Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. [quote name='danka1234']Mądre sunieczki, przepraszam ze nie mam czasu przeczytac całego watku (moze kiedyś)a mam pytanie jak one stają z ogloszeniami bo nie znalazłam na 1 stronie wzmianki na ten temat. mają ogloszenia?jesli tak to gdzie?jelsi nie maja bądż wygasły moge im zrobić nowe.[/QUOTE] Ogłoszenia bardzo by się przydały nowe :) Lecę teraz do bezdomnych koteczków, jak wrócę to odgrzebię tekst, chyba, że ktoś miałby chwilkę zrobić to wcześniej ;)
  2. [quote name='Hałabajówka'] Czyli z 20 na plusie daje nam to 60zl [/QUOTE] Czyli potrzeba jeszcze ok 40 zł na worek karmy + 75 zł na odpchlenie/odrobaczenie + szczepienie na wściekliznę ok 30 zł. Wykastrować, jak najbardziej go trzeba, tylko nie kosztem jedzenia...a my nawet na karmę nie mamy dla niego teraz :( [quote name='Hałabajówka']Cudak z innej beczki jak buda dla dziewczyn Twoich...korzystają ?[/QUOTE] A widzisz, byłam pewna, że u suniek jamniczek napisałam :oops: Budka jest świetna, od wtorku stoi, do środka dałam ciepłe polary. Stoi tak, że do środa im nie wieje, ale postaram się przed mrozami jeszcze im na to wejście zrobić osłonkę. Powiedziałam właścicielowi suniek, że to przekazała Fundacja i że mogą skontrolować, czy nie zginęła, więc mama nadzieję, że jej nie będzie próbował nigdzie sprzedać...
  3. Mamy w porcie 6 nowych kotków - przeniesione z innych miejsc. 3 z nich są oswojone, młodziutkie i szukają domów adopcyjnych lub tymczasowych, najlepiej jeszcze przed zimą... Wszystkie wykastrowane, wysterylizowane i odrobaczone. Kocurek wpuszczony w czwartek: [img]http://img641.imageshack.us/img641/1527/pb220611kopia.jpg[/img] [img]http://img802.imageshack.us/img802/5382/pb220619.jpg[/img] Pozostałej piątce zrobię zdjęcia przy okazji, bo nie miałam dziś aparatu. Dziękuję[b] kasiar1234[/b] z miau, którzy zrobili i przekazali dla kociaków 2 duże budy oraz kupili zapas puszek i suchej karmy :) Udało mi się dziś, całkiem przypadkiem, złapać młodą bezdomną koteczkę, która w sezonie letnim krążyła między dwoma restauracjami i żebrała o resztki. Jak dobrze pójdzie, to we wtorek/środę zostanie wysterylizowana i po kilku dniach wróci na miejsce, w którym została złapana. Chyba, że ktoś mógłby ją, choć tymczasowo przygarnąć i dać szansę na dom? Koteczka jest pięknie umaszczona (szara marmurkowa) i oswojona. W klatce pierwsze co, to za jedzonko się wzięła :) Mam nadzieję, że nie jest w ciąży... [img]http://img267.imageshack.us/img267/783/pb250623.jpg[/img] [img]http://img692.imageshack.us/img692/7558/pb250624.jpg[/img]
  4. [quote name='Hałabajówka']Jeju zapomniałam że to ja jestem tu skarbnikiem...przepraszam już wysyłam dane[/QUOTE] :evil_lol: Bardzo dziękujemy za wsparcie :loveu: ja też dołożę 15 zł - to będzie razem 40 zł, na worek karmy trzeba ok 100 zł, więc brakuje 60 zł - czy Ktoś jeszcze może pomóc? A ogólnie [B]Hałabajówka[/B], jak stoi Dexter z pieniążkami? Nie jest na minusie za wcześniejsze wydatki? Jeszcze na odrobaczanie, odpchlenie potrzebne wsparcie...
