-
Posts
8826 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Avaloth
-
Bombol :D co on tak ostatnio ciągle w różowej obroży xd
-
[quote name='przeszlus']Że Anula nałogowiec to wie każdy ale rzecz w tym że nie tylko w kupowaniu :diabloti: [/QUOTE] czy ja o czymś nie wiem ? :D
-
Psy się upodabniają do właścicieli, tak ? :roll: to ja może pójdę skoczyć z mostu czy coś..:diabloti: Podjęłam męską decyzję:evil_lol: za moje 600zł odłożone z 18stki na coś fotograficznego kupuję stałkę^^ Canon 50mm, f1.8. Kosztuje koło 500zł, więc mało jak na obiektyw. A zasięgałam rad i tu i na innych forach i każdy mówi ze warto. A mi się bardzo przyda coś jasnego. Jednak obiektyw taki mi się pryda częścije niż lampa zew, i na to kiedyś przyjdzie czas xd a potem na obiektyw-marko i tak dalej :diabloti: jeszcze po drodze muszę w końcu filtry kupić, chociaż UV ..
-
myślę że rozmiar Rasty i tak by na Nerę był za duży :D Weścik w tym ostatnim ładnie :) szelek mi się kolor nie podoba, a druga jakoś dziwnie na nim wygląda, ale może to kwestia zdjęcia ;)
-
[quote name=':: FiGa ::']Kangurek :lol: Jejkuu ale macie problem :lol: Pies jest dlugowlosy wiec i tak nie bedzie wzorku widac :lol: demotywujesz mnie -.- na klacie i na rączce będzie widać(chce szelki typu norweskiego), to wyjdzie ponad 3 cm więc coś zawsze będzie wystawać :) [quote name='przeszlus']6 bierz 6 :) Zresztą to faktycznie słabo będzie ten wzorek widać ;) Tylko ja jestem taki pilny ;) A tak na serio to przejżałem waszą galerie Soni( od kasi) Ciapka shiry luny i troszkę Figi :p tśmę z ptaszkami już odrzuciłam xd jednak wolę lisy, i rodzice nie będą narzekać że dziewczęcy wzorek xd ło, że Ci się chciało :) acz w sumie ładne psy się dobrze ogląda :D [quote name='Bartiśkowa_']Weź coś w kolorze chustki bo bardzo mu ona pasuje ;) no właśnie jedna z opcji to taki polar. na taśmie też trochę niebiesko-turkusowego jest [quote name='LadyK']http://wd9.photoblog.pl/lvp5/201012/27/82082238.jpg śniegowy wiewiór :diabloti: :evil_lol: mówiliście że na jednym z poprzedniej sesji wygląda jak pumba, yeti i inne takie. to co to jest ? :diabloti: dzika świnia, wielki powrót:evil_lol::evil_lol:
-
dziękuję wszystkim :) faktycznie zainwestuję w stałkę, taka przesłona w porównaniu do tych które teraz mam to i tak dużo jaśniej i myślę że wystarczy. chociaż apetyt rośnie w miarę jedzenia, po kupnie tele myślałam że na dłuższy czas tyle obiektywów wystarczy :D mam go pół roku i już następne kuszą.. jednak kupując kolejny obiektyw i zaspakajając jedną z potrzeb dostrzegam kolejne- jasność, makro etc. szkoda że obiektywy z dużym zakresem typu 18-250 są takie słabe optycznie bo byłoby sproo wygodniej xd [quote name='mam psa']musisz sie zastanowic jakie zdjecia bedziesz robic. Ja kupiłem właśnie do Canona na początek zwykły obiektyw kitowy za 200pln 18-55 i moim zdaniem na poczatek do zabawy jest OK. = robi wystarczajace dla mnie fotki. teraz wiem, ze milo by było mieć szerszy zakres ( nie lubię biegać z aparatem i np. przy zdjeciach psow może to być problem) i pewnie dojdzie za jakis czas cos 15-85.[/QUOTE] Kit ja miałam w zestawie od początku, przestał mi wystarczać po jakimś miesiącu :D teraz żałuję że od razu zamiast kita nie wzięłam jasnej stałki, bo mając tele i 50tke kit się nie przyda prawie do niczego, ewentualnie do zdjęć psa z góry (na 18mm) od jakiej odległości ta 50tka łapie ostrość ? do jakiś 'pól makro' się przyda ?
