć smaki, które szybko się nie zepsują i za którymi Twój pies szaleje. Generalnie one są potrzebne na posłuszeństwo, które jest codziennie i na agility jeśli nie będziecie biegać na zabawkę. I ew trochę na wystawianie, żeby pies się nie ruszał. Jeśli ćwiczysz z psem jakieś sztuczki etc to sama raczej wiesz ile zużywasz. Ja jakoś brałam 2-3 opakowania britów, jakieś herbatnikowe miałam.. Sama nie pamiętam.
  3. Ja właśnie poszukuję takiej książki, czytałam Marleya i ja, Uratować Sprite'a, zamówiłam Misję Szczeniak i nie wiem jaką jeszcze. Sztuka ścigania się w deszczu? Czy jest coś bardziej ciekawszego i psiego?
  4. Właśnie to samo chciałam napisać.. Do niedawna wszystkie kleszcze wyciągała siostra, ja się nauczyłam obsługiwać te zielone kleszczołapki, o takie: [url]http://gallery.drfaulken.com/d/2523-1/tick_twister.jpg[/url] i jest ok. Kiedyś jakoś nie mogłam podważyć tego kleszcza, ale podpatrzyłam jak Ola robi i sama już się tym zajmuję. Jedyny przypadek jak byłam z psem i wbitym kleszczem u weta to jak kleszcz był maksymalnie napity, taki wielki blee, to wtedy wet wyjął, dałam 8 zł i stwierdziłam, że szkoda kasy.. 2 msc do OZP <3
  5. Ale 5 cm+ polar? Ja bym wzięła jak już właśnie wszystkie 2,5 cm a przód 2x 2 cm czyli 4 cm + polar :>
  6. Nie będzie za cienko? Wszystkie paski bierzesz 2,5 cm? Bo ja to bym wzięła na Twoim miejscu przód 3 cm.. A i tak dla Kali to całość 3 cm a przód 3,5 + polar.. A, widzę, że limonka max 2,5 cm.. Ale warto spytać czy by nie skombinowali szerszej..
  7. Eta- a te drugie szelki to jaki wzorek itp? Bordowo-błękitne czy coś. Ale stawiam na któreś z limonką, chociaż liski mi się nie podobają, to chyba najładniejsze z tych kombinacji ;> Nie rozumiem w czym problem, wątek i tak ledwo żyje, a tak przynajmniej się pogada.. Fantowa nie chcesz pisać to nie, nie jedziesz to Twój problem, nikt nad tym nie będzie ubolewać. Nienawidzisz wymuszanych rozmów- nie czytaj wątku. Masz problem. A fajnie przynajmniej że Eta próbuje jakoś podtrzymać wątek :))
  8. Ja też muszę się zaopatrzec w kalosze.. A kurtka to u mnie zawsze jest spakowana ^ ^ Kto jeszcze nie rezerwował obozu? :PP
  9. Tylko nie wiem czy ta co pokazała Molowa nie zatonie.. Te hiltonowe na bank nie toną, bo co roku na OZP ja je biorę dla Daisolka :>> Hmm u nas dojdzie jeszcze czajnik, bo kubek i łyżka +jedzenie to podstawa ^^ patusiove- takich, tzn jakich? Te: [url]http://p.alejka.pl/i2/p_new/55/35/trixie-pilka-tenisowa-na-sznurku-6-50cm_0_b.jpg[/url] to nawet moja yorczyca mając ok 8 msc rozwaliła ; DD
  10. Sory, nie widziałam edita ;D:D:D:D:D:D No a takie- Hoko lub Hilton Funny [url]http://allegro.pl/hilton-pilka-funny-63-i2330717813.html[/url] ? Rozwali? Zamuła obozowa masakryczna :PP Ja tam po cichaczu oglądam zdjęcia z tamtego roku z turnusów i sobie wspominam <3 O, ew takie piłki: [url]http://gappay.pl/index.php?cPath=76[/url] czy za twarde będą?
