Jump to content
Dogomania

GrubbaRybba

Members
  • Posts

    6319
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by GrubbaRybba

  1. Wychowanie jamnika w pełni... jest chyba lepiej... tfu tfu aby nie zapeszyć.
  2. Kolejna bida.... kolejny dramat.... boję się zadzwonić do schronu, żeby spytać, czy maluch przeżył te starszne mrozy.... sam w budzie bez podłogi, w budzie na ONka.... nie miał szansy się ogrzać.... mam nadzieję, że udało mu się przetrwać.
  3. To już ponad rok, jak Bubiszon siedzi w schronie.... Czy ktoś ją jeszcze zauważy?
  4. Nadal czeka...... posmutniał....... Czy ma jeszcze nadzieję? Wątpię.
  5. A ja piszę tylko aby pozdrowić i poprosić i wymizianie psiaków od ciotki Rybby. :loveu:
  6. Niestety nie odezwała się. Ale chciała jednego z nich.
  7. Niestety.... nadal czeka. To już prawie rok.... :placz:
  8. [quote name='wiosna']jasne, ja będę czekać na decyzje od Was. Czy na wściekliznę mamy szczepić ? Cieszę się, że zrobiłaś bannerek - wstawię też do siebie.[/quote] Tak, myślę, że wścieklizna to konieczność. Z resztą narazie sie wstrzymujemy. Wiosna wcześniej wspomniałaś, że mogłabyś zrobić allegro. :razz: Jeśli to aktualne, to byłabym wdzięczna. :loveu:
  9. Wpisuję tu rozliczenie... miałyśmy z Ocelot odłożone 662 zł. Na hotel, transport i obrożę wpłaciłam już 427 zł. (200 transport, 220 hotel i 7 obroża) Teraz mam dopłacić 80 zł. (50 hotel za grudzień, 10 za styczeń i 20 za odrobaczenia) Zostaje nam 155 zł. Odliczając z tego szczepienie: ok 25 zł wścieklizna + ok 50 zł wirusówki, zostanie nam 80 zł, a to wystarczy na hotel do [U]8 lutego[/U]!!!:crazyeye: Co dalej, nie wiem... może schronisko...:shake::shake::shake: [SIZE=4][COLOR=Red][B] Dlatego PROSZĘ O POMOC W OGŁOSZENIACH I O DAROWIZNY, JEŚLI KTOŚ OCZYWIŚCIE MOŻE...[/B][/COLOR][/SIZE] Wiosna... wstrzymajmy się narazie z kastracją. Ze szczepieniem na wirusówki też. Po odrobaczeniu możemy zaszczepić na wściekliznę, ale wszelkie zbędne lub mniej pilne zabiegi wstrzymujemy... OK?
  10. Zrobiłam kilka ogłoszeń: alegratka, 4łapy, kupsprzedaj. PROSIMY O POMOC W OGŁOSZENIACH!!!
  11. [quote name='wiosna']Doszły pieniążki - dziękuję. Ponieważ cennik jest teraz 'dobowy', nie miesięczny, do końca grudnia wyszło 50zł, za styczeń będzie 310. Trzebaby Aspera odrobaczyć - to koszt 20zł. Postaram się w najbliższych dniach zrobić mu Allegro.[/quote] Kiedy chcesz, abym uregulowała tą kasę za grudzień + 10 zł za styczeń + 20 za odrobaczenie? PS - U mnie odrobaczenie kosztuje 5-10 zł. Idzie się do weta, bierze 3 tabletki amiprazol i podaje się psu przez 3 kolejne dni. Jedna tabletka na 10 kg psa, czyli dla Aspera powinna wystarczyć. Takie 3 tabletki kosztują od 5 - 10 zł, w zależności od weta.
  12. [quote name='Panca']czy ktos umie zmniejszyc banner bo ten jest za duzy i moga byc problemy z adminem[/quote] Ten banner ma 100 px wysokości, czyli jest wymiarowy. 1. wys 100 px, szer 135 px [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/trzy-worki-treningowe-trzy-psy-trzy-dramatyczne-historie-ostatnich-dni-128385/"][IMG]http://th.interia.pl/20,g914abc212191298/i832128.jpg[/IMG][/URL] 2. wys 100 px, szer 129 px [IMG]http://th.interia.pl/20,g914abc212191298/i832141.jpg[/IMG]
  13. Jakie ciudo!!! Czy ma jakieś ogłoszenia? Zrób mu alegratkę, allegro, gumtree, kupsprzedaj, animalia, 4łapy, itd... Czy masz umowę adopcyjną? Jeśli nie, podaj maila, wyślę ci. Jeśli zaczną ludzie dzwonić, pytaj o kilka podstawowych rzeczy: 1. Dlaczego chcą psa? 2. Czy mieli już psy? Jeśli tak, jakie? 3. Czy mają dzieci? W jakim wieku? 4. Czy czytali coś na temat rasy? 5. Czy zgadzają się na wizyty przed i poadopcyjne? 6. Warunkiem adopcji jest zobowiązanie do kastracji. Czy zgadzają się wykastrować psa? 7. Czy zgadzają się podpisać umowę adopcyjną? 8. Pies sporo kosztuje, czy zdają sobie z tego sprawę? Czy stać ich na dobrą karmę, weta i fryzjera? To koszt ok 200 zł / miesiąc o ile pies nie zacznie poważnie chorować. 9. Co zrobią z psem, gdy będą chcieli wyjechać na wakacje? 10. Czy w rodzinie jest ktoś, kto w razie nieoczekiwanych wydarzeń zajmie się psem? Wybieraj tylko te domy, które zgodzą się na kastrację i umowę. Inne odrzucaj od razu. Powodzenia.