-
Krowa - Figa i koza - Marcel zapraszają do nakrapianej galerii
Avaloth replied to :: FiGa ::'s topic in Galeria
[QUOTE]Święta nadchodzą, to czas radości i miłowania :loveu:[/QUOTE] o właśnie ! więc się zmiłuj nad nami i zdjęcia wstaw :D bo jak nie.. (tak, grożę Ci:diabloti:) to się zbierzemy grupą i Cię napadniemy w tym Twoim Mu'nchen, czy gdzie Ty siedzisz, nie tak daleko :D -
Pinczerka ocalona, 1100zl jeszcze na minusie 460zl
Avaloth replied to GoskaGoska's topic in Już w nowym domu
[quote name='ulvhedinn']Nic niestety..... ...zmarzlak ostatnio oprotestowuje jak może spacery ("pańcia zwariowała, w taką pogodę psa na śnieg!!!!!!'"), a jak juz musi wyjść, to stara sie siusiać na pokrywę ciepłowniczą, żby przypadkiem pupki w śnieg nie wsadzić i wieje do domu.....[/QUOTE] haha, no tak, co ksieżniczka będzie marznąć:evil_lol: -
Krowa - Figa i koza - Marcel zapraszają do nakrapianej galerii
Avaloth replied to :: FiGa ::'s topic in Galeria
[quote name=':: FiGa ::']Sprobuj szczescia :evil_lol:[/QUOTE] nie jestem pewna czy tego chce :diabloti: to jets niesprawiedliwe ! my cierpimy bo koleżanka nie chce założyć gelrii -.- :mad: -
KRAKÓW - wątek zbiorczy psiaków pod opieką karusiap i Jagienki
Avaloth replied to Jagienka's topic in Już w nowym domu
dzięki :) [SIZE=1]pokój socjalny to ten gdzie sie można przebrać, zaraz przy wejściu ?:oops:[/SIZE] -
Pinczerka ocalona, 1100zl jeszcze na minusie 460zl
Avaloth replied to GoskaGoska's topic in Już w nowym domu
mogę potwierdzić :) mały dobek-odkurzacz :D Ulv jak Laluchna ? coś z adopcją się ruszyło ? -
KRAKÓW - wątek zbiorczy psiaków pod opieką karusiap i Jagienki
Avaloth replied to Jagienka's topic in Już w nowym domu
[quote name='paoiii'][B]Avaloth [/B]jeżeli nie musi to buć konkretnie jagienka czy Karusiap to ja będe od 10 :D[/QUOTE] mi na prawdę obojętne kto będzie, każdy będzie zbawieniem :D my pewnie będzie tak jechać żeby na miejscu być 10.07 albo 32 (tak są autobusy) w razie czego gdzie można Ciebie i innych wolontariuszy szukać ? jakby ktoś zobaczył takie dwie siroty to będziemy my:evil_lol: -
dzięki wszystkim za pomoc :) Ograniczyłam wybór do nr. 2,3,4 i tego spod zdjęcia(to) jednak wolę lisy ^^ Co nie zmienia faktu że dalej nie potrafię się zdecydować na jedno więc stoję w miejscu. Chyba popytam rodziny, w końcu tata też z psem na spacery łazi no i jeździ w różne miejsca. ale mi się nie chcee... umrę na lenistwo. albo niewyspanie. albo zamarznę. ewentualnie na wskutek przejedzenia czekoladą. i tyle z tego będzie.
