-
Posts
7948 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Hotel KADIF
-
Cudowny Pimpuś odszedł za Tęczowy Most [*] :(
Hotel KADIF replied to Beatkaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Mysia_']A jak w ogóle te wyniki? Lepiej, gorzej?[/QUOTE] Szukam miejsca gdzie można Pimpka prześwietlić. Napisałam maila do lecznicy w której był przeswietlany poprzednio, ale nawet mi nie odpowiedzieli pomimo, że pisałam dwa razy. "Obraziłam się" i napisałam maila [URL="http://www.weterynariawesola.waw.pl/home/"][COLOR=#0000cd][U][B]TUTAJ[/B][/U][/COLOR][/URL]. Wysłałam wyniki krwi i moczu do oceny przed ewentualną premedykacją i dostałam taką odpowiedź: [IMG]https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/profile_mask2.png[/IMG][TABLE="class: cf gJ"] [TR="class: acZ"] [TD="class: gF gK"][TABLE="class: cf ix"] [TR] [TD]Lidia Cybulska [/TD] [/TR] [/TABLE] [/TD] [TD="class: gH"]17 sty (2 dni temu)[IMG]https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif[/IMG] [/TD] [TD="class: gH"][/TD] [TD="class: gH acX"][IMG]https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif[/IMG] [IMG]https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif[/IMG] [/TD] [/TR] [TR="class: acZ xD"] [TD="colspan: 3"][TABLE="class: cf adz"] [TR] [TD="class: ady"]do mnie [IMG]https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif[/IMG] [/TD] [/TR] [/TABLE] [/TD] [/TR] [/TABLE] [FONT=Arial][SIZE=2]Witam, [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]nawiązując do rozmowy telefonicznej - wyniki krwi są całkiem niezłe. Tylko jak Pani wie każde znieczulenie niesie za sobą ryzyko. Przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba byłoby pacjenta zbadać, [URL="http://m.in"]m.in[/URL]. osłuchać. Podaję wyniki z odchyleniami: KREW Leukocyty - 5,2 G/l ([FONT=Arial][SIZE=2]norma 6-12)[/SIZE][/FONT] Monocyty% - 2 % ([FONT=Arial][SIZE=2]norma 3-10)[/SIZE][/FONT] Mocznik - 16,2 mg/dl (norma 20-50) Potas - 23,4 mg/dl (norma 16-21) Fruktozamina - 365 umol/l (norma <350) [/SIZE][/FONT] Mocz Ciężar właściwy w porządku, PH też, kryształów nie znaleziono. Ale: Śluz - liczne pasma (norma - pojedyncze pasma) Flora bakteryjna - liczna (norma- mierna) [COLOR=#ff0000][B]!![/B][/COLOR] Nabłonki pojedyncze okrągłe i wielokątne w preparacie (norma - pojedyncze) Leukocyty i erytrocyty - 0-2 w polu widzenia (norma pojedyncze w preparacie) W tej przychodni RTG w premedykacji kosztuje 150 zł. W tej chwili mamy tylko 50 zł, bo 15 zł zostało z badań w "skarpecie" Pimpka na moim koncie i z FB wpłynęło 35 zł. Brakuje jeszcze 100 zł + kwota na transport (nie liczyłam jeszcze, bo nie wiem gdzie w końcu pojadę). Jeśli chcemy zrobić to RTG to musimy się śpieszyć, bo badania krwi dla wetów są "ważne" tylko przez miesiąc..... -
