Jump to content
Dogomania

jonQuilla

Members
  • Posts

    5099
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jonQuilla

  1. [quote name='M&S']Obawiam się, że minie jeszcze dużo czasu zamin zmieni się mentalność ludzi....... Dobrej niedzieli:)[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B] o ile w ogóle kiedyś się zmieni.... paradoks jest taki że jesteśmy najbardziej upośledzonym gatunkiem pomimo że jesteśmy najbardziej rozumni dzięki chociaż nie będzie dobra bo na 11 idę do pracy ;) ale Tobie życzę udanej :)[/B][/COLOR][/FONT]
  2. [quote name='Obama']A ja nadal uważam,że w szkole dzieciom powinno się wpajać szacunek wobec zwierząt i podstawowe zasady postępowania z nimi.To że dzieci wychodzą samotnie z dużymi psami to wina rodziców i braku odpowiedniej edukacji.Nasze społeczeństwo ma niską świadomość dotyczącą zwierząt,a co gorsza ,nikomu nie daje do myślenia , że coraz więcej przypadków znęcania się nad zwierzętami. Ostatnio widziałam na fb straszliwe zdjęcie psa,któremu dzieci wrzuciły do pyska petardę...zabiłabym gnojków łącznie z rodzicami.:/[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Brak słów. U mnie na podwórku kiedyś dzieciaki rzucały petardami w dzikie koty :roll: Jak byłam na tym ślubie u kumpeli to przy stole też dość ciekawa dyskusja wynikła. Jednego wujka matka szła, któregoś dnia z jego psem (yorkiem) na dwór i zaatakowały ją na klatce schodowej dwa asty, chodziło im o psa a nie o nią ale ona się przewróciła, przykryła swoim ciałem pieska i jeden z ttb zahaczył zębem o jej policzek powodując niewielką ranę. Bez wątpienia powinien ponieść karę właściciel astów, tym bardziej że nie chciał okazać nawet książeczki szczepień swoich psów. Wujek kumpeli wnosi sprawę do sądu ale to całe zdarzenie jest najmniej istotne. Rozumiem w pełni jego rozgoryczenie ale jak zaczął rzucać mięsem pod adresem TTB i ich właścicieli to myślałam że wyjdę z siebie. Rozmowa następnie przeniosła się na 'biurokrację' czyli rodowody oraz ich brak. Chodziło o to że jeśli dana rasa jest na liście psów agresywnych a pies nie ma rodowodu to nie podlega on pod przepisy prawne związane z tymi rasami. Odniosłam wrażenie że przy całym stole tylko dla mnie było to logiczne. Nikt nie pomyślał o tym że najpierw trzeba by było zająć się ludźmi, którzy na potęgę produkują psy z niewiadomych źródeł, które to najczęściej mają nasrane w głowach. No ale co ja mówię skoro york ów pana był kupiony na giełdzie a golden drugiego wujka, który najwięcej miał do powiedzenia był z allegro. I to są wykształceni ludzie, wydawałoby się że są w stanie pojąć pewne sprawy a tu psikus. Na prawdę się wtedy zezłościłam, kumpela mnie szturchnęła żebym tylko nie wdawała się w tą dyskusję bo mnie zlinczują.[/B][/COLOR][/FONT]
  3. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]To nie mogę się doczekać kiedy sama ją zobaczę :cool3:[/B][/COLOR][/FONT]
  4. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Ryszard już wcale nie taki malutki...rośnie z niego prawdziwy pan puma :loveu:[/B][/COLOR][/FONT]
  5. [QUOTE=makot'a;18029314]Również życzę miłego maratonu, a przede wszystkim - wytrwałości! :D Ile 'Zmierch' ma w ogóle części? Ja widziałam tylko pierwszą, ale nie miałam ochoty oglądać następnych, więc nawet nie wiem :roll: [/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Książka ma 4 części ale film 5 bo ostatnią część podzieli na dwa :roll:[/B][/COLOR][/FONT]
  6. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Kosmetyki do włosów Biovax polecam. Mają w ofercie żel stymulujący odrastanie włosów...zapobiega on wypadaniu oraz pomaga zregenerować się włosom. Słyszałam bardzo dobre opinie na temat tego produktu.[/B][/COLOR][/FONT]
