-
Posts
81004 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
312
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elik
-
[quote name='enia']...ja znam dziecko z tym zespołem i jest całkowicie spokojne, wręcz aż za....ronja ma rację trzeba rodzine poznać i zadecydować...[/QUOTE] W oczach mam widok dziecka z zespołem downa, z zamkniętymi oczami, z uśmiechem od ucha do ucha tulącego się do puchatego psiaka - reportaż z dziennego ośrodka pobytu dzieci z tą chorobą. Z pewnością nie wszystkie dzieci są takie, ale i wśród dzieci wolnych od tej choroby, zdarzają się dzieci krzywdzące zwierzaki. [quote name='enia']...przepraszam Cie Elu, że w ogóle wpadlam na ten pomysł...na pewno na dogo znajdziemy innego psa...dla tej dziewczynki.[/QUOTE] Nic to, chciałaś dobrze, tak jak i ja :) Byłabym Ci wdzięczna za pomoc w wyszukaniu odpowiedniego psiaka. Rozumiem, że musi to być odpowiedni psiak - spokojny, lubiący głaskanie, przytulanie itp (takim wydawała mi się Nela) i jeśli znajdzie się taki, wtedy dokładnie należałoby sprawdzić dom z uwzględnieniem stanu tej dziewczynki. Ojciec mówił, że ona kocha zwierzaki i że ma kotka. Jeśli potrafi się z kotkiem obchodzić, to może i psiaka nie zadusi. Trzeba byłoby to dokładnie sprawdzić. [quote name='Pipi']Odnosze wrażenie, że moje uczucia, nie mają tu znaczenia i nie mam nic do gadania. Każdy wydany pies jest dla mnie przeżyciem. Staram się nie rozklejać, ale cztery ściany widzą jak to się odbija na moim zdrowiu. Jednak pieniądz rządzi, przykro mi bardzo. Nie mam juz nic do Neli, chce tylko dla niej jak najlepiej. Zrobicie jak chcecie.[/QUOTE] Pipi, grubo przesadzasz. Bywam na wątkach "Twoich" psiaków, nieraz się nie ujawniam, a tylko podczytuję i wiem, że Twoje zdania jest tu bardzo ważne. Nie wyobrażam sobie z resztą, żeby było inaczej.
-
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
Rudaska jedzie do domku dzisiaj, a dropiatka jutro. -
[quote name='ronja']Elik, a skąd pan jest? osobiscie mogę sprawdzić jedynie dom w Warszawie[/QUOTE] Nie pytałam, bo nie miałam zamiaru robić selekcji, zamierzałam pozostawić to Wam. [quote name='Evelin']...Też uwazam,że trzeba poznac ludzi..zwłaszcza w tym specyficznym przypadku wymagającym specjalnego nadzoru nad kontaktem Justysi z pieskiem.[/QUOTE] Uważam dokładnie tak samo. Ale po kilku rozmowach i przemyśleniach uważam, że od początku nie był to trafiony pomysł.Sory :oops:
-
2 malusie kundelki i ich mama znalazły domki :) udało się :)
elik replied to emhokr's topic in Już w nowym domu
I tytuł zmienić :) Szukam szczeniaka, wlazła, czytam i niepotrzebnie tracę czas. Nie ja jedna pewnie. -
1,5kg z łańcucha - PO OPERACJI MÓZGU - ODESZŁA [*]
elik replied to Yorija's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Śliczna jest ta Tinusia. Takie maleństwo, a cierpień ogrom :( Dołączam się do dobrych życzeń :) -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='enia']PROSZĘ GŁOSUJCIE NA PIPI, ZA CHWILE KONIEC , POTRZEBUJEMY JESZCZE PARĘ GŁOSÓW.... [URL="http://www.dogomania.pl/threads/203725-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-marzec%21/page6"]http://www.dogomania.pl/threads/203725-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-marzec!/page6[/URL][/QUOTE] Ja już oddałam głos na Pipi właśnie, drugi raz niestety nie można :) -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
