Jump to content
Dogomania

li1

Members
  • Posts

    3429
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by li1

  1. [quote name='daisy']Lidka, jestem w temacie i doskonale sobie zdaje sprawe z sytuacji zwierzat w Polsce. Prosze o przeniesienie tej dyskusji na nowy watek, w tym szukamy domu dla Kizi. Tina[/quote] Kazda suczka powinna byc przed adopcja wykastrowana. Czy chcesz byc razem ze mna w grupie zajmujaca sie kastracja Kizi ?
  2. [quote name='daisy']Kiziunia szuka domu, najlepszego domu. To jest watek Kizi i proponuje zalozenie nowego watku do innych dyskusji.[/quote] Ja pisze o kastracji m.in Kizi. Zdajesz sobie sprawe, jakie zycie maja suczki w Polsce ? Kizia czeka na dom, dlaczego nie mozemy zapewnic jej bezpieczenstwa w nowym domu? Zawsze moze sie zdazyc, ze bedzie rodzila szczeniaki. Nie wystarczy Ci ilosci bezdomnych psow ?
  3. No to mamy plan, wiec wiemy co robic. Czipowanie i kastracja kosztuje ok 250-300zl. Na innym watku pisalam, ze jest w Polsce ok 80 000 bezdomnych psow- stare i chore wykluczone z kastracji, pozostaje ok 50 000 psow do kastracji. Gdyby tak zrobic grupy wolontariuszy, co zajma sie i sfinansuja kastracje jednego psa ( np 2-5 wolontariusz/ ludzi dobrej woli w grupie ), to w ciagu 2-5 miesiecy wykastrujemy wszystkie psy w schroniskach . Potem zabierzemy sie za psy na wsiach, itp. Zglaszam sie do pierwszej grupy "........... "( nie wiem jak sie bedziemy nazywac) i kto chce do mnie przylaczyc ?
  4. Nie , nie , ja nie tlumacze. Pytam sie tylko o Twoje propozycje ? Wysun jakis plan, a potem zobaczymy , czy sa na to pieniedze.
  5. Widze, ze odpisujemy sobie na 2 watkach w takiej samej sprawie.
  6. Ja chce i Ty chcesz , aby psy mialy godne zycie w domach u ludzi ,a nie na ulicy czy w schronisku. W/g mnie to kastracja,usypianie niepozadanych miotowa a takze edukacja ludzi o potrzebach zwierzat doprowadzi do tego, ze one beda zyc szczesliwie. Jakie Ty masz propozycje by polepszyc psi los ?
  7. Szpilka, w ciagu roku rodzi sie w np orzechowskim schronisku ok 40 szczeniakow( popraw mnie jezeli sie myle ). Jaki to procent w stosunku do ilosci psow w tamtejszym schronie ?
  8. Funia jest sliczna i mlodziutka. Istnieje ryzyko niepozadanej ciazy ( w schronisku, lub u nowego wlasciciela ). Najlepszym sposobem unikniecia tego jest kastracja. Jakie sa plany schroniska na temat kastracji Funi i pozostalych psow ?
  9. [quote name='albiemu']rozgrzeszona nie rozgrzeszona li1 to nie o to chodzi ... jesteś w kontakcie z Becia66 i to ona decyduje co i jak, jeśli Becia będzie miała wątpliwości napewno jak zawsze usiądziemy razem i obgadamy temat. Biorąc pod uwagę sytuację z wioletat znaną Ci na wątku Lolka zrozumiesz zapewne że będziemy bardzo ostrożne. Zrozum proszę zwierzęta swoje przeszły i żadna z nas przy chociaż 1% niepewności nie narazi ich przyszłości i swojego spokojnego sumienia. Li1 ja chciałam się zapytać czy kiedykolwiek zaadoptowałaś już jakiegoś psiaka lub psy z tego forum lub innego? Gdzie wszystko jest OK i są zdjęcia i kontakt, czy to pierwsza tego typu adopcja?[/quote] Orzechowscy wolontariusze ! Mam kilka propozycji, aby adopcje byly bezpieczniejsze : 1 Czipujcie wszystkie psy przebywajace w schronisku 2 Kastrujcie je 3 Usypiajcie slepe mioty 4 Zredagujcie odpowiedni kontrakt adopcyjny( z np adnotacja, ze w razie potrzeby zmiany wlasciciela, schronisko musi byc natychmiast o tym powiadomione )
