[quote name='Goldunia'] A to skakanie to może przeze mnie:oops: , bo gdy była malutka, to pierwsze co robiłam po wejściu do domu (teraz też tak robię), to witałam się z nią, a teraz gdy mój problemik sporo urósł to jest dosyć niemiłe... Jeszcze raz mówię: jak macie jeszcze jakieś pomysły to napiszcie...:-([/quote]
no niestety, przez Ciebie:) tak wlasnie jest, ze szczeniaczkowi pozwalamy (ja tez pozwalalam:)) a pozniej kiedy skacze po nas duzy pies nie jest to po pierwsze mile po drugie pozadane. Najprostsza metoda jest po prostu nie reagowanie. Psa chwalisz tylko i wylacznie jak jest z czterema lapami na ziemi:) No i mysle, ze bardzo wazne - pies gdy po nas skacze chce zwrocic nasza uwage, odganianie/odtracanie go wtedy powoduje, ze osiaga on swoj cel. Najprosciej stac nieruchomo, jak przestanie nagroda w postaci smakolyka czy wytarmoszenia go.