-
Posts
13225 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by idusiek
-
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
dobra wiadomosc- sunia do wczoraj jeszcze byla cała- znaczy sie nie oszczeniona jeszcze..:) Boje se tylko ,ze bedzie problem ze złapaniem jej.. W poprzednia niedziele do mnie podeszła, ale wczoraj ni chu chu ...moze przez pogodę ?:roll: -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
1.Zalezy od Ciebie...... - zawsze lepiej zostsawić, jezeli ma się warunki ... nie będzie np. ryzyka zapalenia z powodu przetrzymywania mleka... 2. Suczka musi dojsc do siebie, radzę poczekac ze sterylką jakis miesiąc albo 2 ( ale pewna nie jestem) 3.Kazda operacja jest ryzykowana, ale przy sterylkach istnieje małe niebezpieczeństwo powikłan 4. Wpływ na zdrowie - zbawienny, zmiejsza się zagrożenie raka i innych zaraz :) Ale to tylko moje zdanie- ja wetem nie jestem i w temacie sie nie orientuje az tak bardzo ..........:roll: -
Esperanza- co ze stroną i jej aktualizacją?:) Slyszlalam, że masz urlop i duzo wolnego czasu ?:) Wiem ,ze masz ta kartkę z psami, ktore są - plizz- zrób weryfikację na stronie, usun itd... Proszę..................... .................... [B]WIELKI APEL- POTRZEBUJĘ CHĘTNĄ OSOBĘ NA WYCIECZKĘ DO SCHRONISKA W PONIEDZIAŁEK ZA TYDZIEN. PRZYJADA DZIEWCZYNY Z TERIERKOWA, KTORE OBIECAŁY OSTRZYC I ODSZYKOWAC NAM RUBENSA :multi::multi:JAK BEDZIE WYGLADAL JAK LALECZKA, TO NA PEWNO WYJDZIE W KONCU ZE SCHRONU !!:cool3:[/B]
-
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
czyli jednak kiedy pojedziesz ?:razz: Proooooszę - sobota rano przez Lochów - no problemo z dojazdem i korami ! :multi: ja auta nie mam, poruszam sie autobusami - 2 razy w tygodniu jestem w Broku.:-( -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
gdgt - Sorry ,ale mialam nadzieję, że Ci ludzie wezmą psinę zanim będzie za późno- dlatego tak usilnie gadaliśmy z ludzmi, ktoryz ją karmili... Ja jestem i w Broku i Warszawie :) Gdzie chcesz ! Sunia do nas podejdzie na 99% ( w niedzielę do mnie podeszła ale jeszcze miesiąc temu nie było o tym mowy). Tak jak pisała Fela- W BROKU NIE MA PROBLEMU Z BEZDOMNYMI PSAMI. Zadzwon do gminy i zapytaj...co z tego ,ze co roku przybywa nam okolo 10 nowych psów...ludzie albo sie zlitują i wezmą albo chociaz dokarmiają jak mogą. GMINA NIE WIDZI W TYM NIC ZLEGO.....:angryy: Jezeli chodzi i wyjazd - mogę w sobotę i myślę, ze to dobry pomysl ( o ile się sunia nie rozsypie wczesniej...). :-( A co zrobimy jak juz będzie miała małe ( odpukac !!!!) :-( -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
Tylko ja nie rozumiem jednego- najpierw ją karmią a potem wyzywają ...:placz: Przeciez to psia natura a nie zadne kure....two :crazyeye::angryy: -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
nie wiem co gorsze...:-( -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
jest szansa, że "Niczyje" mi pomogą..czekam na odpowiedz...:-( -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
podnoszę Do jakiej basi? w czym mi basia pomoze? :-( -
[SIZE=3][FONT=Arial][B][COLOR=#ff0000]Proszę o Waszą pomoc i radę co robić!!!!!!!!!!!!!!!!!:placz::-(:placz:[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Arial]Jakiś czas temu dowiedziałam się o suczce, która przebywa w mojej okolicy - w Broku . To bezdomna mała czarna sunia, którą zeszłego roku najpierw opiekowali się letnicy, ale oczywiście wakacje się skończyły a pies został niedaleko ich posesji. Zabrali dupę w troki i odjechali zostawiając psa, którego karmili przez długi czas, na pastwę losu….Suczka miała szczęście, ponieważ zaczęli ją dokarmiać bliscy sąsiedzi opuszczonej na zimę posesji. Szczęście to jednak nie trwało