Jump to content
Dogomania

taks

Members
  • Posts

    5279
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by taks

  1. W zasadzie masz rację ale jednak tu byłabym bardzo ostrożna i juz piszę dlaczego. W wypadku ślepych miotów czy aborcji nie ma sprawy uznaniowej tzn kryterium jest tak jednoznaczne, że nie podlega ocenie kogoś kto dokonuje kwalifikacji. W przypadku oceny czy pies jest "adopcyjny" ( bo np. za stary, brzydki, podobny do wielu w tym schronie, kaleki, a może niepraktycznie duży?...)tu juz kryterium byłoby całkowicie subiektywną oceną selekcjonującego i nawet nie w tym problem co w tym ,że to daje możliwośc ogromnych nadużyć. Nie muszę chyba tłumaczyć że wiele schronisk chętnie mając prawne przyzwolenie zrobiłoby kolosalną selekcję ( ja bym to nawet nazwała - jatką z błogosławieństwem prawa) i zawsze mogliby powiedzieć -"były nieadopcyjne" i tyle
  2. [quote name='niceravik'][FONT=Verdana][/FONT][FONT=Verdana] [/FONT] [FONT=Verdana]Czy pozwolimy na to? :mad:[/FONT][/quote] Niestety środowisko "psiarzy" choc teoretycznie mogłoby stanowić ogromną siłę społeczną ( parę milionów Polaków) jest i skłócone i kompletnie nie zorganizowane. W takiej sytuacji atak "na wprost" ma bardzo małe moim zdaniem szanse przebicia. Ja bym raczej upatrywała szansy "ugrania" czegoś w kwestii zwierząt " przy okazji" . A "okazją" może byc permanentna wojenka na górze. Gdyby zainteresować sprawą opozycję to taki "zaniedbany problem społeczny" jest podarowanym argumentem do udowodnienia indolencji władzy. ;)
  3. [quote name='klaudusia']Dzieki wszystkim za rady;) Jeśli jescze coś wam wpadnie do głowy to piszcie [/quote] Jeszcze własnie coś mi przyszło do głowy;) Jesli ona tak reaguje na dzwonek to może dałoby się zorganizować jej "wielkie rozczarowanie bezefektywnym dzwonkiem" Dotychczas dzwonek zawsze owocował atrakcją w postaci przybysza. A gdyby dzwonek nie zawsze to oznaczał? Jedno , drugie, trzecie rozczarowanie i ( odruch Pawłowa:evil_lol:) moooże przyjdzie refleksja czy aby warto lecieć do drzwi jeśli tam najczęściej nic fajnego się nie dzieje? Tylko to by wymagało wymyslenia jak "zdalnie" uruchamiać dzwonek - i koniecznie na prawdę wielokrotnie , az do znudzenia suki
  4. [quote name='evl']dlaczego wyskakuje mi "błędny adresat"? :roll:[/quote] mnie tez wróciło wszystko z takim komentarzem podejrzewam że to jakaś blokada spamu:roll: próbuję to obejśc i wysłałam ponownie ale tylko do 10 posłów i jak na razie nie wraca;)
  5. niestety mnie też film nie przeszedł - jak sprawdziłam w "wysłanym" to niestety pojawia się komunikat " błąd wczytywnia":-( edit no i właśnie [U]cała[/U] wysyłka mi wróciła( wysłałam pierwszy "pakiet") - czy to kwestia jakiś zabezpieczeń na moim gmailu czy w Sejmie? [COLOR=Black][URL="http://www.youtube./"][/URL][/COLOR]Kurcze , nie odpuszczę i spróbuję mniejszymi porcjami:diabloti: [URL="http://www.youtube./"] [/URL]
  6. [B]Czy ktoś wtajemniczony podpowie jak wkleić do wysyłki filmik?[/B] Ja zaznaczyłam i skopiowałam tekst razem z filmikiem ale obawiam się, że tak nie można bo po wklejeniu pojawia się "martwy" link w miejsce filmu:roll:
  7. [quote name='Doda_']. To czemu nie szukasz domków dla 5 szczeniąt które siedzą w schronie?? no to policz: na dogo zarejestrowało się dotąd 20 tyś uzytkowników ( w tym tacy co juz dawno nie są aktywni, tacy których los czy pomoc dla bezdomnych psów nie interesuje, dzieciaki z siłą rzeczy ograniczoną mozliwością działania itd.) Rocznie do polskich schronów trafia ok. 90 tyś nowych psów i ta liczba rośnie. A więc rachunek jest prosty - gdyby KAZDY z dogomaniaków, który się tu zarejestrował rocznie znalazł dom dla 4-5 psów ( i te psy powtórnie nie trafiłyby do schronu) to zaledwie powstrzymalibyśmy napływ nowych zwierzat. A co z tymi które juz tam są? Uwierz, że samo szukanie domów to nie jest rozwiązanie problemu:shake: - to jest tylko rozpaczliwa próba ratowania nielicznych przez nielicznych
