-
Posts
27538 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mysza 1
-
Najlepszego, Gabiszonku :) Tak samo rozkracza się nad miską jak Szarutek. :)
-
Labkowaty pies - mlodzieniaszek w wielkiej potrzebie - znalazł dom:)
mysza 1 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Asia wróciła ale nie może zalogować się na dogo stąd opóźnienie w rozliczeniach. Ale wszystko będzie uzupełnione :) -
Roman z Chrzanowa brzmi dumnie! Zwłaszcza taki co ma dom :)
mysza 1 replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
Panienki w oko wpadły i od razu widać, że to Romeo ;) -
[quote name='hop!']Chciałam zrobić ogłoszenia staruszkowi z łódzkiego schroniska (mysza 1 wie, o jakiego chodzi), ale zniknął ze strony. Nie ma go w żadnym dziale. Zrobiłam tylko Piaskowi na portalach: gumtree alegratka cafeanimal tablica psy.pl adopcjapsa e-zwierzak olx.pl przygarnijzwierzaka morusek.pl doadopcji.pl adopcje.org wybierzmiska.pl[/QUOTE] Bardzo dziękuję :loveu: Mam nadzieję, ze tamten psiak znalazł dom albo wrócił do właścicieli...
-
Fortuna z Korabiewic w hotelu u ajlii, pilnie potrzebuje domu
mysza 1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='MALWA']Witam! Dostałam zaproszenie na wątek od bric i brak. Wpłacę 20 zł na zabieg w paszczy suni.[/QUOTE] [quote name='MikAga']Odwiedzamy, od nas będą trzy dyszki dla dziewczyny na uporządkowanie pyszczydła. Pozdrawiam serdecznie z moją Mikuśką,a w środę trzymam kciukasy! Pako troszkę zdegustowany miną Fortuny:lol:[/QUOTE] [quote name='Panna Marple']Hej, hej, dzięki za zaproszenie. Ode mnie 30 zł na zębiska:lol:[/QUOTE] Bardzo dziękujemy :loveu::loveu::multi: -
[quote name='ronja']u lekarza to była spanikowana. gdy się czegoś wystraszy - puknięcia, naglego szczeknięcia i się zrywa, to wtedy też traci równowagę i ta noga wygina się tak, że aż strach patrzeć. od kiedy nie ma malutkiej Opaj Sonia jest spokojniejsza.[/QUOTE] U lekarza to nawet nie drgnęła, to już była panika na całego. Ale zanim tam weszliśmy, na ulicy też nie mogła chodzić, łapki jej się wyginały :( straszne to na mnie wrażenie zrobiło :( na pewno najlepiej czuje się w domu więc i chodzenie lepsze :) Musimy trzymać kciuki za środowe badanie i mozliwości leczenia, oby wszystko dobrze się skończyło.
-
Fortuna z Korabiewic w hotelu u ajlii, pilnie potrzebuje domu
mysza 1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Bric, wielkie dzięki za pomoc i rozsyłanie :loveu::loveu::loveu: Moca, Mimiś serdeczne dzięki za chęc pomocy :loveu: Bardzo Wam dziękuję :loveu: -
[quote name='ronja']nie dotarlismy do weta wczoraj. Bartek ten tydzień miał cięzki pod kątem wyjazdów do wetów. doktor nie okreslił dokładnie kiedy mamy przyjechać na kontrolę, więc myślę, że nic się nie stanie jak trochę odłożymy to w czasie. stan się nie pogarsza, wręcz przeciwnie.[/QUOTE] Myślę, że jak najbardziej nie ma po co na razie jechać. Za jakiś czas trzeba będzie pojechać na badania krwi przed sterylką, wtedy obejrzą skórę. Poproszę za to foteczki :) :eviltong:
-
[quote name='Nutusia']A może dr Olkowski będzie wiedział co jest bez mielografii?... Oby![/QUOTE] Nie ma szans raczej :( coś dzieje się w rdzeniu, dwóch wetów potwierdziło, trzeba to zlokalizować dokładnie, żeby móc jej pomóc. Dzięki za filmik, powiem Wam, że na filmie chodzi naprawdę nieźle... Jak ją widziałam w poniedziałek to nie mogła się podnieść :( i chwiała się jak nie wiem :(
-
Niewidomy ONek Jasper[*] odszedł :( w swoim domu :(((
mysza 1 replied to mysza 1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Jaki śmieszny z pukaniem z drzwi :) cwaniak. Jesli chodzi o karmę to kilka dni temu zamówiłam mu tą samą co poprzednio- Eukanubę intestinal. Jak ją zje, pomyslimy. -
Wyrzucony biedak. Pimpo wielkouchy już we własnym domu :)))
mysza 1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='hop!']Chyba już można zmienić tytuł wątku i dział. ;)[/QUOTE] Racja, zapomniałam o tym. -
Kacper nareszcie ma swój własny dom :)) Powodzenia kochany :)
mysza 1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lemoniada']Cudowne zdjęcia :) A czy przy następnej okazji pojawią się też jakieś wspólne z Siseto? Pasują do siebie bardzo :)[/QUOTE] Myślę, że z tym nie będzie problemu, tworzą bandę ;) -
[quote name='bric-a-brac']A to ok, dzięki za potwierdzenie :) Z Kredki to będzie niezła metamorfoza.[/QUOTE] Oby ;) chociaż jak się teraz na nią patrzy to wygląda na normalną sunię, nie widać ran od przodu :) Najważniejsze, że jest cała i zdrowieje. Zawsze cieszy jak bieda wychodzi z miejsca takiego jak to...