[quote name='Nutusia']Salon z kominkiem - wypas! Tylko dlaczego to białe zajmuje całą kanapę, a biedne czarne chodzi wkoło jak lisek koło drogi?! Wydać to białe tamuj do tego 3-latka i czarne będzie miało miejscówkę![/QUOTE] Nutusia, muszę lecieć do weta na szczepienie z jamnikami, ale aż się zalogowałam, żeby Ci powiedzieć jak się strasznie uśmiałam!!! :roflt::roflt::roflt: Nie mogę tego białego wydać "tamuj", bo to jest mój własny pies ([URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/53796-%C5%9Anie%C5%BCka-z-Ostr%C3%B3dy-teraz-Ronia-oraz-Pinia-wyrzucona-w-Radomiu-obie-NA-ZAWSZE-u-DIF"]Śnieżka, teraz Ronia[/URL]) i nie jest do wydawania "tamuj"!!! :megagrin::megagrin::megagrin: A salon z kominkiem należy teraz do psów. My, ludzie, nie mamy z niego pożytku. ;)
-
[quote name='Olena84']Jeszcze myślę o ogłoszeniu w gazecie - w super ekspresie - Dif mówiła że miała 5 telefonów, w tym oczywiście i takie co jaja sobie robili, no ale zawsze...[/QUOTE] Wczoraj miałam jeszcze jeden telefon w sprawie Niki. Ale nie drażyłam tematu, jak usłyszałam, że pani chce psa dla 3-letniego dziecka i pyta czy może "tamuj" przyjechać i zobaczyć. Powiedziałam, ze dla 3-letniego nie mam psa :( Olenko! O tej dziupli mówiłam, obiecałam Ci fotki: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images61.fotosik.pl/561/c5bff87dc1e10386.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images64.fotosik.pl/563/c9a659f36a3f8b78.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images62.fotosik.pl/563/2a4cffeaebd0c57e.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images63.fotosik.pl/561/255957f0ea1cdd5f.jpg[/IMG][/URL] :) :) :)
-
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Hotel KADIF replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
[quote name='EVA2406']A cudny Alfik....[/QUOTE] Zapomniałam o Alfiku! Też tyle czasu czekał i czekał i się doczekał :) -
Cudowny Pimpuś odszedł za Tęczowy Most [*] :(
Hotel KADIF replied to Beatkaa's topic in Już w nowym domu
Kochani! Mam wyniki krwi i moczu Pimpka, ale nie mogę wstawić na wątek. Komu mogę przesłać skany do wstawienia? Bardzo proszę o pomoc... :) -
[quote name='mdk8']witaj Aniu. W grudniu na jakimś wydarzeniu na FB był wpis,że szukają psów bo dały jakiejś kobiecie na DT i psy zniknęły i nie znają ich losów. Teraz niestety nie pamiętam szczegółów a to wydarzenie nie chce mi się otworzyć. znalazłam to wydarzenie.[URL]https://www.facebook.com/events/447783185343606/?fref=ts[/URL][/QUOTE] Aha, rozumiem! Troszkę się zdenerwowałam, bo jak klikałam w linka, którego wstawiłaś wchodziłam na wydarzenia "moich" psów: Syriusza, Pimpka i Niki, którą tydzień temu zawiozłam do domu. Po prostu nastapiła błąd. A wydarzenie o zaginionych psach znam oczywiście, ale nic nie wiem. :(
-
[quote name='mdk8'][COLOR=#000000]szukają psów, może przypadkiem ktoś coś wie? [/COLOR][URL]https://www.facebook.com/events/1424361877794586/?previousaction=join&source=1[/URL][/QUOTE] Jak to szukają psów??!! Kto szuka??!! Psy w linku są w moim hotelu!!!!! Oprócz Niki, którą zawiozłam tydzień temu domu.... Możesz mi powiedzieć o co chodzi?
