-
Posts
529 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kida i Olo
-
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
Kida i Olo replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Dlatego uważam, że konieczna jest kara - na początek zgłoszenie sprawy do szkoły. Co do policji, to jest to może i faktycznie dobry pomysł - próba wyłudzenia był duża, a jedna poganiała drugą. -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
Kida i Olo replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Viris, nie wiem, po co od razu się unosisz. Ja tylko wyrażam swoje zdanie i mam do tego pełne prawo. Może zamiast znowu twierdzić, że ,,ktoś czegoś tam nie robi, tylko gada'', poczekałabyś na opinię innych osób? Też chcę sprawę jak najszybciej skończyć, uwierz mi. -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
Kida i Olo replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Aha - dodam jeszcze, że moim zdaniem sprawę jak najbardziej należy zgłosić do szkoły, ale z policją wstrzymałabym się. -
Psie g..o a może pies?-Goldi za TM ...
Kida i Olo replied to kasiaprodex's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ja wszystko widzę dokładnie :]. -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
Kida i Olo replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Może jednak warto się jeszcze skontaktować z mamą Amiczki? -
To nie są ludzie- to tylko ich nędzne kreatury...
Kida i Olo replied to Rybc!a's topic in TV & radio
[quote]Od tego są odpowiednie przepisy mówiące o tym, że zwierzęta powinny być uśmiercane tak, aby inne tego nie widziały i nie słyszały.[/quote] Przepisy? Nie rozumiem, dlaczego ciągle się na nie powołujesz. Bo to, że w przepisach tak jest napisane, nie znaczy, że jest tak naprawdę. Skoro ty się powołujesz na przepisy, to ja się powołam na DPB. Głoszą one między innymi: ,,nie zabijaj", ,,nie kradnij''. A czy to znaczy, że nikt nie kradnie i nie zabija? Zwierzęta mają być uśmiercane tak, aby inne tego nie widziały i nie słyszały? Ha ha. Czyli, że jak? W ciemnym pomieszczeniu, sam na sam z rzeźnikiem? Wtedy to dopiero strach ogarnie zwierzę. To ma być, jak to ujęłaś ,,humanitarny sposób zabijania zwierząt"? Zdjęcie zwierząt z rzeźni: [IMG]http://www.wegetarianie.pl/images/htmlp/1.jpg[/IMG] [B]Czy widać na powyższym zdjęciu, aby zwierzęta nie miały możliwości słyszeć swojego skomlenia, oraz widzieć zabijanych kolegów?[/B] Gdyby nie to, że na Dogo nie wolno podawać linków (chociaż jeśli chodzi o YouTube nikt tego nie przestrzega, hm...), to podałabym Ci odnośnik, gdzie w wersji animowanej są przedstawione pseudo fermy zwierząt, przemysłowe hodowle, sposoby w jakie są zabijane, ich transport i to, że np. krowy mleczne stłoczone są w możliwie najciaśniejszych klateczkach w ceglanym budynku i ich zadaniem jest tylko i włącznie dawanie mleka. I, że nie są ,,na sianku", jak to kiedyś powiedziałaś. Takie są rzeczywiste realia, nie oszukujmy się i nie próbujmy bagatelizować sprawy, zwierzęta idące na rzeź momentami traktowane są jak rzeczy i nie ma tu o czym dyskutować. -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
Kida i Olo replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Dyskusja się toczy, ale dojdźmy do jakichś wniosków - dzwonimy do szkoły Amiczki poinformować o zaistniałej sytuacji? Kto zadzwoni do mamy Amiczki i powie o tym, że Amiczka chciała zrobić kolejny przekręt? Dodam tylko, że cała sytuacja mocno nadszarpnęła moje nerwy - dziewczyna jest skruszona, jestem już skłonna odstąpić od mojego stanowiska (,,zgłosić na policję''), wypowiada się mama Amiczki, która jest rozsądną osobą, a tu nagle kolejne kłamstwo, kolejna próba wyłudzenia. Tego już za wiele. [QUOTE]Czy obrazek haftowany rękami babci Amiczki w cenie kup teraz 750zł mama już widziała?[/QUOTE] Za 750 zł? Trzeba zapytać się mamy Amiczki, czy o tym wie. Jeśli nie, to Monika już zdecydowanie przeholowała :angryy:. -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
Kida i Olo replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Kolejny przekręt? Tego już za wiele, to trzeba zgłosić na policję - co można podarować, to można, ale Amiczka płakała, przepraszała z błąd, udawała skruszoną, twierdziła, że ma nauczkę - i co? Nico, a nie nauczka. A szkołę, to już powiadomić trzeba z pewnością. -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
Kida i Olo replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Cieszę się, że mama Amiczki wypowiedziała się w tym wątku. Jednak nie uważam, aby przebywanie w schronisku ze szczeniakami było jakąkolwiek karą. Każdy z niepełnoletnich psich maniaków z pewnością byłby się z tego rad. -
To nie są ludzie- to tylko ich nędzne kreatury...