-
Niewidomy ONek Jasper[*] odszedł :( w swoim domu :(((
mysza 1 replied to mysza 1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='ronja']Jasper dostał drugą receptę na ursopol. Wczoraj Bartek był z innym psem i doktor zalecił usg kontrolne po drugim opakowaniu dopiero. Dziś wykupię, wezmę fakturę na siebie i doliczę do rachunku hotelowego. Muszę też dokupić 50 hepatilów, bo ostatnie dni to dawałam mu hepatil mojej Didi.[/QUOTE] Jeśli już wykupiłaś to ok ale jeśli nie to zamiast Hepatilu poproszę o Esseliv. Dzisiaj będę w Super-pharm tam mają fajne promocje na ten lek, może coś trafię to będzie na zapas ;) -
Mielografia u psa. Metoda ta jest badaniem radiologicznym stosowanym w weterynarii w celu uwidocznienia lokalizacji i rozległości zmian uciskowych rdzenia kręgowego. W nakłuciu lędźwiowym lub potylicznym podaje się środek kontrastowy, a następnie wykonuje zdjęcia rentgenowskie. Badanie jest przeprowadzane najczęściej w znieczuleniu ogólnym inhalacyjnym, które w przypadku wystąpienia bezdechu umożliwia natychmiastowe podjęcie oddychania wymuszonego. Mielografia pozwala na wykrycie patologicznych procesów w kanale kręgowym. Badanie czasami jest stosowane w leczeniu chroby takiej jak porażenie kończyn u psa Mielografia u psa to nic innego jak badanie RTG rdzenia kręgowego z uzyciem środka kontrastującego. Jest to badanie inwazyjne, a więc niesie ze soba pewne ryzyko. Ponieważ zabieg wymaga pewnej precyzji i zwierzak powinien być nieruchomy podczas wykonywania zabiegu, to konieczne jest zastosowanie środków do znieczulenia ogólnego, a zatem zabieg jest związany także z ryzykiem poddania psa narkozie. Dlatego też warto narkozę poprzedzić poza badaniem klinicznym także kontrolnymi badaniami krwi i EKG. Badanie takie jest badaniem bardzo pomocnym w diagnostyce chorób powiązanych z rdzeniem kręgowym , dlatego jest badaniem wartym wykonania.