-
Krowa - Figa i koza - Marcel zapraszają do nakrapianej galerii
Avaloth replied to :: FiGa ::'s topic in Galeria
[QUOTE][B]Avaloth [/B] na litosc mnie probujesz wziac? :evil_lol:[/QUOTE] Ciebie na litość się nie opłaca :roll: .. chyba z kijem trzeba :diabloti: -
ładnie mu w sunrisie *.* nie żeby Anulą ją kupowała trzy miesiące temu przy okazji namawiają mnie do kupna czegoś :D nałogowiec jeden :P
-
[QUOTE]Robienie zdjęć jest jak nałóg , nie ważna pora :evil_lol:[/QUOTE] a to prawda :) chociaż dla mnie spanie to też nałóg :D
-
Szelki i inne akcesoria tego typu można zamówić tu: http://activdog.pl/ Tworzy je Tania- forumowa Od-Nowa (nie wiem czy z kreseczką i czy przez 'w' czy 'v' xd) wstępnie za szelki takiego typu(sportowe) na wymiary Chestera wychodzi od ok.70-80zł, zależy na których paskach chce wzorzyste tasiemki. jak tak patrzę na te najnowsze zdjęcia to chyba jednak brąz Osioła nie jest intensywniejszy..:shake: już sama nie wiem po czym je rozpoznawać :evil_lol: dobrze że nie mieszkamy koło siebie bo jakbyśmy razem na spacery chodziły to krzyżyk na drogę żeby je rozróżnić :D
-
KRAKÓW - wątek zbiorczy psiaków pod opieką karusiap i Jagienki
Avaloth replied to Jagienka's topic in Już w nowym domu
Dzień dobry :) Chciałam się dowiedzieć, czy któraś z Was będzie w niedzielę do południa w schronisku ? Ja i Ola164 dwa tygodnie temu byłyśmy pierwszy raz, akurat nie było żadnego wolontariusza, a nikt z pracowników nie potrafił nam powiedzieć, które psy można wyprowadzić i w ogóle co zrobić. W końcu wylądowałyśmy u kociaków. W każdym razie, wolałybyśmy tym razem uniknąć czekania pół godziny aż coś będziemy mogły zrobić, dlatego tak pomyślałam że może gdyby ktoś był wprowadziłby nas w to wszystko.. ;) -
Cześć Ciapkowa :D ło matko, nie macie innych tematów niż szkoła:eviltong: chociaż dzisiaj to ja sobie mogę, jutro nie idę :diabloti: bo kobita od polskiego chora, pp odwołane, więc gdzie ja będę jechać na majcę, dwa wfy i zastępstwo.. jeszcze dojeżdżać muszę z 1,5h o tej porze więc ja dziękuję, zostaję. chociaż się wyśpię :cool3: zagrożeń też nie mam ! :multi: nawet dopa chyba nie będzie, chyba że chemiczka się nade mną nie zlituje, to może być gorzej :evil_lol: ale kij z chemią, do niczego mi toto nie przydatne ^^ dobranoc xd
-
Przyszłam prosić o radę ^^ mam 600zł. Na stanie canon eos450d, kit, 55-250IS. I szczerze mówiąc nie wiem w co teraz inwestować. I. kupić stałkę 50-tkę, tą najtańsza canonowską ( za ok 500zł). Tylko opłaca się ? czy lepiej poczekać i kupić już coś lepszego ? duża różnica będzie między tą, a taką z 200zł droższą ? jak ona stoi optycznie ? (ma funkcję makro?) II. lampa zewnętrzna. na razie nie wiem jaka, ale canona na pewno. z tego co się orientowałam w kwocie którą mam się już zmieszczę z dobrej jakości lampą. w lampach ja kompletnie nie teges, na co przede wszystkim zwracać uwagę ? Ogólnie bardziej się skłaniam na jasną stałkę, tyle że nie wiem czy po prostu jest sens kupować tą. Ewentualnie jeszcze by mi się przydał obiektyw do makro, ale w tej cenie raczej nic nie znajdę.. Z góry dziękuję za wszystkie rady.
