Jump to content
Dogomania

Ania102

Members
  • Posts

    6060
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ania102

  1. Prado to jeden z najsmutniejszych psów jakie poznałam. On nie wierzy,że moze być dobrze albo chociaż nie być źle :-(. Teraz przynajmniej jest bezpieczny Banerki od cioteczki blacky764:) i Pawła:loveu: i Estrelli [URL="http://www.dogomania.pl/threads/188243-Prado-Starachowice-tutaj-nikt-mu-nie-pomo%C5%BCe/page9"][IMG]http://i31.tinypic.com/el15vo.jpg[/IMG][/URL]*[URL="http://www.dogomania.pl/threads/188243-Prado-Starachowice-tutaj-nikt-mu-nie-pomo%C5%BCe/page9"][IMG]http://i29.tinypic.com/2vc93s7.jpg[/IMG][/URL]*[URL="http://www.dogomania.pl/threads/188243-Prado-Starachowice-tutaj-nikt-mu-nie-pomoże"][IMG]http://img189.imageshack.us/img189/3047/13861386.jpg[/IMG][/URL]*[URL="http://www.dogomania.pl/threads/188243-Prado-w-hotelu-potrzebne-deklaracje.-POM%C3%93%C5%BBCIE%21"][IMG]http://a.imageshack.us/img829/3009/prado1.jpg[/IMG][/URL]
  2. [CENTER][FONT=Verdana][FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=red][U][B]Smutna historia Prado[/B][/U][/COLOR][/SIZE][/FONT] [/FONT][/CENTER] [FONT=Georgia][B]Prado ma około 2 lata.[/B] Ten czas zaczynając od samego początku to okres nieustającego cierpienia...[/FONT] [FONT=Georgia]Matka i ojciec Prado zostały przygarnięte przez człowieka, który w żaden sposób nie potrafił zadbać o psy a większość czasu nie pamietał że je ma. Dla tego człowieka pies to rzecz- którą mozna wrzucić na ogród pełny rupieci i zostawić.[/FONT] [FONT=Georgia]Prado ciekawy swiata poza ogrodem, głodny, spragniony wody opuszczał ogród a tam czekałą go zazwyczaj kolejna doza cierpienia- pies był bity, przeganiany, opluwany:angryy:. Słowem przeszkadzał wszystkim! Tracił wiarę w człowieka. Psy zazwyczaj patrzą na nas ludzi jak w obrazy na których są istoty boskie, od których zalezy ich los. Prado patrzy na ludzi z obawą- co ten człowiek może mu zrobić i jak go skrzywdzi? Czy zaniedba? Wygłodzi? Uderzy?Kopnie? Rozbije butelke na pysku? [/FONT] [FONT=Georgia]Miesiąc temu pies trafił do hycla a właściciel wyrzekł się jego. W tym czasie udało się znależć dom dla jego siostry. Postanowiliśmy przywrócić psu wiarę w człowieka. W dniu kiedy czekała go śmierć 21 czerwca Prado dostał szansę by żyć. Odbierając go od hycla zdałam sobie sprawę, że pierwszy raz widzę psa który nie ma w sobie iskierki nadziei. Wiedziałam,że nie rozumie,że chcemy mu pomóc- bo jak moze zrozumieć to pies który nawet nie marzył o tym że człowiek może być dobry. Nie majac zupełnie gdzie go umieścić- Prado został zawieziony tego samego dnia do hoteliku Jamor, gdzie ma szanse „stanąć na łapach” i może odważy się spojrzeć na człowieka bez strachu. Prado na skutek urazów nie widzi na jedno oko.[/FONT] [CENTER][B][U][FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=#ff0000]Prado nie może juz więcej cierpieć[/COLOR][/SIZE][/FONT][/U][/B][/CENTER] [CENTER][FONT=Comic Sans MS][SIZE=5][COLOR=darkorchid][B]PRADO MA DOM STAŁY. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZAANGAZOWANYM W POMOC I ŻYCIE TEGO PSA [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=5][COLOR=#9932cc][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B] [/CENTER] [B][FONT=Arial Black][SIZE=3][U][SIZE=2]KONTAKT W SPRAWIE PRADO[/SIZE][/U][/SIZE][/FONT][/B] [B][U][FONT=Arial Black][SIZE=2]784-344-878 ania[/SIZE][/FONT][/U][/B] [FONT=Verdana][URL="http://img33.imageshack.us/i/9397bf1f527f21c0med.jpg/"][IMG]http://img33.imageshack.us/img33/48/9397bf1f527f21c0med.