-
Posts
36362 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by majqa
-
[quote name='ataK'](...) Tak na dobrą sprawę jednak, żeby, jak Majqa pisałaś, sprawdzać rzeczywiście wszystko, to w każdym nowym domku powinno się robić kontrolę co najmniej raz w miesiącu... Skąd pewność, że relacje telefoniczne i zdjęcia są zgodne z rzeczywistością? Właśnie dlatego myślę, że nieco zaufania się tym domkom należy... (...) Mimo wszystko mam nadzieję, że Miśkowi w tym domku jest dobrze, ze względu na niego, a nie na dobre samopoczucie bywających na wątku.[/QUOTE] Tak, to prawda, zwłaszcza na początku, sprawdzać co najmniej raz w miesiącu. Dodam coś jeszcze, raz na jakiś czas wpaść bez zapowiedzi, a i to nigdy nie będzie wystarczającym gwarantem. Domkom należy się nie nieco zaufania a zaufanie ograniczone (lepiej się mile rozczarować niż przedwcześnie ucieszyć). Nie jesteśmy tu, by adorować siebie, domki itd... Jesteśmy tu po to, by na ile to wykonalne, pomagając zwierzęciu, nie przepitolić jego życia, nie pogorszyć go. Jeśli wydarza się coś złego, coś się przegapi, coś zbagatelizuje, a i czegoś nie da się już odwrócić to... Na nic bicie się w piersi, na nic wylewanie wzajemnych złości, pretensji, na nic pouczania, na nic wreszcie i łzy, bo... Jeśli... to jest już na ogół - PO PTOKACH.
-
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
majqa replied to majqa's topic in Foto Blogi
[quote name='Magija']oczywiście, że była - tę wybrałam specjalnie z myślą o Tobie ;)[/QUOTE] W rzeczy samej, na tę okoliczność było wręcz konsylium. ;-) Smyczku, sprofanowane? Dobrze, że nie widzisz, co z nim robi Czesia. ;-) To jest dopiero profanacja psiej męskości. -
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
majqa replied to majqa's topic in Foto Blogi
[url]http://www.dogomania.pl/threads/183865-Czarne-Kwiatki-czyli-na-kogo-warto-uwa%C5%BCa%C4%87[/url]. -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
majqa replied to leni356's topic in Już w nowym domu
OK, dzięki za info. Tak, dobry i ma pomyślunek. -
[quote name='ataK']Marycha, właściwie dlaczego zakładasz, że Misiek nie ma szczęścia i że dom jest, jak to wytwornie określiłaś "do doopy"? Nie każdy nowy właściciel psa ma ochotę się tu logować (nie każdy zresztą umie) i wklepywać entuzjastyczne opisy.[/QUOTE] To się nazywa mądra asekuracja (i czekanie na uspokajające przekonanie się.) Słuszna? Po wpisie Borówki wiem, że słuszna. Nikt natomiast nie żąda od "domku", by wchodził na dogo i słodził. To dwie różne sprawy. [quote name='malibo57']Właściciel nie musi - jest to obowiązek osoby, która oddała psa do adopcji. Obowiązkiem tej osoby jest wątpić i sprawdzać każdą wątpliwość - taka nasza rola.[/QUOTE] Dodam, że zakichany choć niepisany obowiązek i tu się solidnie nacięliśmy. [quote name='Borówka16']Dzwoniłam do DS Misia... Powiem tak, wszystko było ładnie, ślicznie dopóki nie zapytałam, a jak zachowanie psa, usłyszałam odpowiedź: "teraz to już dobrze, ale początkowo to uciekał, bo wie pani, jak go nie wypuszczaliśmy za ogrodzenie to był smutny, a jak go się wypuściło to całe noce nie wracał...ale teraz już jest ok i się przezwyczaił i nie jest wypuszczany" Przyznam, że niepokoi mnie to i jak najbardziej jest wg mnie zalecana wizyta po/ad. Aha - pani ma mi wysłać zdjęcia, jak jej się uda to zaloguje się na dogo...[/QUOTE] Sromota. :angryy: Co będzie jak znów będzie smutny? Pójdzie w cug? Uszczęśliwi się go wolnością? Ja pierdzielę. Klęska w podejściu do tematu - [I]posiadanie psa[/I]. :angryy: Ten dom wymaga solidnego sprawdzenia, takiego od A do Z i ja w tej roli AtyK nie widzę.
