Jump to content
Dogomania

moana

Members
  • Posts

    1803
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by moana

  1. [quote name='Jagienka']:loveu: :loveu: :loveu: :loveu: Cudownie się czyta takie słowa!!! Tylko powiedz mi moana jak TY to robisz, że Twój dywan jest wciąż biały, zamiast wiecznie rudy?? :niedowia:[/quote] Hihih, nic bardziej mylnego... Dywan, choć często czyszczony i odkurzany, zamiast pierwotnego koloru ecru, przybrał barwę szaro-rudą, w ciapki .... :shake::p:cool3: Ale nie mam w zwyczaju przejmować się pierdołami. :cool3: :oops: [SIZE=2]A Rudek dziś biegał po Ojcowskim Parku Narodowym! [/SIZE]:cool3:
  2. [quote name='Jagienka']Rudek moany tez tak jeździł z domu do domu co dwa tygodnie zmieniał... Ale w końcu trafił na cudowny dom!!!! I moana wynagradza mu każdą złą chwilę codziennie. Też był zgarniety z ulicy w złym stanie (zagłodzony).[/quote] Bardzo się cieszę, że się znalazł dom tymczasowy dla Asty. Brawo Jagienko za skuteczne działanie! :lol::loveu: A co do Rudka i jego tułaczek... Oczywiście nie wiem jaka była jego historia przed tym jak trafił do pierwszego domu tymczasowego, ale widze jak ogromny wpływ te wydarzenia na niego miały... Jest ze mna 3 miesiące, a jeszcze zdarzają się lękowe reakcje, jeszcze galopuje i popłakuje we śnie i jestem pewna, że czasem coś mu się bardzo źle kojarzy z przeszłością. Dlatego tak strasznie ważne jest by sunia już wreszcie zaczęła mieć coś stałego w życiu i mogła zacząć zapominać i gromadzić dobre doświadczenia.... :-(
  3. [COLOR=DarkRed][B][SIZE=3]Rudek jest już u mnie 3 miesiące! [/SIZE][/B][/COLOR]Teraz już wiem, że był mi przeznaczony! :cool3: Zauważyłam, że się teraz więcej uśmiecham. Bo jak tu nie być wesołym jak Twój pies się tak pięknie uśmiecha.... Jakoś się tak nocnie rozczuliłam ;). [U][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images1.fotosik.pl/284/4c31d9c75bd48a32.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images4.fotosik.pl/231/83856f7212054419.jpg[/IMG][/URL][/U]
  4. [quote name='black_sheep']Kiwi super że będziesz! Ja postaram się, przyjechać, a jak ja się staram to będę:) A ty Jagienko i Perfi... nic tylko wykręty![/quote] :crazyeye: To tam chyba ludno będzie! Chciałam się wybrać, ale boję się, że tłum mnie zatratuje :cool3:. Z drugiej strony jak sie nie pojawię to mi wszystkie kalendarze wykupią.... Co robić, co robić? Można z Rudkiem przyjść? :cool1:
  5. [B][SIZE=3]Kto pomoże przygotować plakat suni z wątku w moim podpisie??? Proszę![/SIZE][/B]
  6. [quote name='bonika']Kruszynka mała - troszkę mastiffowata - skrzywdzona przez życie - BARDZO PILNIE poszukuje KOCHAJĄCEGO domku który ją przytuli :-( :-( :-( Sunia KOCHA ludzi, niestety nie przepada za innymi zwierzętami :oops: Miłośnicy ras bojowych PROSIMY o POMOC :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: [/quote] Mastiffowata? Rasy bojowe? Chyba przesada!? Wymęczona drobinka, która już sama nie rozumie co się wokół niej dzieje.... Sugarr jak dlugo zniesiesz jeszcze (Ty i Twoja rodzina) tę sytuację? Może warto zaczekać chwilę, a nie odsyłać jej znowu. Wroci do swojego wybawcy, znowu potem się poczuje oszukana.... No i chyba same podróże też psa trochę stresują... Szukajmy jej domu intensywnie, proszę. Uruchamiam wszystkie kontakty, moze coś się w końcu wyklaruje. :roll: [SIZE=3]Kto potrafi zrobić plakat?[/SIZE]
  7. [quote name='kiwi']jedna z wersji plakatu do sciagniecia [URL="https://www.student.chemia.uj.edu.pl/files/?path=www%2Fplakaty%2Ftymczas+plakat.doc"]tutaj[/URL] tzreba sie uporac z moim certyfikatem :lol: kot da rade powiesic :modla: [/quote] ... To już nawet koty psom pomagają... Porobiło się! :eviltong:
  8. [B][SIZE=3][COLOR=DarkRed]pilnie potrzebna pomoc! [/COLOR][/SIZE][/B]
  9. Bardzo pilna sprawa!!! [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=34821[/URL] Suczka dziś przyjechała na tymczas do Krakowa, okazało się, że nie może w nim zostać :shake: (nie toleruje innych psich domowników). Pilnie szukamy domu tymczasowego!!! Stałego domu oczywiście też!! Powinien to być dom bez psów i kotów. Komu podesłać linka do wstawienia na pierwszą stronę?