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [FONT=Verdana][URL="http://img43.imageshack.us/i/3266be08219c0d95med.jpg/"][IMG]http://img43.imageshack.us/img43/473/3266be08219c0d95med.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [FONT=Verdana][URL="http://img823.imageshack.us/i/849828520bc4645a.jpg/"][IMG]http://img823.imageshack.us/img823/9858/849828520bc4645a.jpg[/IMG][/URL][/FONT] [B][U][FONT=Arial Black][SIZE=2]Więcej zdjęć Prado:[/SIZE][/FONT][/U][/B] [URL]http://jamor.fotosik.pl/albumy/769131-156.html[/URL] [COLOR=red][U][B]WYDATKI [/B][/U][/COLOR] 100 zł- kastracja 80 zł -transport stawia Ania102 50 zł- paszport 14 zł-czip 680 zł + 10 euro-transport do Niemiec na BDT [COLOR=black]Hotelik:[/COLOR] 21.VI-10.VII.10 Ania102 11.VII-31.VII- 315 zł hotelik 1.VIII-31.VIII.10-420 zł hotelik 1.IX-30.IX.10-450 zł hotelik 1.X-31. X.10- 465 zł hotelik 1.XI.-30.XI.10- 450 zł hotelik 1.XII-31.XII.10- 465 zł hotelik 1.I-31.I.2011-465 zł hotelik 1.II-4.II.11-60 zł hotelik [B][COLOR=red][U]WPŁYWY NA KONTO PRADUSIA [/U][/COLOR][/B] 100 zł- bazarek Ania102 70 zł- bazarek monika083 40 zł- bazarek monika083 25 zł- bazarek Ania102 39 zł- bazarek cegiełkowy 202zł- od Diany spoza dogo =476 [B]- 315 (hotelik)-100 (kastracja)[/B] ........................................... 61zł 20zł reszta od Aresika 20zł- jednorazowo od bico 50 zł- od Beaty Z. 86 zł- Sonek666 z bazarku 35 zł- od ciotki spoza dogo Eweliny, która adoptowała moją Niunię 50zł- od Michała spoza dogo 50zł- od mikra spoza dogo =372 zł ....................................................................................... [B]Zapłacono za hotelik za sierpień 420 (350+70 zł z deklaracji)[/B] 22 zł 47 zł- bazarek 130 zł- bazarek moniki083 50 zł- mama mojego TZ 70 zł- alice midnight bazarek 47- bazarek =366 zł (+80 zł deklaracji)- [B]zapłacono za hotelik za wrzesień[/B]. [COLOR=black]17,50- bazarek Ania102[/COLOR] 100 zł- Marabit 30 zł- Aneta P 30 zł- jezzbel 150 zł- KropeczkaJ 15 zł- wujek&ciocia 10 zł- Elżbieta K 20 zł- woolfy 100 zł- mama mojego tz (jest fajniejsza od syna) 200 zł- p.b [B]=672,50 - 355 ( 110 deklaracji + 355 =465 zapłacone za hotel 10.10)[/B] [COLOR=black]=317 zł[/COLOR] [COLOR=black]78 zł-bazarek monika083[/COLOR] 54,50- bazarek Ania102 120 zł-bazarek monika083 [B]=569,50 zł - 355 (95 zł z deklaracji +355= 450 zapłacono za hotel 11.10)[/B] [COLOR=black]214,50 zł[/COLOR] [COLOR=black]173,50 zł- bazarek monika083 (fanty wujek&ciocia)[/COLOR] 95zł-bazarek alice midnight [B]=483zł -365 (100 zł z deklaracji+365 zł za hotelik 12.10 )[/B] [COLOR=black]=118 zł[/COLOR] [COLOR=black]486 zł- bazarek agni[/COLOR] [COLOR=black]15 zł- bazarek monika083[/COLOR] [COLOR=black]100zł- mama mojego tz na transport[/COLOR] [COLOR=black]50 zł- mikro spoza dogo[/COLOR] [B]=769 zł -370 zł (95 zł z deklaracji+ 370 za hotelik 1.11)[/B] [B]----------------------------------------------------------[/B] [B]399 zł Z czego opłacono:[/B] -50 zł paszport -60 zł 4 dni hotelikowania -14 zł czip ________________________________________________ [B][COLOR=red]=274 zł [/COLOR][/B] [COLOR=red][B]Na paliwo do BDT do Niemiec wydano 680 zł+ 10 euro[/B][/COLOR] [COLOR=red][B]= -406 zł i 10 euro [/B][/COLOR] [COLOR=red][U][B]DEKLARACJE STAŁE [/B][/U][/COLOR] 15 zł-wadercia (zapłacone VIII.10, IX.10) 25 zł- viola005 ( zapłacone VIII.10, IX.10, X.10,XI.10,XII.10,I.11) 15 zł-wujek&ciocia (zapłacone VIII.10, IX.10,X10,XI.10,XII.10.I.11) 15 zł- Kmurdz (zapłacone VIII.10, IX.10,X.10,XI.10,XII.11,I.11) 10 zł-kleojoanna (zapłacone VIII.10,IX.10,X.10) 30 zł- JOHANNALIND(zapłacone X.10,XI.10,XII.10,I.11) 10 zł- aagataa8(zapłacone XI.10,XII.10,I.11)
