-
Posts
26100 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ocelot
-
Ja sobie tu przyszłam za Anją2201..... Nie ukrywam, znamy się i lubimy.... I nie rozumiem czemu Fafel skoro ma zmienić dom, nie może zmienić go na dom u Anki? zwłaszcza, że już go zna? zresztą kilku rzeczy nie rozumiem. farel jest psem adoptowanym czy na domu tymczasowym? Mieszka w budzie czy w domu? I trochę jestem zdziwona, że złapał u Anki nużycę, grzyba czy cokolwiek. Ja znam jej psy.... zresztą mam tam w hoteliku swoje.... I jakby nigdy nie zauważyłam tychże chorób u jej czy moich hotelikowanych psów. Jakby mi ktoś tak w skrócie wszystko wyjaśnił byłabym zobowiązana:)
-
Nie wierzyła... Luna z dziecmi z lasu.... w typie bordera
ocelot replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ziutka']Aniu, podeślesz mi wszystko na maila do ogłoszeń ?[/QUOTE] Pewnie, ale to wieczorkiem już dopiero -
Miron - niedowład tylnych łapek - malutki kundelek
ocelot replied to Tymonka's topic in Już w nowym domu
Aneczka wrzuć na fb:) Bo znowu linka nie mogę znaleźć:) Rób badania krwi. -
Nie wierzyła... Luna z dziecmi z lasu.... w typie bordera
ocelot replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Tekst jest bardzo dobry.... Mam nadzieję, że z takim migiem dom znajdziemy:) -
No dobrze, ale co teraz? Wszystkie psy co mamy na tymczasach myślisz, że utrzyma towarzystwo? Zresztą czy podpisze Towarzystwo? a kto pójdzie porozmawiać z kimś z Towarzystwa? Mnie mierzi sama myśl o tym.... U Anki jest Magic, dla którego zabrakło miejsca w schronisku, jest Miron sparaliżowany, Jest Kama o której pisała Anka. W hotelach mamy kilkanaście psów. Fakt nasza naiwność była ogromna. Chocby Donald - słowna umowa, o 200 zł. miesięcznie.
-
[quote name='psiara56'][B]Anju2201 [/B]nie wiem czy wiesz ale umowa na tymczas niczym nie różni się od umowy adopcyjnej -jedyna różnica tylko w tym , że pies przebywający na tymczasie jest własnością gminy -miasta a Ty przejmujesz nad nim wszystkie zobowiązania. Ani miasto ani towarzystwo nie musi ci pomagać - trzeba było przeczytać umowę na tymczas i wziąć zobowiązanie od towarzystwa że będą uczestniczyć w kosztach utrzymania psa i opiece weterynaryjnej. Taka cwana jest Goździkowa - dlatego nie dostałaś egzemplarza tej umowy do ręki a powinnaś - jak mi pomożecie to postaram się to zmienić - mówię o dziewczętach z Tomaszowa.[/QUOTE] O czym my mowimy? Grupa szalonych, zakręconych ludzi zebrała pieniądze na boksy. Najpierw chcieliśmy zrobić sami, żeby taniej było. Ale się okazalo, że kupne lepsze. Kupiliśmy dwa. Umowa byla, że za jeden oddaje schronisko, jeden od nas wolontariuszy. Niestety w swej naiwności kazałam fakturę wystawić na schronisko. Od września czekamy na zwrot pieniędzy za 1 boks. W tamtym miesiącu dostaliśmy 400 zł. Brakuje jeszcze 450 zł. plus 180 zł. za karmę dla Mirona, psa schroniskowego w hotelu. Nadmieniam, że ja już mam gdzieś te pieniądze. Stracą psy na tym. Bo cała ta kasa miała być na psy zabrane ze schroniska, albo na te które do niego nie trafiły a są w hotelach. 630 zł. to dla nas cała masa. I jeszcze ciekawi mnie dla czego w zakładce strony schroniska prowadzonej przez Towarzystwo "psy za Tęczowym Mostem" jest tylko Bemol? Zwłaszcza, że w papierach Towarzystwa i Urzędu Miasta powinien widnieć jako pies wyadoptowany, przekazany Fundacji. Ciekawi mnie to tym bardziej, że kilka dni wcześniej w schronisku padł Monek, padły dwa szczeniaki, padł Lubiś. Nie mówiąc o wcześniejszych padnięciach, a zebrałoby się ich kilka, kilkanascie? W zakładce w nowym domu jest umieszczonych 27 psów, z czego na pewno 13 znalazło dom z ogloszeń w Internecie. Niecierpliwie czekam na resztę psów.
