[quote name='Anna_33']Jesli to sie powiedzie, psiaki wyjechalyby do Niemiec.[/quote]
Właśnie! Zagranica! To mi przypomniało kontakt sprzed paru lat --- od razu mówię, że NIEAKTUALNY, bo ani mail ani telefon nie odpowiada, ale może gdzieś - ktoś - wyszpera podobny do tego kontakt i możliwości.
Cytuję materiał archiwalny:
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]"Abysmy mogli oddac pieski do adopcji w Szwecji musza byc spelnione ponizsze warunki[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-Psy musza byc oznaczone (czip w standardzie ISO lub tatuaz) i byly zaszczepione na wsciekline [U]po oznaczeniu[/U]. Nie jest dopuszczalna odwrotna kolejnosc. Od szczepienia minelo 120 dni.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-Weterynarz pobiera krew psa ktory spelnia powyzszy warunek, wypelnia karte laboratoryjna ktora od nas otrzymacie. Krew po paru godzinach powinna byc odwirowana- weterynarz bedzie wiedzial gdzie w waszym miescie mozna to zrobic, a nastepnie wysyla dokument i surowice krwii do Narodowego Instytutu Weterynajnego w Szwecji gdzie zostanie przeprowadzony test na poziom przeciwcial. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Test musi byc zrobiony nie wczesniej niz 120 i nie pozniej niz 365 dni po szczepieniu. Jako platnika weterynarz wpisuje nasza organizacje. Po 4-5 dniach znamy juz wynik testu i jesli poziom przeciwcial jest prawidlowy piesek moze zostac adoptowany w Szwecji.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Takie skomplikowane przepisy wynikaja z faktu, ze Szwecja jest krajem zupelnie wolnym od wscieklizny i nie obowiazuje tu zadne coroczne szczepienie tak jak jest to w Polsce. Kazde zwierze z zagranicy jest wiec potencjalnym zagrozeniem.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Oprocz tego pies musi [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-byc zdrowy[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-zaszczepiony na laptospiroze i nosowke[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-zostac wykapany, odpchlony i odrobaczony krotko przed wyjazdem[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]-otrzymac paszport gdzie beda umieszczone wszystkie informacje, szczepienia i wynik testu[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]My jako organizacja potrzebujemy [U]kompetentnej[/U] osoby kontaktowej, ktora zrobi nam zdjecia pieskow, opisze je i wysle mailem a takze, ktora moze nam zawsze odpowiedziec na ewentualne pytania i czuwac nad przebiegiem przygotowan w schronisku.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Niestety zrezygnowalismy z transportowania pieskow droga lotnicza jakoze jest to bardzo kosztowne, skomplikowne i bardzo stresujace dla zwierzat.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pieski plyna wiec promem z Gdanska, bez klatek i w milych warunkach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]I tu pojawia sie ostatnia przeszkoda- do promu trzeba je dotransportowac. Nie jestesmy wstanie odebrac psow prosto z Warszawy. Mozemy oczywiscie oplacic koszty przewozu takie jak np.paliwo, bilety kolejowe itp.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pani Jolanto my jestesmy w stanie oplacic koszty przygotowan, sluzymy rada, pomoca i doswiadczeniem ale samym fizycznym przygotowaniem i dotransportowaniem psow do Gdanska musialoby sie zajac stowarzyszenie wraz z wolontariuszami. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Szwecja jest krajem zupelnie wolnym od problemu bezdomnych psow dlatego mozliwosci adopcyjne sa bardzo duze. Zabierajac psy gwarantujemy im dobre, bezpieczne domy. Wlasciecieli wybieramy bardzo ostroznie i utrzymujemy z nimi kontakty nawet po adopcji. We wszystkim co robimy kierujemy sie wylacznie dobrem psa."[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kurczę --- gdyby można spenetrować pod tym kątem Skandynawię.... Może ktoś ma jakichś kuzynów z drugiej strony Bałtyku ;-(???[/SIZE][/FONT]