  14. Hej.... co tu tak pusto? Czy ktoś robił maluchowi ogłoszenia? Ja nie mam czasu na robienie ogłoszeń, a domku musimy szukać jak najszybciej, bo pieniążków na hotel mamy tylko na 2 m-ce. Ocelot, czy robiłaś jakieś bazarki? Musimy bowiem zbierać na szczepienia i kastrację.
  15. Agulenka, cieszę się, że si odezwałaś. Trochę się niepokoiłam. Dobrze, że zwalczyliście pasożyta. Pozdrawiam cieplutko Ciebie i TZa. I oczywiście ściskam mocno Thora. :loveu::loveu:
  16. Przelałam 227 zł. 220 zł na hotel i 7 zł na obrożę. Dodatkowo wstawiłam Asperka na wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f97/przygarniemy-foksia-chlopaka-127810/[/url]
  17. Co z tym małym białym psiakiem? Co ze spanielkiem? Gdzie one są?
  18. Jasne, że może być. A z tym fryzowaniem to może zaczekaj chwilę, aż się trochę ociepli, bo teraz biedak zamarznie. Wiosna, wyślij mi na pw twój numer konta i dane.
  19. t kasiek, niestety na kotach się nie znam. Mam co prawda u rodziców 3 koty, ale każdy ma inny charakter. Kotka jest super kochana i łagodna. Jeden kocur jest lenichem. Jego życie to spanie i jedzenie. Choć potrafi się wściec i podrapać. Ostatni kocur to agresor. Nie da się nawet wziąć na ręce, bo od razu gryzie i drapie. Choć sam często się przytula. Ale to on musi zadecydować. Nie można go zmusić, bo szramy na rękach murowane. Niestety tutaj nic nie pomogę. Sama ze swoimi kotami nic nie umiałam zrobić.
  20. Dorcass, z tego, co piszesz, widać, że z hierarchią w waszym domu jest coś nie tak. To nie wina psa, czy dziecka. To wina hierarchii. Polecam do przeczytania książkę [U]"Okiem psa" Johna Fischera[/U]. Niewielka książka, w sam raz na popołudnie. A zawiera tyle wiedzy, co największe podręczniki. Do tego czyta się wybornie. Ale zanim przeczytacie, kilka rad ode mnie, która już przeczytała. :) 1. [U]Jedzenie.[/U] Pilnujcie, aby Bambi jadła zawsze po dziecku. Tzn najpierw jecie wy, potem lub razem z wami dziecko, a gdy wszyscy zjedzą, je pies. Miskę zestawiasz na ok 10 minut. Jeśli pies nie zje, zabierasz miskę i dajesz dopiero następnego dnia, oczywiście znowu wieczorem, gdy wszyscy zjecie. Kolejność jedzenia w mniemaniu psa jest bardzo istotna. I nigdy nie karmcie psa pod stołem. To obniża waszą pozycję w stadzie. 2. [U]Przechodzenie przez próg[/U] i wchodzenie do domu. Nam się to może wydawać trywialne, ale dla psa to podstawowa sprawa świadcząca o hierarchii w domu. Najpierw wchodzicie wy i dziecko, pies na końcu. Jeśli się przeciska, zamykasz drzwi, tak, aby pies dostał nimi po nosie i czekasz. Kolejna próba i jesli się przeciska, zamykasz drzwi. Tak do skutku. Po kilku próbach pies pojmie, o co chodzi. 3. [U]Wchodzenie na meble, a szczególnie łóżko[/U]. Pies nie wchodzi na meble, chyba, że go zaprosicie. Jak sam wskoczy, zganiasz go i wysyłasz na jego posłanie. Tu ważna jest konsekwencja. Musisz tak robić zawsze. To może ci się wydawać okrutne, ale dla psa jest to zwyczajne zachowanie osobnika wyższego w hierarchii. 4. [U]Schodzenie z drogi[/U]. Czy twój pies schodzi ci z drogi, gdy idziesz, a on leży w przejściu? Jeśli nie zganiaj go, szturchnij nogą, tupnij, krzyknij. On musi widzieć, że ty rządzisz, ty i twój mąż, a nie on. A w hierarchii niższy rangą zawsze ustępuje wyższemu. 5. [U]Zainteresowanie.