  10. [quote name='bonika']Że tak wyszło :-( A może szczeniaczkom będzie łatwiej znaleźć inny tymczas ? :oops: Bo one są na tymczasie z tego co czytałam i jeden czy dwa ? [COLOR=red]Jakkolwiek podnoszę !!! [/COLOR][/quote] :shake: Jeden ze szczeniaków jest już rezydentem u sugarr.... [SIZE=4]Pilne! Ważne!! [/SIZE]
  11. Rozmawiałam dziś z Pawłem, który adoptował Frollo... Mały się prawdopodobnie będzie nazywał FRODO... Nie wiadomo jeszce na 100 %, bo Frollo vel Frodo ma prócz dużego pana ;) jeszcze dwóch małych panów i drugi z małych panów forsuje opcję imienia NATANIEL :cool3: Hihi W każdym razie Frollo-Frodo-Nataniel ma się dobrze. Udało mu się już zostawić jakąś qpę na trawniku zamiast w domu. Jak tylko widzi któregoś z domowników to tak merda ogonem, że mu się cała poopka rusza. Świat zewnętrzny go nieco przeraża, ale musi chyba trochę czasu minąć zanim uwierzy, że nikt go nie chce wynieść i zostawić na zimnie, że ma już swój dom ... na stałe :). Liczę, że jakieś zdjęcia zostaną mi podesłane wkrótce.... :lol:
  12. [quote name='sugarr']To jA biore suczke na dt, Morgan ja transportowala i wziela na jedna noc :) Zapraszam do siebie, mieszkam w srodmiesciu, napisz pw jak bedziesz chciala wpasc, napisze dokladny adres :cool3:[/quote] Ooo, bo my z Rudkiem też w Śródmieściu mieszkamy.... :cool3::cool3::cool3:
  13. Oczywiście mogę sama zadzwonić do p. Adama, ale być może już o coś pytałyście. A może p. Adam tu jeszcze zaglądnie... :roll:
  14. Dostałam z Allegro list tej treści: "Proszę o następujące info odnośnie suni: [COLOR=Blue]-bloki- szczekliwość (wzgląd na upierdliwych sąsiadów) -tolerancja suni ze schroniska -niszczenie mieszkania -tolerancja kotów tym razem zgarniętych, zdychajacych z głodu z ulicy (te żyją w komitywie z sunią). -sygnał potrzeby wyjścia na siku[/COLOR] Pozdrawiam," Proszę pomóżcie mi na niego odpowiedzieć! Chyba jednak trzeba będzie jeszcze do Pana Adam zadzwonić i zapytać o ten sygnał potrzeby wyjścia i inne ... Ktoś kto zadał bardzo konkretne pytania wydaje się być poważnie zainteresowany Astą... :cool1: Będę tu zaglądać po informacje. Ewentualnie mailem proszę [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Dzięki. :)
  15. Tak się zastanawiam co będzie jak się Sugarr zakocha bez pamięci w Aście.... :cool3: i nie będzie jej chciała nikomu oddać :eviltong:.