  8. Przepraszam, że offuję i że Wam być może zepsuję nastrój ale baaardzo proszę zerknijcie na ten wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f402/teraz-albo-nigdy-zmieniamy-prawo-zasypmy-poslow-mailami-134409/?[/url] myślę, że warto tę inicjatywę rozpropagować na dogo a dołączony film KONIECZNIE zobaczyć :shake:
  9. Przepraszam za offa ale zerknijcie proszę na ten wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f402/teraz-albo-nigdy-zmieniamy-prawo-zasypmy-poslow-mailami-134409/?[/url] myślę, że warto tę inicjatywę rozpropagować na dogo a dołączony film KONIECZNIE zobaczyć :shake:
  10. Przepraszam za offa ale zerknijcie proszę na ten wątek: http://www.dogomania.pl/forum/f402/teraz-albo-nigdy-zmieniamy-prawo-zasypmy-poslow-mailami-134409/? myślę, że warto tę inicjatywę rozpropagować na dogo a dołączony film KONIECZNIE zobaczyć :shake:
  11. Jestem pełna podziwu za pomysł i wykonanie:loveu: Film jest zrobiony świetnie a jego wymowa tak ogromna, że powinien być lekturą obowiązkową. I własnie - film - po przekopiowaniu do poczty całego tekstu (wraz z filmem) pojawia mi się w jego miejscu tylko nieaktywny link. Co robię nie tak ?:oops:
  12. A tu wątek który warto przynajmniej odwiedzić i przeczytać o jakim problemie tu mówimy. To nie jest gdybanie to są konkretne liczby: http://www.dogomania.pl/forum/f402/teraz-albo-nigdy-zmieniamy-prawo-zasypmy-poslow-mailami-134409/? i nie bez złosliwosci dodam że jest to zarazem przykład gdzie zamiast płakać nad "niewinnymi pieskami" można ruszyć głową, podnieść pupę od komputera i coś sensownego zrobić...
  13. [quote name='Doda_']pwkurzacie sie jak wchodza tu przeciwnicy aborcji to moze zmiencie tytul na aborcja-ZA ???? mam wiele do powiedzenia, jak zwykle, ale nie bede ciagnac klotni. wyrejestruje sie z tego watku i dogomaniacy przemyslcie to jeszcze raz:shake: Doda trochę się zagubiłaś - ten wątek nie ma być dyskusją ideologiczną/religijną i nie chodzi o to aby się nawzajem przekonywać czy aborcja jest dobra czy zła. Myślę, że wszyscy tu jesteśmy jednomyślni co do oceny. Problem jest inny - czy sterylka aborcyjna jest w obecnej sytuacji potwornego nadmiaru psów i braku skutecznych rozwiazań tego problemy jednym z możliwych - ułomnym ale sposobem na powstrzymanie tego procesu. Cennym wkładem w dyskusję byłby pomysł CO mogłoby takie sterylki zastąpić - tylko błagam nie wałkujmy jeszcze raz pomysłu że "trzeba uświadomić włascicieli aby pilnowali swoje pieski" bo to w naszych realiach UTOPIA
  14. [quote name='Doda_'] i nie wiem po co gadacie ze to z konieczosci, bo pozniej i tak te szczeniaczki dla ktorych inne musialy umrzec, ciagle siedza w schronie :angryy: Trudno jednak dyskutować gdy zamiast myslenia pojawia się demagogia:roll: Usypia się nie dlatego że te większe czy dorosłe Z TEGO POWODU znajdą domy tylko dlatego, że nie ma dostatecznej ilości a/ miejsca w schronach b/ środków na zabezpieczenie w przepełnionych schroniskach elementarnych warunków do zabezpieczenia przed głodem, chłodem, chorobami, wzajemną agresją c/ wystarczającej ilosci domów chętnych do adopcji Jeśli psów bedzie nadal przybywać w takim tempie jak ma to miejsce w Polsce i nic z tym nie zrobimy to zupełnie realna jest perspektywa, że juz nic poza masowym usypianiem nie pozostanie. Ludzie "siedzący" w temacie doskonale wiedzą, że to się SAMO nie rozwiąże. Powiem łopatologicznie - jak Ci z rozwalonej rury zalewa mieszkanie to co najpierw robisz? - latasz ze szmatką i wiaderkiem i płaczesz nad zniszczonym parkietem czy przede wszystkiem starasz sie zatkać rurę żeby powstrzymać kataklizm ?
