[quote name='xxxx52']statystycznie ,co drugi pies oddawany do adopcji przez osoby prywatne na dogomani to alergicy:shake:ja mam psy i koty i mam alergie (alergiczny pas)
Podkreslam zawsze ,zeby wejsc w posiadanie psa czy kota ,nalezy wczesniej pomyslec ,czy sie nie ma alergie(poprostu nalezy miec wczesniej kontakt z psami przyjaciol,sasiadow)a nie brac szczeniaka ,bo sliczny:shake:[/quote]
Tak zgadzam sie z tobą że większość psów oddawana jest z powodu alergii czy ,,nagłego" wyjazdu i w wielu wypadkach te powody nie są prawdziwe a tylko są jakąś wymówką.
Ale sprawa z alergią nie jest taka prosta jak piszesz wiem to z własnego doświadczenia tzn zawsze byłam alergikiem ale tylko na pyłki z kotami praktycznie mieszkam i mam stały kontakt od 6 lat a dopiero od jakiś 2 lat pojawiła sie u mnie alergia na koty co potwierdziły testy i alergolog, który zdecydowanie kazał mi oddać koty.Oczywiście ich nie oddałam, bo to moje zdrowie, ale gdyby to chodziło o moje dziecko i byłabym w sytuacji Aniuś to pewnie też bym postąpiła tak samo jak ona.