Jump to content
Dogomania

moana

Members
  • Posts

    1803
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by moana

  1. [B]Cudak[/B], na Twoim miejscu zmienilabym lekarke... Owoce ze sloiczkow, soki! :angryy: W Irlandii tez poleca sie karmienie wylacznie piersia do 6 miesiaca zycia. Maciejek byl karmiony wylacznie piersia przez 5,5 miesiaca. Potem bardzo powoli wprowadzalismy inne produkty. Nie boj sie o witaminy, kalorie itp. Karm dziecko urozmaiconym jedzeniem, dobrej jakosci, nieprzetworzonym i bedzie dobrze! :)
  2. Fajna Żabka :) Baner dla niej w prezencie: [URL=http://www.dogomania.pl/threads/193876-Wierna-C5BBABKA-od-kwietnia-mieszka-pod-balkonem-przy-Fr.Nullo-UDAC581O-SIC498-29][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/2148/843094470d51831m3.jpg[/IMG][/URL]
  3. [quote name='jotpeg'] Moana, na tamtym zdjęciu jest zupełnie przypadkowa kobieta, niepodobna z twarzy do nikogo :cool1::grin: Pozdrawiamy jesiennie!!![/QUOTE] Aha, to skoro 'prawie doszło' do nieporozumienia... ;) powinnaś wstawić zdjęcie z własnym wizerunkiem, jotpeg. Może być oczywiście z Norkiem...:diabloti:
  4. Przejrzalam pobieznie (nie moge wnikliwie, bom w pracy ;)) watek... Cudnie mnie nastroila lektura. Pieknie tu, pogodnie i kolorowo. W sam raz na szary deszczowy dzien. Dziekuje, fiziu :) Pozdrowienia z deszczowej wyspy!
  5. Cudak, niech Cie rozszerzanie diety dziecka nie przeraza... :) Nic strasznego, aczkolwiek, jesli ktos nie chce isc na latwizne i nie daje gotowcow, jest z tym troche zabawy... Maciejek jest wege od poczecia, bo i ja nie jem miesa (od 20 lat) i moj maz tez (3 lata). Bylo dla nas zatem jasne, ze dzieci tez wege beda. Nie jemy zadnych zwierzat, wiec i ryb tez nie. Macius do 6 miesiaca pil moje mleko niemal wylacznie. Jego diete zaczelismy rozszerzac od kaszek, pojedynczo wprowadzanych warzyw i owocow. Potem ziarna, zoltko jajek, maslo, oliwa, makaron... Smakuje mu wszystko procz buraczkow i brokulow [IMG]http://www.gazeta.ie/forum/style_emoticons/default/smile.gif[/IMG]. Gotujemy mu sami, sloiczkowe dostal dwa razy i plul tym na odleglosc. Prawda jest taka, ze cokolwiek jest napisane na opakowaniu, w srodku sporo konserwantow, cukier i az smierdzi chemia... Rano zwykle Maciejek je kaszke z owocami. Kaszke robimy najczesciej z ciemnego ryzu (wczesniej mielony i gotowany, albo gotowany i blenderowany), kaszy jaglanej (uwielbia), kaszy guinoa (moze tez byc niepalona gryczana - jeszcze nie jadl i inne), do tego dodaje jablko, gruszke albo inne owoce, plus mielone migdaly, suszone morele, rodzynki itp. Wszystko, w miare mozliwosci, z upraw ekologicznych (szczegolnie wazne przy suszonych owocach, bo te nieorganiczne sa siarkowane, by mialy piekny kolor... Na obiad Macius dostaje warzywka - puree albo zupa z dodatkiem ziaren (soczewice, mielone nasiona slonecznika, siemienia lnianego itp), z dodatkiem masla lub oliwy, co drugi dzien zoltko jajka. Wieczorem roznie, czasem kaszka z warzywami lub owocami, czasem zupa, makaron plus warzywa itp... Poza tym same owoce (jak widac na zdjeciu najchetniej je sam, bardzo zadowolony z takiej niezaleznosci). Jako przekaski jeszcze chrupki kukurydziane. Aha, no i pije zwykle 3 butle mleka w ciagu doby i wode przegotowana przez caly dzien (czasem lekka herbata z rumianku). Baardzo Ci polecam forum [URL="http://www.dogomania.pl/wegedzieciak.pl"]wegedzieciak.pl [/URL]Kopalnia wiedzy o tym, jak karmic dzieci i nie tylko. :) PS Przepraszam za brak polskich czcionek