-
Fortuna z Korabiewic w hotelu u ajlii, pilnie potrzebuje domu
mysza 1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Muszę koniecznie pamiętać, żeby wykorzystać to zdjęcie w ogłoszeniach. ;) -
[quote name='gusia0106']a co powiedział dr dzisiaj?[/QUOTE] No właśnie nic odkrywczego. Mówił, że prawa łapa jest przyczyną braku stabilizacji (to znaczy, że ten uraz czy cokolwiek ma w rdzeniu powoduje brak czucia w prawej, lewa jest ok) i że trzeba to badanie zrobić. Trochę się boję, bo mielografia bywa dla psów zabójcza :(
-
Wyrzucony biedak. Pimpo wielkouchy już we własnym domu :)))
mysza 1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lemoniada']A poza tym jest uroczy, mi się bardzo podoba ;) Jak tam dług Pimpusia? Zmalał choć troszkę ostatnio?[/QUOTE] Nie bardzo ;) ale trudno, już nic nie poradzę. Zwykle psy idą do domu ze sporymi długami, podobnie z Grandą i innymi. Dopiszę tylko Twoją wpłatę i bazarkową i zobaczymy co tam wyjdzie. -
[quote name='Ewa Marta']Mam dwie przyjaciółki, z których jedna podarowała mi piękną starą biżuterię dla psiaków, a druga zgodziła się ją wystawić na allegro i sama dorzuciła kilka swoich sreber. To piękne sztuki, osiągające czasami na aukcjach dosyć wysokie ceny, dlatego zdecydowałyśmy się wystawić je dla szerszego grona kupujących, bo liczy się każda złotówka... Ja tylko przewiozłam biżuterię z miejsca na miejsce i teraz kibicuję licytacjom;-) Może i Wy macie chęć popatrzeć i policytować tam coś dla siebie, czy bliskich? Część dochodu zostanie przeznaczona na leczenie Soni i utrzymanie Diny. http://allegro.pl/srebrna-brosza-i2484898334.html http://allegro.pl/brosza-z-filigranu-imago-artis-1920-1963-i2484899667.html http://allegro.pl/pierscien-z-cieplym-miodowozoltym-kamieniem-i2486947169.html http://allegro.pl/niezwykly-srebrny-pierscien-jest-taki-tylko-jeden-i2486947892.html http://allegro.pl/srebrna-zawieszka-wisiorek-serce-i2486948711.html http://allegro.pl/niecodzienna-srebrna-zawieszka-ukryty-krzyzyk-i2485939793.html http://allegro.pl/recznie-wykonana-brosza-srebrna-zjz-zaremscy-i2485939024.html http://allegro.pl/filigran-imago-artis-z-lat-1920-1963-z-kopulka-i2485941624.html http://allegro.pl/pierscionek-srebrny-z-zawieszkami-jak-charms-i2486949541.html http://allegro.pl/srebrna-bransoletka-i2486950336.html http://allegro.pl/piekny-pierscien-srebrny-z-lwem-i2486951603.html http://allegro.pl/katalogowana-bransoletka-rytosztuki-z-mogramem-i2486952420.html Super pomysł, ja ciągle noszę się z zamiarem wystawiania na allegro rzeczy, które mam na bazarki i tu nie idą ale z tą dobą jest marnie ;) Wielkie dzięki za przekazanie części na Soniulkę. Sonia właśnie wraca z Bartkiem od dra Trębacza, konieczna będzie mielografia. Wykonamy ją w środę w lecznicy u dra Olkowskiego, bo i tak na 21 jest wizyta u niego. I pewnie tam będziemy kontynuować leczenie, bo jest bliżej a Olkowski specjalizuje się w naurologii.
-
Roman z Chrzanowa brzmi dumnie! Zwłaszcza taki co ma dom :)
mysza 1 replied to gusia0106's topic in Już w nowym domu
Ślicznota. Racja, onki nie są po to, żeby leżeć. Muszą mieć zajęcie i długie spacery. Fajnie, ze ma tak dobrze u Was :) -
Fortuna z Korabiewic w hotelu u ajlii, pilnie potrzebuje domu
mysza 1 replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Jaka gustowna mina na drugim zdjęciu ;) Dzięki za szelki, wiszę Ci :) -
Pako odszedł na zawsze :((( Żegnaj... [*]
mysza 1 replied to mysza 1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
To są przymusowe lekcje socjalizacji z psami ;) Pako rzeczywiście średnio zachwycony koleżanką ;) Ale zmartwień mu zazdroszczę ;) -
Ostatni tekst, z którym go ogłaszałam: Piasek jest niedużym, ślicznym i uroczym pieskiem. W swoim krótkim życiu przeżył jednak bardzo wiele. Ludzie nie okazali mu serca dlatego Piasek jest nieufny do obcych. Trzeba okazać mu cierpliwość i dobre serce a odwdzięczy się miłością. Swojego tymczasowego opiekuna zaakceptował i bardzo polubił. W stosunku do obcych zachowuje się z rezerwą i może się bać. Piasek jest młodym, mniej więcej rocznym psem. Nieduży, waży 9 kg. Bardzo lubi inne psy, w ich towarzystwie rozkwita :)) Bez problemu akceptuje koty. Szukamy dla niego wyrozumiałych opiekunów, którzy zechcą zaopiekować się tym słodkim maluchem. Więcej informacji na temat adopcji Piaska można uzyskać pod numerami telefonu: 507 443 597 lub 663 214 858 lub email: [email][email protected][/email]