  15. [quote name='Doda_'] I nie mówcie ze są nieświadome, nic nie czują, głuche są itd.. bo tak wcale nie jest. Czy w ogóle kiedyś byliście ślepymi szczeniaczkami?? Na pewno nie, wiec skad wiecie o tym???????????:angryy::angryy::angryy: Nie mogę też czytać, jak decydujecie które jedno z szczeniąt ma zostać z matką a reszta ma umrzeć i jak bardzo sie cieszycie kiedy sunia jest już po sterylki aborcyjnej. Nie tylko nie byliśmy ślepymi szczeniakami ale i widzącymi też ;)ale tak się składa że mimo to wiemy jak wygląda rozwój centralnego układu nerwowego i co i jak na określonych etapach życia płodu jest możliwe do odczuwania i w jakiej skali.Ludzka wiedza nie wynika tylko z osobistych doświadczeń i właśnie dzięki temu jesteśmy troche "do przodu":eviltong: I ja z kolei nie mogę czytać jak emocje biorą górę nad racjonalnym myśleniem. A co z "okrutną" naturą - w stanie dzikim przy braku terytorium/pożywienia samice też ronią, młode padają ( niedożywienie, choroby, drapieżniki) tyle że w okolicznosciach znacznie mniej "humanitarnych" - natura też jest "niemoralna"? Człowiek stworzył psom sztuczny swiat , odsunął od naturalnej selekcji ale to musi kosztować , także te "niepopularne" i trudne decyzje
  16. Pewnie że dobrze tylko, że i tak jakiegoś psa prędzej czy później sobie znajdzie bo nie sądzę aby była w stanie racjonalnie podejść do swoich zachcianek...Gufiemu się udało...
  17. [quote name='Arabela666'] Ale nie uważasz że mogę się mylić? Gdybym wiedziała że one NA PEWNO się nad nimi znęcają to bym się tak nie szczypała.[/quote] Arabela666 przede wszystkim szacunek za spokojne, wyważone i rozsądne podejście do sprawy. Niestety wielu w takich sytuacjach albo w ogóle nie reaguje albo proponuje od razu "strzelanie z armaty" co nie tylko nie jest skuteczne ale bywa i krzywdzące. Z Twojego opisu wynika że mamy tu do czynienia nie tyle z zamierzonym znęcaniem się co absolutną nieporadnością w socjalizowaniu psa. Ja bym próbowała jednak nawiązać bardzo spokojnie i cierpliwie kontakt z sąsiadką. I to nie na zasadzie wytykania błędów a raczej życzliwego doradzania i podsuwania przydatnych informacji z "neutralnego" źródła ( np. jakieś artykuliki z psiej prasy, ksiązki, linki do netu...) - ale wszystko w takiej formie aby pani nie poczuła sie przy tym krytykowana , oskarżana czy pouczana przez Ciebie bo wtedy może sie "zamknąć" na kontakty. Jeśli zyskasz choc trochę pani zaufania to bedziesz miała niepomiernie wiecej mozliwosci wglądu w to co się tam faktycznie dzieje i czy ( w co jednak wątpię) rzeczywiscie wymaga to "karnej" interwencji odpowiednich władz. tu masz link do całego działu o psich lękach [url=http://www.dogomania.pl/forum/f422/]Strachliwość - Dogomania Forum[/url]
  18. [quote name='Milady']USYPIANIE ŚLEPYCH MIOTÓW TO TO SAMO CO USYPIANIE DOROSŁYCH PSÓW!!! NIE MACIE PRAWA DECYDOWAĆ, KTÓREGO PSA ZABIĆ A KTÓREMU DAROWAĆ ŻYCIE!!! Też mi miłośnicy psów:shake:... to nie jest humanitarne. To morderstwo i kropka. Milady, TU ZIEMIA, TU ZIEMIA - coś szwankuje łączność z obłokami na których siedzisz;). My tu nie rozważamy teoretycznie wyzszosci jednego życia nad drugim ani prawa do zabijania. My tu mamy problem niewyobrażalnej nadpopulacji z którą TRZEBA coś zrobić właśnie z pobudek humanitarnych i troski o los psów. W życiu tak bywa, że trzeba wybierać mniejsze zło bo całkowicie idealnego rozwiązania nie ma. A co powiesz o matce która mając tak dużo dzieciaków że nie jest w stanie ich wyżywić i wychować decyduje się oddać któreś do bidula/adopcji - zwyrodniała matka? zawsze?a może wybrała "niehumanitarny" ratunek bo nie miała innego wyjścia aby je