  10. [quote name='olccia']to był dopiero szybki wzrost odsetek od kapitału :lol:[/quote] No to kto sie chce wzbogacic ? czy sa chetni na zainwestowanie w Dolara ? Caly zysk idzie dla przecudownego LOLKA .
  11. [quote name='li1']Jeszcze nie wyadoptowalam zadnego psa do innych ludzi. [/quote] Poprawka: Oczywiscie wczesniej znajdowalam nowe domy dla zwierzat.Duzo domow. Nie wyadoptowalam jeszcze zadnego zwierzaka w moim obecnym miejscu zamieszkania. Ale to nadrobie. Wolontariusze z Orzechowcow, ja i tak Was lubie. Badzcie czujne, bo to mi sie naprawde podoba.
  12. Dodaje, ze pierwsza osoba, ktora rozwiaze moja zagatke zdjeciowa, dostanie w nagrode Dolara.
  13. Odpisalam na dogomanie, bo mi sie skrzynka mejlowa zablokowala
  14. Zapomnialam napisac [URL="http://www.chanshund.com"]www.chanshund.com[/URL] , ktory wspolpracuje z Emirem. Dolar byl wyslany z Emira poprzez Chans.
  15. Jeszcze nie wyadoptowalam zadnego psa do innych ludzi. Teraz mam pierwszy raz Dolara/Dollara z Emira u mnie w domu, bo wlascicielka dostala naglego ataku alergi i tylko ja mialam mozliwosc wziecia go do siebie. Inne kobietki z CHANS sa na urlopie. Teraz wlascicielem psa jest Chans, bo tak bylo w kontrakcie, ze ludzie kontaktuja te organizacje, jezeli nie moga zatrzymac psa u siebie. Ja jestem DT i tez szukam mu domu
  16. Spokojnie , Ocelot. Odpisz jak bedziesz wolna, nie pali sie.
  17. A wygraja na tym psy. Musze sie z Wami spotkac 27 wrzesnia i zobaczyc wszystko na zywo.
  18. Fajnie. Wolontariat orzechowski jest jednym z najsprawniej dzialajacym wolontariatem. Jestescie szybkie, czujne, dokladne, pomyslowe, imponujace. Naprawde.
  19. Pamietaj Szpilka , ze do niektorych krajow trzeba robic badania na obecnosc antycial wscieklizny we krwi. Wtedy taka adopcja jest duzo drozsza i trwa ponad 4 miesiace od chwili zaczipowania i zaszczepinia psa. Jezeli proba antycial jesr zla , to trwa to kolejne minimum 4 miesiace.
  20. Wioletat, zobacz jak np [URL="http://www.chanshund.com"]www.chanshund.com[/URL] i polski Emir wspolpracuja ze soba. Jest zdjecie kazdego wyslanego psa , reportaz z podrozy, przywitanie przez nowych wlascicieli, relacje co jakis czas , jak pies czyje sie w nowym domu. Mamy tu nawet zdjecia ze wspolnego spotkania naszych psow. Ostatnio spotkalismy sie 24 maja 2008 na Gärdet. Czysto, jawnie i bez niedomowien. A ten kto zgadnie na ktorych zdjeciach jestem ja i moja Duza Mala dostanie ode mnie psa w nagrode.
  21. Wioletat Dlaczego nie powiedzialas od razu, ze psy beda adoptowane dalej? Napisalas wyraznie, ze Lolek bedzie u Ciebie, troche zamieszalas, niepotrzebnie. Podaj nazwy tych niemieckich organizacji, jazeli sa ok, to na ich stronie sa watki adopcyjne polskich psow. Proste.
×
×
  • Create New...