-
Wątek do zmiany działu. Niechciany Zoran zostaje u mnie.
majqa replied to majqa's topic in Już w nowym domu
Relacja cuda, reszta również, info o nim dorzuciłam na 1 stronę. Dziękuję. :-) -
Dane DS, zakładam, że i kontaktowe, ma już Borówka.
-
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
majqa replied to majqa's topic in Foto Blogi
A jaki milusi w dotyku... ;-) Jutro kurs z Cackiem (i rzecz jasna z Czesławą). No, to będzie raczej niezła przeprawa. -
Wątek do zmiany działu. Niechciany Zoran zostaje u mnie.
majqa replied to majqa's topic in Już w nowym domu
I jeszcze... [IMG]http://img846.imageshack.us/img846/4158/dscn4388e.jpg[/IMG] [IMG]http://img840.imageshack.us/img840/4700/dscn4391.jpg[/IMG] [IMG]http://img683.imageshack.us/img683/5928/dscn4394t.jpg[/IMG] [IMG]http://img851.imageshack.us/img851/3830/dscn4398.jpg[/IMG] [IMG]http://img405.imageshack.us/img405/9937/dscn4400r.jpg[/IMG] -
Wątek do zmiany działu. Niechciany Zoran zostaje u mnie.
majqa replied to majqa's topic in Już w nowym domu
Nowe fotki Zorana... [IMG]http://img853.imageshack.us/img853/7590/dscn4361.jpg[/IMG] [IMG]http://img864.imageshack.us/img864/1240/dscn4366.jpg[/IMG] [IMG]http://img84.imageshack.us/img84/4008/dscn4369l.jpg[/IMG] [IMG]http://img822.imageshack.us/img822/9868/dscn4370q.jpg[/IMG] [IMG]http://img219.imageshack.us/img219/1732/dscn4372k.jpg[/IMG] -
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
majqa replied to majqa's topic in Foto Blogi
[CENTER][COLOR=blue][B]S[/B][/COLOR][COLOR=blue][B]myku!!! :loveu: :loveu: :loveu: I na koniec to, co ubóstwiasz, o czym marzyłaś![/B] [B]Widok Remcia w kóóókartce!!! :lol:[/B] [/COLOR] [IMG]http://img691.imageshack.us/img691/2041/p1110407.jpg[/IMG] [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/4161/p1110408.jpg[/IMG][/CENTER] -
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
majqa replied to majqa's topic in Foto Blogi
[IMG]http://img715.imageshack.us/img715/6298/p1110399p.jpg[/IMG] No już, no już dość! Kcem wyjść!!! [IMG]http://img807.imageshack.us/img807/8296/p1110400.jpg[/IMG] Dlaczego mi zabrałaś szczotkę, którą sobie przygotowałam do zgryzienia? Hę? Nudaaa!!! [IMG]http://img62.imageshack.us/img62/5140/p1110402m.jpg[/IMG] I co? Zadowolona? Nawet uszy mam łyse! (Foch!) [IMG]http://img852.imageshack.us/img852/5011/p1110403.jpg[/IMG] Nie no, ja nie mogę, a ja to co? Czy ktoś mnie w ogóle widzi? [IMG]http://img560.imageshack.us/img560/6540/p1110405.jpg[/IMG] Gites ale ja mam już dość. Po kąpieli miało już nic nie być... -
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
majqa replied to majqa's topic in Foto Blogi
A dziś było tak...: [IMG]http://img705.imageshack.us/img705/9673/p1110392.jpg[/IMG] Kizia mnie, mizia i skalpuje włoski rączka Kochanej Magija! :loveu: [IMG]http://img846.imageshack.us/img846/7251/p1110394.jpg[/IMG] Zabrana Czesia, by nie wszamała mi mieszkania, tak się nudziła... [IMG]http://img830.imageshack.us/img830/5428/p1110395.jpg[/IMG] Mamo, ratuj, to się znowu dzieje! [IMG]http://img638.imageshack.us/img638/9025/p1110397.jpg[/IMG] Dlaczego na to pozwalasz! Ceeemu mi to cyyynią? [IMG]http://img5.imageshack.us/img5/8722/p1110398g.jpg[/IMG] A teraz jesceee mocom mnie... cdn... -
Aha. Wyjaśnione.
