Jump to content
Dogomania

vpassione

Members
  • Posts

    916
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by vpassione

  1. [quote name='vpassione']Ma ktoś Nutrę Nuggets Professional żeby powiedzieć, czy ona nadal [URL="http://img105.imageshack.us/img105/3397/mininutranuggetsproffesgo9.jpg"]tak wygląda[/URL]?[/QUOTE] Sama sobie odpowiem. Nadal tak wygląda, lepsze zdjęcie: [IMG]http://img684.imageshack.us/img684/27/p1100307t.jpg[/IMG]
  2. [B] OBSADA SĘDZIOWSKA: [/B] [B]Gr I:[/B] [B]- [/B][B]Iwona Magdziarska[/B](Boksery, Owczarki Niemieckie) [B]- [/B][B]Justyna Jezienicka-Kulik[/B](Border i Bearded Collie, Owczarek belgijski Groenendael, Malinois i Tervueren, Beauceron, Briard, Szkocki Collie , Polski Owczarek Nizinny, Polski Owczarek Podhalański, Bouvier des Flandres) [B]- [/B][B]Krystyna Opara[/B](Biały Owczarek Szwajcarski, Bobtail, Ceskoslovensky Vlcak, Owczarek Australijski, Owczarek Południoworosyjski, Owczarek Szetlandzki, Welsh Corgi Cardigan i Pembroke + reszta Gr.I ) [B]Gr II:[/B] [B]- [/B][B]Magdalena Kozłowska[/B] (dog niemiecki, argentyński, dogue de Bordeaux, Doberman, Cane Corso, Tosa ) [B]- [/B][B]Gabriela Ridarčikova (SK)[/B](szwajcarskie psy pasterskie, bernardyny, Nowofundland, Landseer) [B]- [/B][B]Marek Lewandowski[/B](pinczery, sznaucery, buldog ang. bullmastiff, czarny terier, rottweiler) [B]- [/B][B]Janusz Opara[/B](Hovawart, Leonberger, mastify, Shar Pei, Pirenejski pies górski, Owczarek kaukaski i środkowoazjat. + reszta gr. II ) [B]Gr III:[/B] [B]-[/B][B] Anna Winiarska[/B](West Highland White Terrier, Yorkshire Terrier) [B]- [/B][B]Pavel Masaryk (SK)[/B](terriery typu bull) [B]- [/B][B]Maciej Kozber[/B]( reszta gr. III ) [B]Gr IV:[/B] [B]- [/B][B]Sanja Momčilović Bognič (YU)[/B](cała grupa) [B]Gr V:[/B] [B]-[/B][B] Magdalena Musiał[/B](cała grupa) [B]Gr VI:[/B] [B]- [/B][B]Grzegorz Weron[/B](cała grupa) [B]Gr VII:[/B] [B]- [/B][B]Magdalena Musiał[/B](cała grupa) [B]Gr VIII:[/B] [B]- [/B][B]Kirsi Luomanen (FIN)[/B](Labrador Retriever) [B]- [/B][B]Andrzej Stępiński[/B](Golden Retriever) [B]- [/B][B]Barbara Szczepkowska[/B](reszta gr. VIII) [B]Gr IX:[/B] [B]- [/B][B]Sanja Momčilović Bognič (YU)[/B](Chihuahuy, Cavaliery, Buldog Francuski ) [B]- [/B][B]Jakub Kruczek[/B](reszta gr. IX) [B]Gr X:[/B] [B]- [/B][B]Maria Zasada [/B](cała grupa) [LEFT][B]Młody Prezenter:[/B] [B]Krystyna Opara[/B] [B]OSTATECZNY TERMIN SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ: [/B][B]09.07.2010 OPŁATY: [/B]- Opłata za psa: [B]75zł, [/B]- Opłata za baby, szczeniaka, weterana i Inter.Ch.: [B]30zł, [/B]- Młody Prezenter: [B]10zł - [/B]Psy ras polskich w rękach polskich wystawców: [B]b[/B][B]ezpłatnie[/B] (bez katalogu) [B] [URL="http://zkwp.pl/zgloszenie/2009/zgloszenie_pl.php?kododd=139"]Formularz zgłoszeniowy on-line[/URL] [URL="http://zkwp.pl/zgloszenie/2009/search.php?kododd=139"]Tutaj można sprawdzić status zgłoszenia[/URL] [/B][/LEFT] [CENTER] [/CENTER]
  3. [quote name='andromeda']Serdecznie dziekuje :)[/QUOTE] [quote name='Asiaczek']Dzięki. Przy okazji i ja się dowiedziałam, jak tam dojechac:)[/QUOTE] Nie ma za co, do usług :) [quote name='mimi_91']Mógłby mi ktoś powiedzieć czy daleko jest na teren wystawy od dworca pkp??[/QUOTE] Autobusem to jak wyżej pisałam, 35 minut na dojazd trzeba liczyć. Piechotą, marny pomysł, bo to jakieś 10km :P Bilet jednorazowy, 2,8 normalny, 1,4 ulgowy. Jak mamy bilet to pies gratis.