długo….moja mama osobiście monitorowała stan suni, która miała się nieźle, dostawała codziennie jeść i zaczęła zbliżać się do ludzi, a nawet bronić szczekaniem terenu ( czyli łąki), na którym przebywała. Namawiała tamtych ludzi do wzięcia suni na swoje podwórko, bo po co ma stać pod furtką, skoro i tak ją karmią i się do nich przyzwyczaiła….. Opierali się i opierali…aż w końcu nadeszła wiosna i sunia miała cieczkę…No i się zaczęło….. Ludzie już nawet nie chcieli słyszeć o jej przygarnięciu, tylko wyzwali ją od „kurew, ladacznic i że się łajdaczy z kim popadnie” i oni takiego psa z kłopotem nie chcą……..( bez komentarza, proszę!!!!!!!!!!!!!!!:angryy:). Poszłam tam w niedzielę i okazało się, że sunia niedługo urodzi… daję jej tydzień –to max….[/FONT][/SIZE] [FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=red][B]Ludzie przestali ją dokarmiać, bo „to ladacznica a nie żaden pies”, jest bezdomna, głodna, spragniona i w dużej ciąży ………..:placz:[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [IMG]http://images23.fotosik.pl/234/0abf7d8b53e0a6eamed.jpg[/IMG] [IMG]http://images25.fotosik.pl/234/c0a28cde4486769fmed.jpg[/IMG] [B][SIZE=3][FONT=Arial][COLOR=#ff0000]Co mam robić ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][FONT=Arial][COLOR=#ff0000]Jest słodka i podobna zupełnie do nikogo. Łasiła się do mnie, aż mi serce pękało, jak musiałam iść do domu, bo szła za mną przez dłuższy czas……….Ona nie może urodzić na polu !!!!!!!!!!!!!!!!!! Nikt nie daje jej jeść, została wyzwana od kurew i nikt jej nie chce ……….[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B] [FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=navy][B]Dajcie jakąś radę, póki nie będzie za późno…………..[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] aktualizacja zdjęciowa;-) [B][SIZE=4][COLOR=purple]Pan CUKIEREK[/COLOR][/SIZE][/B] :loveu: [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Ten obrazek został przeskalowany. Kliknij tutaj, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalne wymiary obrazka 942x681.[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy32/190482/655922/19228320_dsc_1229.jpg[/IMG] [SIZE=4][COLOR=red][B]BUBA - Bubuśka[/B][/COLOR][/SIZE] :loveu: [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Ten obrazek został przeskalowany. Kliknij tutaj, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalne wymiary obrazka 1024x681.[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy32/190482/655922/19228351_dsc_1263.jpg[/IMG] [B][SIZE=4][COLOR=teal]Pan WSKAZÓWKA[/COLOR][/SIZE][/B] :loveu: [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy32/190482/655922/19228312_dsc_1221.jpg[/IMG] [SIZE=4][COLOR=magenta][B]GRYZIA [/B][/COLOR][/SIZE]:loveu: [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Ten obrazek został przeskalowany. Kliknij tutaj, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalne wymiary obrazka 1024x681.[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy32/190482/655922/19228345_dsc_1256.jpg[/IMG] [SIZE=4][COLOR=navy][B]Pan KAMYCZEK[/B][/COLOR][/SIZE] :loveu: [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/statusicon/wol_error.gif[/IMG]Ten obrazek został przeskalowany. Kliknij tutaj, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalne wymiary obrazka 1024x681.[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy32/190482/655922/19228313_dsc_1223.jpg[/IMG] [SIZE=4][COLOR=red][B]PILNIE PROSZĘ O POMOC W SZUKANIU IM DOMKÓW- MAJĄ JUZ 4 TYGODNIE...[/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=4][COLOR=red][B]NIEDLUGO BĘDĄ DO ODDANIA[/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=4][COLOR=red][B]JUZ SAMODZIELNIE JEDZĄ, CHOĆ JESZCZE CZASEM MAJĄ OCHOTĘ UŁOŻYĆ SIĘ PRZY MAMIE ;-)[/B][/COLOR][/SIZE]
