Jump to content
Dogomania

salibinka

Members
  • Posts

    5435
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by salibinka

  1. No dobrze, szczeniak cudny, a co u Poziomki? ;)
  2. [quote name='WŁADCZYNI']hmm ta nawiedzona brytyjka od mopa mówiła kiedyś o tym żeby do spryskiwacza (takiego do kwiatków) wlać wodę i wsypać sodę i prysnąć parę razy w pomieszczeniu - niweluje zapachy, a jak dodasz olejek zapachowy to będzie pachnieć ładnie. Ja tak odsmradzałam mieszkanie po ciasteczkach wątróbkowych - brr zapach wątroby jest straszny:roll:[/quote] Tylko trzeba uważać, żeby nie przesadzać z tym pryskaniem, bo soda zostawia osad.
  3. Adekwatniejsze banerki dla Nemka: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/sponiewierany-nemo-juz-w-dt-czeka-na-ds-123412/index7.html"][IMG]http://images44.fotosik.pl/31/e70378d59d1a3226.jpg[/IMG][/URL] albo taki :roll:: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/sponiewierany-nemo-juz-w-dt-czeka-na-ds-123412/index7.html"][IMG]http://images38.fotosik.pl/31/f8beb83034ecbe4f.jpg[/IMG][/URL]
  4. Rzeczywiście to ona :(. Nadal tam jest. Nadal zagryzienia. Czy któryś z nich wyjechał wczoraj?
  5. Zaznaczam sobie :roll:
  6. Zofia, jak sobotnia wizyta? Który psiak u Murki? Czy udało się ustalić coś w sprawie tożsamości 92/M?:roll:
  7. Dzisiejsze wieści z azylu - nie było jednak powtórnych badań krwi. PO zakończeniu podawania antybiotyku trzeba będzie zatem powtórzyć. Dzisiejsze wieści z dt: wszystko w porządku, Nemo sprawuje się dobrze ;), apetyt jest :). Nemcio ma jakieś brzydkie podrażnienie na nóżce (od wewętrznej strony uda), czego wczoraj, mimo oglądania blizny po sterylce nie zauważyłyśmy - domek się martwi i przy okazji wizyty w lecznicy - sprawdzi to. Zastrzyki są podskórne i dt będzie (za zgodą weta) robił je sam - ma doświadczenie.
  8. Soema, niesamowity to jest Domek Tymczasowy i Irenka - Krakowski Psi Anioł ;) Nemo ma przed sobą trzy poważne zadania - wyzdrowieć, znaleźć DS i... być szczęśliwy. Uda się?:cool3: Musi się udać, co?
  9. Bezpieczny Nemo... [IMG]http://images29.fotosik.pl/295/ce5f3adc45ad42f8.jpg[/IMG] :) [IMG]http://images48.fotosik.pl/30/bab85e66d11af47e.jpg[/IMG]
  10. [IMG]http://images34.fotosik.pl/400/706a9888f07085f3.jpg[/IMG] :) [IMG]http://images27.fotosik.pl/294/01e2ab6b2ad87b83.jpg[/IMG] [IMG]http://images24.fotosik.pl/296/dac70850feb8a7b3.jpg[/IMG]
  11. W schronisku: [IMG]http://images46.fotosik.pl/31/fc14d26852c10bbb.jpg[/IMG] [IMG]http://images32.fotosik.pl/399/9a81200c07bff6cf.jpg[/IMG] Wyjście... bardzo upragnione... [IMG]http://images34.fotosik.pl/400/9de9a3d434cba668.jpg[/IMG]
  12. Tak jest - Nemo już w dt :loveu:. Najważniejsze - zdrowie: [B]Kaszel [/B]- jest leczony objawowo, bo bez badań krwi nie da się ustalić czy jest to zwykła infekcja dróg oddechowych, czy kaszel kennelowy. Dostaje antybiotyk w zastrzykach, flegaminę + środki przeciwzapalne też w zastrzykach. Badania krwi - albo zostały wykonane powtórnie - i nie ma ich jeszcze w karcie (mam dzwonić jutro rano) - albo nie zostały wykonane i trzeba to zrobić - również ze względu na sprawdzenie[B] stanu wątroby. [/B]Po sterylce przerwano podawanie leków na niewydolność i trzeba ustalić, dlaczego (wet się pogubił). [B]KOnieczne usunięcie główki kości udowej - [/B]za około miesiąc (czas potrzebny na wyleczenie z infekcji i następujące po tym szczepienie na wściekliznę). Operacja