Jump to content
Dogomania

Ada-jeje

Members
  • Posts

    17036
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by Ada-jeje

  1. [quote name='stzw']Niektóre przeżywają ;-)[/QUOTE] Ty tu nie zgaduj, tylko pisz czy wyslalas pismo do PIW juz wiesz do ktorego.
  2. [quote name='madziakato']Ale jak to zrobić? Nawet nie wiedziałam, ze tak można?[/QUOTE] zglos prosze jak najszybciej go ZGK Zawiercie, zaraz po telefonie wyslij im pismo, opisz krotko sytuacje, gdzie umiescilas psa, na dole pisma dopisz do wiadomosci podaj Stowarzyszenie Nadir i Fundacja Pro Animals, doslij nam skany pisma, a dalej skontaktuje sie z stzw, trzeba pociagnac kase Zawiercia.Gdybys miala mozlwosc zaniesc to osobiscie na dziennik podawczy to w dwoch egzemplarzach jeden maja Ci potwierdzic pieczatka data i podpisem, jesli nie wyslij poleconym za potwierdzeniem odbioru.
  3. [quote name='egradska']Jestem u Niuni. Oczywiscie, nasza Skarpeta nie zostawi owczareczki bez pomocy.[/QUOTE] i slusznie, bo tak szybko Niunia zapewne DS nie znajdzie, tylko ze zgodnie z ust. art 11 a 2. 8) zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, nalezy do gminy. Zawiercie nie ma umowy z gabinetem weterynaryjnym, wiec im przypomnimy, i za leczenie trzeba kosztami obciazyc gmine.
  4. [quote name='madziakato']Witam serdecznie wszystkich. Znów się spotykamy- scenariusz znany mi od dawna niestety.....Przy trasie w Zawierciu dzielnica Kromołów od 2 dni leży pies...wcześniej chodził, biegał, teraz już tylko leży:-( Wyczerpana, wychudzona, upodlona sunia w wieku ok,6 lat, ranna łapa, na którą nie staje, a jedynie się na niej podpiera, cała w błocie w szoku, przeganiana, słaba. Decyzja na szybko- jadę do pracy, jestem już spóźniona, ale NIE MOGĘ Jej tak zostawić! Lokuję ją na parę godzin na zapleczu sklepu w Kromołowie, jadę do pracy. Po5 godzinach wracam, sunia wciąż leży, nie wstaje- je i pije na leżąco, z łapy leci krew... Potrzebujemy weta i miejsca dla niej, wiszę na telefonie, szukam miejsca i transportu po 2 godz. - udaje się! Jedziemy z sunią do Katowic- do ciotki kochanej i jedynej takiej- stzw (dziękuję jak zawsze:-))Na miejscu zostaje zbadana przez weta, dostaje zastrzyk, rana okazuje się już min. kilkudniowa, więc nie do szycia. Od piątku 13.12.13 jest w hoteliku u stzw, gdzie okazuje się bezproblemowym domowym psem. Dzięki wsparciu i chęci pomocy niezawodnej Skarpety Owczarkowej sunia jest teraz pod jej opieką, za co bardzo bardzo dziękuję wszystkim ! Zapraszam do suni- Niuni bo tak do niej mówiłam:-)[/QUOTE zglos prosze jak najszybciej go ZGK Zawiercie, zaraz po telefonie wyslij im pismo, opisz krotko sytuacje, gdzie umiescilas psa, na dole pisma dopisz do wiadomosci podaj Stowarzyszenie Nadir i Fundacja Pro Animals, doslij nam skany pisma, a dalej skontaktuje sie z stzw, trzeba pociagnac kase Zawiercia.
  5. [quote name='BeataDz']Sądzę, że nie o kronikę tu chodzi a o program - Ludzie, Sprawy, Opinie, Region. http://www.tvp.pl/krakow/region/wideo/jak-malopolskie-gminy-radza-sobie-z-bezpanskimi-zwierzetami/13002354, ale może się mylę. dziekuje, wlasnie o ten program mi chodzilo.
  6. [quote name='stzw']Wczoraj Tomek w myślach przeliczał ile kosztuje sznaucer miniaturowy.[/QUOTE] a Ty potrafisz czytac jego mysli?
  7. [quote name='stzw']Lewe ucho zdrowe. Prawe oko też. Zostało jeszcze prawe ucho. [URL]http://www.youtube.com/watch?v=CpZjYNmUVbA&feature=youtu.be[/URL][/QUOTE] futro ma piekne zimowe, ale nie da sie jej troche odchudzic, wyglada jak maciorka, chyba ze ja trzymasz na kotlety :evil_lol:
  8. [quote name='stzw']Z kosza została wydłubana ... karma dla królika. [URL]http://www.youtube.com/watch?v=gqsZCCDB29c&feature=youtu.be[/URL][/QUOTE] nie mowi sie do psa idz sie poloz, tylko idz na miejsce bo chyba Falko ma swoje miejsce :eviltong:
  9. kto zna date kroniki w ktorej wypowiada sie i inspektorka KTOZ na temat schroniska w Racławicach?
  10. z hodowli :diabloti: moze jeszcze z papiorami :crazyeye:
  11. [quote name='stzw']Wczoraj wieczorem na spacerze Ząb miał bliskie spotkanie z psem dr Gierka. Tyle, że Zębaty wędrował na smyczy a sznaucer luzem. Niestety, spacery z Zębatym to zajęcie dla silnych osób - niby drepcze sobie spokojnie do momentu, kiedy zauważy coś, co jest godne jego uwagi. I wtedy zero reakcji i maksimum siły włożonej w ciągnięcie. Nie wiem, jak będą wyglądały spacery z nim na śniegu.[/QUOTE] koniecznie zaopatrz sie w biegowki
  12. [quote name='ania68']Niestety, wyjazd do Wrocławia do DS nieaktualny :( Pan kupił psa z hodowli.[/QUOTE] bo to ciagle nie ten dom, do 3 razy sztuka
  13. [quote name='monika55']Zaczęły się dziwne telefony. Marzy mi się zabranie jej gdzieś daleko.[/QUOTE] trzeba bedzie pomyslec po nowym roku.
  14. [quote name='monika55']W przyszłym tygodniu Grubcio pewnie pojedzie do domu.[/QUOTE] a za Grubciem jego kasa, jesli bedzie taka potrzeba. Cieszyc sie nalezy ze coraz wiecej osob ma epatie dla zwierzat, starych bez szans na odrobine ciepla w schronisku do ktorego trafily przez bezdusznych swoich wlascicieli.
  15. [quote name='[email protected]']Pewnie czesc sie przejechala. Poprzednio bylo to samo[/QUOTE] Normalka, skad my to znamy?
  16. [quote name='Ada-jeje']czytalam juz na fb, ale zostala na jedna dobe w klinice, zeby mogli jej podawac srodki p/w bolowe.[/QUOTE] malutka nosi imie Lupi, i taka wplata juz byla na koncie.
  17. [quote name='monika55']Malutka już po operacji.[/QUOTE] czytalam juz na fb, ale zostala na jedna dobe w klinice, zeby mogli jej podawac srodki p/w bolowe.
  18. [quote name='stzw']Wypił mi likier śmietankowy. Wszystkie żółte psy z Jastrzębia to żule.[/QUOTE] a nie zasnal po nim blogim snem?
  19. usun z tytulu, B.B. to schronisko nie ma nic wspolnego z przyjmowaniem bezdomnych zwierzat od hycli, podpisuje tylko umowy miedzygminne, a to jest zgodne z prawem. A gdzie lnik do Zawiercia, najpierw Trezor byl odlowiony w Zawierciu, wklejaj droge psa od poczatku a nie od srodka. Nie zalezy nam na powtorzeniu wklejania zdjec z Olkusza, a na zdjeciach wylapanych zwierzat w gminie X poprzez spa w Olkuszu, po czym znika, laduje w schronisku w Cieszynie z adnotacja wylapany w gminie Y. Gdzie byl odlowiony pies z 1 zdjecia?
  20. [QUOTE=monika55;21648634 Rozmawiałaś z Bielskiem?[/QUOTE] nie zabraklo mi dzis dnia, mialam kociol, jutro zadzwonie
  21. moniko nie mozemy czakac na uzbieranie kasy, o to bedziemy sie martwic w pozniejszym terminie, trzeba podjac natychmiastowa decyzje o pomocy malutkiej, nie mozemy pozwolic na jej kalectwo, przez dupka jakich wielu. Czy on operowal mala na koszt schroniska?
  22. tutaj jest jest kilka staruszkow do wybrania, oprocz tego maja zagwarantowana pomoc weterynaryjna przez Fundacje Pro Animals [url]http://proanimals.org/akcje/295-akcja-schroniska-w-jastrzebiu-zdroju-i-fundacji-pro-animals-starszy-nie-znaczy-gorszy[/url]
×
×
  • Create New...