-
[FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=red][B]Proszę o Waszą pomoc i radę co robić!!!!!!!!!!!!!!!!!:placz::-(:placz:[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=3]Jakiś czas temu dowiedziałam się o suczce, która przebywa w mojej okolicy - w Broku . To bezdomna mała czarna sunia, którą zeszłego roku najpierw opiekowali się letnicy, ale oczywiście wakacje się skończyły a pies został niedaleko ich posesji. Zabrali dupę w troki i odjechali zostawiając psa, którego karmili przez długi czas, na pastwę losu….Suczka miała szczęście, ponieważ zaczęli ją dokarmiać bliscy sąsiedzi opuszczonej na zimę posesji. Szczęście to jednak nie trwało długo….moja mama osobiście monitorowała stan suni, która miała się nieźle, dostawała codziennie jeść i zaczęła zbliżać się do ludzi, a nawet bronić szczekaniem terenu ( czyli łąki), na którym przebywała. Namawiała tamtych ludzi do wzięcia suni na swoje podwórko, bo po co ma stać pod furtką, skoro i tak ją karmią i się do nich przyzwyczaiła….. Opierali się i opierali…aż w końcu nadeszła wiosna i sunia miała cieczkę…No i się zaczęło….. Ludzie już nawet nie chcieli słyszeć o jej przygarnięciu, tylko wyzwali ją od „kurew, ladacznic i że się łajdaczy z kim popadnie” i oni takiego psa z kłopotem nie chcą……..( bez komentarza, proszę!!!!!!!!!!!!!!!:angryy:). Poszłam tam w niedzielę i okazało się, że sunia niedługo urodzi… daję jej tydzień –to max….[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=red][B]Ludzie przestali ją dokarmiać, bo „to ladacznica a nie żaden pies”, jest bezdomna, głodna, spragniona i w dużej ciąży ………..:placz:[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=3][B][COLOR=red]Co mam robić ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/COLOR][/B][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=3][B][COLOR=red]Jest słodka i podobna zupełnie do nikogo. Łasiła się do mnie, aż mi serce pękało, jak musiałam iść do domu, bo szła za mną przez dłuższy czas……….Ona nie może urodzić na polu !!!!!!!!!!!!!!!!!! Nikt nie daje jej jeść, została wyzwana od kurew i nikt jej nie chce ……….[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=3]Dajcie jakąś radę, póki nie będzie za późno…………..:placz:[/SIZE][/FONT] [IMG]http://images29.fotosik.pl/235/c575cc9577d35fb4med.jpg[/IMG] [IMG]http://images28.fotosik.pl/235/62e93869ea49d168med.jpg[/IMG] [IMG]http://images23.fotosik.pl/234/f46880629c4d3e18med.jpg[/IMG]
-
[quote name='esperanza']A widzisz jednak parę fotek się nadaje :cool3: Dalmatyńczyk- czasem trafiają się takie zlane kropy- poinformuję dziewczyny od dalmatów. Ten jamniczy- długowłosy wygląda jak niewidomy Daktyl, który był u Małpy4. Czy to przyciągające rękę i pragnące kontaktu, to nie była przypadkiem Duszka? Zerknij na stronę schroniska. W sprawie podhalanki czekamy na info o wolnym miejscu w hoteliku. Jak się zachowuje córka Selvy ( jedna wersja mówi, że zagryzionej, druga że wyadoptowanej)? Czy jest tak samo wycofana jak matka?[/quote] Córka Selvy- Wycofana , raczej stroni od ludzi, unika kontaktu, wycofuje się... :(
-
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Kinina – to nie ten niewidomy [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman] Ludwa sprawdzała innego, kundelka- tyle ze o podobnym umaszczeniu [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][/SIZE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]On widzi ,siedzi, chodzi i czeka spokojnie na swojego Pana…Nie jestem w stanie teraz powiedziec nawet jaką ma płeć i jak tam trafil, bo nie o wszystkich psach z Januszem gadałyśmy… Może ludwa wie wiecej, ja chodziłam i zdjęcia robiłam [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]L[/FONT][/FONT][/SIZE]