A, a, aaaaa ale Was przyłapałam. To się ze mnie naśmiewają, przytykają, a same takie same :eviltong: Mamuśki :evil_lol: -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='quick23']Elik,daj znać jak nasze gwizdy po wizycie u pani doktor !! :)[/QUOTE] Czy moglibyśmy spotkać się we czwartek wcześniej niż się umawialiśmy ? Państwo od rudaski przyjadą po nas o 18:30 więc musimy spotkać się wcześniej - o godz. 16:30. Jest to możliwe ? -
[quote name='ronja']Elik, ja pracuję z takimi dziećmi i uogolniać nie mozna! Zdarzaja się delikatne dzieci, swiadome, ze pies czuje, ale są też takie, które zupelnie nie kontrolują swojego zachowania. Gdzie ta rodzina mieszka? [B]Jeżeli mam oddac Nele, muszę osobiście ich poznać i zdecydować.[/B] Inna opcja nie wchodzi w grę. Nela jest delikatna, łatwo ją przestraszyc - powinna mieć spokojny dom.[/QUOTE] Innego rozwiązania w ogóle nie brałam pod uwagę :) ale nie chciałam posyłać linku nie wiedząc czy Wy dopuszczacie takie rozwiązanie. Nie chciałam, żeby czuł się odrzucony z powodu ułomności córeczki. Jeśli nie skreślasz z góry tej możliwości, to podeśle Panu zdjęcie Neli. Jeśli wstępnie ją zaakceptuje, to jeśli pozwolisz dam mu Twój adres e-mail. Taki był mój zamyśl od początku :) ===================================================================== Pipi, nie martw się, nie ma sprawy. Nie było tematu. Szkoda tylko, że nie piszesz tego bezpośrednio do mnie, tak jakby mnie tu nie było.
-
O jejku już dawno mi się to nie przytrafiło - wywaliło mnie, a tyle sie upisałam. No cóż z powodu braku czasu, juz w skrócie. Po znalezieniu domków dla moich tymczasików nadal mam telefony i maile. Jeden z telefonów był wyjątkowy. Ojciec szuka psiaka dla swojej 9 letniej córeczki z zespołem downa - Justynki. Nie będę się rozpisywać na temat wzajemnych relacji takich dzieci ze zwierzątkami, bo to stare wynalazki :) Za sprawką Eni przyszłam na wątek Nelci. Jak sądzicie, czy mogłabym podesłać wątek temu panu, czy Nelcia i Justysia byłyby dobrą parą ?
-
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='quick23']Elik,daj znać jak nasze gwizdy po wizycie u pani doktor !! :)[/QUOTE] Gwiazdeczki super. Pani doktor zaglądnęła do wszystkich otworków, zmierzyła temperaturkę, obsłuchała płucka i serduszka, po czym stwierdziła, że zdrowiutkie i kujnęła w doopeczki :evil_lol: Ale muszę zmartwić rudaskowy domek. Rudaska miała jutro jechać do domku, ale pani doktor powiedziała, że wskazane jest, żeby pozostały u mnie jeszcze ze dwa, trzy dni, bo mogą być osłabione po szczepieniu. Lepiej więc nie ryzykować. Pojadą do swoich domków we czwartek. Będziemy razem jeszcze jeden dzień :multi: -
[quote name='weszka']Link do terierkowa (tylko ze spacjami bo inaczej dogo psuje) [URL="http://www/"][COLOR=#4444ff]http://www[/COLOR][/URL]. terierkowo .fora .pl/teriery-w-potrzebie,17/benjamin-terierowaty-szczeniak-szuka-dobrego-domu,4058.html[/QUOTE] No dopiero teraz zaskoczyłam :oops: Po wklejeniu powyższego adresu trzeba pousuwać spacje i dopiero wtedy przekierować. =================================================================== Tak, dokładnie tak. Zrobiłam, jak wyżej i właśnie stamtąd wracam.