-
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Hotel KADIF replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
[quote name='kaja8888']Ewa to już trwa prawie dwa lata - i jak tu można być optymistą?[/QUOTE] Murzynek - czarny pies, szorstkowłosy, z krzywą gębą. Muziek-Wrzeczymorda. Staż w hotelu 2 lata i dwa miesiące. Moris - czarny, nieadopcyjny pies. Bez przedniej łapy. Staż w hotelu - 1 rok i 9 miesięcy. Szanta - starsza sunia z Palucha. Śliczna, mądra, łagodna, delikatna, w pełni adopcyjna do każdych warunków. Staż w hotelu z przerwami 3 lata. Te psy długo czekały. Ale w końcu trafiły na [B]swoich ludzi[/B]. Cały czas mam z nimi kontakt. Polcia też się doczeka... :) -
Cudowny Pimpuś odszedł za Tęczowy Most [*] :(
Hotel KADIF replied to Beatkaa's topic in Już w nowym domu
Badania zrobione dzisiaj. Pimpek był bardzo, bardzo niegrzeczny!!! Ale sam doktor powiedział, że to nie agresja tylko strach. Jak poszłam po drugiego psa do samochodu nawet się podobno głaskali. Zrobiłam badanie krwi rozszerzone o elektrolity i mocz. Razem zapłaciłam, łącznie z pobraniem 85 zł. Czyli w skarpecie Pimpka zostało jeszcze 15 zł na badania. Bardzo bym chciała zrobić mu RTG stawów biodrowych, żeby sprawdzić co dzieję się z tą dysplazją.... Tylko muszę się dowiedzieć jakie są koszty. -
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Hotel KADIF replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
[quote name='EVA2406']Nasza Polcia znowu się nie zachowała ..........ugryzła małego szczeniaczka jamniczka. Biedny maluszek :( Mamy kolejny dowód na to, że Pola musi iść wyłącznie do domu gdzie będzie jedynaczką. Ania mówi, że poza tym Pola jest grzeczna, zachowuje czystość, przychodzi na wołanie.[/QUOTE] Potwierdzam..... :mdleje: Jamnisia ma rozwaloną powiekę dobrze, że nie Pola nie trafiła kłem w oko! :angryy: -
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Hotel KADIF replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Pola była dzisiaj kontrolnie u weta. Pamiętacie, że miała chore uszy i brała leki? Brała dwa razy surolan i raz dikortinef z uwagi na drożdżaki w uszach, co wykazał wymaz. Ponieważ moje suczki, które chorowały prawie razem z Polą mają nadal problemy z uszami przestraszyłam się i poleciałam z Polą. Dzisiejsza wizyta wykazała, że uszy Poli są w stanie idealnym! :) Niestety Norka i Ronia nie mają tyle szczęścia. Ronia prawie nic nie słyszy a Norka ma znowu bagno w uszach. Dzisiaj pobraliśmy jej wymaz. :( Poza tym Polcia pod każdym względem jest zdrowa. Pan doktor osłuchał, obadał, obejrzał, wymacał i obciął pazurki. Skan z wizyty wysłałam Ewci na maila, bo mam problem ze wstawieniem na wątek. Zapłaciłam 35 zł. -
Cudowny Pimpuś odszedł za Tęczowy Most [*] :(
Hotel KADIF replied to Beatkaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='asikowska']przelew zrobię w we wtorek to zaraz na koniec dnia albo w środę powinnaś mieć[/QUOTE] Ok! :) Zerknęłam do kalendarza - w środę jadę ze sobą i z córą do stomatologa, więc z Pimpkiem pojadę do weta w czwartek. Założyłam Pimpkowi wydarzenie na FB, bo stare wygasło i nie zostało powtórnie założone. Zapraszamy: [url]https://pl-pl.facebook.com/events/1435117463372214/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular[/url] -
Nikitkę którą zagryzała Tina na filmiku zawiozłam dzisiaj do domu. Tina jest smutna! :placz:
-
Cudowny Pimpuś odszedł za Tęczowy Most [*] :(
Hotel KADIF replied to Beatkaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='asikowska']Dif zrób Pimpkowi badania dostałam 100 zł extra od niezastąpionej Pani Bożeny[/QUOTE] CUDOWNIE! Dziękuję bardzo w imieniu Pimpka. :loveu: Asiu, przelej mi te pieniażki na konto, ok? Opłacę badania a resztę zostawię w "skarpecie" Pimpka. Teraz jeżdżę z psiakami [URL="http://weterynarz-sulejowek.pl/"]TUTAJ[/URL]. To fajna, młoda lecznica a lekarz prowadzący z pasją. Można zrobić badania krwi i moczu, ale niestety jeszcze nie maja RTG a Pimpkowi by się przydała kontrola stawów, żeby sprawdzić jak posunęła się ta dysplazja. We wtorek jadę z moją Norką i z jej chorymi uszami :-( oraz z Polą na przegląd ogólny a z Pimpkiem pojadę w środę lub w czwartek. -
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Hotel KADIF replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Pozdrawiamy wszystkich w Nowym Roku!!! :loveu::loveu::loveu: Polcia przeżyła noc bezboleśnie i bezstresowo. O 12-tej rozdawaliśmy wszystkim psiakom smakołyki, więc bardzo się skupiły na tej czynności i nie zwracały uwagi na największy hałas. Niestety nie mogłam rozdawać chrupek 16-tu psom przez pół godziny ;) więc troszkę nerwy było, ale spodziewaliśmy się, że będzie gorzej. Najbardziej panikowała Zilka od Isadorki.Jest u nas króciutko i wszystko jest dla niej stresem a jeszcze te cholerne petardy dowaliły do pieca! Ale przeżyliśmy! Pozdrawiamy cieplutko! -
"Agresywna" wobec innych psów Tinka w akcji: [url]https://www.facebook.com/photo.php?v=582749988467618&set=vb.179740165435271&type=2&theater[/url] :) :) :)
-
Kochane, ja bardzo bym prosiła, żeby mnie nie poganiać.... :cool3: Ja wiem, że obiecałam, ale mam w tej chwili 16 psów w tym jednego chorego w trakcie pilnej diagnostyki, także nie wiem w co mam ręce włożyć! :roll::shake: Zdjęcia wysłałam przed chwilą do Oleny na maila, bo popsuł mi się fotosik i nie mogę wstawić na wątek.