-
Koniec końców dotarłam i do podhalanki- pisala juz o niej esperanza- ja wklejam jeszcze foty na specjalną prośbę ludwy. [B]Sunia w ogromnej depresji, nie podniosła sie nawet na chwilę, ne spogladała w naszą stronę z zainteresowaniem..nic...Moim zdaniem utyka na lewą przednią łapę- ale nie widziałam jej w ruchu, tylko w pozycji stojącej. Pies podejrzany o wściekliznę, której nie było i nie ma- jakby juz coś, to można pewnie sadzic ,ze to choroba afektywna 2 - biegunowa ( z manii do depresji...) ,ale sądzę, że akurat u niej biegun jest tylko jeden i nie zapowiada się kolorowo...:-([/B] Ona po prostu nie wie co sie stalo- czemu tu trafila i przez 2 tygodnie przebywała w klatce niewiele większej niż ona sama na kwarantannie...nie sądzę, zeby była przedtem psem na łancuchu.. [IMG]http://images34.fotosik.pl/282/c4860b5175d30b66.jpg[/IMG] [IMG]http://images33.fotosik.pl/282/6e74a78db70ae141.jpg[/IMG] [IMG]http://images23.fotosik.pl/227/a1b7396ec2117a4c.jpg[/IMG] [IMG]http://images23.fotosik.pl/227/c983905229690231.jpg[/IMG] [IMG]http://images25.fotosik.pl/227/51f9e00c00988b44.jpg[/IMG]
-
[B][U]Postanowilam, przy okazji, pokazac jeszcze 3 piesy:[/U][/B] [B]1. typ specjalnie dla Krysi- ulubiona rasa :cool3: od niedawna w schronie, sam w boksie, nie wyglada na zbyt agresywnego, raczej smutny i czekający....[/B]:-( [IMG]http://images25.fotosik.pl/227/b6eb4d8b61cd30bb.jpg[/IMG] [B]2. psiak, ktory na mnie zrobil ogromne wrażenie, przez niemal cały pobyt w schronie wył niemilosiernie, jak podeszłam do boksu i przysunelam rękę, chwycil ją swoją łapką i zaczął przyciągać...nie wytrzymałam i ryknelam płaczem:placz:..mały sie nie poddawał, wyciągał łapkę coraz dalej, kombinowal i piszczał a ja ja ryczalam coraz bardziej...ten pies potrzebuje domu- on sobie tam nie poradzi a siedzi z 3 innymi i większymi od niego w boksie...:placz: zdjęcia nie są dobre, prawie nic nie pokazują, ale sami zobaczcie jak to wygladalo...:placz:[/B] [IMG]http://images25.fotosik.pl/227/a4fee1de4e57e07e.jpg[/IMG] [IMG]http://images25.fotosik.pl/227/5acf19e0fae4e79c.jpg[/IMG] [B]3. piesek/suka- nie wiem niestety, siedzacy z samymi duzymi psami w boksie, ledwo moze miedzy nimi przechodzic, ... niesmiały, spokojny, kudlaty z ogonem- wachlarzem, jakb jamnik długowłosy a przede wszystkim kochany, musi znaleźć dom, bo nie odnajduje się zupelnie w sytuacji....:-([/B] [IMG]http://images26.fotosik.pl/228/da172c11e84c446b.jpg[/IMG]
-
Reszta szczeniaków mam nadzieję, ze ujęłam wszystkie .... [B]ZAWZIĘTE I ROZSZCZEKANE;) -ROBI SZUM NA CAŁY SCHRON :evil_lol:[/B] [IMG]http://images31.fotosik.pl/282/92769ae26637c173.jpg[/IMG] [IMG]http://images33.fotosik.pl/282/a117d971f0cbde68.jpg[/IMG] [B]POWÓD PŁACZU LUDWY (ze wzruszenia ) - SLODZIAK LGNĄCY DO LUDZI JAK RZEP, CAŁUJĄCY, TULĄCY - full wypas...:loveu:[/B] [IMG]http://images33.fotosik.pl/282/1a1a360422297e62.jpg[/IMG] a oto dowód !: [IMG]http://images33.fotosik.pl/282/bf5f647fde8a5690med.jpg[/IMG] [B]Szczenior trochę juz wyrośniety, ale słodki jak cała reszta, raczej spokojny, wyrosnie na uloźonego psiaka :p[/B] [IMG]http://images23.fotosik.pl/227/2cc190890a507dcd.jpg[/IMG] [B]Sunia Luna- ochrzczona przeze mnie specjalnie dla kolejnego wydania Rozmaitości :) Będzie dużym psem, po wypuszczeniu na wybieg- od razu polozyla sie na ziemi, zawstydzila się aparatu. Na leżaka dała się głaskać i tuliła do ręki. Jest duża i troszke jeszcze niegrabna, bo najwieksza wsród szczniaków, dopiero poznaje swoją siłę.;)[/B] [IMG]http://images28.fotosik.pl/228/7d5f012af5bcf4fa.jpg[/IMG] [IMG]http://images24.fotosik.pl/228/7f650f555f53dc68med.jpg[/IMG]