  16. Asta do dooomu! ... Ktoś obserwuje aukcję Asty na Allegro....
  17. [quote name='Mysia_Zabrze'] Dido: [IMG]http://img65.imageshack.us/img65/9498/dsc097914pg.jpg[/IMG] Dino: [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/2350/dsc097952nx.jpg[/IMG] Sigma: [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/9359/dsc097980sg.jpg[/IMG] Mondeo: [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/5651/dsc098048sy.jpg[/IMG] Pako: [IMG]http://img355.imageshack.us/img355/1122/dsc098105cg.jpg[/IMG] [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/3499/dsc098114uf.jpg[/IMG] Heksa: [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/5537/dsc098124im.jpg[/IMG] Max: [IMG]http://img355.imageshack.us/img355/8079/dsc098210vt.jpg[/IMG] Kubuś: [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/2990/dsc098319fd.jpg[/IMG] Briko: [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/2251/dsc098404qf.jpg[/IMG] Aki: [IMG]http://img355.imageshack.us/img355/8456/dsc098411mw.jpg[/IMG] [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/549/dsc098478mr.jpg[/IMG] Upek: [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/2246/dsc098518bn.jpg[/IMG][/quote] Zdjęcia typu "nos za kratą" to wyciskacze łez... Do domków! Koniec z kratami! :shake:
  18. Łomatko, ale to maleństwa! Ciekawa jestem ile zabawek przypada na jednego szczeniaka? :evil_lol::eviltong:
  19. To ja się zbroję... :cool3:
  20. Niestety, nie miałam dotychczas żadnych pytań odnośnie suni z ogłoszenia allegrowego... :shake: Dajcie dziewczyny znać jak już Asta bedzie w Krakowie, żebym mogla zmienić treść ogloszenia tzn. zmienić nr telefonu.
  21. Super. Sunia ma dom! :) Z chudziakami nie jest tak łatwo. Mój Chudek Rudek na początku nie chciał jeść prawie w ogóle. Wąchał, grymasił, a ja przygotowywałam dziennie 5-6 różnych wersji jedzeniowych, z których mało co w ogóle wzbudzało jego zainteresowanie. Po konsultacji z weterynarzem zaczęłam go karmić specjalną karmą dla rekonwalescentow i psich anorektyków ;) ROYAL CANIN Convalescence support 420g . To droga karma (8,50 za puszkę w sklepie internetowym z art, dla zwierząt) i w przypadku dużego psa to naprawdę mogą być spore koszty. Ale na tej karmie mój Rudek w ciągu 2 tygodni przytył ok 1,5 kg (waży ok 12 kg) i potem po odstawieniu tej specjalistycznej karmy już je w miarę normalnie. Najpierw dostawał tylko tę karmę, potem zaczęłam ją mieszać z ryżem, potem raz dziennie taką mieszankę z ryżem i drugi posiłek coś innego.... Generalnie należy chudziaka karmić częściej, tak jak Jagienka napisała, 3 razy dziennie, dając mniejsze porcje. Potem przejść na 2 porcje dziennie. Dawać mu to co lubi i dobrze przyswaja, kurczak, wołowina z ryżem itp. Niestety są psy, które mają delikatne przewody pokarmowe, albo jakieś choroby wątroby, żołądka czy innych takich i wtedy karmienie już zawsze będzie specjalne, bardziej uważne. Mój pies np je teraz raz dziennie gotowane a raz (lub dwa jak sie upomina) suchą karmę. Na początku dostawał Royala i było ok, jak później chciałam bestialsko zaoszczędzić na psie ;) i dałam mu inną karmę... zaczął mieć problemy z trawieniem i teraz wcina specjalną karmę Royal dla psiakow z delikatnym przewodem pokarmowym.... Zadowolony :). Ale nadal szczuplutki... choć już nie przeraźliwie, taki jego urok. :loveu: Podejrzewam, że Twoja psina Lintie, potrzebuje trochę czasu, żeby się poczuć całkiem dobrze psychicznie ... Jak już to nastąpi, bedzie miała dobry apetyt i będzie wyglądala coraz piękniej. Pozdrawiam! :lol:
  22. Aha, sorry, nie zauważyłam że już inne imię przeszło :oops::cool3:
  23. :sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb: Brawo Paweł! :Rose: ... powiem Rudkowi żeby teraz szukał domu dla siostry Frollo ;) ... a Pawłowi, żeby się tu zalogował i opowiadał :)
  24. Acha, Jagienka to wstępnie za dwa tygodnie jesteśmy umówione (umówieni)! :) Ciekawe co na to nasze czworonogi... :lol:
×
×
  • Create New...