  6. Elaja, link się nie otwiera.
  7. Mama powiedziała, że będzie sroga zima tego roku, bo Rudek gromadzi spore zapasy tłuszczu ... :crazyeye::roll:
  8. [quote name='Alicja']Ja miałam w przedszkolu dziewczynkę wege , do mnie chodziła przez 2 lata , jak miała 4 i 5 lat , w sumie to chyba ona jedna nie chorowała :roll: z tym że bidula nosiła sobie dużą część prowiantu z domu , bo u nas żywienie oparte niestety na mięsie w dużej mierze[/QUOTE] Wyglada na to, ze Maciejek tez super odporny jest... Odpukac. W kazdym razie nie chorowal nic a nic, choc sie stykal z zawirusowanymi, nie trzesiemy sie nad nim bardzo... Zuch! :)
  9. [quote name='AMIGA']Moano, agamika ma internet w kratkę. Jeśli nie poda dzisiaj wieczorem numeru konta, to ja to zrobię :-)[/QUOTE] Nie podala, zamierzam dotrzymac slowa :)
  10. A ja sie nie odniose do aktualnie omawianych tematow tylko wklejam swieze zdjecie Maciejka... Ma juz 9,5 miesiaca i jest szczesliwym wegetarianskim ;) dzieckiem. :) [IMG]http://i51.tinypic.com/291hssx.jpg[/IMG]
  11. 'Spotkalam' jotpeg na innym watku i to mi przypomnialo, ze nie bylam u Norka juz za dlugo ;) A tu... zielooono! Czy na ostatnim zdjeciu to Pani Norkowa we wlasnej osobie?:loveu:
  12. [quote name='jotpeg']banerek pobrany moana, pozdrawiam :p[/QUOTE] Jacie, banerek popularny ;) Pozdrowienia! :)
  13. [quote name='Jagienka']moana!!! Ty wszystko możesz przecież!!! [/QUOTE] :crazyeye::sweetCyb: and :loveu:
  14. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/120874-KRAKC393W-wC485tek-zbiorczy-psiakC3B3w-pod-opiekC485-karusiap-i-Jagienki"][IMG]http://img87.imageshack.us/img87/5492/837770170d51831m3.jpg[/IMG][/URL] Zrobiłam taki banerek do Waszego wątku... Lepszego nie umiem :oops: Jeśli macie uwagi co do tekstu, to proszę, bo jakoś nic ciekawszego mi do głowy nie przyszło... No i Jagienki nie zapytałam czy mogę wykorzystać to zdjęcie... :roll: Mogę?
  15. fajne: [URL]http://www.mamaszuka.pl/index.php[/URL] :)
  16. Piękne zdjęcia :) I znowu mi tęskno do tego szarego miasta, gdzie nowa kładka i gdzie liście pod nogami/łapami... ajj
  17. Dobre wieści...:) Czekamy na info, że chłopaki już w domach i... że już tam zostaną na stałe....
  18. Lomatko, ale macie dlugi... :( Wplacilam 50 zl na konto karusip.
  19. Oo, wow! Najbardziej podoba mi sie zdjecie pt 'Taaa' i ostatnie :) A ja tak jak Jotpeg, chetnie zagladam i delektuje sie zdjeciami gorskimi... No i kiedys chodzilam, a teraz... No coz mamy tu takie lyse gory i z rzadka troche lazimy, ale tu nawet szlakow za bardzo nie ma, niewielu ludzi chodzi... Za to nad morzem bywamy czesto :grins: Usciski!
  20. :kciuki: Mocno trzymam kciuki za Kloniki.
  21. No pyszczek troszkę posiwiał. U nas to rodzinne ;) szybko siwiejemy...:cool3: Ale co tam! :)
  22. Milo znowu zobaczyc usmiechniete zwierzaki :)
×
×
  • Create New...