-
Posts
745 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by yamayka
-
[QUOTE]Mam podobny problem,z tym ze nie qpa w domu,ale robi siku na lozko jak nikogo nie ma.[/QUOTE] Robi siku na swoje łóżko?
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
yamayka replied to LadyS's topic in Foto Blogi
Zmiany pozycji (zwłaszcza siad z waruj) - mmmm, pycha! :) Lady, masz osobne komendy na zostawanie gdy psa przywołasz i na takie, gdy do niego wrócisz i nie ma co czekać na przywołanie? To moim zdaniem praktyczne potem, w pomocy w rozróznieniu psu bezwzględnego zostawania np. na odłożeniu (przyda wam się na zawodach ;) ) od całej reszty leżenia. Np. ja mam "zaczekaj" i "zostań". No i też mam rozróżnione żelazne "waruj" od "połóż się". W treningu nigdy nie przywołuję psa z "waruj - zostań" - nie ryzykuję potem wyłamania. Robię to raz na ruski rok albo... tylko na zawodach :) na co dzien przywołuję z luźnego "połóż się". No albo można inaczej - sto razy nagroda po powrocie do psa, jeden raz przywołanie. Takie bystrzaki jak Jax w lot łapią schematy. -
[QUOTE]hm, on nie jest psem który bez względu na okoliczności będzie się chciał szarpać, a już na pewno nie czymś twardym co kłuje w ząbki [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/205103-Etna-ulepszona-wersja-malinowego-belga-D/images/smilies/diablotin.gif[/IMG] [/QUOTE] No tak, skąd ja to znam...Dla Soka ograniczeniem jest już gryzak ośliniony przez obcego psa. [QUOTE]wybiorę się do Was marzec/kwiecień jak z nowej pracy pojawią się pieniążki [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/205103-Etna-ulepszona-wersja-malinowego-belga-D/images/smilies/icon_lol.gif[/IMG] [/QUOTE] Juhu! [QUOTE]o, czyli jak Etna zawsze i wszędzie jest gotowa się szarpać obojętnie czym to możemy spróbować IPO?[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/205103-Etna-ulepszona-wersja-malinowego-belga-D/images/smilies/cool3.gif[/IMG] [/QUOTE] Jak bez oporów bawi się z obcym, to na pewno może spróbować rekreacyjnej obrony. Do IPO jako takiego musiałaby jeszcze lubić ślad - bo posłuszeństwo to dla niej nie problem, z tego co widzę na filmach :)
-
[QUOTE]swoją drogą, ja się czasem zastanawiam, czy obrona by się Etnie spodobała[/QUOTE] Hm hm... Zawsze możesz to sprawdzić, nic nie sugeruję... Patryk na pewno chętnie pobawi się z Etną. Podoba mu się na filmikach :) [QUOTE]jakoś mnie to nie kręci mimo wszystko [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/205103-Etna-ulepszona-wersja-malinowego-belga-D/images/smilies/diablotin.gif[/IMG] i wątpię czy on się do tego nadaje [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/205103-Etna-ulepszona-wersja-malinowego-belga-D/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] [/QUOTE] Cholera, a nas tak! :) A tak z czystej ciekawości- na jakich przesłankach opierasz swą wątpliwość (oczywiście nie chodzi mi o wyczyn ;) )?
-
[QUOTE]z lękowym psem? niezbyt dobry pomysł [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG] [/QUOTE] No to ty będziesz pozorować ;)
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
yamayka replied to LadyS's topic in Foto Blogi
[QUOTE]bo szczurzy ma, zupełnie obiektywnie, piękną głowę [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/184331-Jak-Pan-Mysz-z-Jaxem-czyli-nasz-mały-zwierzyniec-)/images/smilies/love.gif[/IMG] [/QUOTE] Dla mnie wystawy to inny świat, strasznie rozśmieszył mnie fragment opisu pewnego znajomego BOSa przez sędziego: "...piękne uszy." Hi, hi... Kojarzy mi się to z reklamą Dove: "Po prostu piękne pachy." :) -
[QUOTE]Jako, że to jeszcze szczeniak to mi psa psują swoim nieodpowiednim zachowaniem w stylu: "O jaki słodki piesek! ojejajejajeja!" Przy czym on wystarczająco się cieszy na ich widok, ale gdy zaczyna się taka gadka i szturchanie go to ekscytuje się jakby mu ktoś motorek, nie powiem gdzie, wsadził. [/QUOTE] Taaa... Mnie tez się nóż w kieszeniu otwiera, jak slyszę, ja moja mama sie wita z psem... A potem nagle pretensje, ze pies skacze, gdy akurat cienkie rajty założone... Mało ludzi umie niestety odróżnic psią radość od niezdrowej ekscytacji...