  4. Super zdjęcia! Te agilitowe i te wodne! :) [quote name='Justa']Za to belgowe forum uświadomiło mi, że chyba to nie pies dla mnie.. ;) Pooglądać, pozachwycać się - owszem. I tyle wystarczy ;)[/QUOTE] Belgi to wybitne bestyjki. Jak ktoś już pozna życie z OB i ich nie znienawidzi, to absolutnie nic nie wyleczy go z belgomaniactwa :evil_lol:
  5. Jakby nie pogoda to byłoby naprawdę super. Chociaż my i tak zadowolone, w końcu wróciły z ostatnim wnioskiem na championa :)
  6. Jak już tyle belgowej braci się tu zeszło to i ja się wtrącę ;) [quote name='Asiaczek']Chyba niezłe zamieszanie zrobiło się na ringach belgowych... [URL]http://images49.fotosik.pl/293/e398b7fc9628e8b3.jpg[/URL] Teraz będe ostrożniejsza mówic do zaprzyjaźnionych nie-psiarzy czy to gronek czy tervik Pzdr.[/QUOTE] Nie rozumiem co za problem w rozróżnieniu czy to gronek, czy terwik - to czarne, a to rude/szare. Jak rodzi się rudzielec lub szarak po gronkach jest uznawany jako terwik. Tak samo w przypadku gronków po terwikach. Trzymamy kciuki za pudelsy co to nie chcą wynurzyć się na świat ;)
  7. Uaktualnili już spis wystawców, pojawił się też plan sędziowania :)
  8. [quote name='andromeda']Jaki jest dojazd z Dworca Centralnego na wystawe? łatwo mozna dojechac komunikacja miejska, jak tak to czasowo ile to wychodzi?[/QUOTE] Z dworca centralnego możesz dojechać bezpośrednio do ul. Kaliskiego autobusem 105(33 min jazdy)
  9. [quote name='konikowa']A mógłby mi ktoś podać link do spisu wystawców, bo ja chyba jestem ślepa i nie mogę go znaleźć...[/QUOTE] Proszę bardzo [URL="http://www.zkwp-czestochowa.org.pl/wystawy/wystawy2010/dokumenty/niedziela.pdf"]link[/URL]
  10. [quote name='jamor']tak ? a ktos sie wybiera do atosa ?[/QUOTE] Wywnioskowałam, że tak. [URL="http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&postID=143651#post143651"]link[/URL]
  11. Najpewniej dzisiaj Atos będzie miał gości, mi już zsiniały kciuki od ich trzymania ;-)
  12. Czesi mają 4-ro cyfrowe tatuaże. Może odczytane S, to 5? [B]8525? [/B]
  13. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/147229-CWC-Cz%C4%99stochowa-18.04.2010"]16.05, CWC Częstochowa[/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/177585-CACIB-Szczecin-19-20.06.2010."]19-20.06, CACIB Szczecin[/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/178389-Wa%C5%82brzych-Nowa-Ruda-%28S%C5%82upiec%29-26-27.06.2010-r."]26-27.06, CWC Wałbrzych[/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/183707-WROC%C5%81AW-KWPR-03.07.10-GRUPA-I-%28bez-ON%29-oraz-GRUPA-V"]3.07, Wrocław, krajowa psów pasterskich i zaganiających[/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/178390-Nowy-Targ-22.08.2010"]22.08, CWC Nowy Targ[/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/178391-Bia%C5%82ystok-CACiB-28-29.08.2010"]28-29.08, CACIB Białystok[/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/148727-MWPR-Krak%C3%B3w-04-05.09.2010"]4-5.09, CACIB Kraków[/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/178386-Chorz%C3%B3w-12.09.2010"]12.09, CWC Chorzów[/URL]