  7. [quote name='Vectra']Nie jest siostrą :) Ajna to już ma prawie 10 lat ;)[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B] :evil_lol::evil_lol: Ajna - Ajda...uznałam że muszą być siostrzyczkami lepiej zrobię jak przestanę myśleć ;)[/B][/COLOR][/FONT]
  8. [quote name='Doginka']A moim zdaniem pierwsza część była najfajniejsza;-) I tak można polemizować, bo każdy ma inny gust;-)[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Moim natomiast była najgorsza tak więc faktycznie co osoba to inny gust :) Uważam też że filmy wypadają na prawdę słabo przy książkach. [/B][/COLOR][/FONT]
  9. [quote name='Vectra']To Ajna :) Tajbas nie jest ojcem Ajdy , biologicznym :diabloti: ale odstępował jej własną budę ;)[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Zawsze myślałam że Tajbas jest ojcem Ajdy...a to Ci psikus :) Ajna za to pewnie jest siostrą z miotu. [/B][/COLOR][/FONT]
  10. [quote name='Justa']Ten CAO powyżej to chyba nie Ajda?[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Tajbas, Ajna? btw. Tajbas to ojciec Ajdy? :) [/B][/COLOR][/FONT]
  11. [quote name='Doginka']Ja też oglądałam ze 100 razy, ale w kinie inaczej się ten film odbiera - przynajmniej ja tak mam;-) [/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]To prawda, w kinie zawsze filmy lepiej się ogląda ale i tak wydaje mi się że te dwie pierwsze części byłyby dla mnie męczące.[/B][/COLOR][/FONT]
  12. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Miłego Zmierzchowania się życzę :) Ja bym nie wybrała się na ten maraton mimo że 'Zmierzch' uwielbiam. Po wyjściu 3 części z kumpelą chciałyśmy sobie u mnie w domu zrobić maraton...przygotowałyśmy wszystko, włączyłyśmy film i w połowie pierwszej części uznałyśmy że to nie ma sensu. Oglądałyśmy to tyle razy że znamy na pamięć wszystkie dialogi bo jak byłam u niej w Szkocji to jedynymi filmami na dysku był właśnie 'Zmierzch' i 'Księżyc w Nowiu', nie miałyśmy internetu a tv tylko angielska i to 5 programów więc prawie codziennie oglądałyśmy te filmy na zmianę :evil_lol: Także podczas naszego maratonu nie mogłyśmy się jedynie doczekać 3 części bo ją widziałyśmy wcześniej tylko raz w kinie tak więc przełączyłyśmy i tak się skończył nasz wieczór z wampirami :evil_lol: No ale na 'Przed Świtem' też się wybieram do kina...najprawdopodobniej w przyszły weekend :multi:[/B][/COLOR][/FONT]
  13. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Arina trafiła w końcu na swój ideał... milczący, uległy i przytulaśny :evil_lol: Fajnie się do niego tuli. Też mam takiego dużego pluszaka... no może nie aż tak dużego ale Salsa tak go kochała kiedyś że aż schowałam go do szafy na pół roku :evil_lol: Po tym czasie gdy go wyjęłam to już nie była nim zainteresowana.[/B][/COLOR][/FONT]
  14. [quote name='Talucha'] Tak, to wieeelki minus haszczaków :lol: O matko, w życiu bym tak Lastiego nie puściła przy takich zwierzakach i to na zupełnie obcym terenie! Dobrze, że pies wrócił i faktycznie nic mu się nie stało :shake: [/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Max bo tak się zwał pies kumpla był na prawdę bardzo posłusznym psem, nigdy wcześniej nie uciekał... pewnie dlatego że w mieście tylu ciekawych zapachów nie czuł w powietrzu ;) Na szczęście wszystko dobrze się skończyło ale to świadczy o tym że ta rasa jest po prostu bardzo specyficzna pod tym względem i nigdy nie można im bezgranicznie ufać.[/B][/COLOR][/FONT]