-
[quote name='greatmadwomen']beznadziejny się link robi.... wejdź tutaj i w komentarzu jest ten link : [url]http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=153701178024459&id=100000620111940[/url] znalazłam dzięki :)[/QUOTE] Tu się trzeba zalogowac, żeby wejść, a ja zawiesiłam swoje konto na fb - okropnie dużo maili przychodziło mi na pocztę, ilości nie do przerobienia :(
-
[quote name='kajetanka']Wchodząc na DOGO na pierwszej stronie zobaczyłam ten wątek ,więc weszłam i mam o to takie pytanie czy dla PIPI są robione bazarki? ...[/QUOTE] Są robione, ale przy tej ilości zwierzaczków, którym Pipi pomagana pewno przydałoby się drugie, albo i trzecie tyle. [quote name='kajetanka']To bardzo smutne co przeczytałam :( ...[/QUOTE] Dlatego bardzo potrzebne jest wsparcie w każdej postaci, coby Pipi podtrzymać na duszy i ciele :) [quote name='kajetanka']...Trochę się nie łapie jak mogę zamieścić podpis na dogo ,aby wkleić link na głosy dla PIPIw krakvecie . Proszę o pomoc[/QUOTE] Trzeba skopiować podlinkowany podpis - taki ma np Pipi. Następnie wejść do zakładki USTAWIENIA (na samej górze strony), potem z lewej strony monitora wybrać zakładkę EDYTUJ SYGNATURĘ i tam wkleić podpis, a na końcu zapisać - kliknąć w prostokącik na dole po prawej stronie pod okienkiem sygnatury ZAPISZ SYGNATURĘ
-
[quote name='Pipi']Elu, owszem obróciło się bardzo ładnie, ale jak chce pobrać kody zeby kopiowac zdjecie, to pokazuje i tak i tak do gory nogami [URL="http://smajliki.ru/smilie-473373447.html"][IMG]http://s4.rimg.info/aec744e326504d9a5963137b9ddf9c89.gif[/IMG][/URL][/QUOTE] Ale super emotek :lol: Widzę, że jednak wkleiło się poprawnie, przynajmniej to drugie zdjęcie siurka, bo to pierwsze wygląda teraz jak kanarek (tyle tego żółto-cytrynowego koloru), a nie psiak. Przynajmniej na moim kompie :evil_lol:
-
[quote name='AniaB']elik, bo jak wybierzemy wspólnego kandydata na dogo i miau to wszyscy z dogo i miau beda tylko na niego głosować w krakwecie.. Jest jeden wspólny kandydat dogo i miau - zeby niepotrzebnie nie konkurowac.. Tak, ze jak wygra Pipi na dogo to tylko Ona zostanie zgłoszona do krakwetu - inni kandydaci z dogo juz nie:) i[/QUOTE] Aaaaa dzięki. Myślałam, że jest jakieś bardziej wiążące rozwiązanie :) Ja na pewno zagłosuje tak jak tu, czyli Pipi.
-
[quote name='Pipi']A czy ktos wie, jak odwrócić zdjęcie, które zostało zrobione do góry nogami? dostałam mms, zrzuciłam do fotosika, ale nie potrafie go odwrócić. To kolejna, jedna z dwóch biedakow z Wyszek. Soniamalutka ma zalozeyc im wątek. To dwa pieski ok 6 tygodni...[/QUOTE] Odwrócić monitor do góry nogami :evil_lol: Na fotosiku jest taka funkcja. trzeba zaznaczyć okienko dotyczące danego zdjęcia. Na prawo od zdjęcia jest opis tego zdjęcia, Ostatnia pozycja opisu to właśnie możliwość zmiany położenia zdjęcia - obrót o ileś tam stopni.
-
[quote name='weszka']Link do terierkowa (tylko ze spacjami bo inaczej dogo psuje) [URL="http://www/"][COLOR=#4444ff]http://www[/COLOR][/URL]. terierkowo .fora .pl/teriery-w-potrzebie,17/benjamin-terierowaty-szczeniak-szuka-dobrego-domu,4058.html[/QUOTE] Kurza twarz, nie kieruje mnie do terierkowa. Coś robię nie tak ??
-
[quote name='Pipi'][COLOR="#000000"]Od 16 marca będzie głosowanie w Krakvecie [url]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=13353[/url][/COLOR]. Na pierwszej stronie bedzie ankieta z kandydatami i każdy kto jest tam zarejestrowany bedzie mógł głosować. Ja to tak rozumiem...[/QUOTE] Ja widzę to dokładnie tak samo, dlatego nie rozumiem, co daje głosowaniu tu na dogo. Nie zrozum mnie Pipi źle, nic nie mam przeciwko głosowaniu na Ciebie, sama też na Ciebie oddałam głos, bo uważam, fundacje, czy stowarzyszenia mogą liczyć na różne formy pomocy i od licznych sponsorów, a Tobie tylko dogomaniacy i to nie wszyscy pomagają. Ale jam taka baba dociekliwa, co chce nie tylko wiedzieć, ale i rozumieć :) Może ktoś wie, jak to funkcjonuje ?
