Jump to content
Dogomania

jola_li

Members
  • Posts

    8388
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jola_li

  1. [quote name='ostatniaszansa']To mamy chyba innego Filonnka na myśli, bo jak bylam w schronisku, a bylam wczoraj, to szczekal dalej jak leci i na nowych pracowników i na nas - i nie było to krótkie hau hau, ale obszczekiwanie.[/QUOTE] To rzeczywiście dziwne, bo jak byłam w zeszłą niedzielę, to dużo ludzi się tam przewinęło, a Filonek był w stosunku do nich bardzo spokojny. Warczał tylko na niektóre psy jak się zbliżały do p. Marty, kiedy on akurat był przy niej.
  2. No tak, postanowiły nas przetrzymać i nic, ani słówka o spotkaniu ;)... Nie bądźcie takie ;)! Jak było? Jak Hopinka odnalazła się w swoim pierwszym dobrym domu?
  3. Becia napisała, że ta pani kontaktowała się też z Fundacją Pies na Zakręcie z Warszawy... Trzeba uważać na Mariolę(...), póki sprawa się nie wyjaśni.
  4. Serdeczne pozdrowienia dla Wszystkich Uczestników Sabatu :)!
  5. Zadzwoniłam do p.Marty :). Mówi, że jest lepiej (czyli pewnie tak jak było podczas mojej ostatniej wizyty). Z psami już się jakoś dogaduje, choć niekoniecznie przyjaźni. Zmieniło się tylko tyle, że poszedł do domu piesek, który - jak się okazało - był "wichrzycielem" i teraz Filonek przestał się kłócić z Ziutkiem vel Ogonkiem, który był niesłusznie podejrzewany o sianie niezgody ;). Apetyt Filusiowi dopisuje!
  6. Dziś rozmawiałam z Ewu, z którą też skontaktowała się ta sama pani w sprawie adopcji psa (11-letniego). Podobno była zainteresowana również kilkoma innymi, m.in. spanielem. Z tego, co pisała wynika, że ma już psa, żółwia i chomika. Chcą sprawdzić ten dom, żeby upewnić się, że to nie jakaś zbieraczka, ale jak na razie nikomu nie podała adresu. Ale - mea culpa! - pani jest z Lubina, a nie Lublina... Niewiele to zmienia, bo i tak nie dałabym tam Maniusia.
  7. [quote name='ostatniaszansa']Filonek od jakiegoś czasu w grupie ... po wyjeździe Henia do nowego domu, musze powiedzieć, ze jest nabardziej problematycznym psiakiem w tym kawałku schroniska. Szczeka na kazda osobe, która wchodzi do pokoju i wycofuje się. Nie bardzo lubi się z innymi psami ... natomiast na badaniu u weterynarza jest spokojny i grzeczny, wiec te zachowania wygladaja na typowo lekowe. Jemu najlepiej byłoby w standardowym DT, bez takiej gromady psów ... Zdjec nie lubi sobie robic, wiec trudno go "uchwycić". Ale jest zdrowy i ma czyste uszka! :) /Agnieszka[/QUOTE] Z tego, co ja zaobserwowałam i co mówiła p. Marta już nie szczeka na każdego ;). A jeżeli to tak dla zasady krótkie "hau-hau". Chętnie bierze przysmaki. Zdjęcia zrobiłam (kilka postów wyżej).
  8. [quote name='Mattilu']My jedziemy z Wwy, ale juz nie mam jak sie umowic na przekazanie czegokolwiek, taki mam napiety grafik:([/QUOTE] Jasne, nie ma sprawy, to może przy następnej wizycie Hopusia spróbuje mojej szarlotki, a teraz zrobię sobie kompot z jabłek - na upał w sam raz ;).
  9. Niestety jutro nie będę mogła być z Wami ciałem, ale będę duszą i - chciałabym - szarlotką (Hopusia lubi ;)). Czy mogłabym się umówić z kimś na przekazanie :)? Kto jedzie przez/z Warszawę/y :)?
  10. Ale zakochany maluszek :). Odwdzięcza się jak może za dobre serce...
  11. [quote name='Nutusia']Jaki smutek... Co się stało Lence? Filonku, doczekasz się domku, SŁOWO![/QUOTE] Nie wiem dokładnie - znalazłam tę informację na fb Ostatniej Szansy ([URL]https://www.facebook.com/OstatniaSzansa.Boguszyce?ref=stream[/URL]) - ale ona miała już wcześniej jakieś zabiegi, a teraz miała mieć usuwany nowotwór. Być może nie przeżyła operacji albo zmarła po niej :(...
  12. [quote name='Nutusia']Ech, żebym ja wtedy miała ten rozum co teraz... ;) :)[/QUOTE] [quote name='figa33']to chyba każda z nas można tak powiedzieć :p:cool3:[/QUOTE] Eeee..... Nutusia tylko tak się drażni z nami ;). Gdzie by znalazła takiego drugiego Sławka, który by nie wystawiał kolejnych tymczasowiczek za płot i znosił taki tłok w łóżku ;)???
  13. [quote name='lilk_a'] [URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/182469/zolTE-PSISKO-szuka-swojego-miejsca-w-Dobrym-swiecie/[/URL] [/QUOTE] To główne zdjęcie jest chyba niezbyt szczęśliwe - położone uszy i "zielona czapeczka" ;). Może któres z tych wykorzystać: [IMG]http://www.lilka.grabalski.gre.pl/dogob/sami/s57.jpg[/IMG] [IMG]http://www.lilka.grabalski.gre.pl/dogob/sami/s58.jpg[/IMG] [IMG]http://www.lilka.grabalski.gre.pl/dogob/sami/s59.jpg[/IMG]