Kida i Olo replied to Rybc!a's topic in TV & radio
Kuba świetnie to napisał, myślę, że teraz wszystkie aspekty wegetarianizmu będą dla Ciebie bardziej zrozumiałe. Dodam jeszcze, że ty ciągle opierasz się na przykładzie jednej koleżanki - nas, wegetarianów wypowiadających się w tym wątku jest więcej. Większość z nas także prowadzi aktywny tryb życia, też udaje się w góry (a widzisz - Twoja koleżanka nie jest jednak jedyną osobą, która się wspina) i jakoś nic nam się nie dzieje. Trzeba umieć odpowiednio zbilansować swoją dietę. -
VI Zlot Dogo(alko)maniaków - "Sweet Land" Sieraków 2008
Kida i Olo replied to Asia & Ginger's topic in Obozy
A dlaczego nie? ;> Na pewno jeszcze nie wiem, dlatego nie chcę się zapisywać, ale wszystko na to wskazuje. -
VI Zlot Dogo(alko)maniaków - "Sweet Land" Sieraków 2008
Kida i Olo replied to Asia & Ginger's topic in Obozy
[QUOTE]Co Wy na to? :cool3:[/QUOTE] Ja, jak już mówiłam, jestem w 100% za Sulejowem. -
Dzika świnia i tam tamy, czyli Bono a na dodatek Andrzej ^^
Kida i Olo replied to Tepes's topic in Galeria
To ja czekam na te nowe foty z niecierpliwością :eviltong:. -
Mam nowe fotki, z kąpieli. Albo będą zaraz, albo jutro:p.
-
To nie są ludzie- to tylko ich nędzne kreatury...
Kida i Olo replied to Rybc!a's topic in TV & radio
[quote]tu chodzi nie o walory smakowe dla naszych psów, a o bilans diety - tak mi się wydaje przynajmniej, że Kida to ma na myśli.[/quote] Dokładnie o to mi chodzi;). [quote] pytanie tylko, na ile metabolizm psa zaakceptuje taką dietę... [/quote] Na przykładzie własnego psa, mogę powiedzieć, że niektóre psy mogą nie jeść mięsa. Niestety, są również takie czworonogi, które nie jedząc mięsa stają się osowiałe i bez sił. To wszystko zależy od psa. -
To nie są ludzie- to tylko ich nędzne kreatury...
Kida i Olo replied to Rybc!a's topic in TV & radio
[quote name='groszek83'] a nie katować psa dietą wegetariańską.[/quote] KATOWAĆ? Czy wiesz, co to znaczy? Bo po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie. -
To nie są ludzie- to tylko ich nędzne kreatury...
Kida i Olo replied to Rybc!a's topic in TV & radio
Jest inny, z pewnością. Jednakże RC jest powszechnie zachwalane, skład ma zadowalający. Wątpie, aby tak nagle hop siup i już, zaczęli produkować wegetariańskie karmy złe jakościowo. [quote]Wolę nie wiedzieć co znajduje się w tych "ekologicznych" karmach, ale na pewno nic dobrego, bo pies na sałacie by nie przeżył długo. [/quote] Widzisz, nie wiesz, co się znajduje, a już krytykujesz. A jeśli chodzi o sens postu, to jesteś dużym błędzie (oczywiście, jeśli mam rozumieć, że wszystkie potrawy wegetariańskie zostały określone sałatą). Przecież są psy, które są uczulone na mięso - a ich właścicieli nie stać na dobrą, renomowaną, wegetariańską karmę dla psów. Wielokrotnie sami pichcą swoim zwierzakom wegetariańskie posiłki, czasem w porozumieniu z wetem, czasem nie. I jakoś te żyją psy (a to dziwne, nie? :roll:). -
To nie są ludzie- to tylko ich nędzne kreatury...
Kida i Olo replied to Rybc!a's topic in TV & radio
[quote name='groszek83']To już jakaś paranoja:roll: Czyli nasze zwierzęta też mają być wegetarianami- psy koty i inne. Ja mam żółwia wodnego;też mam go przerzucić na dietę wegetariańską:roll:[/quote] Groszek, też mam żółwia wodnego i daję mu pokarm dla żółwi. W którym nie ma mięsa. I w czym tu szukać problemu? Teraz odwołując się do psów, bo to forum przede wszystkim o nich: jeśli mam zwierzę, powinnam być za niego odpowiedzialna. Za jego czyny. A więc jeśli uważam, że jedzenie zwierząt jest karygodne, to robię, co mogę, aby mój pies tego nie robił. Tutaj też nie widzę problemu. Karmy wegetariańskie dla psów nie są produkowane tylko po to, aby wydać kasę na niepotrzebny nakład :roll:. -
VI Zlot Dogo(alko)maniaków - "Sweet Land" Sieraków 2008
Kida i Olo replied to Asia & Ginger's topic in Obozy
4-5 os. ;). Jasne, że lepiej byłoby więcej:-(, ale to nie jest jeszcze tak źle, nie jest drogo, cały ośrodek bardzo ładny... -
VI Zlot Dogo(alko)maniaków - "Sweet Land" Sieraków 2008
Kida i Olo replied to Asia & Ginger's topic in Obozy
Mi się najbardziej podoba Sulejów;). -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
Kida i Olo replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Dlaczego Twoja mama nie odbiera telefonu? -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
Kida i Olo replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Czy to, aby na pewno będzie mama? Dlaczego nie można zadzwonić pod nr tel, który zdobyła Ulka18?