-
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
majqa replied to leni356's topic in Już w nowym domu
Wysłałam do Coronaaj PW z prośbą o powtórne zerknięcie na wątek. Nie chciałabym, by Jej pieniądze zostały zagospodarowane wbrew Jej woli. Jedna z gorszych rzeczy to niedomówienie. -
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
majqa replied to leni356's topic in Już w nowym domu
[B]Stop, wolę dopytać. 200zł nie w kij dmuchał. Czy to ma być neurolog Coronaaj? Wet siedzący li tylko w neurologii? Jeśli tak, trzeba odwołać dr Bartolika. To dobry wet ale nie maestro neurologii. To po prostu dobry, z pomyślunkiem wet. [/B] -
OK, a ja ślę Ci coś na gg.
-
[quote name='ewatonieja']jeszcze jest Anashar i jego siostra Irenaka - może znają kogoś albo sami pomogą?[/QUOTE] Eeee, to oni są rodzeństwem? Irenaka wyjazdem nie pomoże i zdecydowanie ma powód, ku nie ruszeniu się z domu ale oczywiście zapytam, czy nie zna kogoś.
-
O, super. Dobre i to! :-)
-
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
majqa replied to leni356's topic in Już w nowym domu
OK, weź psa, filmik, zalecenia pani doktor, wyniki. Dziękuję Sylwio. Już piszę od Coronaaj. -
[quote name='ataK'](...) [B]1. [/B]W zasadzie zresztą nie mam powodu nie wierzyć pani, która przecież podpisała umowę. [B]2. [/B]To, że DS nie może czy nie umie wysłać zdjęć, nie znaczy jeszcze, że się psa pozbyli.[/QUOTE] Zdanie 2 - Oczywiście, bez dwóch zdań racja. Zdanie 1 - Umowa = żadna rękojmia, choć to zawsze [I]coś[/I]. "W zasadzie" = zwrot - asekuracyjny, a to czyni wielką różnicę. 3mam kciuki za wyłącznie dobre wieści.
-
[quote name='Marycha35'](...) Zgłaszałam do wolontariusza, jedynego profesjonalisty tam, który zgłosił to dalej. On jedyny pamiętał jaką należy karmę podawać, które psy mają dietę. Po jego zmianach psy nie miały rozwolnienia! (...) Bzdurą jest, że Medor dostaje tylko kiepską karmę. Wraz z Borówką przywiozłyśmy do schronu dary ze ślubu Agaty i Łukasza, dogomaniaków. To nie była zła karma! Dla szczeniaków, dla seniorów, zero syfu! (...) Zresztą od kierownictwa słyszałam achy i ochy! Jak to psinki podjedzą. (...) [/QUOTE] [I]On jedyny pamiętał... Po jego zmianach...[/I] ("piję" do wolontariusza)... To co, reszta ma amnezję? :-( Achy i ochy, że sobie podjedzą. OK, no to sobie podjadły i się skończyło, z tego wynika. Przodem weszło, tyłem wyszło, wtedy zwarte. Teraz zmieniło stan skupienia. A ja znów pytam? Co dalej? Najwyraźniej z nami jest coś nie tak, bo widzimy problem, gdzie go nie ma i chcemy poprawić sytuację Fawora, a nie utrzymać jego stan constans.
-
Nerwówka ma prawo iść w diabły z chwilą pozytywnego wyniku wizyty poadopcyjnej, pojawienia się oczekiwanej relacji, dobrej dodam i zdjęć. Na spokój niestety jest jeszcze za wcześnie. Im szybciej się to odbędzie tym lepiej (i dla Misia i dla naszej wyobraźni).
-
Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!
majqa replied to leni356's topic in Już w nowym domu
Kupiona na tej aukcji z dostawą do Sylwii za 155zł, opłacona przeze mnie przelewem: [url]http://allegro.pl/karma-light-senior-josera-balance-17-kg-kurier-i1602690524.html[/url] 17kg Josery dla seniorków.