jest konieczna (stary uraz miednicy) - ze względu na ból :(. Nemo jest i będzie cały czas na środkach przeciwbólowych - aż do zabiegu. [B]Sterylka[/B] - ok. ładnie się goi. Wydano nam leki. Kontrole przed nami. Nemo będzie zajadał na razie ryż z warzywami i gotowanym drobiem ze względu na wątrobę i okres adaptacyjny. Spędziliśmy dzisiaj sporo czasu razem i ... okazuje się, że mamy do czynienia z łagodnym, czarującym i bardzo emocjonalnym stworzonkiem ;). No i ślicznym... bez dwóch zdań ;) Nemo szalał przed wyjściem z nadmiaru wrażeń bardzo, a że trwało to dość długo, zasypiał potem w samochodzie na siedząco. Ha, sam wskoczył do auta i jechał wzorowo :). Było lizanie, merdanie, ciągnięcie, szczekanie - no, cały prawidłowy zestaw startowy ;). Trzeba go wnosić na schody (na szczęście parter). Dt zachwycony dzisiaj, Nemo niemal pękł z emocji, ja... cieszę się, że jest bezpieczny i... mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej i lepiej i najlepiej. Domku Tymczasowy - dziękuję :loveu: Fotki będą też ;) :roll:
  13. Czy da sie zapewnić bezpieczeństwo pozostałej przy życiu suce? Na pozostałe rzeczy nie ma już żadnego wpływu, więc w tej chwili dyskusja jest zbędna i szkodliwa.
  14. :-(:-(:-( Czy istnieje jakaś szansa, żeby zapewnić bezpieczeństwo Tyrsie? Jeśli ktoś zrobił coś takiego raz, może być drugi - skuteczniejszy. Dyskusje na forum dot. domniemywań i insynuacji na temat winy zaistniałego koszmaru uważam za zbędne.
  15. Nawet jeśli nie siedzą cicho (DOMY) a my nic nie wiemy, to wiemy, że my siedzimy cicho, nawet jeśli domy siedzą cicho i nic nie wiedzą ;)
  16. Wet stwierdził: "Przeziębił się". Dostaje antybiotyk. Reszty dowiem się jutro na miejscu.
  17. Nemo zaczął kaszleć :(. Jest w izolatce. Odbieram go jutro. Reszty dowiem się na miejscu.
  18. Malta, Malta, niech choć ten pogodny gwar nie cichnie na Twoim wątku, skoro domy cicho siedzą. A może nie siedzą - a my nic nie wiemy:cool3:?
  19. __________________________
  20. Pozostałe przy życiu zwierzęta powinny jak najszybciej opuścić to miejsce! Koli [*]
  21. No tak:lol:. Widzę ją, jak się otwiera, okazuje radość i widzę tę ch...erną stodołę. Osho, miło, że wpadłeś ;). Cały czas pamiętam o art. na stronce, uzupełnię:oops: Tulcia dzisiaj zrobiła hop i łup znienacka i bez ostrzeżenia - dodając do standardowych przednich dwóch łap tylne dwie łapy i stała się psem nakolanowym w 100% (sama sobie wymyśliła i wykonała to drugie 50%). Po udanej premierze wdraża powtórki konsekwentnie :lol:
  22. No, w pomroce dziejów z ogonami różnie bywa. Rzeczywiście wyglądają bardzo podobnie. Ciekawe, co na to ARKA...
  23. PIerwsze zdjęcie to 92/M z galerii Zofii Drugie to właśnie zdjęcie nr 29 (wg wskazówek osho)z postu weroni To są dwie różne suki, przecież. Jedna ma ogon, druga nie, chyba że tak mocno podkuliła. Hmmm.
  24. Jeśli nie, zrobić mu? Zawsze to jakiś ułamek szansy więcej - może akurat ktoś wypatrzy w ten sposób?
  25. [quote name='zofia&sasza']Kurczę, pogubiłam się. Wracając do suczki 92/M - tajemnicza z nią sprawa... Z jednej strony przyznaje się do niej śląski wolontariat ARKI, a z drugiej - siedzi w Krężelu. Bo na tym zdjęciu w budzie - to na bank ona. Sprawdziłam w oryginałach. Co Wy na to?[/quote] Na bank?:-o Może bardzo podobna? Skoro odbierasz psiaka w ten weekend, pozostaje sprawdzić na miejscu. Gdzie można porównać zdjęcia?
×
×
  • Create New...