ratować? A co powiesz gdy lekarz musi wybierać komu zleci skuteczniejsze ale bardzo drogie leczenie a może to zrobic tylko wobec jednego z kilku kwalifikujacych się pacjentów bo szpital ma tylko taki "przydział"? Dać wszystkim po trochę bo tak będzie sprawiedliwie a w kazdym razie najłatwiej dla spokoju sumienia (tyle, że wtedy nikomu nie pomoże)? I to nie jest przykład "z księzyca" bo akurat w polskiej medycynie brak srodków na wszystkie istniejące juz i skuteczniejsze procedury ale przerastające mozliwości finansowe szpitali jest codziennością. Milady - to bardzo komfortowa sytuacja "mieć zasady" i móc sztywno się ich trzymać i teoretyzować. Niestety życie nie jest takie proste i często wymaga bardzo cięzkich decyzji. Gdy sytuacja psiej bezdomnosci w Polsce zostanie opanowana ( a jak na razie nikt nie wymyslił realniejszej tu i teraz metody jak sterylki w tym i aborcyjne) to tak jak Władczyni pójdę pikietować w obronie KAZDEGO psiego zycia i na kazdym jego etapie. Teraz jednak widzę i uwzgledniam jako kryterium koniecznego wyboru róznice między płodem czy świeżo narodzonym szczeniakiem o niewykształconym jeszcze w pełni CUN a psem juz swiadomym bólu, leku, głodu, opuszczenia...
  19. [B]Ustawa kodeks cywilny: [/B][I][COLOR=DarkGreen]to o "handlu"[/COLOR][/I][B]: Art. 535.[/B] [URL="http://www.lex.com.pl/kodeksy/?akt=64.16.93.htm#przcc"](205)[/URL] Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i [U]zapłacić sprzedawcy cenę. [/U][COLOR=DarkGreen][I](podkreślenie moje - zapłata na bazarku nie jest/nie może być wg regulaminu zapłatą dla sprzedawcy/wystawcy bazarku ) [/I][/COLOR][I][COLOR=DarkGreen] to o darowiznach[/COLOR]:[/I] [B]Art. 888. [/B]§ 1. Przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku. [COLOR=DarkGreen][I]( przekazanie rzeczy z bazarku?)[/I] [/COLOR][B]Art. 893. [/B]Darczyńca może włożyć na obdarowanego [U]obowiązek oznaczonego działania[/U] lub zaniechania, nie czyniąc nikogo wierzycielem (polecenie).[I][COLOR=DarkGreen](podkreslenie moje -obowiązek działania= darowizny/wpłaty na wskazany cel charytatywny?) [/COLOR][/I] [B]Art. 894. [/B]§ 1. [U]Darczyńca[/U], który wykonał zobowiązanie wynikające z umowy darowizny, [U]może żądać wypełnienia polecenia[/U], chyba że ma ono wyłącznie na celu korzyść obdarowanego[COLOR=DarkGreen][I]( podkreslenie moje)[/I][/COLOR]. [B]Prawnika nam trzeba do pomocy[/B]:modla:[B] bo to wszystko piramidalnie zagmatwane [/B]:wallbash::flaming:
  20. [quote name='ihabe']powiedzcie mi tylko jak ja moge sobie taki banerek Gufiaczka dac aby sie pokazywal w postach tak jak u Was?Sorry ale niestety nie wiem;-) tu masz instrukcję ( podpis=sygnatura) http://www.dogomania.pl/forum/f36/instrukcja-edycji-podpisu-dla-laikow-poczatkujacych-111821/
  21. Ależ oczywiście że możesz być dogomaniakiem - są tu i młodsi od Ciebie.;) Nam nie Twój wiek przeszkadza tylko przeraża pomysł aby "szkolić" psa w kierunku agresji. Takie pomysły wdrażają w życie np zwyrodnialcy "bawiący się " w walki psów albo bezmózgowi osiedlowi dresiarze szpanujący przed kolesiami i popisujący się dziką agresją swoją i swoich zwierząt.I to jest i obrzydliwe i smutny jest naogół los tych zwierzat. Masz dużego psa - juz to budzi respekt i daje ochronę. Jesli będziesz miała z nim dobrą więź i wyszkolisz porządnie na psa towarzyszacego to w realnym zagrożeniu z pewnością Cię nie zawiedzie. A szkoleniem nawet specjalistycznym zawsze bedziesz mogła się zająć jak przybędzie Ci trochę doświadczenia i wiedzy - masz na to dużo czasu, po co się spieszyć;)