  14. [quote name='Mattilu']Sto lat Mlodej Parze! ;)[/QUOTE] [quote name='Gosiapk']Nutusia bierze ślub?! [/QUOTE] Powinno być: Sto lat Wiecznie Młodej Parze :)!
  15. :(... A mogło być tak pięknie...
  16. Umarła Lenka, z którą Filonek był najbardziej zaprzyjaźniony :(... A miała jechać do domu :(... [IMG]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/944770_602709229752505_1834800371_n.jpg[/IMG]
  17. ORANY!!! :kciuki::kciuki::kciuki::kciuki::kciuki::kciuki:
  18. [quote name='Nutusia']To w rumiankach śliczne! :) W oczętach jeszcze taka niepewność zmieszana ze smutkiem, ale już nie panika i rezygnacja. Oby tak dalej, Filusiu![/QUOTE] Tak... On jest smutny i niepewny. Bardzo trudno mu zrobić zdjęcie - uszy po sobie, głowa odwrócona... Bardzo bardzo mu potrzebny Człowiek. Za prawdziwy dom, którego nigdy nie miał, pokochałby na zabój.
  19. [quote name='Mattilu']Ucz sie Filonku, ucz, a potem pojdziesz do super domku. Oglaszasz go juz Jolu, czy na razie sie wstrzymujesz? [/QUOTE] Tak, jakiś czas temu wykupiłam Filonkowi pakiecik, ale niedługo trzeba będzie odnowić ogłoszenia. Może z nowymi zdjęciami :): [CENTER][IMG]http://imageshack.us/a/img825/8223/f3ln.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img600/6872/enpz.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img843/5017/c2hx.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img689/8247/6x1s.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img838/5661/0o0s.jpg[/IMG] [/CENTER]
  20. [quote name='Nutusia']Nie, no to są zdjęcia ze Słomiankowego domku ;) Czyli z domku Słomeczki i Gustawa :)[/QUOTE] Oj, głupi ja człowiek nierozumny :)! Słomkę z Gapcią pomyliłam....
  21. Cudna Słomianka! A ten Gustaw to teraz gdzie mieszka? Przyszedł do Was w gości? I co na to Lesio ;)?
  22. Ja myślę, że u Nutusi nie będzie problemu, bo w końcu to też Swoi i to bardzo dobrze się kojarzący :). Ona chyba się boi jakiegoś niewiadomego złego, bo pamięta że nie wszędzie jest dobrze...
  23. Biedna Hopusia.... Bardzo prawdopodobne, że bała się, że ją oddacie... Przypomniała mi się taka historyjka z innego wątku: "Postanowiliśmy kupić huśtawkę. Zabraliśmy psa i zaczęliśmy szukać, nigdzie nie było takiej jak chcieliśmy i w końcu udaliśmy się do Praktikera w Al. Krakowską. W miarę upływu czasu poszukiwań Lump stawał się coraz bardziej osowiały, aż w końcu zwinął się w kłębek i nie reagował na wołanie. Było ciepło, więc stwierdziliśmy że może pies się zmęczył i śpi. (BTW - musieliśmy go zabrać, bo w domu zostali robotnicy, parkowaliśmy w podziemnych parkingach, miał uchylone okna, a wodę miał cały czas w misce w samochodzie). Kupiliśmy w Praktikerze huśtawkę i ruszyliśmy w drogę powrotną, wtedy pies się zerwał, zaczął nas lizać, podskakiwać, skowyczeć. Dopiero to uświadomiło nam, że ten Praktiker jest kilkaset metrów od ostatniego skrętu w kierunku schroniska, z którego go wzięliśmy... :splat: Psi GPS działał poprawnie i prowadził do smutnych wniosków - [I]"Chyba mnie oddają z powrotem [/I]...:-(" Gdy zaczęliśmy wracać, jego radość nie znała granic ... Niechcący naraziliśmy go na niezły stres ... sorry Lump!" ([URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/108265-Lumpowe-historyjki-(i-Mafijne)[/URL])
  24. [quote name='Nutusia']A do nas jutro zawita zupełnie wyjątkowy tymczasowicz (?), w dodatku rekonwalescent (przy czym nie wiadomo czy w ogóle kiedykolwiek odzyska sprawność...). Tremę mamy jak stąd do Krakowa (co najmniej...), bo choć dobrych chęci nam nie brakuje, nie mamy pewności, czy podołamy... Ma szansę się spełnić jedno z trzech zwierzęcych marzeń mojego Małża, więc będziemy się bardzo starać ;) Mamy nadzieję, że nasze dotychczasowe zwierza nie dadzą plamy i wesprą swojego Pańcia :cool3: Na razie nic więcej nie napiszę, żeby nie zapeszyć, ale kciuki za powodzenie akcji z pewnością się przydadzą :loveu:[/QUOTE] Nutusiu, mój podziw dla Ciebie przekroczył wszelkie granice... Trzymam kciuki za całych sił!
×
×
  • Create New...