-
Posts
7813 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gagata
-
Neris...coś ty mu ucięła??????:razz:
-
Kurczę, Poker wygląda zupełnie jak młodszy brat mojej Mamby,nawet skarpetki ma...I pewnie szanse na szybką adopcję też takie jak Mamba....:shake: Dlaczego nikt nie kocha czarnych psów????:angryy: Neris, Młoda juz wie, przyjeżdżaj, czekamy.
-
Wybaczcie, w układaniu tekstów do ogłoszeń nie jestem biegła ,ale fakty podam: Edi, ok 1,5 roku, wykastrowany,spokojny, troche lękliwy, z człowiekiem całkiem fajnie tylko boi sie np podniesionej reki, w sytuacjach mu nieznanych przypada do ziemi,wręcz sie do niej przykleja.Naptrawde fajnisty psiak,jeszcze na rekonwalescencji...Foty wklei Isadora jak tylko czas jej pozwoli..
-
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
gagata replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
[quote name='Anna_33']To do komunikatow jeszcze dodam, ze Boguszyce tona w blocie, przeciekaja nam dachy. Pracownicy naprawiaja, ale wszystkiego nam brakuje... Przecieka kilka budynkow, m.in. budynek u p. Wahl. Musimy to polatac, bo psy zmarzna i zmokna. [B]Prosimy o pomoc. [/B]B[COLOR=Red]rakuje nam kocy, zeby zwierzaki nie marzly, zeby zamienic na suche..same rozumiecie (( kazda ilosc sie przyda, po jednym, hurtowo, jak sie da.[/COLOR] Moze ktos ma niepotrzebna pape, gwozdzie..sama juz nie wiem co jeszcze. I nadal wszystko co potrzebne do salki szpitalnej, przescieradla, sciereczki, srodki opatrunkowe, leki, strzykawki, igly itd. Ciagle tez "wychodza" nam klatki i kontenery,co dostaniemy to jakies psiaki w nich wyjezdzaja i znowu nie ma :-) O szelkach, smyczach i kagancach, to juz tylko po cichu wspomne.....:shake:[/quote]Dziewczyny, pomyślcie o słomie....nie ma NIC lepszego na pluchy i mrozy... -
Wiem...wiekszośc ludzkich dermatologów też kocha sterydy. Pamietajmy jednak,że te środki wyniszczaja np.watrobę .. Człowiek z natury wierzy lekarzowi/wetowi, ale ja np zawsze pytam swojego własnego lekarza i weta: dobrze,a co to da? a jak sie wkurzam to pytam,czy podałby taki srodek swojej matce....Tak,na wszelki wypadek:cool3: Nie tak dawno na dogo był watek psiaka, którego pan potraktował siekierą i wet, do którego zwierzola zawieziono na poczatek poszczepił psa na wszystko, co mozliwe, potem dopiero dal na odrobaczenie a na koniec założył na łape gipsowa opaske bez prześwietlenia....Cud,że zwierze przezyło...
-
Z całym szacunkiem dla wszystkich....Megii, nie chce podważać zaufania do tej wetki, ale po co ona dała Meli steryd??? Sterydy zaciemniają wyniki badań i sztucznie[B] pobudzaja psa.[/B]...Nie powinno sie psom podawać sterydów w dodatku przed diagnozą. Może wetka chciała dobrze, chciała,żeby Mela szybko "stanęłą" na nogi, ale tak nie powinno się robic,.... Ja bym weta zmieniła zdecydowanie.
-
Szkoda, że na watek trafiłam dopiero dzisiaj.. I powiem szczerze, jestem przerażona.... Tyle czasu zmarnowanego na jakies przepychanki, jakieś cuda niewidy o glistach, behawiorze itp... Najpierw psa sie diagnozuje a potem leczy i dopiero mozna myslec o behawiorze... Chore , obolałe psy naprawdę potrafia się agresywnie zachowywać i niekoniecznie w stosunku do ludzi, od których oczekuja pomocy... Popatrzcie, co zafundowałyście Melanii do tej pory mimo najszczerszych chęci : brak diagnostyki, wycieczki po Polsce w te i nazad, brak poczucia bezpieczeństwa ,co też rzutuje na zachowanie psa walczącego o człowieka. Teraz kolejna wycieczka do kolejnego człowieka i miejsca. Nie wiadomo, co wyjdzie w badaniach a Wy sie zastanawiacie nad behawiorem... Czasami trzeba się zastanowic zanim psa wyciągnie się ze schronu, bo nie każdy schron to Olkusz Trzeba też liczyć sie z tym,że jakis pies może wrócic z adopcji i coś z nim trzeba będzie zrobić, gdzieś schowac. Zawsze trzeba mieć plan B... Zuzlikowa, to jest Twój pies, bo Ty go wyciagnęłaś ze schronu.Ty za niego odpowiadasz.Dlaczego dopuściłas do takiej sytuacji? Benie w schronowych klatkach cierpią ale taka poniewierka z domku do domku, z miasta do miasta, tez im nie słuzy... I jeszcze czytam,że chcecie 36 kg benie sterylizowac, operowac oczy czy co tam jeszcze.... Naprawdę kochać trzeba mądrze - samo nadanie psu imienia i wyciągnięcie go ze schronu to dopiero poczatek drogi...
