Jump to content
Dogomania

jola_li

Members
  • Posts

    8388
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jola_li

  1. Zapłaciłam za kolejny Filonkowy miesiąc. (informacja dla Ostatniejszansy - poprzednio (maj) wpłaciłam na stare konto, Mari wpłaciła na nowe (czerwiec) i ja teraz też) Żeby było optymistyczniej w Filonkowej kasie wpłaciłam 20 zł :).
  2. jola_li

    Metamorfozy

    Oby ten wątek pęczniał w nieskończoność!
  3. [quote name='Mazowszanka2']Z tego widać, że łatwiej o pieniądze niż dom tymczasowy czy stały.[/QUOTE] Z tymi pieniędzmi też tak łatwo nie jest ;). Akurat trafiły tu Osoby, które mogły i chciały pomóc. Ale jak wiemy, żeby taka pomoc była możliwa, wielu ludzi ciułało grosz do grosza. I chwała Im - i Wam - za to.
  4. Trzymam kciuki za jutrzejszy zabieg! I za dom, który oby jak najszybciej się znalazł... Czy sunia ma jakieś imię?
  5. [quote name='Nutusia']Fakt - Sławek wyjścia nie ma :) Zresztą był czas przywyknąć - wczoraj nam stuknęło 28 lat wspólnego psiolubstwa ;)[/QUOTE] No to życzę kolejnych 28 - dobrych i bardzo szczęśliwych :)!
  6. Dziękuję Wszystkim za odzew, zainteresowanie i pomoc! Też jestem ciekawa co z psinką...
  7. Wreszcie udało mi się odwiedzić Filonka :)! Wróciłam ugotowana na twardo, ale zadowolona, bo psinek zrobił ogromne postępy. Po pierwsze - nie szczeka już na ludzi, po drugie jakoś odnalazł się w grupie. Byłam świadkiem takiej sceny jak do klatki (otwartej), w której Filuś sobie leżał wpakował się drugi piesek i --- nic :)! No nie, tak idealnie to nie jest, bo jak Filonek jest przy p. Marcie, to inne psy nie są dobrze widziane w pobliżu ;). Dzisiaj bardzo już najedzonemu Filonkowi rzuciłam smakołyka, na którego już nie miał ochoty, ale bronił go zawzięcie, żeby mu nikt nie zabrał i warczał na każdego, kto się zbliżał (a w końcu nusiałam mu zabrać kość niezgody ;)). Może jakiś ogrodnik na Pana by się nadał ;)?
  8. [quote name='ostr'][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]DDostała leki rozkurczowe, antybiotyk i udałosię, było dużo siusiu...w mieszkaniu :)[/FONT][/COLOR][/SIZE][/QUOTE] No to wspaniale, że się obyło bez cewnikowania! Teraz tylko trzeba ją wychwalać pod niebiosa po każdym siusianiu (a nawet dawać smakowite prezenciki ;)) i będzie dobrze.
  9. Podałam Wam w prywatnej wiadomości numer telefonu. Jeżeli możecie zadzwońcie :). A jeżeli chodzi o sterylizację, to według mnie jak najbardziej tak. Ciąża u suczki trwa 2 miesiące, więc 3-4 tygodnie przed porodem to nie jest ostatnia chwila.
  10. Przepraszam, wybaczcie... dostałam zaproszenie na wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245717-Znaleziona-przy-drodze-suczka-Deklarujemy-pomoc-w-opiece[/url] od ludzi początkujących na dogomanii. Zapraszam również z prośbą o rady i sugestie :).
  11. Przepraszam, wybaczcie... dostałam zaproszenie na wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245717-Znaleziona-przy-drodze-suczka-Deklarujemy-pomoc-w-opiece[/URL] od ludzi początkujących na dogomanii. Zapraszam również z prośbą o rady i sugestie :).
  12. Przepraszam, wybaczcie... dostałam zaproszenie na wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245717-Znaleziona-przy-drodze-suczka-Deklarujemy-pomoc-w-opiece[/URL] od ludzi początkujących na dogomanii. Zapraszam również z prośbą o rady i sugestie :).
  13. Dostałam zaproszenie na wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245717-Znaleziona-przy-drodze-suczka-Deklarujemy-pomoc-w-opiece[/URL] od ludzi początkujących na dogomanii. Zapraszam również z prośbą o rady, sugestie i obecność :).
  14. Dzień dobry, przede wszystkim pogratuluję Wam człowieczeństwa - wbrew pozorom nie tak częsta to cecha - i wstawię zdjęcia cudnej psinki :): [IMG]http://imageshack.us/a/img844/5452/3jkq.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img59/2686/jk5a.jpg[/IMG] Przede wszystkim w jakim mieście jest teraz sunia? Jeżeli jest w ciąży, to najważniejsza jest szybka sterylizacja aborcyjna - smutne, ale konieczne. W polskich schroniskach jest około 100 tys. psów czekających na dom. Rozmnażanie jest większym złem niż niedopuszczanie, by pojawiły się nowe bidy :(... O ile wiem na dogomanii można uzyskać zwrot 1/2 kosztów zabiegu. Spróbuję zaprosić parę Mądrych i Życzliwych Osób. Może wspólnie coś wymyślimy.
