Jump to content
Dogomania

KrystynaS

Members
  • Posts

    5940
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by KrystynaS

  1. Witam się, zaglądam co słychać u naszego Amberka. Cisza = wszystko OK Agat jak Figaro dzisiaj się czuje, Ewa Marta jak Brasiczka (nie wiem czy to właściwe imię). Diureza prawidłowa u obydwojga?
  2. Ciekawe czy Tola była dziś w schronisku i co słychać u białaska. Mam nadzieję, że cały i zdrowy Tyśka dobrze, że Twoja znajoma napisała nam o tym hoteliku. Pomocna opinia.
  3. Rozumiem Cię Onaa, wszystkie argumenty. Też należę do tych "zachowawczych". Tysia zwróciła się do znajomych, którzy mieli kontakt z tym hotelikiem i czekamy co powiedzą. Polecą czy odradzą A z drugiej strony te koszty ... ból głowy, skąd na to brać. Ja też deklaruję "coś" zobaczę jak u mnie będzie wyglądać strona finansowa (czasy mamy trudne)
  4. I właśnie dlatego Onaa padł pomysł żeby zainteresować się innymi hotelikami, takimi w których nie było jeszcze psów z Dogo. To mogą być bardzo dobre hoteliki tylko o tym nie wiemy. Ryzyko, no jest ryzyko, ale bez tego się chyba już nie ruszy. Ludzie zapsieni, hoteliki zapsione a bezdomnych psów multum i niektóre z nich wymagają pomocy "na już" bo są realnie zagrożone. Tysia tu działa jak może, zobaczymy. A cudny białasek siedzi mi w głowie.
  5. Zgadzam się z Tobą Tysiu. Czy to daleko od Zamościa? Zamiast dzwonić to pojechać do hoteliku, porozmawiać, zapytać o cenę, poprosić żeby można zobaczyć pokoje psów. Takie zapoznanie z hotelikiem. Chyba Pani właścicielka nie miałaby nic przeciw, ba uważam że to by było dobre, bo Pani widziałaby, że nam na psie zależy. Jak myślisz?
  6. Ale my dziś mamy "sikający temat". Tak na poważnie - dobrze, że Wasze psy wracają do zdrowia. Po narkozie są takie problemy z oddawaniem moczu. Widzicie ludzie chcą nie wiadomo czego, a tu czasem wystarczy żeby pies zrobił siku i nie ma większego szczęścia
  7. Fajnie Tyśka, wyszłam na stronę tego hoteliku i trochę popatrzyłam. Wygląda to w porządku jak dla mnie. Kobieta pokazuje swoją twarz, podaje adres, numer telefonu, NIP, Regon, pokazuje pokoje i życie codzienne swoich podopiecznych. Widocznie nie ma niczego do ukrycia. Ciekawe jakie rekomendacje dadzą Twoi znajomi Tysiu
  8. Ooo i to jest myśl. Jakies fundacje zaufały i umieściły tam swoje psy może zapytać ich o opinię, hotelik blisko więc ktoś może pojechać w odwiedziny do pieska. Jeśli cos będzie nie tak można psa zabrać w inne miejsce. Albo jak zwolni się miejsce u Murki. Tolu i nawet nie pisz, że może go nie być. Nie myśl tak. Może Tyśka zna te organizacje i mogłaby porozmawiać jak w tych hotelikach jest.
  9. Oczywiście! A swoja drogą agat czy myślałaś kiedyś, że tak się ucieszysz jak pies nasika
  10. Sorry, ale ten biały pies bardzo mi siedzi w głowie. I do tego w boksie jest agresor Tysia podała kilka linków, może akurat ...
  11. No niby rozumiem, ale nie do końca. Jeśli nie poszukamy, nie popytamy, nie sprawdzimy, nie zaryzykujemy no to nie będziemy mieć nowych dobrych, sprawdzonych hotelików
  12. Tolu nie mów tak. Każdy komu wpadnie w oko jakiś hotelik daje znać aby dowiedzieć się o warunki jakie tam są, spytać o miejsce. Te znane na Dogo są zajęte ponad miarę, ale przecież są takie które na Dogo nie znamy. Myślę że można spróbować popytać właśnie u nich. Mogą być bardzo dobre. I tym samym będziemy wiedzieć o tych hotelikach z myślą o kolejnych psach.
  13. Agat jeśli będą robione badania to dobrze by było zrobić morfologię z rozmazem. U alergików prawie zawsze są podwyższone eozynofile a często i bazofile (jedne z leukocytów). 200 zł powinno wystarczyć choć kto wie jak w Warszawie. A Państwo DT chyba polubili spacery z psem, tak iść gdzieś przed siebie w sześć łap na jednej smyczy. Powrotu do zdrowia i sprawności dla Figaro i siły dla Ciebie agat. Bardzo tego życzę
  14. Agat przepraszamy bardzo za dyskusję nie na temat Amberka. Wiem co czuje elik bo ja przez to przechodziłam całkiem niedawno. Elik to co mi tłumaczyła moja weterynarz - aura popadaczkowa może być nawet 48 godz. ale po niej pies może wchodzić w aurę przedpadaczkową bo zbliża się kolejny atak. Elik może przeniesiemy się na PW bo możemy wkurzyć innych, nie każdy przechodzi przez problem padaczki u swojego psa.
  15. Elik może tak u niej przebiega aura przedpadaczkowa. To taki stan jakby poprzedzający atak padaczki. A po ataku aura popadaczkowa może trwać nawet do 48 godz. Pies wtedy zachowuje się bardzo różnie i dziwnie, u mnie Sonia "wchodziła" w ścianę, w drzwi balkonowe, przewracała się, nie poznawała mnie i inne.
  16. Ja niestety nie, czytałam tylko dobre opinie na ich temat. Może to nie jest wystarczające, ale inaczej pomóc nie potrafię.
  17. Onaa sprawdź może ten hotelik https://www.facebook.com/Hotel-dla-Zwierząt-Futrzak-514660608697075/ , https://zwierzoklub.pl/company.php?id=75410369 i jeszcze ten https://www.facebook.com/Hotel-Dla-Zwierząt-LeDog-396777557457581/ , https://zwierzoklub.pl/company.php?id=15139239 Te hoteliki są między Skarżyskiem a Starachowicami
  18. Elik moja suczka też miała padaczkę w ostatnich latach życia, a ostatnie miesiące to często. Dostawała 2 x dziennie lek na padaczkę - Luminal ludzki bo na psi lek słabo reagowała. W chwili ataku podawałam jej albo czopek z Luminalu albo doustnie Relanium i po paru minutach atak ustawał. Takie miałam zalecenie od weterynarza który ją leczył. Bardzo Ci współczuję bo wiem jak wyglądają takie ataki i potem ta aura popadaczkowa. Ciężkie i trudne to są chwile.
  19. To napisz do niej. Czy to jest ta Kasia koło Bielska Białej, jeśli tak to byłoby super miejsce, psy są w domu, czy wszystkie to nie wiem.
  20. Tak powrotu do zdrowia dla Figaro. Aby zbieg przebiegł pomyślnie a rehabilitacja była krótka i bardzo skuteczna.
  21. I futrzany przyjaciel miś obok. Pięknota. Na tym zdjęciu widać rany na pyszczku.
  22. Tak, w tym rejonie zimy są bardziej surowe. Jak te psy wytrzymują mrozy. Żeby choć boksy były lepiej zabezpieczone od warunków atmosferycznych. Ale ja wciąż mam nadzieję, że znajdzie się gdzieś miejsce dla tego psa. I żeby do tego czasu nie został pogryziony przez agresora
  23. Byłoby cudnie gdyby Murka znalazła dla białaska miejsce u siebie. Może jakiś pies od niej jedzie wkrótce do domku.
  24. A Los jak to Los ma swoje plany i czasem potrafi namieszać. Nieraz to bardzo dobre namieszanie. Zaglądam tu po cichutku w nadziei, że znajdzie się miejsce dla tego świetnego psa. Na pewno tak będzie, to tylko kwestia czasu, i żeby on dał radę zaczekać
×
×
  • Create New...