[/U] Zawsze najpierw interesuj się dzieckiem, potem psem. Do dziecka mówisz najpierw, ono najpierw dostaje jeść, ono jest najpierw brane na ręce, kolana. To ty i twój mąż musicie pokazać psu, że wy tu rządzicie i że wy uznajecie, że dziecko jest od psa ważniejsze. Tu musicie być bardzo konsekwentni. 6. [U]Zabawa[/U]. Gdy pies przychodzi do was prosząc o pieszczoty lub zabawę, odganiacie go. Możecie oczywiście po minucie go zawołać i zaproponować pieszczoty lub zabawę, ale to wy musicie proponować. To wy wyznaczacie czas na zabawę i odpoczynek. Nie pies. To wy dysponujecie czasem psa, nie odwrotnie. Wszystkie te zachowania są dla psa jasne i czytelne. W naturalnym stadzie niższy rangą nigdy nie ugryzie wyższego. Nawet nie pokaże mu zębów. Nigdy nie wskoczy na posłanie wyższego rangą. Nie zatarasuje mu drogi i nigdy nie dostanie wcześniej jeść. W stadzie to para alfa je pierwsza, a to co zostanie, dzieli pomiędzy niższych rangą. To para alfa pierwsza wchodzi do gniazda (mieszkania, domu). To para alfa uznaje, kiedy i z kim będzie się bawić i w jakiej kolejności, itd. A w domu parą alfa jesteście wy. Wasze dziecko jest dla psa niczym innym jak waszym szczenięciem. I to wy musiecie pokazać psu, że to wy rządzicie, potem jest dziecko, a na końcu hierarchii pies. To może być dla was trochę bolesne, bo będzie się wam wydawało, że robicie psu krzywdę. Ale tylko tą drogą osiągniecie w domu spokój. Pies lubi, jak znać swoje miejsce w hierarchii. To mu porządkuje świat. Pies staje się wtedy mniej nerwowy i agresywny. Bo nie musi walczyć o pozycję ani bronić swojej zbyt wysokiej pozycji. Powodzenia. Ja już to przeżyłam. Miałam w domu dominanta, a teraz mam przytulaka. Początki były trudne. Ciągle musiałam mieć się na baczności, aby postępować konsekwentnie. Po dwóch tygodniach pies zmienił się nie do poznania. Teraz, po kilku miesiącach jest najłagodniejszym i najspokojniejszym psem pod słońcem. Nawet na spacerach chodzi bez smyczy, a ja nie boję się, że coś przeskrobie. No i rozumiemy się prawie bez słów.
  21. Dostałam kilka maili w sprawie tomaszowskich psiaków. Pisałam pani w sprawie Rexa i Maziego. Pani z Piotrkowa. Ma już sunię ze schroniska w Łodzi. Pisał pan w sprawie suni DONka, tej z tylnych boksów. I pisała pani w sprawie Sary. Wszystkie maile były rozsądne. Dzwoniła też pani w sprawie DONki tej lub innej. Oby bidy. Pani z Krakowa. Miała zadzwonić do schroniska i oddzwonić. Jeszcze nie oddzwoniła.
  22. uff, właśnie udało mi się uruchomić mój idiotyczny internet. 4 dni próbowałam, ale w końcu zadziałał. Asper jest ciudowny. Dla mnie też wygląda jak wyrośnięty york, ale raczej jest w nim coś w welsh terriera. Wiosna, jutro przeleję ci pieniążki, bo w pracy mam lepszy internet. Tymczasem wymiziaj ode mnie tego futrzaka. :loveu:
  23. W sprawie karmy, myślę, że spróbujmy tańszą. Raz, musimy mieć kasę na jak najdłuższe hotelowanie psa, bo nie wiadomo, kiedy znajdzie dom. Teraz sylwester, zaraz ferie. A co za tym idzie, mało adopcji. Dwa, jeśli okaże się, że psiak nie przybiera na wadze, a sierść się nie poprawia, dopłacimy za lepszą karmę. Narazie jednak spróbujmy z tą tańszą. Ocelot, co ty na to? Wiosna, podsumuj proszę koszty podróży. Rozumiem, że hotelik kosztuje 10 zł / dobę, czyli 300 zł / miesiąc. Pieniążki przeleję ci po 5 stycznia, bo zaraz jadę na mazury. Niestey nie będę tam mieć netu, a przelewy mogę robić tylko internetowe.
×
×
  • Create New...