  3. Biedny ten Prado.Oby ktoś go pokochał takim jakim jest.
  4. niezbyt to dobrze mrs.ka że Prado nie toleruje innych psów...mam nadzieje,że to przejściowe. Może po prostu jest w szoku, że tyle ich tam jest...
  5. [quote name='mrs.ka']wiesz co ,fakt -psy nie mają uczuć adekwatnych do ludzkich i całe szczęście bo nie kierują się w swoim zachowaniu nieuzasadnioną nienawiścią,zemstą itp., działają głownie instynktownie i najczęściej typowo dla swojej genetyki. A ponieważ to są indywidualne cechy więc żeby je poznać i zrozumieć,i jeszcze zapanować nad nimi trzeba naprawdę długich lat pracy z psami,umieć myśleć jak pies . Ja niestety znam tylko teorię [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/138231-Hotel-dla-psów-JAMOR/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] dlatego PRADO powierzyłam w ręcę Jamora,bo to też ogromna odpowiedzialność, gdybym popełniła błąd ,a popełaniałam nie raz ,cene płaciłyby inne zwierzęta,które są pod moją opieką. Ale te ,które już u mnie są(czy na stałe czy tymczas) to zazwyczaj wiem o czym marzą. Całe szczęście nie mają absurdalnych marzeń typu : nasza pani mogłaby zmienić samochód na nowszy model albo kupić nam obróżki GUCCI'ego [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/138231-Hotel-dla-psów-JAMOR/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] [/QUOTE] a mi się Dikon zwierzał,że bardzo chciałby mieć obrożę od Gucciego
  6. A mnie pogoda a teraz Ty. Szczeniak z pewnoscią znajdzie dom- gorzej z sunią matką i pozostałymi.
  7. Słodki ten Iwuś:loveu: Ciekawa jestem jak się ma Prado:-( zreszta zaraz skoczę na wątek jamora
  8. Widzisz jak Ci życie urozmaicam:lol: pozdro dla Rubika
  9. chociaż podniose... Nadal żadnych telefonów???
  10. On to już wogóle nie wie o co w życiu chodzi... Takie biedne te oczka bez nadziei, pełne lęku. Może jamor pomoże mu uwierzyć, że jeszcze będzie dobrze.
  11. Cudowne te Wasze psiaki a widzę że ludzie Was nie oszczędzaja (w nawiązaniu do szczeniaczków). Berta szczęściara! Oby innym się udało
  12. Ale mi go szkoda. Z paluchem chyba drugim to rzeczywiście zauważyłam w drodze, że mu odstaje. Ile ten pies przeżył na tym ogrodzie, ulicy a później u hycla to się nigdy nie dowiemy.Mam wielką nadzieję, że uda mu i że od teraz będzie tylko lepiej. Mrs.ka to w końcu Prado czy Orion? Orion też ładnie.
  13. Dingo śliczny psiak i jaki zaradny -sam sobie tymczas znalazł. Ciekawe co u naszej bidy Dżekiego...(imię musimy mu zmienić bo zupełnie do niego nie pasuje i niech nie ma żadnych pamiątek po tamtym właścicielu). Ogłoszenia porobię, jutro zacznę.
  14. Dopisuję się do wątku. Dopiero od niedawna zaczęłam wchodzić na dogo zawsze mnie przerażało to forum, 5 lat studiowałam w kielcach i gdybym była bardziej obcykana wówczas w internecie to może mogłabym coś zrobić albo wiedzieć do kogo się zgłosić kiedy sama bardzo potrzebowałam pomocy ( ze zwierzętami oczywiście). Byłam jednak trochę zacofana. Nieważne. Fajnie,że w kielcach KTOŚ COŚ (bardzo ważnego i wielkiego) robi dlatego trzymam z Wami. Chciałam jeszcez poimformować, że służe pomocą jeśli chodzi o transporty.
