Jump to content
Dogomania

magda z.

Members
  • Posts

    11736
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by magda z.

  1. [quote name='Natalisko']Dziewczyny,czy Muki (1 post,1 zdjecie) jeszcze jest ? Tak mi sie cos wydaje,ze to nie dobek jest,a owczarek francuski Beauceron. Moglybyscie sprawdzic,bo moze mi sie w oczach mieni? Jezeli potwierdzicie,to moglabym go w Niemczech na beauceron w potrzebie wrzucic. Jezeli chcecie,oczywiscie.[/QUOTE] Muki jest wciąż - według tego spisu, jaki otrzymałam. Jesli masz taką okazję to poprosimy, wtedy można też dać odnośnik do niemieckiej strony schroniska - Mariola mieszka w Gorlitz, Inga i Conny są Niemkami, co by ułatwiło kontakt w razie potzreby:) Podaj mi maila to podeslę później wszystkie foty Mukiego jakie mam. Teraz pędzę ze swoim potworem na spacerosa.
  2. [quote name='badmonique']jednym słowem dziura zabita dechami:P Dobrze, ze jest taka opcja z tym Mirkiem całym:) A piesio nie wykazuje oznak agresji do ludzi? A o co chodzi z tymi bazarkami?Bo tam jakies rozliczenia widziałam, cięzko sie połapac.[/QUOTE] nie da się ukryć, ze dojazd ciężki, ale byłysmy we Wrocławiu z Kasią i nowe schronisko też już jest na końcu świata. Już nikt teraz nie zbuduje takiego obiektu blisko innych zabudowań, bo i hałas jest i zapachy też się unoszą przy większej licznie zwierzaków. Do ludzi pies bezproblemowo, co widać na fotach. W schronisku jest około 160-170 psów, więc mamy z czego wybierać i do ogłoszeń idą te sprawdzone, mamy kilka typów do pilnowania na przykład, bo takich ludzie też szukają, a lepszy kojec i opiekun niż schronisko. Bazarki to takie aukcje, kazdy sprzedaje co ma, a kasiorka leci na psiaki. My mamy Ramzesa w hotelu - co miesiąc 300zł musimy zapłacić, a z gadżetów psich ostatnio na sterylki zbieramy. Jest cały dział na dogo [url]http://www.dogomania.pl/forums/99-Bazarek[/url] z każdej złotówki się rozliczamy, bo zdarzały sie wypadki zbierania na wyimaginowane psy. Ja postaram się dzisiaj lub jutro wystawić gadżety dla psów.
  3. [quote name='terierfanka']halo, czy ktoś wie jak się Figuni w nowym domku powodzi?[/QUOTE] Kasia z Kasią są w kontakcie, przez pogodowe sytuacje trochę się to w czasie przesunęło...
  4. [quote name='badmonique']to piesio widać ma temperament:) A jak do schroniska dojechac autobusem/pociągiem?Ja jestem z Bolesławca.[/QUOTE] transport zbiorowy nie dochodzi... nawet kombinowany też niet, chyba, ze ma sie znajomych w Węglińcu lub Pieńsku. Jest opcja taka, że zawsze mozna jakoś z Mirkiem ponegocjować i rzucić mu na paliwo - on bez problemu zabierze psa rezydenta, swoje niuńki w aucie wozi - ja mogę z nim pogadać na ten temat, co by sobie nie pomyślał, że z niego taxi robię;) My dlatego zawsze jeździmy wspólnie, bo albo mnie Kasia z Wykrot odbiera, albo z Mirkiem jadę z Bolesławca. Schronisko jest pomiędzy Czerwoną Wodą a Dłużyną, teraz jak spadł śnieg to trzeba przez Czerwoną Wodę jechać, mogę później wytłumaczyć jak, bo nasz skrót jest zasypany, dopóki śnieg nie zejdzie;)
  5. [U][U]Czy coś w tekście jescze zmienić? Wybrałam takie foto, aby był i sam i z innymi psami, tam gdzie jest możliwość na więcej zdjeć, to dodam więcej. Czekam na uwagi i wtedy pozmieniam wszędzie i wkleję linki:)[/U] [url]http://www.zinfo.pl/ogloszenia/wpis/6546[/url] [/U]
