Jump to content
Dogomania

ZXC

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

 1. Sama nie wiem co zrobić więc proszę o pomoc. Niedaleko mnie mieszkał facet, samotnik i dziwak, który niedawno umarł. Miał on dwa nieduże kundelki- psa i sukę. Obecnie psy mieszkają na ulicy, zresztą wcześniej też, dzikie błąkały się bez celu. Sąsiedzi zadecydowali, żeby psy zostały (z tego co się dowiedziałam) że się nimi zaopiekują na tyle ile możliwe. I jak to zwykle bywa wszyscy mieli się zajmować czyli nikt. Odczekałam jakiś czas i sprawdziłam tą opiekę- psy zmarznięte śpią na jakiś szmatach na dworze pod domem byłego właściciela, a są tak głodne, że omal nie odgryzły mi ręki kiedy chciałam je nakarmić. Nie mogę patrzeć na ich krzywdę ale nie wiem, czy w schronisku będą miały lepiej. Nie wiem co robić, czy zostawić je w spokoju czy zadzwonić o zabranie psów...
 2. Dziękuję, dostosuję się do wszystkiego co napisałaś. Wierzę, że pomoże :)
 3. [quote name='Erica']Czym pies się zatruł? Chodzi mi o możliwość wystąpienia komplikacji neurologicznych.[/QUOTE] a jak to się może objawiać? Porwał ze stołu całą tabliczkę czekolady i ją zjadł jak nas nie było w domu.
 4. Przecież macie swoich wolontariuszy SDZ, macie dobrze przeszkolonych (?) inspektorów SDZ więc dlaczego nie zbierzecie się i nie pojedziecie na kontrolę do schroniska w Mysłowicach? Wydaje mi się, że jeśli dotarły do Was takie sygnały to jak najszybciej powinniście się tam udać. Wydaje mi się też, że namawianie osób prywatnych do uczestniczenia w kontroli jest w tym wypadku nie na miejscu. Bo kto będzie chciał słuchać zwykłego, szarego człowieka. Owszem w późniejszym postępowaniu jako świadek to się zgodzę, ale uważam, że kontrolę powinny przeprowadzać osoby do tego uprawnione i przeszkolone. W końcu od tego jesteście.
 5. ZXC

  Hektorek szuka domu !

  Ale dziś pusto u Hektorka :(
×