-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
Cygan, całe życie na łańcuchu JUŻ W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Dziękujemy. Gdyby Cygan był małym psem na pewno nie byłoby problemu z transportem... -
Prawie Leonberger w szczecińskim schronisku. Ma dom.
Cudak replied to Sebriel's topic in Już w nowym domu
Czy została wysterylizowana? -
Cygan, całe życie na łańcuchu JUŻ W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Transport bardzo pilnie potrzebny!! Cyganek już bardzo długo czeka... jego właściciele na pewno nie są z tego zadowoleni... -
Spaniel Atos-moja pani chciała mnie wywieźć do lasu!! MA DOMEK :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Ja też czekam :) mam nadzieję, że nie będzie polował na koty... -
Spaniel Atos-moja pani chciała mnie wywieźć do lasu!! MA DOMEK :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Mają byc informacje i zdjęcia :) -
Spaniel Atos-moja pani chciała mnie wywieźć do lasu!! MA DOMEK :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Pojechał dziś do nowego domku :) będzie miał 0,5 ha ogrodzonego podwórka, w ciągu 4 tyg zostanie wykastrowany. Ludzie, którzy go adoptowali mieli już spanielka, który w wieku 1,5 roku pochorował się i umarł. Podobno wyglądał tak samo jak Atos. -
[quote name='Daga & Maks']to w takim wypadku bezpieczniej będzie go puszczać tylko na lince[/quote] Chodzi już tylko na lince. [quote name='Daga & Maks']lub na ogrodzonym terenie.[/quote] Na ogrodzonym terenie problemu nie ma. Problem jest na spacerach. [quote name='Daga & Maks']Warto jednak spróbować żeby się przekonać czy naprawdę nie odda.Jeśli nadal nie będzie oddawał to odwróć się od niego i ignoruj go żeby wiedział że nie oddaje patyka to koniec zabawy.Można też spróbować wziąść inny patyk i pokazać psu.Być może wypuści tamten żeby pobiec za drugim.Trzeba próbować różnych sposobów bo u każdego psa sprawdza się co innego.[/quote] "Pomaga" tylko ignorowanie go, w końcu przestaje pilnować swojego patyka, ale nie o to chodzi w aportowaniu. On powinien patyk sam oddawać, a nie przypadkowo wypuścić, żeby pobiec za drugim patykiem.. [quote name='Daga & Maks']A on tylko tak patyków nie chce oddawać czy innych rzeczy też?[/quote] Rzucam mu tylko patyki.
-
[quote name='Asiqs']a i chcę od razu dodać, że Maksio ma padaczkę...[/quote] Przy padaczce [U]podobno[/U] wskazana jest kastracja. Pies bierze jakieś leki?
-
Ucieczki nasilają się w okresie cieczek, czy bez względu na to, cały czas ucieka?
-
Zrobiłaś zdjęcia?
-
Cygan, całe życie na łańcuchu JUŻ W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Do góry Cyganku! -
Spaniel Atos-moja pani chciała mnie wywieźć do lasu!! MA DOMEK :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Do góry Atos!! -
Tekla bis (Sali) - dziewięcioletnia schorowana jamnisia -ma dom:)
Cudak replied to salibinka's topic in Już w nowym domu
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f1160/porzucony-kundelek-czeka-na-nowy-dom-pilnie-potrzeby-dt-145239/[/url] Pies mieszka na ulicy!! Pilnie potrzebny DT!! Przepraszam za offa -
SZNAUCER mix przepiękny duży BROK Ma DOM!!!!! wreszcie!!!!
Cudak replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f1160/porzucony-kundelek-czeka-na-nowy-dom-pilnie-potrzeby-dt-145239/[/url] Pies mieszka na ulicy!! Pilnie potrzebny DT!! Przepraszam za offa -
Ast i Leonbergerka w jednym kojcu w gnoju-> MAJĄ DOMY!!!
Cudak replied to hanek's topic in Już w nowym domu
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f1160/porzucony-kundelek-czeka-na-nowy-dom-pilnie-potrzeby-dt-145239/[/url] Pies mieszka na ulicy!! Pilnie potrzebny DT!! Przepraszam za offa -
Kraków-duzy,niewidomy i SZCZESLIWY w swoim raju na ziemi!!!!!
Cudak replied to karusiap's topic in Już w nowym domu
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f1160/porzucony-kundelek-czeka-na-nowy-dom-pilnie-potrzeby-dt-145239/[/url] Pies mieszka na ulicy!! Pilnie potrzebny DT!! Przepraszam za offa -
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f1160/porzucony-kundelek-czeka-na-nowy-dom-pilnie-potrzeby-dt-145239/[/url] Pies mieszka na ulicy!! Pilnie potrzebny DT!! Przepraszam za offa
-
Jest agresywna? Mam nadzieję, że jej nie uśpią...