  11. Tak tak, 2 raczej na pewno :P I albo 1 albo 3...
  12. Na każdym turnusie będzie p. Gosia i p. Karolina. A p. Piotr w połowie maja poda 2 turnusy na których dodatkowo będzie p. Marek.
  13. [COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP1(01.07.-12.07)[/B][/U][/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Hela+ Bafi (mix)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Aga+ Lora (mix)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Nina+ Tiga (DON)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]basza95(17l.) + Basza (nowofundland)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Roksana+ Frida (w typie labka)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP2(13.07 - 24.07)[/B][/U][/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Eta_carinae(15l.) + Kala (w typie ONka) P.Gdańsk[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Hela+ Bafi (15l.) (mix)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ola+ Ivo (12l.) (golden)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]patusiove(12l.)+ Nadia (w typie labka)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Dominika(13l.) + Vanilia (mix)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Karolina+ Vasco (golden)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Weronika(15l.) + Luna (w typie labka)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Natalia+ Fanta (Cavalier King Charles Spaniel)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Caine(13l.)+ Nika (Jack Russel Terrier) P.Gdańsk[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Weronika+ Flo (border collie)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Natalia+ Lenka (mix czegoś z czymś wysokość do kolana 20kg) + axel(prawdopodobnie tak będzie miał na imię) owczarekaustralijski[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Oliwia(13l.) + Xara (w typie shar-pei)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Kasandra(14l.) + Casablanca (chihuahua)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Gabriela+ Keja (labrador)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Kasia+ Jack (golden)[/FONT][/COLOR] [SIZE=2]Alicja (14l.) +Vivo (labek) [/SIZE] [COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP3(25.07 - 5.08 )[/B][/U][/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Marta(16 l.) + Daisy (w typie yorka)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ola(16 l.) +Molly (w typie spaniela)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Klaudia.(15l.)+ Fanta (mix)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Marta+ Fido (labek)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ola+ Ivo (golden)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Karolina+ Vasco (golden)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Weronika+ Luna (w typie labka)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Marysia+ Emi (golden)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP4(6.08 - 17.08 )[/B][/U][/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Marta(16 l.) + Daisy (w typie yorka)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ola(16 l.) + Molly (w typie spaniela)[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ala+ Chrup (mix)[/FONT][/COLOR][SIZE=3] [SIZE=2] [COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP5(18.08 - 29.08 )[/B][/U][/FONT][/COLOR][/SIZE][/SIZE][SIZE=2] [/SIZE]
  14. No właśnie najgorzej, jak nie ma się gdzie trenować -.- Dla mnie agility na wandrusie to bardziej udostępnienie przeszkód żebym sama mogła trenować :) Zresztą gdyby nie łapy Daisola (z którymi sama nie wiem co jest, bo żaden wet nie umie postawić jednoznacznej diagnozy), to na bank bym ćwiczyła w klubie i pojechała np. na Grafa właśnie..
  15. U nas właśnie obóz baardzo pomaga w oswajaniu z psami, byłam już 3 razy i po każdym widzę wyraźną poprawę. Na początku Daisy bała się KAŻDEGO psa, nawet najmniejszego, uciekała w popłochu za mnie albo w ogóle gdzieś na ulicę, nie potrafiła się skupić, nawet zrobić siad gdy w pobliżu był inny pies. Praca i obozy dały to, że teraz Daisy do każdego yorka podbiega i prawie z każdym chce się bawić- jest rasistką, wiem :PP Co prawda za bardzo nie wie jak się bawić, no ale.. ;> Do innych psów też podchodzi ale tak wielkościowo max beagla, do reszty jest nadal zachowawcza.. ;>> Fajnie tak przez 12 dni poznać super psiarzy, być nad jeziorem, spędzić miło ten czas a i dla psa to super rozrywka, dla niektórych socjalizacja itp ;)
  16. No dla mnie trochę dziwne, że półtora miesiąca do pierwszego turnusu i nikt w zasadzie się nie udziela.. Ale co tam :>> Dominika- a Ty czego chcesz Kalę nauczyć na ozp i wgl?:>>
  17. Taka tam integracja w 3 osoby :P Trudno xDD Hmm.. My jedziemy na obóz boo.. jest fajnie : ) A tak na serio to z agility muszę do obozu i na obozie nauczyć dobrze Daisolka slalomu, strefy dopracować i głównie prowadzenie po torze. Z posłuszeństwa komendy z marszu/biegu i komendy z przywołania. A tak poza tym to socjalizacja z innymi psami. Jeśli chodzi o smaczki.. My na 2 turnusy na pewno bierzemy Lets bity, Natures menu wezme ze 2-3 opak, ciastka samoróbki i pewnie Doggie Woogie kupię..