  22. klaudusia ja Ci to powiem niej naukowo;)- jak pies się przekona, że zabawa nie jest tak fajna jak oczekiwał to się w to bawić przestanie. Ze skakaniem jest podobnie. I z moją suką to poszło bardzo szybko ( a w nauce to ona wcale prymus nie jest:evil_lol:).Jak pies skacze i spodziewa się, że wyląduje na Tobie to zrób unik. Oczywiście trzeba uważac żeby psiak nie spadł na coś co może mu zrobić krzywdę. Ona na mnie a ja krok w tył albo w bok albo blokowałam ręką tak aby "linia lotu" mnie minęła i suka bęc o podłoże( a nie miała tego "wyliczonego" więc lądowanie było trochę twarde a w kazdym razie niespodziewane)- najpierw było zdziwienie i badanie wzrokiem czy to nowa zabawa a że ja miałam minę mało zabawową ;) zapał minjał na tyle że mogłam skutecznie wydać polecenie "siad" i nagrodzić. Całe "szkolenie" trwało góra dwa tygodnie ( przy kazdym moim powrocie do domu bo wtedy szalała) i suka wyzbyła się tego zachowania i w stosunku do mnie i do innych ukochanych gości - po prostu skakanie po ludziach nie kojarzy jej się z przyjemnością
  23. [quote name='Zadziora99']Czyli nie opiszecie mi jak nauczyc psa agresji?[/quote] Chyba pomyliłaś forum:shake: - tu raczej pomagamy sobie jak psa agresji [B]oduczyć[/B]. Niestety bywa to konieczne gdy np wyciąga się ze schronu psa wcześniej właśnie tak genialnie "uczonego" I żałosne jest to, że porywając się na samodzielne szkolenie nie odróżniasz agresji ( a agresywny pies absolutnie nie nadaje się na psa obronnego)od wyszkolenia psa w kierunku okreslonych zachowań ( dla nas obronnych) których pies absolutnie jako ataku traktować nie powinien.
  24. Kasiek0502 - dzięki za informacje:loveu: W wypadku Allegro sprawa jest jasna - to jest handel, ale ja mam ciągle wątpliwości jak to jest z naszymi bazarkami. Rozpytuję na prawo i lewo i choć przyznam zdania są różne ale jednak większość ( fachowców bo moje zdanie jako laika tu się nie liczy) ma poważne wątpliwości jak to kwalifikować. Handel to raczej nie jest bo w większości przypadków ta transakcja ewidentnie nie spełnia warunków ( np w wypadku wpłat bezposrednio na fundacje gdzie powstaje inny rodzaj powinnosci podatkowej od tych pieniędzy).Darowizna już prędzej aczkolwiek darowizna w klasycznym sensie nie powinna być "warunkowa" ( czyli powiązana bezposrednio z czymś innym - nabyciem rzeczy , usługą itp). Na pewno jest to jakaś forma umowy cywilno prawnej ale czy i jak opodatkowanej? Na razie trzymam się wersji darowizny ( bo jakos bardziej mnie argumenty za tym niz handlem przekonały) ale będę drążyć temat dalej. No i jest jeszcze jedno małe pytanko - czy robienie rzeczy na bazarek (biżuteria, smycze, obrazki, koszulki z logo...) to zabawa czy juz działalność gospodarcza. No bo jeśli robi się to systematycznie a transakcje bazarkowe są handlem to nie wiem ale sprawa nie jest w takim razie jednoznaczna...:shake: Dla mnie to wszystko jest absurdalne ale dura lex sed lex:roll:
  25. Kochani to ,że Pani wydzwania oznacza tylko i wyłącznie, że bardzo jest "napalona" na psa. A nasze wątpliwości nie polegają na tym czy chce tylko czy może mieć psa przy obecnych warunkach jakie mu oferuje. To że kiedyś będzie ogrodzenie (?), że może będzie zabierać psa do pracy ( choć watpię czy to jest dobre rozwiązanie dla staruszka chocby ze względu na dojazd)) to są deklaracje i to bardzo odległe a rzeczywistość jaka jest wiemy. I jak sama Pani przyznała najblizsza przyszłośc to ciąg dalszy budowy - to też chyba nie rózowa perspektywa dla starego , potrzebujacego spokoju psa... Wiem że trudno pogodzić się z rozczarowaniem - sama bardzo sie zmartwiłam, że domek nie okazał się taki jak marzyłam - ale wyłączmy emocje bo to nie jest dobry doradca:shake:
×
×
  • Create New...