-
Solo, Moherek, Tula... czyli jamniki i prawie jamniki z Tomaszowa.
ocelot replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Nadal.... a ja nie mogę chodzić do schroniska i nawet go nie pogłaszczę -
Zapomniana Berta - co ją czeka? ... dołóż chociaż złotówkę
ocelot replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
Witam kochane:) psiara dziękuję:) -
I nadszedł czas na Bertunę. Najukochańsze zwierzę pod słońcem... Wyciągaliśmy ją dwa lata temu przeszło ze schroniska. W akcji wyciągania uczestniczyli członkowie Towarzystwa..... Nie padło przez dwa lata pytanie czy Berta znalazła dom. i nie padło pytanie jak sobie radzimy z jej utrzymaniem. Berta to około 6-letnia sunia średniej wielkości. To zwykła psina, która latami czekała w schronisku na swojego człowieka, na swoją szansę. W jej oczach ciągle pojawiała się nadzieja. Może to dziś?... Może to ten człowiek? Jedyną radością jakiej doświadczała były spacery z młodziutką wolontariuszką Olą, na których bawiła się, przytulała, tarzała w trawie, była najzwyczajniej w świecie szczęśliwa. Moment powrotu do schronu był dla Berty jedną wielką rozpaczą. Zapierała się przed wejściem do zimnego schroniskowego boksu, a Ola nie mogła powstrzymać płynących łez. Dzięki Oli i jej bliskim oraz determinacji wielu ludzi, którym leży na sercu dobro wszelkich psich stworzeń, dla Berty zaświeciło słoneczko. Zamieszkała w hoteliku, gdzie ma stały dostęp do spacerów, ludzi - starszych i młodszych, ma swoich psich przyjaciół, własny kąt i michę pełną smakołyków. Okazało się , że ta zamknięta w sobie i smutna sunia jest radosnym pełnym życia psiakiem, skorym do zabawy i szaleństw, łagodnym w stosunku do ludzi i psów. Ktoś kto pozna i pokocha Bertę zyska w niej cudowną i wierną przyjaciółkę na całe życie. Sunia jest zaszczepiona, odrobaczona, wysterylizowana i zaczipowana. Pomagamy w transporcie na terenie całej Polski Miejsce pobytu – Kluczbork woj. opolskie [SIZE=3][IMG]http://th.interia.pl/50,gdc8fd4dd3005396/i1031899.jpg[/IMG] [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/191232-Zapomniana-Berta-co-ją-czeka-dołóż-chociaż-złotówkę[/url] [/SIZE] [SIZE=3] [/SIZE]
-
Tami już nie walczy :( Lola prosi o wsparcie na leki i karmę .
ocelot replied to Tymonka's topic in Już w nowym domu
Tak wiem na czyją część ma na imię maluch Maks:):):) Oby tylko te dobre cechy przejął charakteru:) -
Zapomniana Berta - co ją czeka? ... dołóż chociaż złotówkę
ocelot replied to MyrkurDagur's topic in Już w nowym domu
[quote name='Maevel']deklaracja listopadowa i grudniowa wpłacone, a dodatkowo dyszka kieszonkowego dla Bertuni;)[/QUOTE] Bardzo dziekujemy:):):) I bazarek [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235926-Znowu-ciuszki-dwa-jamniki-i-co%C5%9B-dla-%29dla-tomaszowskich-psiak%C3%B3w-do-2-12-g-21-00?p=19986908#post19986908[/url] -
Dwa słodziaki z lasu , potrzeba deklaracji i ogłoszeń !!!
ocelot replied to Tymonka's topic in Już w nowym domu
I bazarek [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235926-Znowu-ciuszki-dwa-jamniki-i-co%C5%9B-dla-%29dla-tomaszowskich-psiak%C3%B3w-do-2-12-g-21-00?p=19986908#post19986908[/url] -
Tami już nie walczy :( Lola prosi o wsparcie na leki i karmę .
ocelot replied to Tymonka's topic in Już w nowym domu
A my z Gosiąpk zapraszamy na bazarek na szczepienia wyżlątek:) [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235868-Bazarek-z-prezentami-na-szczepienia-wy%C5%BCl%C4%85tek-do-31-listopada-godz-21-00?p=19981354#post19981354[/url]