  18. Tylko kurcze na fb też nie każdy jest pewny... Na pewno Zuzy z Mańkiem nie będzie. My już oficjalnie z Olą jedziemy na 3 i 4 :PP
  19. No bez jaj mam jechać do Warszawy żeby znaleźć kaganiec dla psa? Pociągiem, więc i tak dostanę mandat za brak kagańca dla psa :P Powtarzam- w moim mieście nie ma takiego odpowiedniego na mojego psa, bo mierzyłam. A nie będe kupowac za dużego, żeby zakrywał oczy mojego psa bo tak. Tyle na ten temat. Żegnam.
  20. Ło, uszyć na miare? Gdzie? Z czego? Taką pro tube w której pies nie może pyska otworzyć? Ja nie widze nic złego w halterze jako kagańca skoro pies tylko w tym leży.. No ale ok. Na pewno dla mojego psa jest wygodniej niż w długim kawałku materiału zwiniętego czy w metalu.
  21. No widzisz, nie można. Bo najmniejszy metalowy jest za duży dla mojego psa. Zakrywa jej oczy. Materiałowy, skórzany tez. Fizjologia nie przesadzajmy, bo się nie da znaleźć. Mamy najmniejszy halter a i tak musiałam w obwodzie zmniejszać. Ona ma krótki pysk i tylko halter pasuje. A uwierz mi, że szukałam w wieeeeeelu zoologach i mierzyłam te o rozmiarze 0 czy 1 i mój pies nic w nim nie widzi.
  22. Miał, oczywiście, że tak :> Niezałożony, ale w gotowości. Tyle, że halterek, bo kagańca nawet jak chciałam to nie mogłam znaleźć ^^ Wybacz, tego posta napisałam zanim Ty swój wysłałaś, więc nie widziałam linka. Dobra, mniejsza. I tak kupiłam torbę na psa, więc w niej będzie siedzieć.
  23. No ja nie widzę sensu w dopytywaniu się każdego z obsługi PKP czy aby na pewno pies jedzie za darmo. Kilka osób z PKP mi powiedzialo, że mój pies, którego trzymam na rękach jedzie za darmo, to jedzie za darmo. Niech się zdecydują i mają jedną wersję, a nie każdy mówi co innego. A tak btw jeśli wezmę dla psa transporter/klatkę, to to ma stać u mnie na kolanach, na ziemii gdzie nie ma miejsca czy może na wolnym siedzeniu? W regulaminie jest powinno, ale w sumie powinno nie równa się muszą ;D Nie moja wina, że panie w kasach/informacji są niedoinformowane, bo to od nich najczęściej się dowiaduje czegoś.
  24. Wstyd czego? Pytałam w informacji- pies albo na rękach/kolanach albo w transporterze. Żadne chamstwo, tylko nie widzę kupowania biletu na siłę, bo tak. Kraść. Ciekawe co. Miejsce na kolanach? Dla mnie nie jest problemem, zwrócił uwage, wzięłam psa na ręce. Nie twierdzę, że york to specjalny pies, bo samą mnie to denerwuje, w drugą stronę pies też leżał na kocu, ale ludzie wchodzili do przedziału to bez problemu ją brałam na kolana. Nikomu nie zabraniam siadać w przedziale, skoro jest miejsce. Miejscówki sobie nie wykupuję, to nie wiem czemu miałabym tak robić. W tamtym roku się pytałam jak kupowałam bilet, teraz też. Więc skoro dostaję informację, że nie potrzebuję biletu dla psa to po co mam go kupować?
×
×
  • Create New...