  15. Nutusiu, trzeba przyznać, że dobraliście się w korcu maku ze Sławkiem :). Z Niego też wielki psiolub :). (Zresztą po prawdzie nie ma wyjścia ;)).
  16. [quote name='Ania+Milva i Ulver']Do dziewczyn od mikropsów napisała jakaś laska co nie ma telefonu;) podejrzewam, że ta sama...[/QUOTE] Mariola ;)? A swoją drogą - ale czasy, żeby kogoś identyfikować po braku telefonu ;). Pamiętam jak czekało się 10 lat na podłączenie linii ;)... [QUOTE]Mańka wyczesałam, bardzo to lubi, aż się na plecy wykłada. Tylko nie chce się dać złapać - zabawa w berka najpierw;) Dobrze, że to łakomczuch i łatwo go przekupić.[/QUOTE] Niech biega sobie jak najwięcej :)! Tyle jego radości ile biegania...
  17. [quote name='ostatniaszansa']jedziemy jutro, w sobotę i w niedzielę, Filonek średnio przyjazny do kolegów i koleżanek ...Ewa[/QUOTE] Szykuję się na niedzielę - oby tylko upał nie był zbyt wielki, bo to się może kiepsko skończyć. Oj, Filonek, Filonek, i co tu z tobą począć ;)?... Wiem, wiem, dom znaleźć i tyle :)!
  18. [quote name='Ellig']Rzeczywiscie sporo domow, ale blisko jest duzy teren zielony pomiedzy ul.Szewską a Aleją Solidarności.[/QUOTE] A miały być parki, łąka i las w odległości 1 km. Tak czy inaczej, nie podała ani nazwiska ani dokładnego adresu, ani nie zaproponowała terminu wizyty p/a. Nie żebym się martwiła z tego powodu ;).
  19. Zawsze strasznie mnie niepokoi jak psy próbują załapać osy czy pszczoły, bo sama jestem uczulona na ich jad i użądlenia kończą się jazdą do lekarza i zastrzykami. Najgorsze w przypadku psa byłoby użądlenie w gardło - opuchlizna mogłaby prowadzić do uduszenia. Na szczęście nie wszystkie psy (i ludzie) mają takie reakcje alergiczne, ale trzeba być na nie przygotowanym. Na marginesie - jeśli zostało żądło, to była pszczoła. Osy nie zostawiają żądła (które jest u nich proste) i mogą żądlić wielokrotnie. Pszczoła zostawia żądło (haczykowate) ze zbiorniczkiem jadu (dlatego trzeba uważać wyciągając by go nie ścisnąć i nie wtłoczyć więcej jadu) i częścią swoich organów wewnętrznych - dlatego zaraz potem umiera.
  20. [quote name='figa33']ale szczuplutka :lol:[/QUOTE] Chyba dopiero na drodze do szczupłości ;). Jakie to szczęście, że mogła wrócić do Nutusi i niemal bezstresowo przeszła rozstanie z Rodziną...
  21. Wczoraj zaprosiłam 120 osób do głosowania. Niestety, nie ma to przełożenia na wynik :(... Obawiam się, że brak koalicji z Miau sprawi, że w tym roku tylko kocie fundacje będą wygrywać. Najwyraźniej miłośnicy kotów bardziej potrafią się zmobilizować... Smutne.
  22. [quote name='Mattilu']Mi tez przyslij gotowca, postaram sie choc pare wyslac, choc ostatnio nie mam czasu po nosie sie podrapac:shake:[/QUOTE] Bardzo dziękuję Ci, Mattilu, za gotowość pomocy, ale wyobrażam sobie jak jesteś zaganiana w przededniu wyjazdu, więc mowy nie ma o dokładaniu dodatkowych spraw! Z wdzięcznością odmawiam :)! (Co napisawszy przypomniałam sobie formułkę jak narzeczona następcy tronu Japonii wypowiedziała po oświadczynach: "uniżenie ośmielam się przyjąć" ;)).
  23. [quote name='rita60']No to nie ta,ale mam wrażenie,że to jakieś niepoważne małolaty.[/QUOTE] Może ktoś się wygłupiał, a może to osoba z jakimś deficytem umysłowym, co oczywiście nie musi przekreślać jej jako opiekunki psa, ale że i tak przestała się odzywać (a i ja nie kontynuuję wymiany postów ;)), więc sprawa zakończona. [quote name='Ellig']Jolu a jaka to jest ulica, sprawdzimy na mapie satelitarnej?[/QUOTE] Pisała o ul. Staszica, która jest w samym centrum Lublina.
  24. Ostatnio nie dzwoniłam do p.Marty, bo miałam nadzieję na wyjazd. Może w tę niedzielę się uda...
×
×
  • Create New...