  5. [B]magdola[/B], odrobaczasz w końcu swoją tymczaskę kroplami, czy tabletkami? Bo jakbyś odrobaczała kroplami, to ja bym Milbemaxa odkupiła z tych co zostały, bo u nas na miejscu go nie będzie na pewno...
  6. [quote name='magdola']Cudak, moze post drugi przepiszesz na Martę? Ty masz i tak sporo skarbnikujesz, a tak Marta będzie mogła uzupełniać na bieżąco.... Tylko ze dopiero w pn będzie na necie. Ale wstępnie sie zgodziła, a Ty sie nam wykonczysz......:loveu:[/QUOTE] To w końcu na Marty zbieramy, czy Twoje? :)
  7. [B]magdola[/B], to Twoja tymczaska niewdzięczna :D [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236230-NIE-WCHODZ-!-Robi%C4%85c-to-mamy-nadzieje-ze-jeste%C5%9B-uczciwy-Do-01-12-12r[/url] - nie radzę wchodzic ;)
  8. [quote name='magdola']Spoko, bazarek idzie jak burza ;) Cudak byś mogła niezaprosic jakichś znajomych :D na watkach ...:diabloti:[/QUOTE] Tzn ja koszt szczepienia podałam, że tak powiem "orientacyjnie" :diabloti: bo mojej kluchy zamierzam nie oddawać :diabloti: więc wszystkie koszty biorę na siebie. [B]Rita91[/B] odśwież wątek, bo chętnie zobaczę nowe zdjęcia Waszej ślicznotki :) Podeślę zaraz nr konta Marty, u której 2 szczeniaki są w DT (w tym ten najsłabszy, chory maluszek). Bardzo dziękuję za pomoc :loveu:
  9. No tak myślę, że zamiast rozdrabniać to ich utrzymanie osobno na opłatę na DT i osobno na jedzonko, lepiej to łącznie ując jako "400 zł z wyżywieniem"?
  10. Sunie są w PDT od końca czerwca, jeśli dobrze pamiętam...a zapłacone jest tylko za 2 miesiące :( [B]Lupi [/B]pisała mi kilka dni temu, że odezwie się/zadzwoni do [B]Hałabajówki[/B] w weekend (na jej koncie jest uzbierane na kolejne 2 mies) i poda termin, kiedy będzie mogła oddać pieniążki. To i tak miesiąc w plecy będą sunie :( a na miesiąc z wyżywieniem trzeba dla nich uzbierać ok 400 zł (250 zł na PDT + ok 150 zł na gotowane jedzonko). Opłaty za PDT suniek [B]Hałabajówka[/B] chciała przeznaczać na utrzymanie i leczenie stadka swoich pozostałych ("bezpłatnych") tymczasów, dlatego te 250 zł, to wydaje mi się, że minimum na PDT wypada uzbierać, a nawet tyle się nie udaje :( Ludzie są często negatywnie nastawieni do hotelików/PDT, ale w tym przypadku nikt na nieszczęściu suniek nie chce zarobić, tylko w ten sposób pomóc i innym psom...dlatego ogromnie prosimy o wsparcie.
  11. [quote name='magdola'][B]Maluch Niny jest na próbe w nowym DS[/B] :multi:[/QUOTE] No to kciuki za łobuza trzymam! :) Moja już po szczepieniu (zapłaciłam 40 zł), zważona, 3750g ;) tylko z pośpiechu zapomniałam o osłuchaniu i tabletkach na drugie odrobaczanie :(
  12. Ja tam mięska nie jadam, więc w koszu na śmieci lądują ;) Chyba chcą pokazać, że nie są darmozjadami :D
  13. Chyba mamusia kilku adoratorów miała, że taka rozbieżność między maluchami ;) Jak się uda, to się do weta wybiorę dziś na szczepienie i przy okazji wrzucę moją kluseczkę na wagę.