  6. [quote name='badmonique']jest ten piesio jeszcze do adopcji? Cos o nim sie mozna więcej dowiedzieć? jak sie dogaduje z większymi psami?[/QUOTE] Według spisu czipów, jaki dostałam od kierownika na weekend to jest, żeby się upewnić to trzeba zadzwonić do schroniska i podać czip psa, sprawdzenie nie potrwa dłużej niż minutę, wówczas mozna tez psa zarezerwować - tzn powiedzieć, ze przyjedzie się do końca dnia po niego, nie powinno być problemów. My tylko raz go widziałyśmy, jest żywiołowy, mieszkał wtedy na wybiegu z innymi małymi pikusiami, jest przebojowy, awantur nie robił. Jak osoba zainteresowana ma psa to najlepiej przyjechać z tym psem do schroniska, zainteresowanego delikwenta zabrać na spacer - wokół jest pole i droga, można na spokojnie przeprowadzić test. Już tak raz robiono z Cyrylką i wtedy niestety psi rezydent nie zachował się jak gentelman i na pannę się rzucał... Gryfonik jest młody, wygląda na inteligentnego psa. Po adopcji, w ciągu miesiąca jest możliwość, żeby spotkać się za darmo 3 razy ze szkoleniowcem, on też może doradzić, jak psy razem dogadać. Generalnie nie interweniować jak sobie będe tłumaczyć kto rządzi - ostrzegawcze warknięcia do wojny nie doprowadzają, a pokazują kto jest silniejszy - mój Bismarck tak na szczeniaki nadpobudliwe na szkoleniu potrafi burknąć, jak mu za długo po pysku skaczą. Z Lusią lolki podczas drugiego pobytu już też nie było takich problemów - ona zrozumiała, ze z niego kompan do zabaw nie będzie, a on z większym dystansem przyjmował jej skoki i energiczne podejście do świata:)
  7. [quote name='ARDNAS']Poszukiwana osoba z POLKOWIC do przeprowadzenia wizyty przedadopcyjnej dla Bruna[/QUOTE] z Lubinia jest hilaritus..... zawsze zapominam całego nicku..., to już stosunkowo blisko, z Polkowic nie kojarzę nikogo na dogo
  8. Monia, lepiej tak nie wklejaj - lepiej licha nie budzić.... Forum jest ogólnodostępne i po co ktoś ma się przyczepić o zbiórkę...
  9. Ja z Bismarckiem wsio na podłodze robię, wetka taka drobna jak ja, wiec byśmy go nie wsadziły;) Wygodniej zresztą chyba, bo pies nie czuje się taki osaczony, szczepień to praktyczne nie rejestruje. Pewnie podał Ci długość całkowitą, tak jak Alicja napisała. Jak byłam z jamniolem na usg to też to trwało ponad pół godziny, bo zanim go ogłupił ( nie chciał współpracować), póxniej oglądał - czas szybko leci, a lepiej podać więcej i nie stresować się pukającym właścicielem w stresie, czy już - pewnie dba o Twoje zdrowie psychiczne:)
  10. [url]http://www.istotneinformacje.pl/boleslawiec,a5609.php[/url] gdzie Was wywiało...?
  11. [quote name='LILUtosi']Może być na mnie.[/QUOTE] Bo maila i gg mam Moniki, a mozesz mi na pw posłać, bo ja nie znam.
  12. Mam pytanie, ponieważ mamy na koncie schroniska jescze kasiorkę na sterylki, tzn poszło 300 od lolki i z moich bazarków prawie tyle samo, wycięta została Cyrylka i kierownik mówił, ze jeszcze mamy fundusz. Moja propozycja odnosi się suczki collie, Daria czy jest możliwość, abyś zapytała dziewczyn z fundacji od tej rasy, czy by np nie dołożyły się do tego zabiegu, np połowy. Przy okazji można poprosić weterynarza, aby podczas narkozy zajrzał jej w te zęby i usunął to co można. Co o tym myślicie? Ja się zabieram coraz mocniej za myślenie o bazarkach, a mam jescze psie gadżety, które sa z przeznaczeniem na ciachanie. Wtedy miałybyśmy realną szansę, aby coś dodatkowo wyciąć, jak nie starczy na suczkę, to moze np tego Atosa malamuta, bo on też wciąż siedzi.
  13. Piękne te foty, a na pierwszym z akitą bombowy:) Ja wrzucę linki do swoich ogłoszeń, bo cały czas mam zamiar wymienić foto, te są superowe. Tylko się zastanawiałam kogo numer podać, bo jak klaudus się nie odzywa to moze ktoś inny chciałby z potencjalnymi chętnymi rozmawiać... Zrobiłabym to wszystko za jednym zamachem.
