Jump to content
Dogomania

albiemu

Members
  • Posts

    5084
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by albiemu

  1. tam nie ma ani grama cienia, tylko buda - TYLE :(
  2. przyszła zabawka pocztą? Zapomniałyśmy dać jak do Ciebie jechała, Beci to spokoju nie dawało bo Rudka ukochała sobie tą marchew więc wysłała :D Fajnie na poczcie piszczało jak Pani kopertę obijała :)
  3. napewno szkoleniowiec będzie w stanie podpowiedzieć i pomóc, cieszę się że dajesz Rudzi szanse i dziękuje za to. Tak jak napisała Rena w razie czego daj znać będziemy się organizować finansowo :) bo nie ukrywajmy, zwierzyniec jest drogi. Ja mam jednego psiaka a co dopiero kilka tak jak Ty. Trzymam mocno kciuki.
  4. Sabina napisałaś, że nikt nie powiedział Louve o tym, że Rudka jest niebezpieczna - ona nie wie co jest dobre a co nie bo nikt jej tego ie pokazał - no może tylko raz kiedy dostała kopa w szczękę. Niebezpieczna by była gdyby chciała zagryźć jej zwierzęta i startowała z zębami do Louve. Zapraszam do schroniska spróbuj zawsze trafnie ocenić psa do adopcji. Raz mi się nie udało, mam nadzieję Tobie uda się zawsze. Uważajcie na określenia TYPU niebezpieczna - skoro mamy znaleźć dom to nie róbcie z Rudki psa do walk - litości !!! Zaczyna się robienie z psa głupiego oszołoma a Rudka nim nie jest!!! Chore jest to robienie z Louve i Rudki dwojga oszołomów bo ani grama w tym prawdy. Są problemy ale do rozwiązania.
  5. wierzę, że nienbawem będziemy patrzeć na zdjęcia Pyzy z nowego domu - tak jak jest na wątku bernardynów
  6. Louve chcemy pomóc i zgadzam się Reno z Tobą. Pewnie nie powinnam pisać pewnych rzeczym, ale uzbierało się, KONIEC. To jak Louve?
  7. Batonie mam nadzieję lepiej znosisz te upały od albiemu
  8. wdech, wydech - Louve patrzyłaś może na wątki, które załączyła Reno? Pomagajmy sobie ludzie ! Dobrze ???
  9. Czyli skoro zarabiam 1100 zł miesięcznie i nie stać mnie na hotel to znaczy powinnam zrezygnować z szukaniu domów bo będę nieodpowiedzialna? Tak jak i moje koleżanki ... Cóż, pensja mi nie wzrośnie w tym francowatym kraju, ludzie nie pojmą sterylek, kastracji i będzie git - to już jest git! Przykro mi ale nie jestem w stanie sfinansować hotelu w tym momencie i nie unikam równocześnie odpowiedzialności za Rudkę, nie uciekłam z wątku i szukam domu. W tym momecnie jedynie tyle mogę i zrozum to, nie oceniaj. W ciągu roku ponad trzydzieści adoptowanych psów i transport ich przez koleżanki z własnej kieszeni, staranie się o karmę i ponad tona w zeszłym roku, skarpeta na dwa boksery w Lublinie, jeden z nich po cięzkiej operacji, psy kalekie w nowych domach, odrobaczanie, szczepienie, a zresztą zapraszam na wątek Orzechowski od podstaw. Nie narzekamy jesteśmy dumne, że nie mamy grosza bo poszło na szczytne cele a nie na chipsy np. Hop! nie jestem zła, jest mi przykro bo chciałabym pomóc z hotelem, opłacić cały kurs szkleniowy Rudki ale nie mam jak, moje 1100 zwyczajnie nie wystarczy, czuję się odpowiedzialna i pewnie zapłacę za ten błąd ale niestety nie z mojego 1100. Pewnie to wali większośc osób ile zarabiam ale nikt nie ma prawa mi powiedzieć że jestem nieodpowiedzialną osobą. Robię co mogę.
  10. Mar.Gajko zgodze się z tym, żę Rudkę trzeba za tyłek wziąć i szkolić, zgodzę się z Louve, że nie jest to łatwe, ale tak jak napisałam wcześniej zrobić to trzeba. Odberanie Rudki będzie jednoznaczne ze schroniskiem, a nie chcę jej tam oddać, szukam domu. W tym momencie w schronie jest wojna, na to będzie odzielny wątek. Powiem tylko wczoraj została uśpiona masa psów. Posłuchajcie nie kłóćmy się, zacznijmy sobie doradzać bo naprawdę łatwo nikomu nie jest. Mar. Gajko jest nas cztery i od roku na głowie stajemy aby coś w schronisku zmienić. Uwierz mi lub nie, ale wiem o czym piszesz i skąd tyle furii - wystarczy do schroniska jeździć i się okazuje co tam się dzieje. To skrzydeł nie dodaje, raczej odbiera wiarę w człowieka i wzbudza delikatnie mówiąc niechęć. Jednak atakowanie nie zmienia faktu, że Rudka wymaga pracy. Louve chce dobrze ale trzeba jej pomóc. Podpowiedz jak radzić sobie z Rudką bo to potrzebne jest bardziej niż atak. Rudka mi w głowie siedzi ale naprawdę zbiera się wszystkiego coraz więcej i też mam prawo zwyczajnie padać na psyk, chociaż staram się nie. i szukam domu. Od tego jak potoczą się losy schronsika zależy życie psów, ponad 200 psów, pomagajmy sobie bo jest o kogo walczyć.
