niestety z nauką komend jest tak nawet jesli w domku reaguje super i na dworzu jak nie ma psów to nie znaczy,ze w każdej sytuacji zareaguje niestety posłuszeństwo w sytuacji kiedy widzi inne psy też trzeba wypracować co jest dużo trudniejsze,niestety problemem nie jest nauczenia siad w domku,ale w sytuacji kiedy psiak ma zupełnie inny obiekt zainteresowania
w tej sytuacji robiłabym tak,że każdego psiaka omijacie dużym łukiem,raczej nie mijacie się w lini prostej, oczywiście w miare możliwości jednocześnie starasz się odwrócić jej uwagę i nawet za minimalne zwrócenie na ciebie uwagi nagroda
po drugie musisz znaleźć odległość między wami,a psem w której reaguje jeszcze na komendy i powoli zmniejszać tą odległość,jedyną metodą jest tu dużo nagród i konsekwencja,pewnych etapów nie da się przeskoczyć,a zbyt szybkie zmniejszanie odległości jest niekorzystne,zdecydowanie lepiej 100 razy powtórzyć siad w dużej odległości poprawnie niż 10 razy w mniejszej odległości