  14. Ma ktoś Nutrę Nuggets Professional żeby powiedzieć, czy ona nadal [URL="http://img105.imageshack.us/img105/3397/mininutranuggetsproffesgo9.jpg"]tak wygląda[/URL]? [B]Nutra Nuggets Performance[/B] [IMG]http://img232.imageshack.us/img232/4681/nnperformance.jpg[/IMG]
  15. Do tego co napisałaś faktycznie całkiem fajnie pasuje biały owczarek szwajcarski. 3-4 godziny odpowiednio spożytkowane spokojnie wystarczą białasowi. Jeśli chodzi o cenę, bez problemu zmieścisz się w 2500 zł - najdroższe szczenięta w PL tyle kosztują, to za granicą trzeba mieć dużo więcej gotówki w "pogotowiu" ;-) Za jakiś czas przykładowo w tej hodowli szykuje się miot po długowłosej, utytułowanej suce - [URL="http://laskornas.slask.pl/"]LINK[/URL] (na razie info nie jest podane oficjalnie ;-) ) Aha, i BOS nie jest psem lekkim, bo jednak swoje waży, chociaż to też nie molos. W kwestii sierści, dużo zależy przede wszystkim od karmy, trochę od genów, no i czasami trochę żółkną w zależności od pory roku. Zresztą, nie chcesz psa wystawiać, więc nie ma to tak wielkiego znaczenia? Wystarczy zainwestować w dobry szampon. PS. To czy pies będzie lubił podróże zależy od Ciebie ;-) [quote name='bejb']owczarek australijski też będzie za mały. Nie rozumiem takich dziwnych wymagań-skreślania jakiejś rasy tylko dlatego, że jest modna, albo dlatego że ma pare cm mniej czy więcej w kłębie... Rozumiem, że ktoś nie chce psa zbyt leniwego, czy zbyt aktywnego do jego tryby życia, że nie chce agresywnego czy cośtam. Ale te cm w kłębie to już przesada... Mi np golden jest troche duży, średnio mi się podoba z wygladu, ale wybrałam go ze względu na charakter, bo taki najbardziej mi pasuje.... Przyjaciół się chyba nie dobiera ze względu na ich wzrost, tuszę, kolor, długość włosów?[/QUOTE] Akurat wymagania konkretnych centymetrów to dla mnie trochę dziwne, ale ogólnie to dlaczego takie coś jak sierść, tusza itp mają być nieistotne? Co z tego, że charakter mi odpowiada, jak np. chce psa do sportu, na jakimś poziomie, więc jaki sens jest brać pod uwagę również ciężkie psy? Podobnie przy rasach wymagających sporej pielęgnacji futra - ja wolę ten czas poświęcić na coś innego. Jak Ci nie odpowiada tusza goldenów, to czemu nie rozważyłaś innej opcji, w tej sytuacji Tollera, który wydaje się lepszą opcją? Wybierając psa przede wszystkim musi nam pasować charakter, ale nie wiem co złego jest w doborze również pod względem wyglądu.
  16. Na stronie wyświetla się obsada sędziowska, nowa wersja. Czy sędziowie, którzy są wpisani będą na 100%, tzn potwierdzili swoją obecność? ;-)
  17. Różyczko, jak tylko będziesz coś wiedzieć na temat przełożenia/odwołania wystawy, to informuj tutaj(na razie wiadomo tylko, że 18.04 się nie odbędzie). Będzie możliwość rezygnacji i zwrotu kosztów? Jeśli w przypadku przełożenia termin nam nie spasuje to będę pewnie zgłaszać gdzie indziej. Tylko pierw chciałabym wiedzieć co ostatecznie postanowią z tą wystawą.