  14. właśnei sie skończyło allegro, odnowię zaraz na kolejne 14 dni [url]http://allegro.pl/ramzes-owczarek-niemiecki-tragiczna-przeszlosc-i1354661714.html[/url] jest tez na zbiorowym [url]http://allegro.pl/psy-schronisko-adopcja-owczarek-collie-kot-terrier-i1351791518.html[/url]
  15. Własnie miałam napisać, że Fioneczka to miała wypaśne stroje - najlepsze z tego co były pidżamki ze skarpetkami. Monka superowo lata, a foto z kociambrem to obowiązkowo poprosimy:)
  16. [quote name='fioneczka'][url]http://images37.fotosik.pl/413/d02451e1b8bf4c3amed.jpg[/url] fajnie to wyszło ... zdjecie z klimatem ... lubię takie dawaj foty ze śniegiem !!!!!!!!!!![/QUOTE] Dziekuję, w ogóle tam jest fajnie na tej stacyjce, był też kot, co chiał jeździć koleją, ale sprawnie uciekał przed obiektywem. ja jeszce nie byłam na śniegu z aparatem;) dzisiaj pójdę, bo temperatura juz jest w miarę - u nas około 0. Kupiłam nowe kozaki i zanim załapałam system poruszania się to bym zaliczyła kilka upadek, wiec sprzęt foto był niewskazany
  17. niom, Kochana Ty mi jeszce musisz wyjaśnić skąd u Ciebie tyle zwierza;) Ja stanęłam na Hektorze i się zdziwiłam jak zajrzałam na Twoją galerię:evil_lol: Gratuluję przeprowadzki trzymam kciukasy za remonty i wszelkie inne sprawy związane z organizacją nowego miejsca zamieszkania.
  18. po tym moście można nielegalnie pochodzić - polecam, adrenalina działa, ale z psem już sie nie da;) Po 4 latach u mnie Bismarck w tym roku postanowił się cieszyć z opadu śniegu i hasał wesoło po zaspach, trwało to jednak tylko jeden dzień;) Pozdrawiamy ciepło
  19. Okolice zapory w Pilchowicach, jeszcze przed totalnym atakiem śniegu cała seria pt. Pies, który lubił jeździć koleją;) najpierw oznaczę teren
  20. Asia nie bójta się, co by o Panu Pawełku nie mówić, to najlepszy spec w okolicy od cięcia, nawet aborcję wykona na ostatnią chwile u kota i psa. A w schronie to częste przypadki, psy od niego po zabiegu trafiają do izolatek, na pewno nie mają takiej opieki jak w domu, a nie dzieję się źle. Im dłużej będziecie czekać tym więcej narośnie wokół tego lęku i niepewności, a każda cieczka i urojenia wpływa na niekorzyść Monki. Ja do dziś żałuje, że Bismarcka nie cięłam od razu, teraz już za stary i serce nie takie, a jak się zaczęły problemy z prostatą to dopiero sobie uświadomiłam swój błąd. Kolejnego zwierza od razu na cięcie zapiszę. Nawet Beata, która średnio raz na miesiąc ma z nim jakieś spięcia i tak zawiezie do niego kolejne zwierzęta, bo on ma najlepsza wiedzę w okolicy. Trzymać będę kciuki - Monka jest młoda i zdrowa, Lolka Lusi kupowała nawet preparaty dla niemowląt na rany, bo Lusia jest histeryczką i krzyczała zanim ona spryskała;)
  21. Ma gwiazdeczka gdzie szaleć teraz:) Śliczna z niej panienka, buziole i udanego weekendu
  22. Pomyliłam się z tymi czipami - Frodo mi ise "zawinął", on jest nadal i Świnka też.... Przy Śwince mamy źle zapisanego czipa, zaraz lolce napiszę ściągę, gdzie co pozmieniać, a tak ise już cieszyłam;/ Gryfonik jest nadal, ten mały, jemu też ogłoszenia dorobię, bo szkoda młodego, aby tyle siedział. Zaraz dokleję link do allegro. [url]http://allegro.pl/psy-schronisko-adopcja-owczarek-husky-kot-terrier-i1351791518.html[/url]
  23. są skórzane szelki:) ale z niej kawał babki.
  24. [quote name='anett']super! mam nadzieję, że będzie odzew:lol: Magda a macie jakieś plakaty? mimo wszystko dużo ludzi nie korzysta z netu, przydałyby się takie schroniskowe z kilkoma psiakami i obstawienie wszystkich lecznic, sklepów zoo, supermarketów, przystanków itd i indywidualne dla psiaków z namiarami już na Was[/QUOTE] to już w dalszej kolejności na razie zaczynam od tego, niektóre z tych portali wydają darmowe gazety;)
×
×
  • Create New...