-
[quote name='dOgLoV']Chester jak zawsze śliczny :loveu: dzięki:loveu: [quote name='Ciapkowa.']No co? Już nawet nie można być oryginalnym :shake::shake::shake::shake: można, a nawet trzeba ^^ [quote name='wenia41']nie ma psa Iś to Twój czy mój?????? No jakbyś nie wiedziała to co byś powiedziała?????? oj gdybym nie wiedziała to miałabym dylemat :eviltong: wydaje mi się, że brąz mojego jest bardziej intensywna, bardziej w kierunku pomarańczu niż Twojego, ale może to wszystko oświetlenie.. [quote name='przeszlus']oglądałem jako nie zalogowany i jak to zobaczyłem to musiałem się lognąć :diabloti: orydżinalna :p idź Ty :eviltong: czepiać się Ciapkowej będzie xd [quote name='Ciapkowa.']Poprawnie jest kakao, ale ja jestem orydżinalna i mówię/piszę kakało :diabloti: o i masz rację, nie wolno się poddawać normom, trzeba stwarzać własne :diabloti: [quote name='przeszlus']No to se poczekamy bylke nie wiecznie ;) Gabi a to się przypadkiem nie mówi Kakao a nie "kakało " ? Dlaczego Ser to wiem na 120 stronie chyba o tym było jak zdjęcia serka wklejałaś :p A no kiedyś wklejałam, ale dawno to było, a nie każdy taki pilny jak Ty żeby przelecieć 200stron wstecz :evil_lol: [quote name='Ciapkowa.']Łiiiii! To wpadam w ten łikend po różowo-zielone mleko/kakało ! :roftl: :diabloti: świetnie :D to jaidę go doić, coby wystarczyło xdd [quote name=':: FiGa ::']Ja mam parowki w galerii :grins: I jakies slitasne panieneczkiii :loveu: I juz nie wrzucam na tinypic :angryy: http://i28.tinypic.com/n2h06a.jpg Mrrrrr :loveu: jednak wole mleko od parówek.. :evil_lol: jest słit i mroh:loveu: takie zdjęcia zamiast jakiegośtam Chestera to po prostu błogosławieństwo :loveu::diabloti: Musicie mi pomóc.. Kupuję te szelki od Tani, szer 3 cm taśmy + polar. I za cholerę nie mogę dobrać zestawu tasiemka z tych które mi się najbardziej podobają + taśma + polar. Ktoś ma może wizje, czy cokolwiek ? tu się bawiłam, ale im dłużej na to patrzę, tym mniej mi się wszystkie podobają xd polar pod nr. 2 to ciemna śliwka.. Jeszcze jest taka opcja, o ile Tania ma nadal ten kolor taśmy podkładowej: http://i84.photobucket.com/albums/k3..._7248kopia.jpg jeśli chodzi o tasiemki kolorowe to głównie te dwie użyte powyżej wchodzą w rachubę, ewentualnie jakieś inne minimum 1,5cm. za każdą propozycję zestawienia będą wdzięczna. Tu taśmy i polary: http://activdog.pl/abcinfo.php
-
Krowa - Figa i koza - Marcel zapraszają do nakrapianej galerii
Avaloth replied to :: FiGa ::'s topic in Galeria
[quote name=':: FiGa ::']:diabloti: Jak chcecie to wam jakies przekleje :evil_lol: Cala przyjemnosc po mojej stronie :megagrin:[/QUOTE] jakaś Ty hojna:roll: będziesz mnie mieć na sumieniu jak wyląduję pod mostem :eviltong: [quote name=':: FiGa ::']po tej goracej nocy wczroaj juz chyba nie ma tematow tabu :roflt:[/QUOTE] strach się Was bać :diabloti: -
Musicie mi pomóc.. Kupuję te szelki od Tani, szer 3 cm taśmy + polar. I za cholerę nie mogę dobrać zestawu tasiemka z tych które mi się najbardziej podobają + taśma + polar. Ktoś ma może wizje, czy cokolwiek ? tu się bawiłam, ale im dłużej na to patrzę, tym mniej mi się wszystkie podobają xd [IMG]http://img822.imageshack.us/img822/9710/kroo.jpg[/IMG] polar pod nr. 2 to ciemna śliwka.. Jeszcze jest taka opcja, o ile Tania ma nadal ten kolor taśmy podkładowej: [url]http://i84.photobucket.com/albums/k35/Tanieczka/na%20drozdowisko/IMG_7248kopia.jpg[/url] jeśli chodzi o tasiemki kolorowe to głównie te dwie użyte powyżej wchodzą w rachubę, ewentualnie jakieś inne minimum 1,5cm. za każdą propozycję zestawienia będą wdzięczna. Tu taśmy i polary: [URL]http://activdog.pl/abcinfo.php[/URL]