  11. nie ma allegro, zastanawiam się jak to pogodzić wszystko, bardzo mi zależy na sterylce u niej - chyba, że zaznaczymy na allegro, że będzie do oddania dopiero po sterylizacji? Reno właśnie co do innych portali, ogłaszałam Batonika i zero, cisza totalna, brak ruchu - sama nie wiem ... Ewidentnie wychodzi na to, że dogomania i strony adopcyjne konkretnychj ras mają jakies ruszenie, reszta dość kiepsko się przedstawia. Na stronie bernardynów do adopcji już chyba jest.
  12. Klusia jest do odchudzenia to wiemy, zastanawiam się czy to sterylka tez się nie dołożyła do nadwagi. Suczki chyba bardzo różnie reagują na sterylki. Klusieńko jesteś niczym najpelsza klusia z bułeczką tartą w maśle - kto chce dziewuszke? Dajmy ją na allegro - prosze :)
  13. na Kumpla mam chętną Panią w Krakowie, ale wiem, że kierowniczka też kogoś ma. Dzisiaj musze ustalić do kiedy kumpel ma w schronie siedzieć, bo jeszcze dwa tygodnie kwarantanny nie minęły chyba. Kastracje i sterylki dopiero od nowego miesiąca, nie ma kasy teraz. Gdyby o wszystkie psiaki nam się ludzie tak dobijali jak o niego będą, bo wiem, że będą tak jak Ula napisała wcześniej.
  14. Niestety Batoniku cukiereczku najsłodszy - zbijamy pupine ale dopiero w nowym domku, bo tak jak Becia napisała w schronie nie da rady. Tylko nowy domek cos się o Ciebie nie upomina :(
  15. kudłata jak to ja jak zwykle nic sensownego nie wołałam, to że przyszła to raczej była kwestia intonacji głosu :D
  16. co prawda to prawda, powala swoim spokojem :)
  17. WOW napisać dla moda trzeba :) i pogratulować udziału :D, dobre miejsce :) Pyza jest do golenia jak nic, dziady unoszą jej włos u nasady, niejeden lakier by sobie nie poradził aby był taki efekt. Niszczeje przez to naprawdę piękna sierść. Plusem jedynym tego, że właśnie w takim boksie jest to fakt, że ma cień i drzewa. Sierść odrośnie.
  18. muszę zobaczyć na mieleckiej stronie Beni bo nie kojarze - dobijająca jest ilośc psów bezpańskich i nasza niewiedza o nich - to jest własnie to, mało co który pies jest jednostką o której wiemy. Traktuje się schroniska jako masę a przecież tam każdy pies jest inny, ma te same potrzeby co nasze domowe pupile - strasznie to wszystko przykre jest ...
  19. Pyza i już :) postanowione i zaklepane :) - skoro Klusia ma na imię Klusia to aby mącznie było ktoś Pyzą zostać musi :D Benią będzie ktoś inny OK ? prosze, prosze, prosze :D
  20. zmieniłam tytuł proszę moda o przeniesienie wątku do psów do adopcji, szukamy nadal Louve jesli się mylę popraw mnie - Rudka jest nieposłuszna, nie zna swojej siły w kontaktach z kotami i psami, jest natarczywa w kuchni i to jest problem. Czy nadal załatwia się w domu? Musimy ustalić konkrety bo skoro nie chcesz Rudki oddać dopóki nie znajdziemy domu to musimy jakoś po kolei starać się te problemy rozwiązywać dla Waszego i jej dobra. Rudka jest psem dominującym, zdezorientowanym ewidentnie i naprawdę aby ja złamać potrzeba samozaparcia i siły fizycznej i psychicznej. Czuje się odpowiedzialna za Rudkę, nie spodziewałam się, że tak to będzie wyglądać - przykro mi i przepraszam. Musimy zrobić wszystko aby znaleźć jej szybko dom i trzeba już nad nią pracować bo nie wydaje mi się, że po tym co tu jest napisane ktoś się zdecyduje na oszołoma określanego tragedią. Gdybym wiedziała jak to wszystko wyjdzie nie wiem czy wystawiłabym Rudkę. Udało się nam wyciągnać ponad trzydzieści psów, nie ma problemów i źle mi z myslą że Louve dostała psa, którego źle oceniłam. Musimy sobie jakos dać radę Louve i proszę Cie o współpracę, inaczej Wy skłóceni padniecie a Rudka będzie tego powodem. Nie o to mi chodziło w tej adopcji. Louve wypisz mi jak pierwszoklasistce co Rudka robi źle, będziemy wzajemnie rozwiązywać te problemy. Ja popytam weta, szkoleniowców, książki też się przydadzą i nasza wiedza.
  21. wczoraj dzwoniłam i prosiłam o sterylke dla niej, mają zrobić ale będę się przypominać co jakiś czas - też boję się tego samego ... Dzwoniłam do schroniska. Bernardynka będzie wysterylizowana początkiem września, narazie brak funduszy.
  22. tylko nie grubaśnica :), panienka z wdziękiem :D
  23. właśnie nie wiedziałam gdzie szukać takiej strony więc Maupa4 z nieba mi spadłaś :), wiem, że są pomocne :) Jeszcze allegro i szczęście nam potrzebne
  24. Klusia prosi o domek i kochającą osobę
  25. :sadCyber: nie wiem co napisać, skoro louve podjęłaś decyzję to ja ją uszanuje - mogę jedynie szukać nowego domu. Dziękuje, że próbowałaś.
×
×
  • Create New...