-
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='enia']to jest psi ideał, łagodna, delikatna i wpatrzona w ludzia :)[/QUOTE] Jak tylko facet przyśle mi maila, podeślę mu Nelę. Piękna jest :loveu: -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='CatAngel']To ja poczekam grzecznie. Biedny psiak :( [B]elik[/B] podeślij mi na miau jak możesz :)[/QUOTE] Oczywiście, ale dopiero jak wrócę do domu. Bezpośrednio po pracy jedziemy z suniami na drugie szczepienie p/wirusówkom. Biedny psiak. Facet spowodował jego ślepotę i ślepego wyrzucił z domu. Na szczęście wypatrzyła go kkanarekk i biedak już jest w DT. Mam nadzieję, że gnojowi nie przejdzie to na sucho. -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='enia']zobacz Nelę od Pipi dla tej dziewczynki chorej: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/191276-LUBISIA-mix-labka-i-MUSZKA-niczyje-niekochane-Muszka-ma-dom-LUBISIA-NADAL-SZUKA/page14[/URL][/QUOTE] O jeny, piękna jest :crazyeye: A jak z charakterem. Musi lubić przytulanie, głaskanie. Takie dzieci lubią zagłębiać rączki w sierść psiaka. Ona ma fantastyczna sierść, tylko czy lubi częste przytulanie ? -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='CatAngel']Elik no i tak ma być :multi::multi::multi::multi: wszystkie zwierzaki do domu :D Cieszę, się iż znów mogłam pomóc :) :) :)[/QUOTE] A ja znowu mam dla Ciebie robotę - ogłoszenia dla oślepionego haskiego :-( Zaraz podeślę link do wątku. [quote name='enia']Ale piękne zakończenie:loveu::lol::loveu: ps. Elu może tych chętnych kierować do Ostrowii? tam jest troszkę szczeniorków....dziewczyny na wątku wklejały foty... biedne okropnie:-( albo kontakt do Feli, ludwy, idusiek ...[/QUOTE] Też się bardzo cieszę, choć smutno mi i beczę, bo już jutro rozstanę się z rudaską, a pojutrze z moją pupilką dropiatką :-( Mam ciągle telefony i maile. Na maile wysyłam linki do wątków z maluchami, a telefony proszę o maila i dalej j.w. :) Ale dzisiaj miałam telefon od taty 9 letniej dziewczynki chorej na zespół dauna (cz jak to się tam pisze). Chciał którąś z naszych dziewczynek. Powiedziałam, że dobrze, że zadzwonił, bo spróbuję mu pomóc. Ale takie maleństwa nie nadają się na towarzysza zabaw dla jego córeczki, bo za małe. Trzeba je najpierw wszystkiego nauczyć itp itd. Poprosiłam, żeby przysłał do mnie maila, to postaram się znaleźć odpowiedniego psiaka. Myślę, że na dogo znajdzie się taki psiak. Nie będę się rozpisywać o wzajemnym współdziałaniu psiaków i takich dzieci, bo wszystkie o tym wiemy od dawna. Może więc pomagając dziecku, pomożemy także i psu. Pomożemy ? Enia, podrzuć link do psiaków z Ostrowi, plizzz :) -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='CatAngel']:multi::multi: do domu psiaki :multi::multi:[/QUOTE] Tak Kocie Złoty, masz dobrą rękę do ogłoszeń :) Moje kocie tymczasy szybko i bardzo dobrze trafiły, a teraz dziewuszki. A chciałoby się, żeby choć jedna dłużej pomarudziła :-( Aaaa dalej dostaje telefony i maile. Podsyłam wątki szczeniorków. Jedna Pani bardzo chciałaby sunieczkę w typie jack russell terrier. Jeśli wiecie coś o takich szczeniorkach, podrzućcie tu linki. Przekażę. Chodzi o sunie, które docelowo będą niewielkimi psiakami.