  15. W poniedziałek musimy podjąć decyzje o Dzekim:shake:... Co tu zrobić. Czasu coraz mniej...Założymy mu osobny wątek? Dzisiaj jednak nie zadzwoniłam do NOWEGO właściciela Azy ale kupiłam jej czakoladki dla psów;) Mrs.ka podkręć temat co do wystawy, może to dobry pomysł może do d..y Poza tym to chyba trzeba sprawdzić jedną babcię kochającą za bardzo ale znów chodzi o moje powiązania rodzinne. Babcia 12 psów ileś tam kotów i dokarmia gołębie i szczury. Ja jej nie znam. Żadnych oczywiście sterylek itp... ale porzadny człowieczek. Może edukacja na stare lata?
  16. Dopisuję się do wątku i goraco pozdrawiam wszystkich którzy działają na miejscu i nie tylko. Zrobiłam przelew na wasze psiaki.Może uda mi się kogos namówić, póki co tyle ile mogłam sama. Trzymajcie się
  17. Nie chyba chodzi o mnie. Może do tygodnika go wstawimy?
  18. [URL]http://www.wirtualnestarachowice.pl/index.php?m=7&kat=31[/URL] Mrs.ka wstawiłam tu ogłoszenie. Jak jeszcze poszukać tymczasu?
  19. Ja nawet pień mogę załatwić;). Ten jeden pies nie ma z nim źle mrs.ka bo jeździ z nim wszędzie albo łazi ale oczywiście żadnych szczepień. Jutro dowiemy się więcej w sprawie Dzekiego.
  20. Sunia ta tym zdjęciu wygląda ślicznie, w rzeczywistości jednak była bardzo zaniedbanym psem. Człowiek który był jej dotychczasowym właścicielem i z którym niestety jestem spokrewniona:angryy: nie potrafi dbać o nic i wszystko wymyka się mu spod kontroli.Ciągle musiałam ratować jakieś psy a wcześniej moja mama. Ostatnio miał 3 psiakitąsuczke, jej brata i ojca. Niestety psy biegały albo po ulicy albo były przywiązane na tak zagraciałym ogrodzie,że nie sposób było się tam dostać. W okolicy ogrodu mieszcza się różne sklepy, przystanek autobusowy i 2 barki. Psy były traktowane róznie przez jednych dokarmiane, przez innych opluwane,przeganiane i kopane. Jak już wspomniałam bardzo cięzko było sie do nich dostać a z właścicielem kontakt niemożliwy- tzn logiczny kontakt niemożliwy. Jakiś czas temu przy wydawaniu jego psa skompromitował mnie i o mało ludzie się nie rozmyslili.Sytuacja naprawde pogorszyła się gdy Dzeki trafił do hycla a facet powiedział mi z uśmiechem, szyderczym i obłudnym ze to nie jego pies! Suczka znalazła dom i to jest niesamowite:multi: Psinka była tak wystaszona, że czołgając się posikiwała się ze strachu. Cała drogę do nowego domku trzeba było ją nieśćna rekach. Dzisiaj dzwoniłam do nowego Pana i jest już lepiej- ale jej uraz pewnie zostanie na długo! Musimy teraz za wszelką cenęnie dopuscićdo sytuacji żeby tamten ściągnął jakieś inne psy.A on niczego sie nie boi, ma pełno spraw w sądzie, ciagłe wezwania na policję więc co dopiero moga mu zrobić dwie baby- no ale mamy zamiar:mad:
  21. Porobiłam ogłoszenia dla Jovanki-te same strony co Rubik. [URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/23342/Jovanka--cale-zycie-na-lancuchu/[/URL] [URL]http://www.psy.pl/ogloszenia-psy/art17238,jovanka-cale-zycie-na-lancuchu.html[/URL] [URL]http://www.doadopcji.pl/ogloszenie/23342/Jovanka--cale-zycie-na-lancuchu/[/URL] [URL]http://www.ojej.pl/aktywacja_ogloszenia.html/kod=de64193c692140dc34c2d82c0f8a6055[/URL] Jutro Maggi. Tylko musimy porobić zdjęcia. Mrs.ka może wrzuć zdjęcie suni na wątek i opis sytuacji Jackego (czy Dżekiego) do tego?
  22. Hej, ja tam byłam w tamtym roku z chłopakiem i dwoma sukami i wszyscy byliśmy szczęśliwi. Działka spora, fajnie posiedzieć wieczorem po całym dniu na plaży;). Psy mają gdzie biegać i co robić. Do morza blisko. Polecam W tym roku też chętnie pojedziemy no ale to już zalezy od przełożonych czy racza wysłać na urlopy
×
×
  • Create New...