-
Olenko! Jutro porobię fotki i wstawię na wątek. No i już wiemy, że w Sylwestra będzie z Tinką problem. Boi się huków. Dzisiaj przez godzinę jej szukaliśmy w ogrodzie, bo jakieś debile chyba wypróbowywali petardy. Nie wiem gdzie była (najprawdopodobniej w ogrodowej wersalce na tarasie), ale przybiegła na wołanie cała roztrzęsiona i przerażona. Od razu poleciała do swojej klatki i zaszyła się w kącie. ;(
-
Cudowny Pimpuś odszedł za Tęczowy Most [*] :(
Hotel KADIF replied to Beatkaa's topic in Już w nowym domu
O rety! To Kierownictwo nawet było a ja herbatki strudzonym podróżnym nie zaproponowałam. :( Wstyd mi strasznie, bo z reguły jestem bardziej gościnna, ale naprawdę byłam szczerze zaskoczona i gościnność wyleciała mi z głowy. Widocznie nie mam je we krwi... ;) Pimpalinek rzeczywiście był grzeczny i w porządku, ale proszę mi wierzyć ma swoje humorki. No i nietety tak jak mówiłam-podupada na zdrowiu. Powolutku, ale cały czas. Chciałabym mu zrobić badanie krwi (morfologia i biochemia) oraz rtg stawów biodrowych. Może trzeba będzie wdrożyć konkretne leczenie z włączeniem leków przeciwbólowych, bo ten tył jednak ma "tkliwy". Cieszę się bardzo, że nasz hotelik Wam się spodobał. Dla bezdomniaków zawsze otwarty, także zapraszamy! :) -
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Hotel KADIF replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Cześć, Kochani! Witamy poświątecznie! :) U Poli bez zmian. Mieliśmy dzisiaj kontrolę z zabrzańskiego schronu (PsitulMnie) i Polcia trochę się nie zachowała, bo chciała capnąć pana, wyszczerzyła dzemby na panią i szarpnęła się z Ronią. Ale ogólnie było zamieszanie i psy się ponakręcały trochę. ;) Zoja u nas na razie nie słychać strzelania, ale już się zaczynam na to jeżyć! Nie cierpię sylwestra, bo wiem, że psy cierpią. Moja Ronia bardzo się boi i zazwyczaj zamykam ją w łazience, ale mam masę psów, które nie wiem jak reagują na wystrzały - nie znam ich z tej strony. Pola akurat się nie boi, pamiętam z zeszłego sylwestra. Jakoś damy radę z resztą. -
Cześć Kochani! Jesteśmy już na szczęście po świętach a mnie jakoś udało się je przeżyć! Miałam łącznie 17 psów, więc wybaczcie, że nie pisałam! Tinka ogarnięta na maksa, praktycznie można ją ogłaszać do adopcji. Nie ma już problemów z psami. Wychodzi do ogrodu praktycznie ze wszystkimi psami i tam się z nimi czochra i użera. Bawi się rewelacyjnie. Postaram się nagrać dla Was filmik jak się "gryzie" z Niki. Boki zrywam ze śmiechu. Jest bardzo miłym psiakiem, wesolutkim, nie strachliwym, chociaż czasami ma jeszcze stany lękowe w pewnych sytuacjach. Olenka jak przyjedzie nie pozna swojej psiny! ;) Aha, smycz niestety nadal "boli", ale pracujemy nad tym!