-
Słuchajcie 8.10 2009 Halszka uciekła z DT u Camarry - pomózcie nam jej szukać. Suńka sama do ludzi nie podejdzie, może ktos, kto przeczyta te słowa a mieszka w rejonie Kocmyrzowa rozejrzy sie chociaz wokół siebie... To ostatnia fota Halszki.... [IMG]http://img53.imageshack.us/img53/6668/emir033.jpg[/IMG]
-
Bella z Orzechowcow- w schronisku od zawsze....Podaruj jej dom!
gagata replied to SZPiLKA23's topic in Już w nowym domu
Dalej będę przestępować z nogi na nogę...Uważaj Belcia,żebym ci ogona nie przydepnęła... -
A mnie poza paniami w przyczepce dla trzody podoba się to:
-
Mikser- szalony kudłacz pełen miłosci- MA DOM U MIŚKI84:)
gagata replied to SZPiLKA23's topic in Już w nowym domu
Mówisz że ćwiczył? Tak na zaś? Oo, to on Miske szybko zmiksuje pod swoje potrzeby...:evil_lol: -
Mikser- szalony kudłacz pełen miłosci- MA DOM U MIŚKI84:)
gagata replied to SZPiLKA23's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://images48.fotosik.pl/210/0c4cfd635c1a8e16med.jpg[/IMG] No co WY???? Przecież to nie ja....To Gutek... -
Bella z Orzechowcow- w schronisku od zawsze....Podaruj jej dom!
gagata replied to SZPiLKA23's topic in Już w nowym domu
I co? Sa jakies wieści? -
Mam wreszcie foty Ediego ale niestety nienajlepsze.. Grunt,że chłopak zdrowieje. [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d9347ac7d16b03ed.html"][IMG]http://images45.fotosik.pl/213/d9347ac7d16b03edm.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8059f3c414c6e932.html"][IMG]http://images50.fotosik.pl/213/8059f3c414c6e932m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04fff4d2348cdb66.html"][IMG]http://images49.fotosik.pl/213/04fff4d2348cdb66m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e19cd0c6a8a92ee.html"][IMG]http://images48.fotosik.pl/213/6e19cd0c6a8a92eem.jpg[/IMG][/URL]
-
Chora łapa+silny charakter=eutanazja. BENIU ZNALAZŁ DOM
gagata replied to LILUtosi's topic in Już w nowym domu
To mogę prosić o nr konta? -
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
gagata replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
[quote name='Anna_33']Komentarz wskazany, ale chyba osoby bezposrednio zaangazowane w adopcje powinny sie najpierw wypowiedziec. Moglabym probowac juz za nie odpowiadac, ale probuje sie powstrzymac ) Wiem na pewno, ze blizn psa nie widzialam, bo byl pokryty futrem. Psa widzialam raz, przy chipowaniu. Wiem, ze zachowanie psa tez moze sie radykalnie zmienic, (...) Wiem, ze wyslano duzo zdjec Valentino na ktorych bylo widac jakiej jest wielkosci. Wiem, ze Pani, ktora go wziela widziala go wczesniej w klinice u CC i z calym szacunkiem, ale mogla psa nie wziac. Nie jestem pewna, jak wygladala sytuacja z okiem Valentino. Jak sie zachowywal w klinice tez nie wiem. (...)[/quote] Anno , te wszystkie mądre rzeczy wiesz Ty...a czy wiedza to ludzie, do których adresowane sa ogłoszenia psów z OS? Chandler bardzo pieknie napisała,że trzeba sie więcej starac bo nie bładzi tylko ten, ktory nic nie robi.Zofia napisała o nietrafionych adopcjach, co znów niepotrzebnie zostało potraktowane jako zaczatek kłótni, choc wyraznie widac,że nie miała takiego zamiaru.. Może po prostu wystarczy w ogłoszeniach więcej pisać o spodziewanych problemach z psiakiem? Pisać,że szuka sie domu z doświadczeniem? Tu już nawet nie chodzi o ewentualne zwroty z adopcji od ludzi, którzy poczuli się oszukani lub których problem przerósł.[B] Tu chodzi o to, że każdy taki nietrafiony domek nie zdecyduje sie prędko na kolejna adopcję schronową i pewnie odradzi to wszystkim swoim znajomym..[/B]. Dlatego nie warto pisać o "miziakach" z OS.Jedne psy stamtąd nimi będą, inne nie. Nikt tez nie wie, jak zmieni sie zachowanie Omi w nowych warunkach. To,że psiak podchodzi do którejś z Was po przysmak nic jeszcze nie znaczy. Ja tez podchodziłabym po jedzenie do każdego, kto nie jest Krzętowska...