-
[quote name='Lucky.']1. Dużo smaków :) I uczyć go co dobre, Lużna smycz = smak . Będzie sobie to dobrze kojażył . Jeśli to nie pomoże, i pies będzie dalej ciągnął tyo stajemy, czekamy parę sekund, czekamy aż smycz zrobi się luźna dajemy smaka . [/quote] Jak staję, on siada, jest nagradzany, ale jak tylko znów zaczynam iść, to znów szarpie...i tak w kółko. [quote name='Lucky.']2.Kupić linkę i uczyć komendy do mnie[/quote] Luzem chodzi z przypiętą kilkumetrową linką. Przychodzi tylko wtedy, kiedy ma na to ochotę. [quote name='Lucky.']4.Tak ja w drugim, jeśli pies będzie już blisko wymieniamy patyka na coś innego, np. zabawkę lub innego patyka .[/quote] On zwykle gryzie patyk. Na mój widok warczy lub z nim ucieka, spróbuje się z nim zamienić na innego patyka, może się uda... [quote name='Lucky.']5.Jeśli pies jest agresywny, nie dawać go głaskać osobom których pies nie zna, bo może skończyć się to źle :shake: [/quote] Wczoraj pierwszy raz ugryzł. Ogólnie nie boi się ludzi, raczej się cieszy i skacze. [quote name='Lucky.']Można wiedzieć gdzie pies przebywa ?[/quote] Zachodniopomorskie. Ok 50 km od Szczecina. [quote name='Daga & Maks']Jak ucieka to idź w innym kierunku,wtedy powinien pobiec za tobą jak zobaczy że się oddalasz.[/quote] Jak ucieka/znajdzie jakiś trop, nie interesuje go nic wokół. Jest wtedy głuchy jak pień i zupełnie nie zwraca na mnie uwagi. [quote name='Daga & Maks']Dawaj mu jedzenie z ręki.Jeśli jest taki niegrzeczny to jedzenie dawaj mu tylko za dobre zachowanie.Jeśli cała porcja jedzenia będzie dawana tylko w nagrodę to może to pomóc w szkoleniu bo pies może będzie się bardziej starał żeby dostać jedzenie.Daj też do miski coś zwykłego np.karmę i kiedy będzie jadł spróbuj wymienić miskę na coś smaczniejszego.[/quote] Problem w tym, że on suchego nie bardzo chce jeść. Muszę mu mieszać z puszką, a mokrego jedzenia z ręki mu dawać nie będę.. Nie wiem jaki smakołyk będzie dla niego smaczniejszy niż to, co ma w misce. [quote name='Daga & Maks']tu też można spróbować z jedzeniem.Weź do ręki jedzenie i pokaż psu.Wydaj mu komendę oddaj.Pies powinien puścić patyk żeby wziąść smakołyk.I jak puści patyk to nagradzasz tym smakołykiem.[/quote] Jego najbardziej interesuje to, żeby nie oddać mi patyka. Bardzo mnie wtedy pilnuje. Wątpię, żeby jakikolwiek smakołyk był bardziej interesujący niż patyk, który chcę mu odebrać.
-
Porzucony kundelek czeka na nowy dom pilnie potrzeby DT
Cudak replied to Pazkuda's topic in Już w nowym domu
On nie może mieszkać na ulicy, gdzie w dodatku jest niemile widziany :placz: Popytaj znajomych, czy nie mogliby go wziąć na tymczas. Dopisz też w tytule wątku, że pilnie potrzebny DT. -
Mam u siebie na tymczasie spaniela ( [url]http://www.dogomania.pl/forum/f1170/spaniel-atos-moja-pani-chciala-mnie-wywiezc-do-lasu-potrzebna-pomoc-w-ogloszeniach-144801/[/url] ). Niestety pies jest bardzo źle wychowany. 1. Na smyczy ciągnie jak wariat, w ogóle nie zwraca uwagi na osobę go prowadzącą, ciągle coś tropi, biegnie, ciągnie. Dostałam go razem z kolczatką, innej obroży pasującej na niego nie mam, więc chodzi w odwróconej kolczatce (kolcami do zewnątrz). 2. Spuszczony ze smyczy nie zawsze wraca. Czasem się słucha, czasem ignoruje, a czasem ucieka, kiedy się do niego zbliżam. 3. Przy jedzeniu warczy, nie daje się nawet pogłaskać. 4. Rzucam mu patyki, żeby aportował, chętnie po nie biegnie, ale nie chce ich oddawać. Nawet kiedy upuści patyk, pilnuje, żebym nie wzięła go do ręki. Jak trzyma w pysku i próbuję go wziąć- warczy. 5. Wczoraj ugryzł osobę spotkaną na spacerze, przy próbie pogłaskania. Ugryzł aż do krwi, nie chciał puścić ręki. O ciągnięciu na smyczy jest wiele tematów, poczytam i postaram się go tego oduczyć, ale jak radzić sobie z pozostałymi problemami? Pies ma naprawdę dużo ruchu, chodzimy na długie spacery, codziennie dużo pływa w stawie i aportuje (gorzej z oddawaniem patyków...)
-
Cygan, całe życie na łańcuchu JUŻ W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Jak się uda, to w poniedziałek (tzn jeśli nic innego nie wypadnie kierowcy). Potrzebna jest kasa na transport. Czy ktoś się dołoży? -
[Gdynia] Zlikwidowana pseudohodowla, szczeniaki czekają!
Cudak replied to natalia_aa's topic in Już w nowym domu
Podnoszę śliczne maluszki. -
Spaniel Atos-moja pani chciała mnie wywieźć do lasu!! MA DOMEK :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[B]Daga & Maks [/B]bardzo Ci dziękujemy :loveu: a czy dałabyś radę zmienić "przed adopcją zostanie wykastrowany" na "warunkiem adopcji jest kastracja psa". Nie ma szans wykastrować go przed adopcją :placz:, chociaż bardzo by się przydało, bo gnojek chce dominować. Udało mi się z wielkim trudem zrobić dla niego allegro :razz: