-
Posts
8312 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by toyota
-
Ja zawsze biorę od tego sprzedawcy: duża: [url]http://allegro.pl/bayer-obroza-foresto-duza-70cm-promocja-i4155774920.html[/url] mała: [url]http://allegro.pl/bayer-obroza-foresto-mala-38cm-promocja-i4155775988.html[/url]
-
Kochani, dzięki Wam - porażkę zmieniliśmy w sukces , a Sarę w Tosię ;)
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Boże :placz: -
U weta nie ma co przepłacać. Ja kupuję na allegro, też z resztą od weta, ale cena dużo niższa.
-
Ja stosuję obroże Foresto u moich psów, ponieważ niektóre śpią ze mną w łóżku, inne czasem tam bywają, więc sądzę, że zapach Kiltixa by mi przeszkadzał. Jestem bardzo zadowolona z tej obroży. W zeszłym roku jeździłam z psami w takie bardzo podmokłe i obfite w kleszcze miejsce i Foresto się sprawdziło. Jak używałam kropli Fiprexa to każdy pies miał kilka wbitych kleszczy po jednym pobycie na tej działce ! Jest to normalne, bo Fiprex nie odstrasza i kleszcz ma prawo się wbić (w jakimś tam czasie powinien uschnąć). Świadczy to o tym, że w tej okolicy było bardzo dużo kleszczy i dlatego wolałam zastosować coś skuteczniejszego co by odstraszało i wybór padł na Foresto. Nie dałam rady kupić wszystkim psom Foresto w tamtym roku, niektóre były zabezpieczone Fiprexem albo Frontlinem (co miesiąc nowym) i te miały po kilka kleszczy za każdym razem, a te z Foresto - żadnego. W tym roku dałam spokój z preparatami typu spot-on (kroplami) i już kupowałam po trochu wcześniej Foresto, żebym nie musiała kupić wszystkim w jednym miesiącu. Mam 9 psów, które noszą Foresto. Wyjątkiem jest maltańczyk, u którego stosuje Advantixa 2-4 kg, bo on nie jeździ ze mną w żadne chaszcze ze względu na delikatny włos i skórę. Poza tym on nie może nosić ciągle obroży, bo by się pokołtunił. To taka trochę "upośledzona" rasa wyhodowana dla dam ;). Jednak niektórzy narzekają na Foresto i nie wiem od czego to zależy. Myślę, że jednak trzeba wypróbować i zakupić tę jedną sztukę. Tu jest wątek na ten temat: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/109836-Co-na-kleszcze-NAJLEPSZE?p=22083564#post22083564[/URL], ale nie wiem, czy coś pomoże, bo co człowiek to inna opinia ;). Jeden z moich psów też ma padaczkę i używa tej obroży już drugi rok (oczywiście już ma drugą nową). Jednak pies ten nie przyjmuje żadnych leków na padaczkę, bo ma rzadkie i krótkotrwałe ataki (raz na 2-3 miesiące).
-
Ja myślę, ze wlascicielka jest osobą z sercem i w dodatku dobrze, że rodzina chce pomóc. Psom nic się nie stanie jak zostaną rozdzielone, bez przesady, najważniejsze, że będą z ludźmi. Może nawet siostra zgodzi się zaopiekować dwoma w najtrudniejszym okresie ?
-
[quote name='Faustus']Czekunia każdy ma prawo do własnego zdania jeśli mieści się to w jakichś szeroko pojętych normach moralnych, społecznych oraz prawnych. Trudno natomiast pogląd NatiiMar uznać za mieszczący się tychże.[/QUOTE] Ja akurat mam takie samo zdanie jak NatiiMar i żyję według takich zasad i ani moje dziecko nie cierpi ani moje psy. Po prostu dla mnie to jest odpowiedzialność za słabszą istotę będącą pod moją opieką i tak samo mnie obchodzi dobro mojego dziecka jak i psa. Gdyby autorce tematu urodziły się bliźniaki, to też nie dałaby rady, bo 4 piętro i pozostawiłaby jedno w oknie życia ? Czy też jej partner czy rodzina nie poczuliby się do pomocy ?
-
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='Doda_']A to Megunia :oops: napisałam ze zaglądam do Rudy a przeciez ona od dawna w DS :lol::evil_lol: Pierdoła ze mnie, lepiej poprawcie tytul-niech Megunia bedzie pierwsza..bo znowu zapomnę :diabloti:[/QUOTE] Poprawiłam, żeby była pierwsza. -
[quote name='deer_1987']Nowosci hurtta [URL]https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/1972464_10152051016557006_4583071224799235405_n.png[/URL] [URL]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/t1.0-9/10171269_10152051016572006_7264574665595055956_n.png[/URL] [URL]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/1797528_10152051016647006_5878978357072962857_n.png[/URL] [URL]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/t1.0-9/10295778_10152051016747006_7836305612681949583_n.png[/URL][/QUOTE] Jakie cudne ! Deer_1987, czy będziesz może coś dla swoich zamawiać :cool3: ?
-
Jaki zadbany :loveu:! Ciągle mam w pamięci jaki był zdredziały i śmierdzący i leżał w kojcu zrezygnowany...
-
Jeśli chodzi o mnie, to nie wyobrażam sobie oddać swoje psy do kojca w takiej sytuacji. Jeśli masz partnera to on powinien to zrozumieć i pomóc Ci w opiece nad dzieckiem i psami. No chyba, że jesteś samotną matką, wówczas rzeczywiście mogłabyś być przytłoczona sytuacją i zdecydować się na takie rozwiązanie. Nie myśl sobie, że ja mam "cudownego" TZ, który w takiej sytuacji rwałby się do pomocy, jednak wyegzekwowałabym to od niego. Nie widzę innej możliwości. Nie jestem typem ofiary losu. Czy nie można poszukać poprzez ogłoszenia kogoś kto za rozsądną opłatą będzie te psiaki wyprowadzał ? Przecież dziecko jest coraz większe i oczywiście na początku jest bardzo trudno, ale to sytuacja przejściowa.
-
Gdyby była mała, to doradziłabym body dziecięce...
-
[quote name='Onomato-Peja']Golicie mu/jej szyję, czy ma naturalnego irokeza? :D[/QUOTE] Nic nie kombinuję, ona ma na grzbiecie sierść jakby po jamniku szorstkowłosym, po części jest gładkowłosa :). Piorun wie co to za mieszanka, jakiś frajer mi ją wrzucił rok temu przez płot. [IMG]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/10177448_682933081768775_5217945187064524767_n.jpg[/IMG]
-
Małpa w "małpkach" od taks: [IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/v/t1.0-9/1982099_682822011779882_1323997044686156855_n.jpg?oh=b9956ed2bfc7b83eb6456f06fd598e9a&oe=53E105FE&__gda__=1405905904_2e5f55a3ee75ca5ed267d4ede213b219[/IMG]
-
Najmocniej przepraszam, ale nie umiem zmniejszyć zdjęcia, a też chciałam się pochwalić. Małpa w "małpkach" ;):
-
Nie sądzę, żeby podkłady utrudniały naukę czystości, jest wręcz przeciwnie. Psiak nauczony załatwianie na podkład, nie załatwi się na podłogę, kiedy podkład "zniknie". Oczywiście należy podkład zabrać, kiedy już przyjdzie na to czas, na pewno dla 4 -miesięcznego szczeniaka to jest za wcześnie. Są osobniki, które szybciej dają radę z nauką czystości, inne dużo później i należy być wyrozumiałym, bo to nie jest "wina" psiaka, że nie może wytrzymać, a wymysły, że pies robi po "złości " to są bzdury wierutne. Nigdy nie należy karać za załatwianie się w domu, bo to jest czynność fizjologiczna, wystarczy zdecydowane "fe" i przerwanie psu tej czynności. Jeśli jest na tyle mała to najlepiej wziąć ją na ręce i szybko wyjść na podwórko. Ja swoje psy nauczyłam czystości dzięki podkładom i z tego co wiem dużo osób tak robi. Żaden mój pies nie załatwia się w domu, nawet maltańczyk, a często "ozdóbki" mają z tym problem i leją po domu nawet jako dorosłe.
-
Z całego serca współczuję !
-
Kochany Maksiu umarł :(. Czekaj tam na mnie za TM !
toyota replied to toyota's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Maksiu umarł dzisiaj :placz:. Znalazłam go już nieżywego. Niestety umierał sam. Dałam mu tyle opieki i miłości ile mogłam w tej sytuacji. Szkoda, że mieliśmy tak mało czasu i że nie mogłam dać mu więcej. Pokochałam tego małego śmiesznego psiaka zdaje się, że z wzajemnością. -
TINO ma wymarzony DOM- zostaje u WiosnyA już na ZAWSZE :) !!!
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Wszyscy hodowcy maltańczyków, yorków, shih tzu, lhasa apso itp., kąpią co tydzień swoje psy. Mówię tu o psach zadbanych na tip top z długim włosem w kondycji wystawowej. Ja akurat nie bardzo jestem za stosowaniem szamponów dla ludzi, czytałam, że psy mają inne ph skóry i dlatego nie jest to wskazane. Miałam dawno temu collie i czasem nam zabrakło szamponu i kąpaliśmy go z tatą w ludzkim i miał duży łupież, jednak trudno powiedzieć czy to z tego powodu, bo też jedzenie miał niezbyt dobre. To był mój pierwszy pies i decydowali o jego karmieniu rodzice. -
Łatek prosi o pomoc w spłacie długu - 30 zł :((((
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Zdjęcia rzeczywiście wielkie, dzięki temu Lakuś na ekranie jak żywy :). -
TINO ma wymarzony DOM- zostaje u WiosnyA już na ZAWSZE :) !!!
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Jeśli tylko szampon jest odpowiedni, to psa można kąpać nawet co tydzień. Ja tak kąpałam maltańczyka i żyje ;). Ostatnio mi się już znudziła ta czasochłonna pielęgnacja, więc został obcięty i teraz go kąpię co 2 - 3 tygodnie. Inne psy kąpie w razie potrzeby, tzn. jak się pobrudzą lub jak się wytarzają. Bywa, że co tydzień, bo Diana żadnej śmierdzącej niespodziance nie przepuści. -
No niestety Diana zeżarła pullera :p.
-
TINO ma wymarzony DOM- zostaje u WiosnyA już na ZAWSZE :) !!!
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Jaki sportowiec ! -
Ludzie naprawdę bardzo różnie dojrzewają, jeden więcej ogarnia w wieku 16 lat, drugi dużo mniej. O wiele łatwiej jest osobie, która ma dobry przykład z domu. Moja córka w wieku 6-7 lat ogarniała już temat sterylizacji, umiała zachować się psy obcym wystraszonym psie w odpowiedni sposób- taki, że się jej dał pogłaskać, itd. Niestety sprawa puszczania psów samopas jest też chyba jeszcze ciągle akceptowana przez większość społeczeństwa, dlatego młody człowiek może nie wiedzieć co jest dobre, a co złe. Wiele jest osób, które psy niby lubią, nie krzywdzą ich w sensie dosłownym, ale wyznają zasadę, że niech sobie "polata", co tak naprawdę też jest krzywdzeniem tego zwierzęcia, bo bardzo często kończy się jego śmiercią. Co do PlumeQ, to wydaje mi się, że są duże szanse, że będzie odpowiedzialnym właścicielem, skoro tak bardzo przeżywa stratę swojego psa.