  14. Dziękuję [B]pola53, [/B]może uda się zaszczepić zdrowe kociaki, bo jedna (Wampirka) znów kicha :( Apetyt im dopisuje, chyba zapasy na zimę robią ;) Tylko Czarnulka jest chudziutka (ta, co była dzika), kupiłam jej takie lepsze tabletki na odrobaczanie teraz, 10 zł kosztuje jedna (była już odrobaczana zastrzykiem, ale na powtórne się nie załapała wtedy, bo uciekła i nie dawała się złapać, potem dostała Advocate od [B]Clean,[/B] ale nadal nie przytyła...). Codziennie przynoszą mi pod drzwi myszki i szczurki :roll:
  15. A to moja kluseczka, z dziś: [img]http://img37.imageshack.us/img37/2517/pb230624.jpg[/img]
  16. [quote name='keakea']Czy jamnisie mają jakieś imiona?[/QUOTE] Brązowa sunia to Mika, czarna Inez :) Dziękuję, że zaglądacie na wątek...
  17. [quote name='magdola']Przed chwila usłyszałam dobre i złe wiadomości... Dobrymi, mam nadzieje, ze pochwali sie jeden z dt, a teraz te złe..... Marta jest odcięta od netu, więc. Najmniejszy maluch dzisiaj miał wizytę u veta. Dostał pastwę na biegunie, jesli nie przejdzie to w pn będzie antybiotykoterapia... Ale to nie jest najgorsze. Co do tylnych lapek, to mogły być przetracone, a on je oszczedzal, dlatego ciągnął... I najgorsze, maly ma szmery w sercu ;( . Moze z tego wzrosnąć, ale moze to być tez wada genetyczna. Wg mnie trzeba porządnie osluchac wszystkie szczyle, bo moja sunie tez pani vet słuchała z każdej strony i bardzo dokładnie w poniedziałek i dzisiaj, ale wszystko ok. Marta wydała dzisiaj 60 zł.... I to najwyraźniej dopiero początek.....uch;([/QUOTE] Biedaczek mały :( szczeniaków urodziło się 9, dwa nie żyją...może też jakieś wady genetyczne miały? [B]Bardzo prosimy o wsparcie na leczenie maluszka...[/B]
  18. [quote name='tobciu']Przy odrobaczaniu zawsze liczy się waga ;) Ilość środka na kilogram masy ciała. ;)[/QUOTE] Wiem, wiem, ale chodziło mi o to, że [B]magdola[/B] napisała: "ale chyba raczej tylko ja moge, bo moja kluska najwieksza a tu liczy sie waga....:-D " Czyli, że ten środek, który miała na myśli nie jest od wieku zależny, tylko od wagi?
  19. Doszło wsparcie od [B]Kundelkowej Skarbonki[/B], 100 zł, bardzo dziękujemy :loveu: Poleciało na konto [B]ageralion[/B].
  20. [quote name='magdola']Jesli juz było odrobaczenie to za tydzień następne i następne, aż do skutku (o ile są robale ;)). Tydzień trwa okres wylegania z jaj. Miedzy szczepieniem a odrobaczaniem musi tez być min. Tydzień przerwy, bo po pierwsze chemia, a po drugie co by zapobiec jakimkolwiek kompikacjom.[/quote] Tydzień? Ja słyszałam, że 10-14 dni... [quote name='magdola']My w każdym razie za tydzień szczepienie, bo to czym będziemy odrobaczac to dział miesiąc ;) ale chyba raczej tylko ja moge, bo moja kluska najwieksza a tu liczy sie waga....:D[/QUOTE] Jakim środkiem będziesz odrobaczać, że liczy się waga?
  21. [quote name='Rita91'] A tak apropos to moj "debiut" na dogomanii:P Pierwszy post:) No i poza tym Magda mieszka niedaleko mojej siostry Lazy i tez prawie mnie to moge podjechac w kazdej chwili:)[/QUOTE] Witamy :) a jak się ma owczareczka Rita? Dziewczyny, jak się ma to powtórne odrobaczanie do szczepienia? Szczepienie między pierwszym a drugim odrobaczeniem powinno być? Czy po drugim dopiero?
×
×
  • Create New...