No tak..spora częśc schronów w umowach adopcyjnych zawiera punkt o obowiązku sterylizacji..ale co z tego, kto to sprawdzi...A z drugiej strony, jeśli koszt indywidualnej sterylki np. w Warszawie waha się w granicach 350 - 420 zł, to jak myślisz, kogo stać na wyłożenie takiej kwoty?Dlatego tak ważne jest przekonywanie gmin do wspóludziału w sterylkowych akcjach i udowadnianie im,że te pieniądze w przyszłości się zwrócą, gdy zacznie spadać populacja zwierząt w schronach..