Poczytałam sobie.
Jest takie powiedzenie, że kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ja z zawodu jestem skarbnikiem (taki lepszy kasjer) i wiem, że wyjaśniać sprawy, dotyczące pieniędzy, można tylko wtedy, kiedy znane są konkrety. Skrupulatne podliczenia.
Z wypowiedzi na wątkach rozumiem, że Brail dostał/dostaje pieniążki:
1. Na prywatne konto Opiekuna (patrz:donos)
2. Na konto AFN
I żadne wyjaśnianie nie ruszy z miejsca, dopóki nie podliczy się dokładnie, ile tych pieniędzy wpłynęło. Potem trzeba zobaczyć ile wydano i na co, a potem ile zostało. Na kontach, oczywiście. To bardzo proste, naprawdę. Od tego trzeba było zacząć, nie byłoby pożywki dla... eee... donosiciela.