  15. [quote name='unikatowydiament']no tak,zamiast zająć się suką i ją wychowywać,to najlepiej wszystko olać normalnie z takimi idiotami idzie szału dostać Ja to amm inny problem,a mianowicie u Nas kilka dużych psów(3 Onki,Dogo Argentino,Bulmastiff oraz Dog de Bordeaux)są wyprowadzane przez ok 10/12 letnie dzieci a wiadomo jak mój Oscar na pieski reaguje(zwajemnością) aż boję się pomyśleć co by było gdyby,któryś z tych psów się wyrwał dziecią do mojego Oscarka,to napewno by się skończyło tragedią,bo Kto by mi pomógł:([/QUOTE] [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]U mnie w okolicy na szczęście większość dzieci wychodzi z małymi pieskami więc są w stanie je utrzymać. Jedna dziewczynka chodziła kiedyś z ONkiem ale wyrwał jej się i pogryzł z innym psem....pech chciał że to on akurat był ostro poharatany ale przynajmniej rodzice się ogarnęli i sami go wyprowadzają. Pewnie gdyby to nie on ucierpiał to nie wyciągnęliby żadnych wniosków, a tak zabulili za weterynarza i poszli po rozum do głowy.[/B][/FONT][/COLOR] [quote name='Alicja']gorzej jak za jakiś czas na jego miejsce wejdzie następny na tych samych zasadach[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Tego też się obawiam. Z tego co mi wiadomo to ten chłopiec dostał tego psa ponieważ jest jedynakiem. Jeszcze jak suczka była mała to moja mama rozmawiała z babcią chłopca (znają się z piaskownicy jeszcze) i ta żaliła się mojej mamie że nie wytrzymuje z tym psem, że ma dość bo niszczy przedmioty i jeśli mu nie przejdzie z wiekiem to go oddadzą. :roll: Mogę się założyć że chłopiec słyszał takie teksty na co dzień i dlatego nawet nie powiedział w domu jak pies zachowuje się w stosunku do innych psów i do niego. Przyznam się szczerze że nie lubię tej kobiety (w sensie babci), to ona najwięcej krwawych historii przedstawiła mojej mamie kiedy przyprowadziłam Salsę. Typ człowieka, który zwierze ma za nic.[/B][/COLOR][/FONT]:roll: [quote name='sabinka40']Ciężko z takimi ludziami, chyba każdy z nas takiego ludzia zna:shake: Rece opadają na ziemię i co dalej? Znam pare domów gdzie sa psy, ale z nimi nie ma kto wychodzić, bo nikomu sie nie chce, bo zachcianka sie znudziła, bo dzieciak chciał,a teraz juz nie ma czasu sie psiakiem zajmować, a co dopiero poświęcic czas na jakieś wychowanie, wychodzą z nim bo muszą, przywiązują psa do ławki, albo puszczają luzem. Jest grupa osób co ma psa na pokaz, duży, silny, umięsniony pies dobrze wygląda i można go poszczuć na inne psy i być panem sytuacji:shake: Brak słów......[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Dowartościowywanie się psem to dość powszechne zjawisko. Zapasione, ledwo trzymające się na nogach 'amstaffy' chyba najczęstszym są zjawiskiem...zero mięśni, sam tłuszcz - w końcu wyglądać musi masywnie :shake:[/B][/COLOR][/FONT]
  16. [quote name='Doginka']To nie z chłopcem trzeba rozmawiać, tylko z jego opiekunami/rodzicami;-)[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B] Z tym że ja mam świadomość tego że pies najprawdopodobniej zostanie oddany, w najlepszym wypadku do schroniska. [/B][/COLOR][/FONT]
  17. [quote name='Talucha'] Moja też ma zakaz, ale sobie nic z niego nie robi jak widac :angryy: Lasti ma na koncie kilka jaszczurek (już nie zliczę ile ich), mysz albo dwie, mnóstwo owadów, dwa krety. W tym jednego tylko udusił i mu go zabrałam, no i teraz drugi-z moją mamą, zjedzony w całości. Ptaki na szczęście zawsze mu uciekają, dwa razy poleciał za zającem ale zając też był sprytniejszy, na szczęście. [/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Haszczaki to jednak pod tym względem 'porąbane' psy :evil_lol::evil_lol: Pisałam to kiedyś u siebie ale napiszę jeszcze tutaj bo mi się pisać chce :evil_lol: Pojechałam kiedyś ze znajomymi na domek i kumpel zabrał ze sobą swojego psa...właśnie haszczaka :) Domek znajdował się na wsi... z jednej strony lasy, z drugiej łąki z pasącymi się bykami. Przed wyjściem z samochodu mówię do kumpla 'weź psa na smycz' - 'nie, nie trzeba...przecież nie ucieknie' :) Zatrzymaliśmy się na działce przed domkiem, brama była jeszcze otwarta... wszyscy łącznie z psem wyszliśmy z samochodu i co? Stanął jak słup soli, rozglądnął się i dzida w pola do byków...nawet się nie oglądnął na wołanie. Kumpel zaczął biec za nim więc dał dyla dalej. W końcu zniknął na horyzoncie, było słychać tylko muczenie krów aż w końcu i to ucichło. Szukaliśmy go ale ani śladu po psie, jakby zapadł się pod ziemię. Wieczorem wrócił sam... śmierdzący i brudny od krwi. Okazało się później że dorwał się do kurnika gospodarza, mieszkającego niedaleko działki na której byliśmy. Ofiarą na szczęście była tylko jedna kura bo gostek szybko się połapał i przepędził go...na szczęście nie postanowił zabić psa bo przecież i takie historie się słyszy. Nie wiemy czy jakieś inne szkody też wyrządził ale do końca pobytu był albo w domku albo przywiązany na długim łańcuchu do szopy. [/B][/COLOR][/FONT]
  18. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]lubię jak psy się długo kształtują :)[/B][/COLOR][/FONT]
  19. [quote name='unikatowydiament']mizianki zasyłamy:)[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]wymiziane :) [/B][/COLOR][/FONT] [quote name='FredziaFredzia']Co do teledysku - kiedyś Gentlemana słuchałam pasjami, teraz też go lubię, czasem puszczę.. :)[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]u mnie od dawna jest to numer jeden, od jego muzyki zaczęło się moje uwielbienie do reggae tak na prawdę[/B][/COLOR][/FONT] [quote name='M&S']Cześć Żonkilu, jak gimnastyka kolana?[/QUOTE] [COLOR=olive][B][FONT=Georgia] Hej :) Systematyczne w dalszym ciągu...aż sama w sumie się dziwie że pamiętam o tych ćwiczeniach :evil_lol: *** Jakiś czas temu pisałam o chłopcu, który ma psa z którym sobie nie radzi. Rozmawiałam z nim jakiś czas temu, podsunęłam kilka pomysłów na pracę z suczką...głównie poleciłam mu odciągać jej uwagę od innych psów przez zabawkę jakąś ale ten chłopiec po prostu jeszcze nie dojrzał do tego by być odpowiedzialnym za psa a tym bardziej trudnego. Kompletnie nic do niego nie dotarło, dalej robi to samo a mnie szczerze mówiąc ta sytuacja już wkurza do granic możliwości. Prawie każdego wieczora kiedy wychodzę z Salsą to ten pies lata spuszczony, za każdym razem od razu rzuca się do ataku. Chłopiec w tym czasie jest na drugim końcu podwórka, zanim dobiegnie to psy skaczą sobie do gardeł. Jedyne co mogę robić to trzymać krótko Salsę i nogą blokować ataki tamtej suki, dzisiaj ugryzła mnie w łydkę...na szczęście nie mocno. Kiedy chłopiec przybiega i tak nie jest na tyle silny żeby od razu odciągnąć sukę, szarpie się z nią i to w sumie bardziej ona nim szarpie więc ja od razu zabieram Salsę i odchodzę jak najdalej, chłopiec wtedy leci na drugie podwórko za płotem. Salsa po tych akcjach ma ataki kichania, zastanawiam się czy nie jest to spowodowane podduszaniem na obroży. Uspokaja się po chwili gdy zaczynam ją głaskać. Dzisiaj pogadałam z mamą i poprosiłam żeby bezzwłocznie skontaktowała się z babcią tego chłopca, to tak nie może być. Nie będę cierpliwie znosić tego typu zachowań. Rozumiem raz ale nie prawie codziennie... żadnych wniosków to dziecko nie wyciąga pomimo że przecież widzi że za każdym razem jest identyczny scenariusz a przecież mówiłam mu żeby luzem jej nie puszczał skoro jest agresywna do innych psów. Tak jak pisałam...Salsa wychodzi na smyczy ale jeśli któregoś dnia ta suka wyskoczy na sukę malamuta sąsiada, który z nią wychodzi często przed dom na siku bez smyczy to się skończy źle bo Sara nienawidzi innych suk, co prawda nie zaatakuje niesprowokowana ale nie zawaha się jeśli ta wystrzeli do niej tak jak do Salsy. Początkowo było mi żal chłopca ale teraz jestem wściekła bo jego zachowanie jest po prostu totalnie bezmyślne....nie jest to na tyle małe dziecko żeby nie rozumiało powagi sytuacji. [/FONT][/B][/COLOR]
  20. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]ale się rozbudowała ładnie :) same mięśnie :loveu: tylko ta główka jeszcze taka malutka ;) [url]http://i1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/16112011-078.jpg[/url][/B][/COLOR][/FONT]
  21. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]dla mnie są identyczni :evil_lol::evil_lol::evil_lol: nie no może nie identyczni ale z pewnością nie potrafię ich rozróżnić :) jakie szaleństwa i przytulańce z babcią :)[/B][/COLOR][/FONT]
  22. [quote name='Alicja']:cool2: [FONT=Arial][COLOR=navy][B] widziałam Cię i słyszałam :bigcool: :lol:[/B][/COLOR][/FONT][/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B] wiedziałam że Ty mnie znajdziesz ;)[/B][/COLOR][/FONT] [quote name='unikatowydiament']może i życie w samotności ma swoje plusy,ale więcej ma minusów niestety Ja nie raz też tak mówię ze dobrze mi być samej,ale wsumie tak na odczepnego na dłuższą metę bycie samemu jest to dupska nie ma się do kogo odezwać,nikt Cię nie pocieszy nie przytuli:( a filmiki fajniutkie:)[/QUOTE] [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]A i ciężko się niekiedy odnaleźć w towarzystwie jak wszyscy są sparowani...no ale nic na siłę. Dzięki ;) [/B][/FONT][/COLOR] [quote name='sabinka40']No postarałaś sie:evil_lol:, fajne te filmiki, takie spokojne bardzo, delikatne takie:eviltong: A dlaczego to rzadki widok:razz: [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]Bo Salsa zazwyczaj wstaje i odchodzi gdy Teodor do niej się zbliża, pomijam już fakt że rzadko się kładzie na podłodze gdy kicaj jest wypuszczony. Na prawdę musi być zmęczona. On na nią sika dlatego ona go unika ale ostatnio tego nie robi więc może dlatego aż tak Ruda przed nim nie zwiewa. [/B][/FONT][/COLOR] [B]unikatowydiament[/B], nie masz z kim pogadać:razz:, kupiłam wino i miałam ochotę się napić, a mój TZ właśnie śpi:angryy: i też nie mam z kim pogadać:razz: Trudny temat.....życie;)[/QUOTE] [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]Trzeba było obudzić...co to ma znaczyć ;)[/B][/FONT][/COLOR] [quote name='Doginka']Hahaha, w trzecim filmiku salsa nakichała Teodorowi w ucho:roflt:[/QUOTE] [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]:evil_lol: faktycznie też kicham po bliskim kontakcie z Teodorem... gubi mnóstwo kłaków, które wlatują do nosa i buzi :mad: [/B][/FONT][/COLOR]
  23. Co prawda puchy nie mam używanej ale jeden obiektyw owszem... dorwałam na allagro za połowę ceny i zaryzykowałam, opłaciło się.
  24. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Moja mamam ma zakaz spuszczania psa ogólnie :evil_lol: Co do kreta to nie zazdroszczę... pamiętam jak Salsa zjadła żabę i brzydziłam się jej dotknąć. Małego wróbelka jej z pyska wyciągnęłam, na szczęście nic mu nie zrobiła :shake:[/B][/COLOR][/FONT]
  25. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]widoczne nieco żeberka są spoko :cool3:[/B][/COLOR][/FONT]
×
×
  • Create New...