-
Cudowny Pimpuś odszedł za Tęczowy Most [*] :(
Hotel KADIF replied to Beatkaa's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj mieliśmy normalnie w hotelu ..... kontrolę z zabrzańskiego schroniska PsitulMnie ! :eek2: Szczerze mówiąc do tej chwili, czyli ładnych kilka godzin po wizycie nie mogę się otrząsnąć z szoku w jakim się znalazłam. Byłam bardzo zajęta pracami domowymi i jak zobaczyłam tłum ludzi pod bramą (4 osoby ;) ) wysłałam dzieciaka, żeby się zapytał czego chcą, bo mama nie ma czasu i niech spadają. :mad:;) Dzieciak przylatuje i mówi, że Państwo do Pimpka. Pytam do jakiego Pimpka? Łukaszek zgłupiał trochę i mówi niepewnie, że do naszego. Na to ja zgłupiałam! Pomyślałam, że pewnie przeoczyłam sprawę na wątku i ludzie przyjechali się zapoznać z Pimpkiem, bo chcą go adoptować. Zgubiłam kapcie jak usłyszałam, że to Psitulaki przyjechały! Zaskoczenie totalne! W marcu minie 3 lata jak Pimpali jest w naszym hotelu i rzadko kto go odwiedza. Była Kasia-winter7, Ola-Bonsai, Ola-Olena84 i chyba nikt więcej. Nikt o Pimpka nie pytał, nie dzwonił. A teraz to chyba już nikt nawet nie szuka mu domu. Nie było życzeń, choinek, ostatni wpis na wątku z 13 grudnia.... :-( Wątek powoli zamiera niestety. I nagle taka wizyta. Qrcze, było mi naprawdę miło i ciepło na sercu, że Psitulaki nie zapomniały o starym Pimpku! Podobał Wam się? Gadać mi tu szybko, po nickach, kto był u nas? :cool3::loveu: -
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Hotel KADIF replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
[video=youtube;ZjZIO2d4iCI]http://www.youtube.com/watch?v=ZjZIO2d4iCI&feature=youtu.be[/video] :bye::bye::bye: -
Tak szybciutko i krótko, bo muszę biec dalej... ;) Tinka ma poważny problem w kontaktach z innymi psami. Boi się ich i wykazuje agresję. Na szczęście jakoś powolutku się zaznajamiają. Na razie dogaduje się z pseudo-jorką Kają, mini Syriuszkiem, wielkoludem Biszkoptem, Norką, Ronią. Nie toleruje Niki a ona jej. Problem będzie z Tutką-Wariatką, bo ona wszystko robi źle a życie bierze niepoważnie ;) Bardzo musimy uważac mna szczeniaki, bo głupie są jeszcze i nie wyczuwają zagrożenia. No i Polcia, która o dziwo dzisiaj parę razy obok niej przeleciała i nie zwróciła na nią uwagi. Fakt, że Tina nie wyrywa się do poznawania psów - siedzi w kącie pod ścianą i udaje przezroczystą. Bardzo nie lubi wychodzić na dwór. Na razie jest wypuszczana do ogrodu, na chwilkę. Smyczy jeszcze nie przerabiamy. Dopiero po zdjęciu szwów. Poza tym na pewno Tina była bita i przeganiana kijami czy kamieniami. Bardzo boi się mopa na kiju, gwałtownych gestów, uniesionych do góry rąk i podnoszonych z podłogi rzeczy. Po sterylce czuje się dobrze! :)
-
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Hotel KADIF replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
106 na tę chwilę! :multi::multi::multi: A zdjęcie weterana staruszka Pimpka zobaczyło do teraz 1.795 osób, podczas gdy inne psiaki zostały "obejrzane" ok. 100 razy! :) Lider-weteran!