  18. My jak zawsze szukamy kogoś do rozczytania i przetłumaczenia opisu ;-) Czy ktoś się pokusi nam pomóc? A wróciłyśmy z oceną doskonałą, lokatą 1 i CACem :-)
  19. Polecam poczytać wątek Katowickiej wystawy, jest tam parę słów o nim. Na forum belgowym też dość obszerne komentarze z jego sędziowania([URL="http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&postID=142012#post142012"]link[/URL]). Dla mnie ten pan jest z tych, co to są na czarnej liście.. :niedowia:
  20. [quote name='deer_1987']Widzisz tylko Ty masz jednego psa i a nie dwa ktore sie bawia i placze im sie linka i wokol mnie :)[/QUOTE] Ja swego czasu miałam trzy psy i jednego nie mogłam spuszczać, biegała na lince 20m(!) i było to rewelacyjne wyjście. Nikt nie każe Ci latać z 20 metrową liną na każdy spacer, ale sama pisałaś, że chodzi o momenty, kiedy chcesz wybiegać psa podczas cieczki. Nie wiem co to za problem spakować linę do plecaka i w odpowiednim miejscu przepiąć psa. A te obrazki i cytaty co wstawiłaś - widać u Was smycze z amortyzatorem mają marketing jak pedigree:roll:
  21. [quote name='Unbelievable']od strony uchwytu odciąć ile się chce i normalnie zszyć, możnaby chyba nawet przesunąć to metalowe i ukryć łączenie(o ile nie jest jakoś strasznie mocno ściśnięte)[/QUOTE] Te metalowe jest przy smyczy szer 6 mm, a ja muszę mieć 8-10, z nitami. Zszycia ręcznie sobie nie wyobrażam, bo wtedy wytrzymałość wypada dość miernie. Wybredna jestem :P
  22. Unbelievable, jak sobie wyobrażasz skrócenie tej skórzanej smyczy? Jakby miał mi to szewc zrobić, to skasowałby mnie więcej niż smyczka jest warta. Sama nie jestem w stanie tego zrobić - co innego gdyby to taśma była. [quote name='deer_1987']Ale mi nie chodzi o nauke komend bo to ma umie bez smyczy tylko o mozliwosc dluzszego spaceru tam gdzie NIE moge spuscic. ona umie przychodzic na zawolanie ale suki podczas cieczki albo w lesie jak jest zakaz spuszczania nie spusze, prawda?[/QUOTE] Prawda, ale co w takiej sytuacji daje Ci amortyzator? Jeszcze używany z obrożą? On przy mocniejszym pociągnięciu trochę się rozciąga, w przypadku podpięcia psa pod rower ani osoba na rowerze, ani on, nie odczuwa dyskomfortu przy szarpnięciach.
  23. Zależy mi na skórzanej, cienkiej, krótkiej smyczy, którą chce wykorzystać zamiast ringówki. Znalazłam smyczki firmy Dino( [URL="http://www.fionka.pl/index.php?products=product&prod_id=1770&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-03&utm_content=1770"]link[/URL] ), ale te mają 130cm długości, to już podchodzi w mało wygodną długość. Czy ktoś widział coś podobnego i krótszego?
  24. Junka, tak, o tym panu mówię. Mam nadzieję, że nie zraziłaś się przez takiego sędziego do wystaw.
  25. Bardzo mile zaskoczyło mnie to, że nie było tłumów, można było swobodnie przejść między ringami, podejść blisko pod ring. Piszę to odnośnie lodowiska, bo tam spędziłam kilka godzin i na bieżąco widziałam co się dzieje. Natomiast sędzia.. przed wystawą miałam do niego uprzedzenia, po sędziowaniu pozostał mi ogromny niesmak(żeby nie było, nie wystawiałam psa, więc to nie opinia spowodowana słabą oceną). Już w zeszłym roku bardziej znośny był pan z Niemiec. Przy takich obsadach jednak Katowice będę raczej omijać, w końcu osoba oceniająca to jedna z ważniejszych rzeczy, a tu nie przykuwa się do niej uwagi. No chyba, że tylko nieliczne rasy mogą liczyć na odpowiedniego sędziego.. Gratulacje dla wszystkich zadowolonych z wyników! :)
×
×
  • Create New...