-
Ten filmik jest bombowy! Czyżby Gramik lubił presję...? ;) Do IPO go! :)
-
No wiem, że to drogie... Właśnie w mniejszej psu łatwiej się wyciszyć, uspokoić... ;) Co do konkretnego rozmiaru - ja nie za bardzo umiem wyobrazić sobie tak bez popatrzenia na zywo :)
-
Cześć :) Klatka do dłuższego odpoczynku w domu moze byc większa - by pies mógł sie swobodnie rozłożyć. Do niczego mu niepotrzebne swobodne stanie lub siadanie, bo w załozeniu ma w niej spać, względnie cos obgryzać ;) Natomiast jeśli potrzebujesz klatki na psie obozy, gdzie pies będzie zamykany gdy nie ćwiczy, to powinna być to klatka mniejsza - pies ma w niej móc po prostu leżeć(niekoniecznie rozwalony), obrócić się - nic więcej, na pewno nie może tam mieć miejsca na kręcenie się, stanie. Jak pies ma ciasno, łatwiej sie wyciszy. Tu klatka powinna być w formie transportera (lub materiałowa, jeśli pies jej nie zeżre)- ma maksymanie ogranicać psu bodźce wzrokowe (by umożliwić relaks). Więc moim zdaniem - niestety - potrzebne sa dwie klatki :)
-
[QUOTE]bałam się, że u nas tak to będzie wyglądać, że zbyt 'sztywno' to zrobię, ale jak widać nawet aportem formalnym można się bawić i mieć radochę [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] [/QUOTE] No! Bo całym posłuszeństwem pod regulamin TRZEBA się bawić, zeby to fajnie wyglądało. Do nas przychodza stada ludzi, którzy owszem - używają nawet piłek, bawią się nimi z psem, ale wyraźnie dzielą pracę/zabawę... I potem to wyglada jak wygląda - pies fajny, potrafi sie bawić, a ćwiczy smętnie... Zawsze jest wielkie zdziwko, że w treningu najpierw zabawa, zabawa, zabawa... i potem można pomyśleć o wplataniu w to komend i ćwiczeń, by psu zlało się to w jedno. [QUOTE]nie mogę się doczekać wiosny, gdyż pracuję na dworze[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG] także cieszy mnie ta wiadomość [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/icon_lol.gif[/IMG] [/QUOTE] Ja pracowałam 3 lata w ZOO - oj, wtedy zimy dały mi sie we znaki... Teraz wiosna potrzebna głównie ze względu na psa i treningi plus długie spacery...poza tym - oboje zmarzluchy jesteśmy z psem :) [QUOTE]myśmy spotkały wiewiórę, Etna poleciała, wiewióra hop na drzewo, a pies stoi na dwóch łapach zaskoczony... [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG] [/QUOTE] Ja muszę mieć linkę w pogotowiu w okolicach paśników... Swoją drogą - że też pies tak pięknie, równiutko, z noskiem przy ziemi non stop potrafi tropić sarenki i dziczki... :mad: A na śladzie sportowym się nastarac trzeba, żeby nochal był non stop przy podłożu... Nie ma to jak naturalna motywacja...
-
[QUOTE]co do tego puszczania to jest to dla nas najgorsza rzecz [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/205103-Etna-ulepszona-wersja-malinowego-belga-D/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] i po prostu wiem, że jeśli najpierw jej nie pokażę, że koziołek oddaje się zawsze, to potem będę miała pod górkę. oddaje koziołek, tylko widzę w jej oczach 'rety, zabiera mi, no oddam jej, oby nie zniknął na zawsze' [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/205103-Etna-ulepszona-wersja-malinowego-belga-D/images/smilies/icon_lol.gif[/IMG] [/QUOTE] Daj jej częściej korzyść z puszczania! Albo dalsze przeciąganie sekundę po puść (i tak 10 razy a raz puść i zabierasz), albo poćwicz też na dwóch piłkach/gryzakach - za puść w sekundzie wyskakuje druga zabawka, którą można upolować. Puść ma oznaczać dla psa coś atrakcyjnego za moment. [QUOTE]a w ogóle to lubi koziołek, jak go wyciągam to siada i świecą jej się oczy [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/205103-Etna-ulepszona-wersja-malinowego-belga-D/images/smilies/love.gif[/IMG] [/QUOTE] Tak trzymać! Okropny jest widok, gdy ludź trzyma koziołek psu na widoku, tuż obok głowy psa nawet, a pies ma go w d...ie. My też byliśmy dziś w lesie na spacerze, mimo zimy - bombowo. Ale słyszałam już godowe odgłosy dzięcioła - chyba mamy szansę na wiosne!
