-
Posts
13225 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by idusiek
-
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
zostawiam ,jak tylko tam jestem, ma swoje uaptrzone miejsce, nawet jej miske podwojna zaniosłam na to pole... czekam na weekend, moze ją znajdę.. -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
Dzieki - mam nadzieje, ze w koncu uda mi sie ja odnalezc- kolejne proby poczynie w weekend. Hopsnij watek jak mozesz od czasu do czasu :) -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
[quote name='auraa']Była przez kogoś dokarmiana. Może tej osobie zaufa...[/quote] ja ją karmilam przez jakis tydzien i do mnie raz podeszła, bo jadla mi z ręki, ale nie mialam szansy jej złapac, bo obesrwowala starannie drugą rękę a obrozy zadnej nie ma... Ludzie, ktorzy karmią ją od pół roku powiedzieli, ze nigdy do nich nie podeszła, zawsze 3-4 metry od.... -
Nie ma juz Szprotki........nie udało się...:-( Byłam z nią do końca...['] Lekarze z Gagarina,twierdzą, że na 90% ( bo nie udalo sie pobrać krwi...) była to Choroba Rubartha: "Psy zarażają się poprzez bezpośredni kontakt ze śliną, kałem lub moczem zarażonego zwierzęcia. Szczenięta mogą się zarazić poprzez kontakt z zanieczyszczonym obuwiem właściciela." "Po 4-9 dniach od zarażenia, u psa pojawia się wysoka gorączka (ok. 40°C). Po dwóch dniach temperatura wraca do normy i po jakimś czasie ponownie nawraca gorączka. Pies staje się apatyczny, przestaje jeść, bardzo dużo pije, powiększają się i zaczerwieniają migdałki. Zwierzę traci chęć do ruszania się, co jest spowodowane bolesnością wątroby, dostaje biegunki i zaczyna wymiotować. Czasem występuje zapalenie spojówek, światłowstręt. Mogą się pojawić wybroczyny na błonach śluzowych i słabo owłosionych miejscach na ciele. Po wyzdrowieniu, u około 1/5 zwierząt występuje zmętnienie rogówki. Choroba Rubartha może przebiegać w bardzo różny sposób. Może być to łagodna niedyspozycja, z 1-2-dniową gorączką, czasami nawet nie rozpoznana jako choroba. Przy ciężkim zachorowaniu pies po kilku dniach gorączki umiera. Przy przebiegu nadostrym śmierć następuje w ciągu kilku godzin. Powikłaniem choroby Rubartha może być tzw. "niebieskie oko" (białko w oku staje się błękitne). Śmiertelność u psów dorosłych wynosi do 50%, a u szczeniąt jest wyższa. W połączeniu z wirusem nosówki jest wręcz bardzo wysoka." ...:placz:
-
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
No własnie ..........:placz: -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
nie śmieszne....:shake: Sprawa jest o tyle poważna, że sunia nie ma jakiegoś zamkniętego terenu- ona może być wszędzie a my chodzimy tam, gdze była widziana chociaz 1 raz ...i nic ....:placz: -
Teraz pora niestety na nienajlepsze wiadomosci.... 1.Dziś wrocila do nas Dasza -Andzia- dozyca... Ludzie ktorzy wydawali się sensownymi oddali ją dziś bez słowa ( nikt nie zdzwonil, tylko przyjechali z psem i do widzenia...). Miała przejsc sterylkę, była juz umowiona na wizytę- zabiegu nie było. Miała byc doskonałym psem do nowego domu- okazała się zbyt wielkim ciężarem..........:angryy: Ech, szkoda słów...nie ma pies szczescia :-( 2. Od piątku mamy nową pociechę na wychowaniu Szprotkę. Nie będe opisywć szczegółów, tylko powiem tyle, że było z nią baaaaaaaaaaaaardzo źle.....Po wizytach u weta , kroplówach co godzina i serii antybiotyków trochę lepiej a w niedzielę rano zrobila juz nawet 2 rudny po pokoju, zaczeła się drapać i chodzić szybciej ( trochę się jeszcze chwiejąc na nogach..). Około 10.00 zwymiotowała i rozpoczał się koszmar...Szprotka schodziła z minuty na minutę, miała podaną kroplówę wprost do brzuszka, bo nie mozna było znależc żyły, nie podnosila się... Na sygnale została przewieziona wczoraj na Gagarina - sytuacja nie wyglada jednak najlepiej... Mała leży w inkubatorze, podawaną ma surowicę, krolówy i opiaty przeciwbólowo...Trzymajcie kciuki, żeby zaczęła walczyc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:placz:
-
W ostatni piatek do adopcji poszła również Ambrozja ( omylnie przeze mnie nazwana poprzednio Ambrożym...:oops:) - Nevermind- Psica ma warsiawski udany dom i to najważniejsze !:lol: Ostatnio nie wygladała najlepiej, miejmy nadzieję, że nowa Pani ją odkarmi !:cool3: [IMG]http://images32.fotosik.pl/312/fbe3f06ea5918fd3.jpg[/IMG]
-
W poprzednią sobotę moja kolezanka z pracy adoptowała Reksia :multi: -najmniejszego piesa w całym schronie o specyficznej urodzie.:cool3: Reksio ma się dobrze, dogadał się ze swoją starsza koleżanką pudlicą do tego stopnia, ze sunia liże go regularnie - to chyba będzie miłość;) [IMG]http://images33.fotosik.pl/312/8eac5d4f788549e5med.jpg[/IMG]
-
1. Dzis ostrzyżony został Rubensik :) Zlitowały sie nad nim dziewczyny z terierkowa i przyjechały dziś do Ostrowi :) O dziwo, okazało się, że Rubens przypomina od dzis bardziej sznaucera niz teriera- ale i tak jest cuuuuudowny !!:loveu: Rubi przed : [IMG]http://images24.fotosik.pl/243/e5c15c0007596b54med.jpg[/IMG] i Rubi po: [IMG]http://images28.fotosik.pl/243/2b87e8ccf2fc5e06med.jpg[/IMG] W IMIENIU SWOIM I RUBIEGO OCZYWISCIE - SERDECZNIE DZIĘKUJĘ DZIEWCZYNOM W TERIERKOWA !!! :)
-
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
jest...oszczeniła sie juz niestety- miejsce pobytu małych -nieznane..:-( zniknela nam w trawie do pasa jak ją śledziłyśmy... szukamy dalej.. -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
mnie tez to dziwi..:placz: i nie wiem nic wiecej istotnego od tej pani.. Chłopaków nie zna, zlapali ja na terenie szkoły. :shake: Nie tracę nadziei - ide dzis znowu looknać i popytać...:-( -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
wiesci nie ma ... tzn są 2 wersje: moja- sunia ostatnio widziana byla wczoraj rano. karmilam ja, potem sie nie pokazala...ale ponoc widzial ja pan, ktory mieszka niedaleko okolo 7 wieczorem- ja bylam przed 7 i jej nie widzialam...:-( pani, ktora obserwuje okolice z nudów- 2 chlopaków około poludnia złapało ją i gdzies ze sobą ponioslo...:shake: Szczerze- wolę wierzyc w pierwszą....bo nie rozumiem jak ktos mogł ja złapac skoro nie podchodzila raczej do ludzi a tym badziej nieznajomych....:crazyeye: Czekam na rozwoj akcji- dzis jedzenie nie zostało tknięte...:-( -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
nie zapeszaj ! Czekam wlasnie na wsparcie i dzialamy !:razz: Wiem gdzie jest, bylam tam dzis rano. dałam jej wody i coś malego do jedzenia. Jejku jaka ona słooooooooooodka. Tak sie lasi ,tak powarkuje śmiesznie z machającym ogonem, gada do mnie non stop, ziewa, mruczy -full opcja :) -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
wiadomosci z frontu: wczoraj dalam suni 2 razy jesc: 1 raz woda i puszka ale nie zdjadla przy mnie .. 2 raz wieczorem- puszka podawana..z ręki !!!!! :razz: Mala jest przeurocza - przez godzinę ją namawiałam do podejscia - najpierw tylko ochoczo warczała jakies 4 metry ode mnie, kusilo ją, biła się z samą sobą - podejsc -nie podejsc :) Podchodziła, odbiegała i tak sie "bawiłysmy" jakiś czas... Potem w koncu podchodziła, nawet ją głasknęłam raz :). Zjadła puszkę ze smakiem i na tym zakonczył sie ten dzien.Nie miałam możliwosci złapania jej. Nie chciałam straszyć. Mam nadzieję. ze dzis podejdzie bez gadania i akcja sie uda !!!!!!!!!!!!! Bo jak nie to ja nie wiem co dalej ... P.S nadal cała- z brzuchem. -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
trzymać kciuki !! - dzis wielki dzien !:razz: -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
MUSI ! :multi: -
Bezdomna rodzinka- WSZYSCY JUŻ W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END :)
idusiek replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
nie udało sie....:placz: ani w sobote ani w niedzielę....:-( kolejna próba w środe - trzymać kciuki !!!!!!