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
yamayka replied to LadyS's topic in Foto Blogi
Ja się nie mogę nazachwycać brzydotą białego szczura... :loveu: Jakie on ma piękne nakrapiane usteczka! I filmikiem też sie zachwycam - jego dynamiką i inteligentnym wyrazem twarzy... Pomagaj mu póki co przy siadzie przy nodze - naprowadzaniem. To dobrze zrobi dynamice. Pomocna przy tym bywa tez linka, ale nie pracujecie na smyczy? -
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
yamayka replied to LadyS's topic in Foto Blogi
No bo ona ma taką se chęć -poszaleć i ma w tyłku co robią inni... Ale musi być fajowa :) Jedna rzecz energia przy spokojnym uspokajaniu... Powolne głaskanie... Równy oddech... Ciche gadanie... Łagodne przytrzymanie na glebie... I takie tam... A druga energia - "Uspokój się do ch...ja pana, dość!" :evil_lol: Bezpieczniej poradzić - zamknij do klatki z odpowiednim hasłem. -
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
yamayka replied to LadyS's topic in Foto Blogi
[QUOTE]Z uspokajaniem masażem, łagodnym acz stanowczym przytrzymaniem próbuj, próbuj... [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] [/QUOTE] No energia, przeciez piszę! ;) Przecież nie poradzę :"Daj jej w łeb". :evil_lol: -
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
yamayka replied to LadyS's topic in Foto Blogi
A, no tak, zapomniałam - w nocy spi w łóżku! Oczywiście po chamsku odwrócony dupą... [QUOTE]myślę, ze na początku trzeba "siłą i za fraki" uczyć wyciszania[/QUOTE] Jak tu miło na tym blogu... No normalnie jak w domu... ;) -
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
yamayka replied to LadyS's topic in Foto Blogi
[QUOTE]jak? wsadzona do klatki śpi, ale ja chcę żeby ona SAMA potrafiła. Ciągłe upominanie, trzymanie jak się miota, "za obrożę i do ziemi", głaskanie kulistymi ruchami, zabranie jakichkolwiek bodźców pobudzających nic nie daje. Zmęczenie i niezmęczenie też nie, najedzenie nie, gryzienie czegoś nie bo nudzi się po minucie, wylizywanie czegoś nie, wysikanie wykupkanie nie. Ja już nie mam pomysłów. [/QUOTE] Ona SAMA to sie musi dopiero NAUCZYĆ. I do tego macie klatkę. Lepsze to o wiele, niż ciagła presja - jak piszesz: upominanie itd. Z uspokajaniem masażem, łagodnym acz stanowczym przytrzymaniem próbuj, próbuj... ;) -
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
yamayka replied to LadyS's topic in Foto Blogi
Super - bo przede wszystkim pies ma porządek we łbie i odpoczywa... Swoja drogą - ile te psy mogą spać...? Mój przesypia cała noc i praktycznie caly dzień (3 spacery w przerwie, połączony jakiś z treningiem, plus czasem zabawa, kliker w domu, jak mu zaproponuję) w klatce (otwartej)... Chwilami to wręcz nudne... -
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
yamayka replied to LadyS's topic in Foto Blogi
Wyciszanie - tak to się nazywało...? ;) Tak... Komenda "K...wa!". Ileż razy sie sprawdziła gdy inne zawiodły... :) -
[URL]http://www.patrycjaf.pl/[/URL] Bardziej wiarygodne, niż behawiotyści COAPE.
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
yamayka replied to LadyS's topic in Foto Blogi
[QUOTE]W momencie, gdy nie jest za bardzo nakręcony, to wystarczy "cisza" i jest cisza [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/184331-Jak-Pan-Mysz-z-Jaxem-czyli-nasz-mały-zwierzyniec-)/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] [/QUOTE] No własnie, o to mi chodzi - po prostu wymagasz spokoju, wykorzystujesz...hahaha...te swoją ENERGIĘ. :) I to działa. Trudno to właśnie wytłumaczyć co poniektórym. Że tu nie potrzebna "tresura"...tylko coś prostszego...A moze raczej cos więcej... -
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
yamayka replied to LadyS's topic in Foto Blogi
[QUOTE]Gdy nakręca się w domu (znacznie mniej), wystarczy zwykle "cisza" albo "do siebie/klatka" i pies się ogarnia.[/QUOTE] Czyli to "cisza" czy też "klatka" działa po prostu jak powinno działać jakiekolwiek słowo przerywające zachowanie ("nie", "dość" itp)? Nie był tego uczony jakoś specjalnie? genialne siad z połóż się... :) Piękne... Swoją drogą - coś by trza pokombinować z motywacja i skupieniem, skoro Jax ma podczas pracy czas na drapanie, rozglądanie... ;) Nawet, jeśli to sa sekundy. Wyobraź sobie, ze zacznie sie drapac podczas chodzenia przy nodze na zawodach... hihi... ;)